teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3303
Helou!
Tjaša, upam, da nisi jezna, ker ti je vzelo tek.
Ampak, veš jest pričakujem, da nihče ne je pred čimerkoli razen pred svojim krožnikom. Vsaj mene so učili, da se je za mizo in ne pred TV, knjigo, računalnikom,....
Posledica (nepravilnega) prehranjevanja pred motečimi dejavniki je debelost, saj se hrani ne posvetiš 100%.
:D
Uporabniški avatar
 Staša
#3305
Ah, ne, jezna nisem. Bom pa mal kasnej, ko bom pozabila na Elvisovo bruhanje in kri senvič pojedla... Al bi ga ti? Ti ga dam... :)

Hja, hrana na krožniku... Me prav zanima, koliko si dosleden pri temu?!?



Mimogrede, Staša, ne Tjaša.
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3307
stasa napisal/-a:Hja, hrana na krožniku... Me prav zanima, koliko si dosleden pri temu?!?

Helou!
Zelo! Tako zelo, da redno težim IZP-ici, ko hoče brati ali gledati TV med jedjo.
Ne, resno. Sem tip, ki tako zelo uživam pri hrani. In, da bi ta užitek delil, npr. z Esmeraldo, mi na kraj pameti ne pade. Saj veš tisto, jemo tudi z očmi.
Kar se tiče tiste polovice tvojega sendviča, z veseljem bi se ga lotil, tudi ob prisotnosti kakšnega Kralja.
Kar se pa tiče Staše/Tjaše: moje skromno opravičilo obema!
Nazadnje spremenil Bajsi, dne 16 Mar 2004, 14:06, skupaj popravljeno 1 krat.
#3308
stasa napisal/-a:Mi ne paše. Tudi kaj drugega mi ne paše!!! Hvala za spodbijanje teka!

Tale Bajsi ga pa tudi pihne. V svojem kulinaričnem kotičku še uspešne hujševalne metode predstavlja. Vse v enem!

Kapo dol! :roll:

Bajsi napisal/-a:Kar se pa tiče Staše/Tjaše: moje skromno opravičilo obema!

Tole je pa le dokaz, da ga od hrane ne premaknejo niti prijetna dekleta!
Uporabniški avatar
 Staša
#3310
Mi pravi sodelavka - sedaj je seveda v naši pisarni debata o bruhanju - da je Jimmy Hendrix tudi v lastnem bruhanju umrl. Menda se je zadušil. Ampak zdaj bomo pa nehali s tem, a?

Fuj, smo grdi.

A gremo danes kaj tečt, ko je tak lep sonček?
Uporabniški avatar
 Tjaša
#3311
Bajsi, sorči, ampak mene od hrane ne odvrne nobena svinjarija, tudi te sorte ne. Ne dovolim, da bi se v to vživela. Žal pa ne znam preprečiti doživetja tvojih kuharsko prehranjevalnih veščin in to je GROZA!

Pozdravček,
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3613
Helou!
Tokrat bomo pripravili jajca na dva načina.
Meni najbolj priljubljena jajca so pečena jajca na svinjski masti z ocvirki. Večkrat sem že opazoval ljudi kako pripravljajo pečena jajca. Preprosto: segrejejo maščobo, ubijejo eno do tri jajca n čakajo, da beljak zakrkne. Seveda je stvar okusa, ali ti »sluz« na rumenjaku paše ali ne. Meni osebno je sicer vseeno, a imam še zmeraj rajši lepo zapečena jajca brez sluzi in kremastim, tekočim rumenjakom. Je pa seveda nekaj trikov.
1. Uporabljajte tako veliko kozico, da bodo jajca prekrila dno.
2. Maščobo dobro pregrejte.
3. Ker se dogaja, da rumenjak poči med ubijanjem v kozico, si pomagajte s tem, da jajca prej ubijete v globok krožnik in jih šele potem počasi zlijete na pregreto maščobo.
4. Kozica naj bo tudi čim plitvejša.
5. Ko ste jajca zlili na maščobo, jih nemudoma pokrijte s pokrovko, ki se dobro prilega kozici in ni previsoka. Po približno dveh minutah pečenja na močnem ognju bo beljak na rumenjaku lepo zakrknil, rumenjak pa bo ostal tekoč in brez sluzi.
6. Lahko pa sami z veliko žlico polivate vročo maščobo po rumenjakih. Efekt bo enak.
Na koncu še solite (če so z ocvirki ne pretiravajte), poprajte, malo origana in precej ribanega parmezana. Zraven se zelo dobro poda svež bel kruh in skodelica bele kave ali hladnega mleka. Pa tudi paradižnik ni od muh in se zelo poda kot zelenjavni dodatek.

Nekateri ne marajo tekočega rumenjaka in si venomer pripravljajo umešana jajca, vendar pa gre nekaterim na živce, ker je rumenjak po pripravi tako prekleto suh. Za to obstojajo francoska jajca. Priprava pa izgleda nekako takole:
Veliko, vendar nizko posodo napolnite s približno pol litra vode. Na njo poveznite teflonsko ponev in počakajte, da voda zavre. Ko zavre, naj se ponev segreva še vsaj pet do deset minut. Med tem pa v skledčko ubijte po želji jajc. Ko je ponev segreta, zlijte jajca noter in previdno mešajte beljak, da zakrkne in pazite, da ne poškodujete rumenjakov. Rumenjak čisto na koncu na hitro umešajte v zakrknjen beljak. Dodajte še čajno žlico masla, solite in premešajte. Servirajte popoprano in z nekaj malega bazilike. Zraven seveda bel kruh in hladno mleko ali bela kava.
Hja, pa dober tek!!
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3614
Helou!
Kje ste kuharji in kuharice?
AndrejaT. se v profilu označuje kot "guspodinja". In kje je kakšen recept?!Zadnjič je v Piramidi nekaj razpredala o "črnih" makaronih. In kako to kaj izgleda!?
Dajte no, saj nisem samo jest vešč kuhovnice! Predvsem pa ne znam nič okoli "ptičje prehrane"!
Uporabniški avatar
 Z*
#3638
Na tale imenitna jajca (obvezno s tekočim rumenjakom in s čipkami na robovih beljaka) paše še pol tube kečapa in izdatni porcionček popra, sveže mletega, jasno, da te malce popraska po grlu in zaščemi v nosu. Če je ponev dovolj velika, si kaka dva kosa kruha kar cela popečem skupaj z jajci - predvsem če naliješ dovolj maščobe :shock: , se kruhek, ki seveda popije odvečne količine, krasno zapeče in med obedom veselo hrustlja, pa ocvirki se lepo ugnezdijo v snežno belo sredico, da je videti že kot poobedek 8) . Če v take poobedke ne verjamete, predlagam po konkretnem dobro ohlajeno šalo utrjenega mlečnega grisa s karamelnim prelivom. Njam. :wink: :mrgreen:
Uporabniški avatar
 Z*
#3658
Pa še dodatek k jajcem - za ljubitelje zelenjave. Na dobro razgreto mast (z ocvirki) še pred jajci paše za pest (1 velika) na grobo (v naglici) narezane čebule, najbolje rdeče - za vizualni učinek, potem pa gor jajčka. Mmmm, kako bo dišalo! Cel blok se bo oblizoval!!Slika
Uporabniški avatar
 H2O
#3670
šitake narežeš, na olju (jaz uporabljam olivno, lahko tudi na maslu) 3 x obrneš na drobno sesekljano čebulo + dodaš šitake + soliš. vrtiš s kuhačo po kozici, dokler gobe niso stenstane. vodo dodajaj le po porebi, da ne bo preveč vodeno. na koncu dodaš žličko ali dve kisle smetane & na drobno sesekljan peteršilj & česen.
poleg na krožniku serviraš: kuhano ajdovo kašo ali široke rezance ali riž ali pečeno polento.
pečena polenta: med kuhanjem dodam en mali lonček skute ali 2 veliki žlici kisle smetane. polento vlijem (pazim da ni preveč žgancasta) v protvanjček. po vrhu naribam parmezan ali položim mozzarelce. vržem v pekač, da se popeče.
blitva, očiščena, mlada, SUROVA. vrzi v skledo za solato. dodaj kuhan vroč krompir (kot pri regratovi solati), nastrgaj parmezan, prelij z olivnim oljem & jabolčnim kisom & soljo & malce česna.
pri česnu je potrebna pazljivost v primeru želodčnih težav ali težav z nizkim pritiskom.
upam, da ne bo padla po mojem hrbtišču toča negativnih kritik :? :? :? :?
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3672
Helou!
Samo to rečem: končno! Končno ste se opogumili in začeli objavljati svoje kuharske dosežke. Še vedno pa čakam "guspodinjo" AndrejoT, da obelodani s čim razveseljuje svoj'ga mulca in moža.
Še takih prispevkov; ne mislite samo na tek, tudi na dober tek!
Uporabniški avatar
 mare
#3678
Bajsi taka jajca je hotel imeti Onassis in je menda enega novega kuharja vrgel iz jahte v morje, ker so mu prinesli taka jajca, da so se videli rumenjaki. Jaz jajca pripravim tako, da prepražim špeh, gor vbijem jajca, na vrh dam par debelih rezin sira, da se vse skupaj fino vleče. Spomladi gor natresem še regrat poleti rukolo ali šnitloh.

Pa še ena za banane. Meni jih je škoda miksati. Jaz na ponvi razpustim malo putrčka, gor narežem banane po dolgem čez pol, malo potresemo s cukrom. Ko se banane popražijo in cuker razpusti, jih daš na krožnik. Zraven goro sladoleda, povrh poliješ raztopljeno čokolado (dobro je da jo malo razredčiš z mlekom -mleko mora imeti 1,6% maščobe, ker drugače redi), pa tudi smetana gre dobro zraven. Za porcijo potrebuješ 1 banano, 3 kepice sladoleda, 2 veliki rebri čokolade. najbrž tudi ti ne boš ostal le pri eni porciji. Pohitite, banane bodo v EU dražje, ker Eu ščiti francoske kolonije!
Uporabniški avatar
 H2O
#3708
...namesto sladkorja dam jaz na vroče banane med + potresem jih z mandljevimi lističi...sploh pa ugotavljam, da se vrtim na tem forumu samo v kulinaričnem kotičku :oops: :? :oops: :? :oops: :? neki ne bo u redu... :?
Uporabniški avatar
 H2O
#3716
en tak umotvor, za zgodno večerjo ali za en konkreten zajtrk predno odkopitljamo v naturo:
proseno kašo dobro operemo pod tekočo toplo vodo. za 3 pesti jo damo v vroče mleko in kuhamo. med kuhanjem mešamo, da se ne prismodi ali prekipi. dodamo 1 malo sladko smetano (ali eno malo skuto in malce kisle smetane) + (glede na potrebe po sladkorju) 2 vanili sladkorja + malce cimeta + na drobno narezane jabolčne rezine (kot, če kuhamo čežano) + suhe oprane razkoščičene slive (namesto jabolčk lahko dodamo suhe hruške). kuhamo, kuhamo, kuhamo...cca 20 minut.
na krožniku dodamo še (ali pa tudi ne) krhlje mandarinc.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA