Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#15387
Villacher 4. Sparkassen City Lauf

V petek, 30. 7. 2004 bo 4. tek po ulicah Beljaka (Villach). Štart teka na 6 km bo ob 19:30 uri. Štart teka je v centru Beljaka pri mostu čez Dravo. Štartnina znaša 13 EUR. Uporablja se tudi euro cheap, za katerega je potrebno plačati kavcijo in najemnino, če nimate lastnega.

Na štartu se zbere okoli 300 tekačev. Ker pa se podeljujejo tudi denarne nagrade, so na startu tudi vrhunski avstrijski tekači. Vrhunskih tekačev iz Slovenije za enkrat še ni bilo na startu. Dokaj uspešno je tekel pred dvema letoma Marjan Zupančič, ki je dosegel 9. mesto in je obračal km okoli 3:20 min. Vsi rezultati so dosegljivi na uradni strani časomerilca Pentek, ki je nekaj podobnega kot pri nas Timing (glejte sliko 1).

Tečejo se trije krogi v dolžini 1,3 km, in sicer: preko mostu čez Dravo skozi središče Beljaka po lahkem klancu, nato se zavije v desno, kjer dospemo do drugega mosta čez Dravo, prečkamo most in nato tečemo vzdolž Drave po njenem levem bregu, da zaključimo krog. Lahko bi rekli, da je to "tek preko mostov Drave".

Tek spremlja ogromno gledalcev, ki "živo" vzpodbujajo tekmovalce (glejte sliko 2). Samo mesto pa je privlačno okrašeno, kar daje dodaten čar teku. Po teku je izžrebano tudi nekaj nagrad (potovanja, kolo ipd.).

Vabljeni vsi zainteresirani tekači!

Lahko se dobimo pred gostilno Marinšek v Naklem in se skupaj odpeljemo preko Ljubelja na štart privlačnega teka.

Slika 1: Vodilna skupina po štartu Villach 2003

Slika

Slika 2: Gledalci bučno spodbujajo tekmovalke in tekmovalce vseh starosti

Slika

http://www.pentek-timing.at/htm/cc_inetcal_detail.php?veranstnr=1093

p.s. avtor slik: Tomaž Zupančič, julij 2003
Nazadnje spremenil jcerni, dne 29 Jul 2004, 12:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#15496
ALOHA PRIJATELJI VSEH VETROV!

Ja kot je omenil JANEZ je ta tek resnično množičen in kot se za avstrijce spodobi izredno pedantno opravljen.Saj lansko leto, ko sem bil prisoten kot gledalec, ker iz določenih razlogov nisem mogel tečti.
Skratka vabljeni na ta tek.Ja ko sem slikal sem misli, da sem poslikal Barbaro sedaj ko gledam ker ji je bila tako podobna ha, ha, ha.
Torej vabljeni vsi, vabljen tudi marathon-Tomaž ha, ha. Seveda če bo mati denarnica dovoljevala oziroma če bo dala svoj da.


SE VIDJAMO TAM GORI NA KOROŠKEM.
Uporabniški avatar
 Tuareg
#16386
Najbrž je možna prijava in plačilo štartnine tudi pred samim tekom
na kraju dogodka?
Uporabniški avatar
 jcerni
#16401
Na tek se je možno prijaviti tudi pred štartom teka. Prijave sprejemajo v centru Beljaka, nekoliko stran od cilja teka in s prijavami začenjajo tam okoli 17 ure ali mogoče še celo kasneje. Potrebno pa je opozoriti, da je potrebno uporabljati chip, če želimo, da nam izmerijo čas. Chip ima lahko udeleženec teka sam ali ga najame pri organizatorju, vendar mu mora plačati najemnino in kavcijo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA