teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 boziceklol
#208960
no da se predstavim.sem star 15 let in treniram nogomet.rad bi izgubil 10-15 kg maščobe.
jedilnik imam sicer tak:
zajrk: 300g sadja
malica: whey+ oreški
kosilo: riž + piščančje prsi+ solata(zelena solata)
malica 2: 1 ribe iz konzerve
večerja: whey+solata(zelena solata+1 jajce+1 tuna iz konzerve)

no to bi bilo glede jedilnika vse.imam pa sicer eno vprašanje.je pametno da uporabljam whey glede na to da sem star šele 15 let?

ummm.glede treninga je pa tkole.4x na teden po 1:45 min nogometni trening, 3x na teden vaje za moč(trebušnjaki+skledce+počepi).hvala vsem za odgovore že vnaprej :D :D :D
 Gasper`
#208966
boziceklol napisal/-a:no da se predstavim.sem star 15 let in treniram nogomet.rad bi izgubil 10-15 kg maščobe.
jedilnik imam sicer tak:
zajrk: 300g sadja Ni ok. Kosmiči + whey
malica: whey + oreški Ok
kosilo: riž + piščančje prsi+ solata(zelena solata)Ok
malica 2: 1 ribe iz konzerve Ce mislis tiste 120g konzerve (tam nekje) potem pojej celo konzervo. Ali pa si kaksne 250g skute zmiksas.
večerja: whey+solata(zelena solata+1 jajce+1 tuna iz konzerve) Tukaj pa brez wheya. Rajsi ene 3 jajca ali tuna + solata

K obrokom brez Oh bi pa dodal se mascobe (olivno, omega3).

no to bi bilo glede jedilnika vse.imam pa sicer eno vprašanje.je pametno da uporabljam whey glede na to da sem star šele 15 let? Da

ummm.glede treninga je pa tkole.4x na teden po 1:45 min nogometni trening, 3x na teden vaje za moč(trebušnjaki+skledce+počepi).hvala vsem za odgovore že vnaprej :D :D :D
Uporabniški avatar
 Andreja_T
#208978
zelo močno upam, da to ni tvoj jedilnik za vsak dan.
edini OH, ki jih vnašaš, so v glavnem tisti od riža? če je to tako, je delež (po mojem) najbrž premajhen, delež beljakovin pa prevelik... nisi navedel količin, iz tega se ne da skoraj nič sklepati!
če boš želel izgubiti maščobo, tvoj trening ni ravno temu primeren. dinamika nogometnega treninga ni namenjena kurjenju maščob, vaje za moč pa še manj. če boš želel porabljati maščobe, boš moral uvesti več aerobnega treninga z nižjim pulzom, kot ga imaš sedaj (predvidevam). kolesarjenje, tek, plavanje, ipd.

a lahko vprašam, kakšno razmerje teža/višina imaš? :shock: ker izgubit 15 kilogramov maščobe za petnajstletnika, je zelo zelo veliko... in bo posledično zahtevalo tudi zelo veliko dela. :?: :?: :?:
 boziceklol
#208980
um OH ki jih vnašam so sadje, solata in riž. višina je 170 cm teža pa 80 kg.drugače pa mislim da teža ki odstopa od normalnega nešportnika(pri moji višini je to okoli 60kg vsaj jz mislim da je tako), vendar pa imam jaz pod maščobnim tkivom kar dosti mišic.spodaj bom dal se količine hrane

zajtrk: 300g sadja(OH)
malica: whey + 30g oreškov(B+M)
kosilo: 50g riž+ 200g piščančje prsi+ solata(OH+B)
malica 2: 60g tune iz kunzerve(B)
večerja:whey+ solata(zelena solata+40g jajce+ 60g tune) (B+OH+M)

Upam da sem odgovoril na vsa postavljena vprašanja. :D :lol:
Uporabniški avatar
 Andreja_T
#208994
za tvojo višino je za "normalnega" človeka, se pravi nešportnika, nekje 65 kil čisto okej. za nekoga z veliko mišične mase je pa ta teža še malo nizka.
se pravi, če imaš vsaj nekaj mišične mase, je izgubit 15 kil maščobe malo pretirano. :)

od solate kaj veliko OH ne boš dobil... vključi jih v zajtrk, kot ti je svetova gašper, lahko v obliki kosmičev, kruha, ipd., ker jih zjutraj potrebuješ, da spraviš telo v pogon. sadje raje pojej za malico, ni treba pretiravati s količino.

in zdaj najbolj pomembno: glede na navedeno se mi dozdeva, da bi rad pridobil precej mišične mase. če boš pridobival na mišični masi, ne boš shujšal in obratno, če boš shujšal, ne boš opazno pridobil na mišični masi. gre tudi oboje skupaj, ampak ni preveč učinkovito ker: če želiš shujšat, mora biti vnesenih kalorij manj kot porabljenih, če pa želiš mišice, mora biti kalorij več kot pri hujšanju in bo ta "presežek" šel v mišično maso, vendar pri tem ne boš izgubljal maščob, oz. zanemarljivo malo.
bi ti svetovala, da najprej izgubiš določeno količino maščobe in šele nato delaš na mišicah, vendar boš za to moral spremeniti tudi trening.

ne pretiravaj z deležem beljakovin, ker to škoduje organizmu, med drugim tudi ledvicam in lahko preko urina izgubljaš kalcij, problem zna bit tudi z B vitamini in preveliko izgubo tekočin (preko urina). proteinov naj bi bilo v deležu manj kot energijskih 30% (za nešportnike je delež nižji, seveda v nobeni izmed kategorij niso upoštevani ekstremi, kot recimo bodybuilderji, itd.), ostalo naj bi bili OH in maščobe.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA