Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#297500
DOBER dan :) !

Še moje videnje nedelje....vsako leto se še posebej veselim tega "pohoda", ker vem da je zelo lepa tura, v soncu ali snegu, ker vem da se vedno zbere odlična ekipa ljudi, od katerih izvem zanimive stvari za tek pa tudi za življenje, tako da, hvala Vam.

Tudi to leto ni bilo nič drugače, Peter, Sukar, Vencelj, Šumadinac, Muc....huh, zakon :), pot pa poznam še od lanskega leta, le da nam je to leto Vencelj pripravil presenečenje, pa to kakšno! Potka do Prtovča prav nič ni šparala z našimi močmi, naklon da se reče!
Potem pa dalje od Prtovča pa na Ratitovec, okrepčilo, rožce v štamparlu, pa naprej.....potlej je pa spet letelo, lepa narava, padanje snega, en kup smeha pa prav toliko srečnih padcev na zadnjo plat, super je bilo.............in kot bi mignil, evo, Dražgoše :)

V Dražgošah še fotka, kot dokaz, da nismo prišli gor z avtobusom, ena pijača, da je pogrela telo, pa spust v dolino!

Vencelj, najlepša hvala ker nas popelješ po potkah nad Železniki, vsaj zame ena najbolj pričakovanih tur vsako leto, pa hvala ostalim za super družbo, vse to naredi odlično nedeljsko turo v januarju, ki je ne gre zamuditi.........
Bilo je super, eno leto se pa hitro obrne, tako da......upam na ponovitev :D
#297511
Zanima me po kateri poti ste šli do Prtovča ali po desni ali levi strani asfaltne ceste (gledano seveda navzgor).
Mogoče je kar prav, da se je tako izteklo. Glede na moje počutje in s tem tempo, ki sem ga imel na svoji poti, bi bil verjetno prevelika ovira vašemu tempu od Ratitovca naprej. V soboto na zimski ligi, sem bil izredno razpoložen, dan pozneje pa povsem nasprotno. Nekaj dni pred tem pa se mi je zgodilo ravno obratno, da sem bil prvi dan, ko sem tekel 25 km, zelo slab, naslednji dan pri 18 km, pa izredno razpoložen.
Vsekakor tudi sam načrtujem letno izvedbo tega teka, bolje pa bi bilo, če bi bil poleg nekdo, ki pot od Ratitovca naprej dobro pozna.
Verjamem, da nekdo, ki pot iz Podlonka do Dražgoš pozna, ve kje poteka, če si pa prvič, je lahko odsotnost markacije na kritični točki, kot je razpotje, lahko usodna. Vedno znova se ob takih primerih jezim na markaciste, ki skoraj praviloma ne narišejo markacije na razpotju ampak šele kaki 50 ali celo veliko več metrov pozneje. Čudno je tudi to, da je na tej poti dobrih 50m, markacija skoraj na vsakem drevesu, na nekaj metrov, drugje je pa skoraj kilometer ni.
Nazadnje spremenil milk, dne 15 Jan 2013, 15:16, skupaj popravljeno 1 krat.
#297513
ing.Milk,šli smo po levi strani :oops: strmo pa tako kot takrat ko smo tekli vertikalo na Storžič :shock: in morda še bolj,tako da smo šli na nekateri delih po strani ali cik cak in celo po vseh štirih :lol: Dobr nas je Vencel presenetu he,he :D
#297516
Sukar napisal/-a:ing.Milk,šli smo po levi strani :oops: strmo pa tako kot takrat ko smo tekli vertikalo na Storžič :shock: in morda še bolj,tako da smo šli na nekateri delih po strani ali cik cak in celo po vseh štirih :lol: Dobr nas je Vencel presenetu he,he :D

Potem ste šli verjetno kar precej daleč od ceste po hribu, ne vem pa kje ste prešli na levo stran ceste, da se nismo srečali.
#297520
Milk, po tejle:
vencelj napisal/-a: Zato se raje odločam za varianto, ki nas popelje cca 300m po cesti proti Prtovču, na prvem ovinku pa se odcepi in gremo po nemarkirani stezi v klanec, se za Draboslovico priključimo na sicer markirano, a malokrat uporabljeno pot, ki pride s Škovin (naselje Železnikov nad cerkvijo), po tej nadaljujemo in v zadnjem delu pred Prtovčem pridemo na označeno z Jesenovca na Prtovč. Po tej sem zadnje čase šel večkrat in mi je res všečna razgibana kombinacija vzponov in (relativno) ravninskih delov

Če pogledaš zemljevid Škofjeloškega in Cerkljanskega hribovja, na Prtovč smo prišli po levi strani Štedel vrha in ne po desni, tako kot cesta (gledano iz Železnikov). Do makadamske gozdne ceste pot (oz. neshojena steza) stalno vodi po grebenu, nato zavijemo levo okrog Štedla...
Po isti sem kolovratil že dva dni prej in posnel nekaj razpoznavnih fotk ter jih isti dan (10.1.2013) prilepil v tej temi ( album s komentarji http://www.mojalbum.com/vencelj1/zelezn ... -10-1-2013 ).
Spoznavanje poti ti priporočam čez dan, lahko pa se enkrat dogovorimo za vodenje, potem, ko bo pobralo sneg.
A vse to ni nič novega, vse sem objavil že prej...
:lauf: :juhuhu:

LP, vencelj
#297525
milk napisal/-a: Čudno je tudi to, da je na tej poti dobrih 50m, markacija skoraj na vsakem drevesu, na nekaj metrov, drugje je pa skoraj kilometer ni.


Po tej trasi poteka tudi del Loške planinske poti. Markacije so, a je v nekaj delih slabše prehodna oz. "presekana". Če tukaj zaviješ narobe, se lahko zgodi, da dolgo ne bo markacij, ker pač greš po napačni gozdni vlaki (ki jih je v tem delu zelo veliko), kasneje pa se ponovno priključi na označeno in spet naletiš na markacije. Teren je zaradi številnih vlak, grap itd. v nekaterih delih orientacijsko kar zahteven in če zgrešiš kakšno markacijo hitro lahko pomisliš, da nisi več na pravi poti.

LPP: http://www.geopedia.si/?params=T105_L54 ... 328_s12_b4

LP
#297537
vencelj napisal/-a:Milk, po tejle:
vencelj napisal/-a: Zato se raje odločam za varianto, ki nas popelje cca 300m po cesti proti Prtovču...
LP, vencelj


Če bi šli prvih 300m po cesti, bi šli mimo mene (dvorane) in bi se verjetno srečali.
#297539
milk napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Milk, po tejle:
vencelj napisal/-a: Zato se raje odločam za varianto, ki nas popelje cca 300m po cesti proti Prtovču...
LP, vencelj


Če bi šli prvih 300m po cesti, bi šli mimo mene (dvorane) in bi se verjetno srečali.


Po cesti od pošte do Nika, nato desno po cesti proti Prtovču (100 m stran od dvorane)do http://www.mojalbum.com/vencelj1/zelezn ... a/20396953 in nato v breg...Pri pošti smo štartali ob 6:12 :!:

"Če" kot jasno izražen dvom, bom sedaj zaradi ljubega miru prezrl.

LP, vencelj
#297561
vencelj napisal/-a:Pri pošti smo štartali ob 6:12 :!:
"Če" kot jasno izražen dvom, bom sedaj zaradi ljubega miru prezrl.
LP, vencelj

Upam, da nimaš občutka, da kaj očitam ali da dvomim v tvoje izjave, le zanima me kaj se je dogajalo, da smo bili tako blizu in smo se vseeno zgrešili. To mi je sedaj jasno. Ves čas sem mislil, da ste štartali ob 6h ali kako minuto čez. Tudi jaz sem po kratkem sprehodu do ploščadi za bazenom, od dvorane štartal skoraj istočasno, kot vi od pošte, šel sem pa tik ob dvorani po strmi poti v hrib, ki me je pripeljala do asfaltne ceste, kmalu pa sem zavil s ceste levo na makedamsko cesto, ki pa se je kar na enkrat po dobrih 500m nehala in sem se vrnil nazaj na cesto. To pomeni, da smo bili na začetku ves čas ravno toliko narazen, da se nismo videli.
#344645
Bravo! Super ekipa!
Si si vendarle tudi ti, Bojan, enkrat vzel čas za to lepo pot.
Imeli ste kar srečo z vremenom, ker je ponoči prenehalo padati.
Žal me je letos poškodba rame prisilila k neudeležbi (prvikrat)...morda pa še bolje, zasedba je bila tako dobra, da počasi postajam prepočasen. Pa vendarle upam, da bo drugo leto spet šlo, ali pa si morda privoščim že kakšno poletno varianto, tako kot lani z Markom.
S preostalimi smo si po povratku v Železnike privoščili "klepet ob kavi"...vsem hvala za družbo.

LP, vencelj
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA