Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#15146
VSEM FORUMCEM LEP POZDRAV!

Tudi danes me je obveznost zaradi dela odtegnila od Storžiča in Ana Lize v brunarici.Ja trening bo vseeno samo malce pozneje.
Tako, da se opravičujem Alešu in Simi, ker me ni bilo.Tista zadeva iz borovnic zagotovo počaka in bo.
Sedaj pa k zadevi, ki smo jo že omenjali v prejšnih prispevkih okoli teka po E-6 poti.Upam, da so vsi takrat prisotni še zmeraj za zadevo in da jo bomo izpeljali.
Dolžina slovenskega dela E-6 poti je približno 315 km.Tako, da bi predlagal da bi prva etapa potekala od PRELAZ RADELJ/RADLJE OB DRAVI - SLEME to je približno 48 km, natančneje se bo to izmerilo na sami trasi.
Malce bi predstavil kje bo potekala, kar iz knjige, ki mi jo je prefotokopiral Ero ( hvala mu ).
CITIRAM IZ KNJIŽICE:
1.PRELAZ RADELJ - RADLJE OB DRAVI

Pričetek slovenskega dela mednarodne pešpoti E-6 je na prelazu Radelj.Od mejnega prehoda Radelj pa vse do Strunjana ob obali Jadranskega morja, nas bodo vodile rumeno- rdeče markacije pešpoti E-6 SLO.

Z mejnega prehoda se podamo dober kilometer po glavni cesti proti Radljam ob Dravi.Pri nekdanji kmetiji Strmišnik se pot pod hlevom odcepi levo na gozdno cesto.Večinoma po gozdu se spustimo pod kmetijo Ternik, kjer je odcep stare ceste h gostilni Žohar, Št.Janž pri Radljah 87.Žig in vpisna knjiga.
Gostilna je odprta od 10 do 22 ure.( bomo še preverili na poti ).
Za gostilno je pot speljana po gozdni vlaki, nato po stezi do nekdanje slikovite logarnice Majerhof, Št. Janž pri Radljah.Tukaj pot preseka cesto in nas od logarnice ponovno vodi v gozd.Kmalu pridemo do križanja pešpoti E-6 in gozdne učne poti Stari grad.Desno je odcep po gozdni cesti na Stari grad, od koder je lep razgled na Radlje in bližnje Pohorje (250 m od poti ).Pod razvalino gradu se odpre pogled na radeljski dominikanski samostan.
Glavna pot E-6 je speljana po gozdnem pobočju mimo Hudo Luknjo, kjer je vhod v podzemno jamo s kraškimi pojavi.Nekoliko naprej se E-6 odcepi
od gozdne učne poti Stari grad ter se nadaljuje levo v smeri proti Radljam.
JA SEDAJ BO TREBA PA ITI MALCE SE RAZMIGATI, DA MIŠICE NA ZAKRNIJO.
Bom pa nadaljeval z opisom poti do konca 1. etape sledi še
2.RADLJE OB DRAVI - MALA KOPA,
3. MALA KOPA - LETALIŠČE SLOVENJ GRADEC
4. LETALIŠČE SLOVENJ GRADEC - RAZBOR in pa
zaključek 1. etape
5.RAZBOR - SLEME

Aleš če si še vedno interesent povej kako in kaj naprej, da bom pripravil opis poti kar se da dobro.
Ker v nasprotnem primeru, če ne boš mogel ali kaj drugega sam ne bom mogel iti vse sam.
Jutri se pa skoraj 99,999999999999% pridružim na treningu okoli Brda.
Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 ales
#15169
Ja jaz sem še vedno za sigurno zraven. Za celotno pot. Predlagam, da glede na deklariranih 315 km, poti določimo ene dobrih 50 km za vsak dan. Ti mal hitreje, jaz v ene 5-6 urah, ostali, ki se nama pridružijo pa po željah. Popoldne-zvečer se pa vedno dobimo v kaki primerni prenočitveni destinaciji. Za ene par dni je obljubila Alenka, da me bo spremljala, tudi Ero(+Pia) sta obljubila sodelovanje... Jutri po Brdu nadaljevanje.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#15173
LEP NOČNI POZDRAV VSEM!

Sedaj je na vrsti kot sem prej omenil nadaljevanje opisa poti po E-6 poti.
Ta naj bi spadal še zmeraj v 1. etapo in sicer sledi takole:

2. RADLJE OB DRAVI - MALA KOPA

Radlje so središče občine Radlje ob Dravi.Žig in vpisna knjiga se nahajata v hotelu Kozjak, kjer je možno prenočiti.V Radljah je več gostinskih lokalov s toplo hrano in pijačo ter trgovin s prehrambenimi izdelki.
Od hotela Kozjak poteka E-6 pot mimo stadiona po lokalni cesti čez Radeljsko polje do mosta čez reko Dravo v Vuhred, naselje na desnem bregu Drave.Kraj se ponaša s cerkvijo Sv. Nikolaja, zavetnika brodarjev.
Naša pot se 100 metrov od gostilne Lovec odcepi s cester Vuhred - Ribnica desno po kolovozu v hrib mimo kmetije Kovač.Po gozdni poti se nato vzpenjamo mimo kmetij Krefl, Kolman in Kovač.Pri kmetiji Vetrih (Sv. Anton 7 ) je odcep gozdne ceste do lovske koče LD Orlica ( 200 m s poti ), kjer je urejeno počivališče.Konec tedna je na koči organizirano stalno dežurstvo ( pijača ).
Od odcepa Vetrih - lovska koča nas markacije usmerijo po gozdni cesti mimo slikovitih kmetij Mrak (Sv. Anton 40 ), Glažar (Sv. Anton 42), Smodej (Sv. Anton 47) in Malej (Sv. Anton 49).Pri kapelici odcep proti cerkvi Svetega Antona, od koder se odpre širok razgled na vrhove Pohorja in Dravsko dolino.Ogled cerkve je možen v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Sv. Anton.
Od odcepa pri Koprivski kapeli se pot nadaljuje po gozdni cesti do kmetije Kovc.Gremo naravnost po gozdni cesti do Čavkovega razpotja.Desni odcep ceste nas po slemenu pripelje mimo Čavkove in Lešnikove koče (Sv. Anton 107) ter kmetij Lesnik in Hribernik (Sv.Anton 110) do kmetije Kramljak (Sv. Anton 114).Od Kramljaka je lep razgled po okoliški pokrajini.Pot nas vodi naprej po slemenu mimo odcepa v levo h kmetiji Osrednik.Od tega odcepa se pot nadaljuje po glavni gozdni cesti mimo kmetije Antonski Kopnik (Sv. Anton 127).Po gozdni stezi se povzpnemo do smučišča Kaštivnik (vlečnica).Prečkamo široko smučišče na zahodnem pobočju Male Kope in skozi gozd dosežemo Slovensko planinsko pot št.1.V levo gremo po njej do Partizanskega doma na Mali Kopi.

3.MALA KOPA - LETALIŠČE SLOVENJ GRADEC

Zimsko športno središče.Žig in vpisna knjiga sta v Partizanskem domu, kjer je možno prenočiti in dobiti toplo prehrano.Od Partizanskega doma je 10 minut na vrh Male Kope.V času, ko je dom zaprt je možno prenočiti v Grmovškovem domu pod Veliko Kopo do koder je 45 minut hoda.Z Male Kope je lep razgled na Mislinjsko dolino, Dravsko dolino in Kozjak.
Od Partizanskega doma se nadaljuje pešpot E-6 po makadamski cesti do križišča Leniše (stara cesta na Partizanko).Po 500 metrih hoje zavijemo z gozdne ceste desno na gozdno pot.Ta nas pripelje do spomenika NOB.Po cesti gremo nato do kmetije Zakršnik in 100 metrov naprej levo do kmetije Turičnik.Naša pot nato prečka kamionsko cesto in nas pripelje do asfaltne ceste Slovenj Gradec - Kope.Po stari volovski vlaki se spustimo do kmetij Žegel in Pridigar.Markacije nas sedaj usmerijo po gozdni poti do kmetij Tomažič in Perše.Pred kmetijo Perše je pri znamenju odcep do stare cerkve Sv. Magdalene z značilnim šilastim zvonikom na strehi.
Od Peršeta nas vodi pot po grebenu mimo kmetij Pegan in Ledinek na Zgornjih Brdih po nekdanji stari poti v Mislinjsko dolino.Desno od poti je Turnerjev kugl, na katerem so še vidne ruševine srednjeveškega obrambmega stolpa, ki so ga porušili Turki.Markirana pot nas pripelje na asfaltno cesto po kateri krenemo preko reke Mislinje v Turško vas.Ob poti se nahaja kmetija Marovšek, znana po kozolcu - dvojni toplar ( na svetu so poznani le še trije tovrstni kozolci).
V Turški vasi prečkamo glavno cesto Dravograd - Velenje.Avtobusne povezave proti Velenju in Slovenj Gradcu.Pot nadaljujemo skozi naselje Metuljev kugl.Na vrhu klanca se pot odcepi desno proti letališču Slovenj Gradec.

SEDAJ BI BILO ZA NOČNO IZMENO DOVOLJ POTEM PA DOPOLDNE ALI POPOLDNE TU NEKJE PA BOM NADALJEVAL Z OPISOM POTI.KI SEM JO POVZEL PO KNJIGI.
ZA PRVO ETAPO BO OPISANA ŠE
4. LETALIŠČE SLOVENJ GRADEC - RAZBOR IN PA
5.RAZBOR - SLEME
LAHKO NOČ IN LEPE SANJE VSEM
VAM ŽELIM IZ NOČNEGA BRLOGA TUDI JAZ. 8) :rol: :rol:


P.S.KATEREGA ZANIMA TA ZADEVA NAJ JO SPREMLJA, SAJ BO IZVEDEL OGROMNO ZANIMIVEGA TUDI IZ SAMEGA TRENUTNEGA STANJA NA TERENU.ČE BOMO IMELI FOTOAPARAT, KAR PA MISLIM DA BOMO USPELI PA VAM BOMO POSREDOVALI TUDI FOTOGRAFIJE IZ POSAMEZNIH DELOV POTI TEGA TEKA.NA KONCU KO BOMO ŽE V STRUNJANU PA BOMO STRNILI VTISE IN VAM LEPO VSE NAPISALI KAKO IN KAJ SE JE DOGAJALO, KAKŠNI OBČUTKI SO NAS SPRELETAVALI, KO SMO TEKLI.
SE PRAVI OGROMNO ZANIMIVEGA VAM BOVA LAHKO Z ALEŠEM POVEDAL A KAKO IN KAJ.ZAGOTOVO BO KAKŠNA ZANIMIVA ZGODBICA S SMEŠNIM KONCEM.V GLAVNEM PA NAM JE CILJ DA ZBEREMO TUDI NEKAJ DENARJA ZA AKCIJO KI POTEKA OB TEM NASTAJANJU TEKA IN BO POTEKAL VSE DO KONCA SEPTEMBRA. ZATO VABLJENI VSI, KI IMATE VSAJ NEKJA DOBRE VESTI, DA PRISPEVATE NEKAJ V DOBRODELNE NAMENE.ZA TO JE ZADOLŽENA BARBARA, KI VAM BO TUDI SPOROČILA KAKO IN KAJ NAKAZATI DENAR ALI KAKO JI GA DATI.
ŽELIM VAM SLADKE SANJE IN MIRNO NOČ.
Uporabniški avatar
 mare
#15221
Samo en majhen popravek, da se ne bo kdo zgubil. Ona vas pod Kopami je Turiška in ne Turška.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#15234
HOJLA!
Se opravičujem za napako sem še enkrat pogledal ravno to besedo in res je TURIŠKA VAS.Ja se vidi, da je bila ura mal čez 2 ponoči ha, ha.
Skratka me veseli, da ste opazili napako upam, da jih bo čimmanj.
Nadaljevanje sledi!
Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#15495
LEP POZDRAV VSEM SOTRPINOM IN SOTRPINKAM TEKAŠKEGA FORUMA!

Kot sem zadnjič omenil bom nadaljeval opis poti prve etape po E-6 poti.Ki izgleda bo resnično zaživela premierno uprizoritev bi se temu reklo.
No pa začnimo:

4.LETALIŠČE SLOVENJ GRADEC - RAZBOR

Na letališču je športno središče in restavracija, kjer hranijo žig in vpisno knjigo.Z letališča nas pot vodi po ravnini nazaj do ceste.Mimo nekdanje graščine in kmetijskega poslopja (zavijemo levo) ob levem robu občinskega odlagališča smeti, pridemo skozi nižinski gozd Dobrava v manjše naselje Šmiklavž.Na križišču cest je desno odcep do gostilne Bučinek (100m), kjer je možnost prehrane.V gostilni je tudi Tisnikarjeva soba, v kateri so razstavljena dela znanega slikarja Jožet Tisnikarja.Od križišča vodi naša pot naravnost po lokalni cesti.Po 10 minutah hoda na križišču zavijemo desno v dolino potoka Burčnice in pot nadaljujemo do kmetije Marovšek (Vodriž 20).Tik za kmetijo se pot odcepi na desno.Po grebenu se nato vzpenjamo do ruševin gradu Vodriž.Od ruševin, ki jih v zadnjih letih obnavljajo, nas gozdna steza vodi mimo Kokoljeve kapele do kmetije Strgar.Za kmetijo stopimo na gozdno cesto, po kateri nato dalj časa poteka pešpot E-6.Nedaleč od kmetije se nam z leve priključijo markacije Šaleške planinske poti, ki nas bodo spremljale vse do Razborja (belo-rdeča markacija).
Razgledna cesta nas pripelje najprej do kmetije Rdečnik (Sp.Razbor 26), kjer je tudi gostilna (pijača in možnost prehrane).Nad Rdečnikom je razgledni Rdeči vrh, do koder je le nekaj minut hoda.Pot nadaljujemo po cesti do kmetije Kavnik (Sp.Razbor 35) in naprej mimo kmetij Ledinek, Epšek, Podvaljšek (Sp.Razbor 25) do kmetije Rone.S poti se nam odpira lep razgled proti središču hribovske vasice Razbor s cerkvijo Sv. Danijela in gostilno Pečolar.

5.RAZBOR - SLEME

Žig i vpisna knjiga E-6 se nahajata v prijazni gostilni Pečolar (Zg.Rabor 7).Možnost tople hrane in nočitve.V neposredni bližini gostilne je nova osnovna šola.
Iz središča Razborja nas markacije usmerijo po cesti do kmetije Prevalnik, kje je križišče cest.Po levem odcepu gozdne ceste sledimo kmetijam Kočnik in Skobir (Zg.Razbor 25).Pot nas nato vodi mimo kmetije Spodnji Kotnik in naprej do opuščene kmetije Zgornji Kotnik, od koder nadaljujemo pot po gozdni cesti navzgor do Ciganije (1030m).Razvodnica med Javorskim potokom in Velunjo.Tukaj je potekala nekdanja deželna meja med Štajersko in Koroško.
Na križišču cest krenemo levo po cesti do kapele v Št. Vidu.Pot nadaljujemo 300 metrov po stari cesti nato pa se vrnemo na glavno cesto in že smo na prelazu Sleme (1081 m).
Od tukaj je le še nekaj minut hoda do Andrejevega doma na Slemenu.


No tako naj bi izgledala prva etapa tega izrednega teka.
Tukaj v Andrejevem domu na Slemenu, ki je oprt vse dni v letu in nam nudi možnost prehrane ter prenočevanja.Žig in vpisna knjiga sta voljo v domu.
Tako bo lahko gdor se nam bo pridružil na temu teku tu lahko prenočil se okrepčal in nadaljeval z nami naprej na tem projektu " TEK PO E-6 POTI OD RADELJ OB DRAVI DO STRUNJANA"
Kolikšna je izrecno točna kilometraža te etape se bo videlo, ko na bo kdo spremljal s kolesom in bomo lahko izredno natančno izmerili.Ampak glede na podatke, ki sem jih zasledil na spletu ki opisujejo to pot je skupina, ki se je podala na ta pot omenila kilometražo po etapah.Samo oni so hodili in so za to pot potrebovali 2x po 6 dni.Mi bomo pa potrebovali maksimalno 7 dni vključno s postankom v Strunjanu zadnji dan.
Oni so opisovali pot kako in kakšna izgleda, mi pa bomo naredili okoli 50 km na dan in to naj bi bila ta približna razdalja na vsej tej 1 etapi, ki sem jo omenil v teh prispevkih do sedaj.
Pardon še pomemben podatek če bi se kod rad prej kaj informiral zaradi kake prenočitve ali kaj podobnega v Andrejevem domu na Slemenu

ANDREJEV DOM NA SLEMENU ( 1086 m )
Šentvid pri Zavodnju 6
3325 Šoštanj
Tel: (03) 589-51-54
gsm: (031) 382-520
Od maja do oktobra vsak dan od 7*00 do 21*00.
Ostali meseci med vikendom.
Prenočišče in topli obrok.

Upam, da so informacije kar se da izčrpne.Bom pa probal izbrskati še kaj dodatnih informacij ali kontaktiral z lastniki samimi.
In jih obvestil o naši nameravanem projektu in seveda da ne pozabim:
"AKCIJI ZBIRANJA SREDSTEV ZA HUMANITARNE NAMENE"

Ja bi pa še to na koncu omenil.Da bom vse vtise kakršne bom pač podoživljal in doživel razne prigode opisal na koncu vse te zadeve ko pridem domov in vse skupaj strnem v par objavah.Upam, da se bo zgodilo kaj hecnega in nepozabnega.
LEP POZDRAV VSEM KI PREBIRATE TEKAŠKI FORUM!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA