Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#351733
Jaz pa se bolj strinjam s tekačem18 ,ker sta si tek in kolo zelo različna. To ,kar je Špela doživela na Franji in še marsikdo je bolj posledica dehidracije in lakote ali po kolesarsko rečeno si "zatrokirala". Na teku pa to ni enako ,ker ti odpovejo mišice in tudi ,če se ustaviš ,naješ in napiješ ne moreš več takoj naprej z enakim tempom kot prej. Si pa to lahko vsak zase predstavlja in nikogar nič ne obsojam,ker cenim vsakega športnika pa ,če je pretekel maraton ali prekolesaril Franjo ali ne.
Sam imam pretečenih ,kar nekaj maratonov (pod 3 ure) in ,kar nekaj prevoženih kilometrov na kolesu (tudi na dirkah kjer je bil na štartu Armstong in Ullrich ) tako ,da nekaj izkušenj imam.
Se je pa tema začela glede zajčkov , kjer pa smo si spet različni in se nima smisla prepirati ,ker si vsak sam lahko določi in prilagaja tempo v poplavi vseh teh pripomočkov. Je pa tako ,da če si se prijavil za zajca potem se moraš tudi držati tega tempa in ne zaostati . To od tebe pričakuje tako organizator kot tekači ,ki se zanašajo na to. Tudi zajec v Ljubljani za 3 ure se je tega dobro zavedal in prav zato odložil zastavo , da ni delal zmede in prišel par minut za tem časom.
#351741
Predvsem je treba vedeti kako sploh pride do zidu. Ko telesu zmanjka mu zmanjka pa če tečeš, goniš ali pa podiraš vzdržljivostni rekord v lupljenju krompirja. Če gre pa kdo na maraton sledit zajca kot klop da bo šel do pike natančno pa tudi ne vem kaj se mu je storilo.

P.s.: po zgornjih ocenah bi moral biti maratonec, pa to niti približno nisem; stvar osebne zaznave ali?
#351748
Zajce za 4:15 ne spremlja nihče. Popolnoma vseeno je ali odtečeš točno, pet minut hitreje ali kasneje. Zadnji gredo za uživancijo, zajec po potrebi zrihta na progi tudi pivo, kdor pa se ni poskusil v tej vlogi in kritizira pa FUCK OFF :lol: :evil:
#351754
ojoj,
moje osebno mnenje ...
:arrow: tempo tekači na maratonu so zaželjeni pri določenih tekačih.
:arrow: vsi tekači si očitne ne želijo teči zraven zajca ... ha ha ha, hvala bogu ... sicer bi zajci pocrkali v celoti. Da ne bo kdo mislil, da je lahko teči v oblaku spremljevalcev, ki ti zapirajo pot iz strani, te včasih prehitijo, potem so ti pa pred prsti ...
:arrow: tempo tekači so osovraženi pri nekaterih na tekaškem forumu :rol:
:arrow: kot ponavadi se v temo vključujejo tisti, ki ne vedo, kaj bi si z zajcem počeli.
:arrow: meni osebno največ pomeni, da ko pritečem v cilj, stopi k meni eden, dva, trije ki so že v cilju ... mi ponudijo roko in pravijo, da smo odlično oddelali ta tek ... potem prihajajo v cilj še nekateri, ki me zadaj potrkajo po ramenu in pravijo enostavno "hvala" na licu pa se riše nasmeh ... to je to. Oblak se je raztegnil, v cilju pa se spet srečamo.
:arrow: lansko leto sem menda pisal, da smo prehitevali najmanj do osmega kilometra, ker se tekači ne postavijo v ustrezno cono. Letos smo morali prehitevati vse do odcepitve 21-tke od maratona. Šele potem se je dalo teči, a prehitevanje se ni končalo. Kar naprej smo tekli mimo počasne kolone. Katastrofa. Vsi ti tekači so neuki. Postavitev v hitrejši boks te hitro skuri. Vsem takšnim osmoljencem predlagam, da se postavijo v ustrezno cono zadaj za zajcem.

Če pa kdo misli, da so zajci nepotrebni, potem naj to razloži vsem organizatorjem maratonov po vsem svetu. Verjamem, da jim bodo prisluhnili in zajce ukinili.

Tukaj sploh ni vprašanje koliko se je kdo pripravljal in kdo bi rabil ali ne rabi zajca. Zajec je in lahko ga ignoriraš, lahko pa mu daš korenček :-)
#351756
ZdravkoC napisal/-a:
zz topka napisal/-a:... Adijo, Zdravc, za zajčka! :lol:

Ojoj, sem že odpisan :-)

Ojoj, Zdravkec, to je samo posledica sosleda "čudnih člankov" na TF 8) :oops:

Jast sem bila prva, ki sem te javno pohvalila:
zz topka napisal/-a:Ja, če pa tuki ZdravkoC ni izkušen star maček... Slika
Bravo, Zdravkec! :laola


Če se slučajno odločim kdaj za maraton ( ma, skoraj da se nimaš kaj bat), mi boš, meni na ljubo, kar ti zajček.... Le čas 4.00 na balončku bomo mal spremenili. :lol:
Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA