Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#87289
Lepo pozdravljeni

V soboto 28.4.2007 ob 15.00 bo štart 1. Teka na Jošt, ki šteje za Gorenjski in hkrati Slovenski pokal v rekreativnih tekih.

Proga poteka iz Spodnje Besnice po lepi makadamski in kolovozni cesti, zadnjih 200m po planinski stezi do vrha Jošta.

Štart teka bo tam, kjer je bil v preteklih letih štart Teka na Špičasti hrib.



Vse podrobnosti na povezavi http://www.klub-trmastih.si/gorenjskip.htm


Vabljeni


Janez
Uporabniški avatar
 vencelj
#87810
Dobra ideja, zamenjati Špičasti hrib z Joštom. Po novi progi še nisem šel, pa imam vendarle občutek, da je bolj "normalna" (beri tekaška), kot tista
prej.
Če se ne motim, je že več kot 10 let od zadnjega teka s ciljem na Joštu. Po mojih podatkih je bilo to 21. septembra 1996. Takrat je tekma štela za slovenski pokal v gorskih tekih, štart pa je bil v Stražišču pri Kranju.
Uporabniški avatar
 Pingo
#88584
No bo zanimiva tekma ker bo potekala v območju medveda...pred ribogojnico in na križišču naprej so na drevesa pribite slike z napisom OBMOČJE MEDVEDA...takoj si hitrejši :wink: :wink: Ta zadnjega pa ITAK ujame.Se strinjam ja da je na Jošta bolj tekaško naravnana celo rahlo navzdol gre nekaj časa,se mi zdi lepša kot na Špičasti vrh. :wink:
Uporabniški avatar
 janez.ferlic
#88793
Lep pozdrav vsem

Celotna proga Teka na Jošt je že označena s puščicami in trakovi in tako primerna za ogled oz. trening tek, kot so ga že opravili Janezu in še nekaj tekačev.

Parkiranje omogočeno v bližini ribogojnice (200m dalje), tam kjer bo tudi štart teka. Potem sledite črnobelim puščicam in rdečim trakovom. Najprej 4,5 km makadama nato se desno odcepi kolovozna pot, ki se vije proti vrhu Jošta. Zadnjih 100m gre proga naravnost po travniku do cilja pred Smučarskim domom.


Se vidimo

Janez
Uporabniški avatar
 2MUCH4ME
#88798
janez.ferlic napisal/-a:...Celotna proga Teka na Jošt je že označena s puščicami in trakovi...

Super, Janez! Zdaj se končno le ne bom izgubil!!! :wink: Takoj danes jo grem preizkusiti!!!!

Na tekmi se pa tako ali tako vidimo!!!!

LP VB
 janezu
#88802
proga je res označena,morda manjkata dve smerni puščici po 30m asfalta levo in sedlo desno.sicer pa lažja kot špičak,zelo hitra,malo več vzpona le zadnji dve minuti.v lepem pogovornem tempu smo s progo opravili v 38min.,kar pomeni janez frlic in podobni pod 30min.na tekmi. LP ju
 janezu
#88804
sedajle sem še enkrat prebral poročilo janeza ferlica in mislim,da smo zadnji del od vodo zajetja šli napačno.ali gre proga zadnji del po asfaltu?? LP ju
Uporabniški avatar
 janez.ferlic
#88805
Živjo

Zadnji del proge gre po kolovozni poti. Se pravi pri vodnem zajetju levo, kakšnih 30m po asfaltu in nato zopet levo na kolovoz in dalje do vrha. Tik pod vrhom (100m pred ciljem) se asfaltno cesto le prečka in direktno po travniku do cilja.

Je pa res, da sem zadnji del proge od vodnega zajetja označil kasneje kot prvega, zato dopoldan še ni bila celotna proga strasirana in označena. Sedaj je cela označena, razen če ni medved pojedel oznak :lol:

Vabljeni na ogled in trening

Janez
Uporabniški avatar
 2MUCH4ME
#88808
Pravkar prišel z ogleda proge. Dobro označena, zanimiva, vendar kar težka za nas težkokategornike. Mislim, da je najbolj pomembno, da v spodnjem delu ne pretiravaš in prihraniš moči za zadnje 2km, ki sta kar strma. Jaz tega danes sigurno nisem storil, saj mi je na koncu popolnoma zmanjkalo moči. Ali pa sem še utrujen od Kališča!!!:wink:

janezu napisal/-a:...v lepem pogovornem tempu smo s progo opravili v 38min...

Ha. Jaz pa na škrge v 46min... :roll: Spet se bodo na tekmi mulci delali norca iz mene!! :wink: :roll:

PS:Medveda nisem srečal nobenega, verjetno so se skrili pred mano! :oops:

LP VB
Uporabniški avatar
 brankos
#88821
Danes smo pa bli TF jevci očitno na osvajanju Jošta. Sem izkoristil opravke v KR in se podal še na traso Jošta, ki je bila že označena (bolje kot marsikatera proga med tekmo).
Proga bo res prava (in hitra) za gorski tek, saj vključuje vse kar gorski tek lahko ponudi.

No medveda tut jest nisem uspel videt (k sreči tudi on ne mene), čeprav sem obredel kar lepo traso od Joša do Mohorja in nazaj do Besnice.
Uporabniški avatar
 Matiček
#88857
Kako se trasa primerja z Tekom na Mohor; to namreč poznam! Hvala, LP!
Uporabniški avatar
 brankos
#88861
Matiček napisal/-a:Kako se trasa primerja z Tekom na Mohor; to namreč poznam! Hvala, LP!

Ja je kar neki primerjave z Mohorjem s tem, da na Jošta skoraj ni asfalta in da gre zadnja tretina poti po gozdni poti ter ima strmejši finiš.
Uporabniški avatar
 vencelj
#89100
Danes sem izkoristil frej popoldne in se podal na ogled proge na Jošta. Naletel sem na besničane (Ferlic & co.), bili so pridni, delali so na urejanju proge. Proga je superca, no ne vem, če bom v soboto še tko navdušen, ko bo šlo bolj na škrge.
 hribovc
#89121
Tale Jošt mi nič ne diši. Dajte me prepričat. Koliko ravnine od odcepa za Špičasti - Valjacev hrib, do strejšega dela pod Joštom?
Uporabniški avatar
 brankos
#89122
hribovc napisal/-a:Tale Jošt mi nič ne diši. Dajte me prepričat. Koliko ravnine od odcepa za Špičasti - Valjacev hrib, do strejšega dela pod Joštom?

Žal ti bomo težko pomagali Hribovc - glede na to da vem, da ti leži predvsem "štajga"boš trpel vsaj 4,5 km, ker se na tem delu proga dvigne za cca 180metrov ("ravnine" je za kak km), v zadjem delu pa se proga bolj konkrrtno vzpne-pa tudi tukaj je kar nekaj menjav ritma (tek-hoja).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA