Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#353425
O, jejžeš marička,
samo, da si čarovnicam ubežala.
Slika
da lahko boš še kaj lepga napisala.
Sem se že skoraj zbala,
da si gori ostala
in da za vsa tvoja poročila
ne bom ti mogla reči HVALA!
Kajti, seveda bom priznala,
da me kdaj na cilj moj
je že in še bo misel nate gnala!
Čeprav ne vem, če sploh te bom spoznala,
ko spet kje, na kakšni tekmi,
za vse bom jast kričala.
Pa vseeno vem,
da tudi kot neznanka
veliko si mi dala.
Da le še taka bi naprej ostala!
:clap: :clap: :clap:
#353452
Padci gor ali dol, meni se iz božje previdnosti in pohodne hitrosti, skoraj niso mogli zgoditi. Na dveh mestih, kjer je bil pet metrski absolutni led, sem delal obvoz, ali pa sestopal ritensko.
Glede na veliko udeležbo, sem zaznal bolj malo komentarjev, vendar bi bilo škoda, če bi šla v pozabo kot povprečna tekma, ki pa sigurno odstopa po organizaciji, vzdušju... Pred mnogo leti je nekaj podobno kvalitetnega ustvaril David Kadunc na Šmarni gori.
Naj priznam, da do sedaj še nisem doživel tekme, kjer ni niti ene oznake trase in jo dejansko ne rabiš, ob štirih popoldne pa je celo vidna iz vesolja, saj se tekma vedno dogaja v blatu ali pa snegu. Lani sem hvalil zgornjo okrepčevalnico (ki je bila tudi letos vrhunska), tokrat pa tudi spodnja ni zaostajala z množico dobrotami in okrepčili. Najbolj posrečena domislica je bila z lončki za pijačo in je zadeva vredna patentiranja. Za pozdravit je tudi možnost fotografiranja na vrhu, odvoz opreme, enolončnica, kdor je premagal vsaj štiri vzpone, ter posrečeno beleženje prihodov s PeakCheckom. In naj se ve, razen minimalnega stroška za to napravico - vse zastonj.
Kot (manjpomembno) slabost naj omenim neorganiziranost Kekec bara tik pod štartnim mestom, saj bi v dobri urci lahko zaslužil za cel teden.
V dobi sodobne tehnike (ko te prehiteva dogajanje) je imela podelitev vsaj tričetrt urno zamudo, kar mi vedno najbolj pokvari dan in nisem mogel zaploskat najboljšim, ker v razpisu ni bila omenjena čelna svetilka.
Poleg zmagovalcem zaploskam tudi Viliju in Julijani, ki sta mi vsaj nekaj časa pri emšotu delala družbo.
Drugo leto pa seveda - spet.
#353454
Še moj Copy - paste s FB-ja :D

Mojih drugih 8 ur Slivnice... Na lanskih prvih mi je uspelo opraviti 7 vzponov v 7 ur 22 minut, zato sem si letos seveda zadal cilj nekoliko višje, to je 8 vzponov... Po zelo dobro opravljeni CZTL, ki je končala 2 tedna prej in seveda ker čez zimo nismo počivali je bil seveda to čisto realen cilj... Odvisno koliko mi bodo ponagajali moji zvesti spremljevalci na razdaljah od maratona naprej - KRČI ;)... Izračunal sem si približen tempo nekje 37, 38 minut za vzpon in okrog 20 minut
za spust, seveda z nekoliko rezerve, da se 8 vzponov izzide... Z Urhom sva en dan prej še opravila ogled trase in kazalo je da bo proti vrhu nekoliko blata... je pa začelo v petek zvečer deževati in proti vrhu tudi snežiti, zato se je obetala zelo zanimiva tekma... Sredi noči so padavine ponehale in zbudili
smo se v prav lepo jutro... Od doma sem se na žalost odpravil sam, ker je Slavka bolana obležala v postelji...
Res škoda, ker si je tud sama zelo želela te tekma, ki je tudi odličen trening za 100 milj Istre, ki je prvi vikend v aprilu... No kakorkoli prvo zdravje pol pa ostalo... Ker pa so naju na takih tekmah navajeni skupaj ga ni bilo junaka, ki ne bi vprašal, kje je pa Slavka... Mislim da ni treba posebej razlagati zakaj :D ;)...
No tole tekmo sem odtekel tudi za njo, ki nas je z mislimi seveda spremljala in navijala za nas...
Na kraj zločina sem prišel malo pozno, ker sem se preveč obotavljal doma, se pozdravil s sotekmovalci in po začetnih Sašotovih besedah se je tekma gor - dol začela... Na takih ultrah je pomembno da ne začneš prehitro in da med tekmo
zaužiješ zadost tekočine in hrane, zato sem se tudi sam odločil (ker sem v preteklosti delal takšne napake), da tokrat ne začnem prehitro... Seveda si je včasih težko določiti primeren tempo... No nisem si izbral prehudega in sem prve vzpone opravil med 35 in 36 minut, spuste pa okrog 20 +-... No to se mi je obrestovalo saj sem med tekmo prehitel ogromno tekmovalcev, ki so začeli prehitro... Bil sem zelo presenečen, ko sem jih prehitel kar nekaj takih, ki so ponavadi pred mano... Tempo je kasneje padel na 37, 38 minut na vzpon, zadnjega, ko ni bilo več pomembno sem opravil v 40 minutah...
Na koncu 8 vzponov v 7 urah 12 minutah in absolutno 13. mesto med 123 tekmovalci, ki so opravili vsaj 1 vzpon...
Na koncu na vrhu sem bil presrečen, da mi je uspelo to za kar sem vedel da sem sposoben in mi na dosedanjih podobnih tekmah ni... Tako kot Ivi sem tudi sam testiral Oskarjev napitek od Tailwind, ki ga sam uporablja in naj omenim da sem
celo tekmo razen koščka banane in 2 gelov (1. in 2. vzpon) konzumiral tekočo hrano... Spodaj sem si zmešal 2 merici Oskarjevega napitka v 3 do 5 dcl vode, zgoraj Čaj, župca, himalajska sol... Zgleda da je bila to zmagovalna kombinacija... Krči so se parkrat seveda pokazali, prvič na 6. vzponu vendar so na srečo tudi kmalu popustili... Če bi prišel na vrh po 8. vzponu 10, 12 minut prej bi se spogledoval še ze 9. vzponom vendar pustimo ta cilj za drugo leto, kajne... Že tako sem presenetil samega sebe in še marsikoga drugega... Da, bila je to velika osebna zmaga, ena večjih zmag do sedaj in upam seveda da ne zadnja... Dragi sotekmovalci, lepo je bilo z vami, se opravičujem ker se nisem vsakemu nasmehnil, ko sem ga srečal, sem pa zagotovo vsakega ogovoril vsaj z Bravo ali pozdravil... Zagotovo ena lepših prireditev pri nas z veliko pozitive v zraku...
Zahvalil bi se družini Knap s pomagači, Zrimšku s fotokabino, fotografom na progi in vam sotekmovalcem za prijetno druženje... Čestitke tudi vam za osebne zmage in prvim trem, Marjanu, Iviju in Sebastjanu za 10 vzponov ter izboljšan
časovni rekord proge... 11 vzponov pa drugič, seveda ob idealnih pogojih... (y) pa seveda čestitke lepšemu spolu, saj ste kar 4 opravile 8 vzponov...
Pa nekatere, ki vas ni bilo sem pogrešal ;)...

Res sem hapyyy... 8 vzponov in še v takšnem času...vauuu... :D Se vidimo... Borut ima vas rad... :)

:laola :clap: :clap: :clap:
#353463
Moj kratek zapis z družabnega omrežja. Lepo je bilo.

OSMICA je postala standard na 8 ur Slivnice. :)
Še četrtič zapored sva se z Ireno podala na prireditev, ki z leta v leto raste v vseh pogledih. Prvi dve akciji sem zaključil s po sedmimi vzponi, lani pa sem si postavil nov standard. In prav v tej akciji izsledil drobce nove tekaške pomladi. Letos sem želel videti ali vijolice še cvetijo. Spoznal sem, da je odgovor pritrdilen.
Za začetek sem se malo preveč oblekel. Ker me na startu čisto nič ni zeblo, je bilo jasno, da bo kuhinja. Že bežen pogled okoli lastne osi je napovedoval, da govorice o brutalni konkurenci niso bile iz trte zvite. Sam začetek s skupinskim vodenjem je napovedal, da je vrag odnesel šalo od prvega trenutka dalje. Zdravko je junaško odprl dirko, osrednja favorita Marjan in Ivi pa sta priključila in odšla po svoje. Zadaj smo po mojem občutku večinoma pohiteli bolj ali manj prehitro. Zase lahko z gotovostjo zatrdim, da res. A sem tega vajen. Adrenalin naredi svoje in dan, ki se dela. Pa prečudovita kulisa. Kljub temu ne zbezljam do konca in si pustim kanček prostora za nadaljevanje.
Začne se ples nenehnih srečanj s tisto posebno vrsto ljudi, ki obožuje to, da se malo trpinči. Ki zlepa ne odneha. In ima na pretek volje do življenja. Veliko je bilo nasmejanih in prijaznih obrazov. Pa tudi tistih, ki so bili bolj v svojem svetu. In mogoče tudi kdo, ki se zdi čisto malo asocialen.
Proti koncu prvega vzpona me ujame Andreja, največja zvezdnica prireditve. Dejansko gre za zelo prijetno dekle. Ujame me tudi proti koncu drugega in tretjega in še četrtega vzpona.. Šele potem malenkost spusti ritem. V prvem delu sem bil tudi blizu Jasmina, velika zmagovalka med dekleti. Da je bila Jasmina tako dobra, ni čisto nič presenetljivo. Da pa tako leti, potem , ko ji je pošteno zagodla poškodba, je že druga zgodba. Alenka in Marija sta bili ves čas blizu, na koncu sta stopnjevali tempo. Posebej Alenka je na koncu zasijala, nič nenavadnega, to je pač njen standard. Marija me je na koncu zadnjega spusta že prehitela, gor grede je bilo nekaj več življenja v meni, zadnji vzpon je le zadnji vzpon.
Moji vmesni časi in ritem je bil zelo podoben lanskemu, temu primerno je bil tako tudi s skupnim časom. Zadnji vzpon na primer sem imel lani 41'00 minute, letos pa 41'17. Glede na to, da sem proti koncu nekajkrat imel občutek ,da bom obtičal v blatu, je bilo vse v redu.
Sicer pa je dirka tudi v tekmovalnem smislu tekla na zelo visoki ravni. Osem deklet je naredilo vsaj 7 vzponov. Štiri so bile z osmimi. 35 fantov je naredilo vsaj 7 vzponov, 23 vsaj osem, 10 vsaj devet in trije 10 vzponov. Številke so zgovorne same po sebi.
Marjan, Ivi in Sebastjan so naredili še en veličastno ultra predstavo več. Najočitnejše prodor med eliti je izvedel Francesko. Seveda je bilo to presenečenje le za tiste, ki ga nimajo čast srečevati v zadnjem obdobju. Ostali razumemo. Ne le, da je letel, hkrati je širil super pozitivno energijo. Tudi ostali volkovi s Tošča in Grmade, tako občasni kot redni, s(m)o pokazali svoje krempeljčke. Deželak Sr Ečo - volk je izjemno finiširal, Boštjan Erjavšek-Beli in Bojan sta prišla skupaj v cilj, Miha Vidali je zaključil deseterico. Marjan, naš slavljenec je bil standardno superioren, odlični so bili še Jasmina, zmagovalka, Borut, Matjaž in Dare. Svoje so prispevali še Andrej, Jaka, Katja Drobež, Gombač Žiga X, Tatjana, Olga, Irena, Mojca, Bogo, Marjan, Polona in Andrej, ki si je na ta lep dan privoščil en daljši duatlon.
Bila je še vrsta drugih zgodb. Toni, legenda z Davosa je spremljal hitro Hčerko Klaro. Oskar, ki nas bo med drugimi zastopal letos na UTMB-ju, se uspešno vrača po poškodbi.
Organizacija je ponovno presegala mnoge tekme z visoko startnino, Upam, da smo večinoma po svojih močeh prispevali prostovoljne prispevke. Že tako visok standard prireditelji vsako leto še dobro dvignejo.
Vreme je bilo čudovito. Tudi Irena <3 je bila zadovoljna s svojimi petimi vzponi. Upava, da bova še dolgo v takem stanju, da bova lahko del tako izjemnih zgodb. Se vidimo na petem dirjanju po Slivnici.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA