Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#296263
Delno tudi strinjam z Vego.

Na Radenskem maratonu ze dolgo, dolgo nisem bil.
In zaradi tega nimam prijetnega obcutka.

Iz vidika izziva pa je Radenski maraton eden full dober izziv.
Namreč je v prijetnem delu leta in tudi dobra preizkusnja pred junijsko spico .
Je tudi na ugodni lokaciji. Da se ga vkomponirati v kaksen vznemirljiv projektek Drava-Mura. Tezko je reci ne iti tja.

Poleg tega pa tista očitujoča misel v zgornjem tekstu, da blokira dnevno logistiko lokalnega prebivalstva velja začutiti v živo. Velja razčistiti kakšen je smisel,da neka prireditev želi biti TOP prireditev, če si izpodrinja svojo bazo iz katere se napaja njena tradicija. Morda pa to ni najbolj modro gledanje. Duh časa je drugačen kot v letih 2000- 2010. Zakaj potem se ne vrniti h koreninam in skromnejšim prireditvam?
#296286
Ne vem če je pravi čas...prazniki in podobno...pa vseeno. S tekom se "ukvarjam" dobrih pet let. Radenci so bili moja prva 10-ka leta 2008. Vedno sem šel rad tja...še več...zadnjih nekaj let je meni in moji Piki to postal majski ritual. Najem apartmaja...jaz svoje odtečem, prej in potem pa uživanje...in konec koncev tudi podpora lokalnemu turizmu, ljudem...
Tudi lani je bilo tako. Pa je nekako naneslo, da sva se dan pred prireditvijo znašla v istem gostinskem obratu kot ekipa iz "Timinga". Hote ali nehote človek vleče na ušesa...in ne morem verjeti...slišim..."še letos, potem pa je potrebno limit znižati...kdo pa bo po tej vročini čakal njih, kateri se vlačijo po progi 5 ur in več..."
Dan za tem, sem v Radencih odtekel polmaraton...se osvežil v luksuznem apartmaju...se s Piko okrepčal na terasi "Radina" in nekaj kasneje še v zgoraj omenjenem gostinskem obratu...in nekaj kasneje na enem od parkirišč srečal in pozdravil človeka velikega srca, kateri je ta isti dan v Radencih pretekel maraton. In dobro vem, da je šel v drugi krog krepko preko časa, katerega so letos Pintarič in co. postavili v limit...In ta človek je še precej omotičen in slaboten komaj vstal iz svojega avta in mi segel v roko. Nekdo, ki je v mojih očeh heroj, mi je čestital za polmaraton...jaz pa sem komaj zmogel nekaj momljanja, da sem mu čestital za pretečen maraton.
To je "mojih 5 centov" vam Gojko, Pintarič in kar vam jih je še podobnih. To je moje o vaših napihnjenih "treh srcih", pa o tem, da "smo vsi zmagovalci"...čeprav sem imel Radence za leto 2013 z Veliko zapisano v svojem planu, me tam ne bo. Preprosto, ste se mi zasrali...z enim samim stavkom v razpisu.

LP
Matjaž
#296293
Classix napisal/-a:OPOZORILO: Limit prvega kroga na 42 km je 2 uri 10 minut.

Nočem vzpodbujati hude krvi, vendar oddam en glas za organizatorje (jaz bi sicer zmanjšal limit na 21km konkretno pod dve uri). Zakaj?

"Maratonski tek je najdaljša tekaška atletska disciplina, ki velja v športu za eno izmed najtežjih atletskih disciplin in celo nasploh športnih disciplin."

Je v resnici tudi takšen odraz? S komerkoli govorim, se mu zdi že manjvredno se prijavit na 10km zato gre na 21km, kmalu postane tudi 21km povsem neprimeren cilj (pa tudi če rabi 2:30 za 21km ali 1:20 za 10km) in gre na maraton. Na koncu se pohvali, da je odtekel maraton - čas 5ur?? Ja oprosti - ampak to ni noben uspeh (ok je uspeh a se vsekakor ne more kosati z zgornjim odebeljenim citatom in prvim "maratoncem", ki je po legendi po dokončanju teka in predaji sporočila o zmagi - umrl).

Zato mi je zelo žal, da organizatorji (vseh tekov - ne samo treh src) nimajo "jajc" in dajo neke prave pogoje za maraton (pod določenim časom na 21km, da te spustijo naprej - recimo 1:45 ali 1:30) - saj bi tako postalo dokončanje maratona resnično nek dosežek (ostali bi tekli pač 21km - oziroma 10km - ali 5km ali 2km,...), s katerim bi se lahko pohvalilo le nekaj ljudi - ki bi v očeh drugih ljudi zbujali spoštovanje - sedaj pa ko se kdo pohvali da gre na 21km ali maraton s parimi meseci priprav - ... (je to res: "...ena izmed najtežjih disciplin..." ?) in doseže čas v katerem bi lahko najboljši na svetu zares odtekli že 100km razdaljo...

*preostanek sporočila izbrisan zaradi omilitve hude krvi :).

Pa brez zamere - "just my 5 cents".
#296297
Ojej, štenga cenim,da imaš drugo mnenje, ki pa ga sam nikakor ne morem vzeti za svojega. Prav nasprotno, mislim, da je tvoj odgovor podcenjevanje truda, ki ga vložijo-mo tekači, ki tečemo na daljših razdaljah in se uvrčamo med "polžke" Ti iz prve roke povem,da ne tečem maratonov tudi ultra maratonov zato, da bi se lahko pohvalil pred drugimi, daleč od tega. Le vprašaj Wego kaj rečejo njegovi sodelavci če reče da je odtekel 10 km na TF10tki ali pa Ultramaraton v Logarski. Ni razlike. Za tiste ki ne tečejo je prav vseeno. In kar se mene tiče mi je za končni čas tudi vseeno. Varjami, da ni vse v času, da pa je veliko v samopreseganju. Nikoli nisem tekel na čas, glavni cilj pa mi je, da v cilj pritečem z nasmehom in verjemi, da nas je vedno več takih. Kar pridi pogledati enkrat na Sladkih6, pa boš videl kako se teče z užitkom, boš mogoče spremenil mnenje o limitih :mrgreen:

Sicer pa si pozabil še en zelo pomemben faktor. Starost. Vedno več rekreativnih tekačev je vedno starejših in njihovi časi se nikakor ne morejo kosati z mlajšimi. pa ne mi rečečt, da bi si ti izmislil še limit na polovički, pa 10tki, le kaj bi na to rekel naš Polde Dolenc?

Sicer pa je moje vprašanje še vedno zakaj tako omejiti limit prvega kroga, če je končni limit 5 ur, razen če organizator namerava omejiti prireditev na 4:30...
#296302
Vreme napisal/-a:Sicer pa je moje vprašanje še vedno zakaj tako omejiti limit prvega kroga, če je končni limit 5 ur, razen če organizator namerava omejiti prireditev na 4:30...

Točno to je bilo moje naslednje vprašanje. Vendar pa nanj nisem dobila odgovora.
Tudi nama je bil maraton v Radencih en lep tekaški vikend, o katerem pa bom za naslednje leto verjetno morala razmislili. V maju je res veliko lepih tekov :wink:
#296311
Vreme napisal/-a:Ojej, štenga cenim,da imaš drugo mnenje, ki pa ga sam nikakor ne morem vzeti za svojega. Prav nasprotno, mislim, da je tvoj odgovor podcenjevanje truda, ki ga vložijo-mo tekači, ki tečemo na daljših razdaljah in se uvrčamo med "polžke" Ti iz prve roke povem,da ne tečem maratonov tudi ultra maratonov zato, da bi se lahko pohvalil pred drugimi, daleč od tega. Le vprašaj Wego kaj rečejo njegovi sodelavci če reče da je odtekel 10 km na TF10tki ali pa Ultramaraton v Logarski. Ni razlike. Za tiste ki ne tečejo je prav vseeno. In kar se mene tiče mi je za končni čas tudi vseeno. Varjami, da ni vse v času, da pa je veliko v samopreseganju. Nikoli nisem tekel na čas, glavni cilj pa mi je, da v cilj pritečem z nasmehom in verjemi, da nas je vedno več takih. Kar pridi pogledati enkrat na Sladkih6, pa boš videl kako se teče z užitkom, boš mogoče spremenil mnenje o limitih :mrgreen:

Sicer pa si pozabil še en zelo pomemben faktor. Starost. Vedno več rekreativnih tekačev je vedno starejših in njihovi časi se nikakor ne morejo kosati z mlajšimi. pa ne mi rečečt, da bi si ti izmislil še limit na polovički, pa 10tki, le kaj bi na to rekel naš Polde Dolenc?

Sicer pa je moje vprašanje še vedno zakaj tako omejiti limit prvega kroga, če je končni limit 5 ur, razen če organizator namerava omejiti prireditev na 4:30...


Lepo spisano. Se strinjam. V delu, ki sem ga zbrisal v prejšnjem sporočilu je bila ideja, da se vseeno omogoči vsem, ki bi se želeli spopasti z daljšimi razdaljami. Tako, bi bila kategorija recimo "free for all", kjer bi bil štart 2 uri pred pravim maratonom (ki bi imel limit recimo 3,5h). Tako bi ti udeleženci imeli 5,5h časa, da premagajo 42km. Pri tej kategoriji nebi bilo merjenja časa - saj si lepo opisal, da za večino čas ni pomembem (seveda bi vsakdo vedel za svoj čas, saj bi moral ob prihodu v cilj le pogledati na uro), ampak je cilj samopreseganje/druženje/zabava. Ker nebi bilo merjenja časa (čipov, administracije, majice, vrečk,..), bi bila prijavnina tudi le delček tiste, ki jo je sedaj potrebno plačati (recimo bi plačali le četrtino "prave" prijavnine). Obenem pa bi bilo tudi več navijanja (na začetku je prvi dve uri na progi le "netekmovalni" del). Poleg tega pa bi bili na cilju vsi (profesionalci in rekreativci) dosti bolj skupaj, kar bi omogočilo boljše druženje, čestitke, izmenjavo izkušenj,... (tako je pa razlika ob prihodu med nekaterimi tudi po več ur). Najhitrejši rekreativci bi na takšen način lahko tudi v cilju navijali za prve tekmovalce, svoje hitrejše kolege (no oziroma vse), nekateri pa bi se pri treningu tudi začeli spogledovati z normami za maraton (za naslednje leto, naslednjo udeležbo),...

Vendar ne boj se - kaj takega se tako ali tako ne bo zgodilo - je organizatorjem preveč zadišal dobiček... :?
#296318
Classix napisal/-a:Tudi lani je bilo tako. Pa je nekako naneslo, da sva se dan pred prireditvijo znašla v istem gostinskem obratu kot ekipa iz "Timinga". Hote ali nehote človek vleče na ušesa...in ne morem verjeti...slišim..."še letos, potem pa je potrebno limit znižati...kdo pa bo po tej vročini čakal njih, kateri se vlačijo po progi 5 ur in več..."


Ooops to pa je huda...
Ne vem, čeprav razumem situacijo:

Neformalno druženje se mora spremeniti v formalno druženje.
Kajti neformalno nima dovolj dodane materijalne vrednosti. Tista nevidna dodana vrednost
( duhovna povezanost, skupnost, sinergija misli, oživitev pokrajine ) pa nima učinka oz. se z njo ne more trgovati ( vsaj ne z očitnimi simptomi po kateri hlastamo oz. smo za njih pripravljeni poslušati, spreminjati, sestopati, ustaviti, stopiti ven )?

Za formalno druženje pa morajo obstajati pogoji. Biti del formalnega družeanj moraš zadovoljiti nekim kriterijem. Te kriterije lahko "goljufaš" - vzameš manj resno ( kar bo pa bo ) ali pa z nadgrajevanjem sebe in vpitjem ter usmerjanjem nase - poudarjati - v celični biologiji bi temu rekli aktivni transport nasproti recimo osmozi. Za nadgrajevanje moraš imeti neke rezerve, kanale Svetlobe, energije zato, da si lahko del dogajanja, katetega namen je sinergija in delitev energije. Če prav razumem pridemo v parazitski odnos ali incestni odnos s samim seboj. Torej ne gre več za delitev in sprejemanje. Ampak za trgovanje. Torej resursov je premalo. In je potrebno zategovati, označevati kdo je primeren, kdo ni.

Seveda obstaja druga pot. Osebno si priboriš/kradeš energijov/vire Svetlobe sam individualno na nekem osebnejšem nivoju ali v neki ožji skupini. Ustvariš svojo zono komforta/varnosti in iz nje deluješ navzven. Torej priti do te točke ko dogodek MTS, ni stres, nisi razlog ali kandidato za označevanje izjem in s tem biti sproščen. Ne spreminjati organizatorja. Dopustiti mu njegovo ozko razmišljanje in odtujevanje ( on naj reši svoje problem na račun ne-izjemnih pojavov ). Kar ga verjento ne bo, ker ostaja v zoni udobja še noben ni dvignil prosperitete in energije v skupnosti. Omenjeni je bila primerjava balonov in src. Srce sintagma živega, polnokrnvnega, balon pa lepo oblikovan, prilagajaš ga, in je vse lepo in prav. Seveda s tem se ta manjko energije, parazitski odnos mora uravnotežiti. Od nekod tudi za balone moramo dobiti energijo, Sveltobo. Torej to so pa tisti apsekti našega življenja kjer nek organizem zapre vase, zaščiti z membranami. In te membrane zamaskira. Recimo tukaj pa smo potem pri zasvojenosti, iskanje lastne poti, obremenjevanje in prostituiranje narave in še vedno heroiziranje podvigov pa je doba Mount Everesta in Hillary ze zdavnaj mimo.
Duhovno sporočilo časa pa naj bi bilo, da je sedaj čas, da na vlak stopijo vsi ne pa kdo bo si bo zaslužil sedež v prvem razredu vlaka.

Zanimivo bi še bilo pogledati zadevo z višje perspektive.
Recimo nek alien ( inteligenten ), ki iz neke visoko tehnološke naprave, ki mu hkrati omogoča
vse: kreativno delo ( ker je visoko rangiran je njegovo delo v glavne analiza in ipazovanje ne toliko ukvarjanje s samm seboj ter potreba po ustvarjanju materijala, razvoja, idej ), gibanje mišic, prisotnost ljubezni, telo je popolnoma sprejeto in se lepo uokvirja v ritem in okolje ( ga ni potrebno spreminjati - tudi če je to za ceno nematerijalnosti kot jo poznamo v 3D/4D ) . Recimo da je to nek visoko inteligenten vesoljec ali morda celo Bog, nekdo ki nas opazuje, vsake toliko časa intervenira v naše igre. Recimo kot gorski maratonec, ki se ustavi pred velikim mravljiščem in opazuje kar mu pade v horizont.

Kaj bi takemu bilo zanimivo, kaj bi mu bilo odvečno, smešno, morda neumno ali povsem nesmiselno kakršnega koli spremembe, razvoja...Nepomembno razvoja spremembe pomeni: pusti jih naj sami peljejo, avtomat deluje perfektno. Naj deluje dokler se sam ne bo izsušil. Bom se usmeril drugam.
Vprašam se kam se bo usmeril:
Recimo da je predmet njegovega opazovanja povorka tekačev, potem neki "ludeki", ki omogočajo, služijo tej povorki ( hehe SonderCommando v Holocaust taborišču ) pa recimo gmota avotmobilov in nemira, ki čakajo kdaj se bo ta povorka na cesti umaknila, da bodo vzpostavili drug ritem na tem področju/regiji/kraju/cesi ? Ta, ki naj bi bil bolj želen, potrebnejši?
Kdo bi imel od teh struktur najvišjo dodano vrednost ? Ampak ne tisto v denarju ampak tisto kar prinese denar kot posledico, kar daje denarju konvertibilno duhovno vrednost , kar ga bo obdržalo pri življenju in obvarovalo potrebe po razbijanju, sesuvanju...?

Kateri osebki v tej gužvi so blagoslovljeni s pozornostjo ( ki se manifestira v energiji in kanalom ) in celotni gužvi prinašajo potencialni red ( kljub trenutnemu stanju nereda )?

Hmmm verjetno bi najprej pogledal to povorko in gibanje. Potem bi v tej povorki pogledal čelo , sredino in ozadje ( "pozadina" smo včasih rekli - zaščitnica - kritje hrbta ). In blagoslov, energija bi celotna povorka in tudi tisti, ki služijo tej povorki ubranih korakov in neubrnaih korakov v ozadju bi prihajalo vanjo preko zaščitnice ozadja. Seveda čelo dobiva energijo, je deležno čaščenja, je deležno lepote v čutilih te povorke. Ampak ta energija je že doli. Koristi se nekaj kar je že prisluženo oz. samo gola potrošnja. Ampak dodana vrednost pa prihaja skozi zaščitnico. Nova kvaliteta, novi ioni ( ki spreminjajo napetost, ustvarjajo potencial za nove tokove ) prihajajo odzadaj. Sicer v drugačni obliki , ker bo ta tako pridobljena energija kasneje transformirana v tisto porabniško...Ampak spodrežeš zaščitnico nimaš več dodane vrednosti. Si na svojem, perpetum mobile, ki pa je samo omejen na čas potreben za parazitstvo.

Ergo:
Ni potrebno delati nemire/kaos/nered v naravi, odnosih, v kreativnosti, sobivanju, če je zaščitnica to kar je. In se čelo ter sredina zavedata, da zagotavljata sedeže zaščitnici. Drugače čela in sredine ni.
#296355
Uf ...
tako dober naslov (maraton :heart :heart :heart ), pa tako slabe vesti
eni bi pa spet radi iznašli toplo vodo
treba je ugotovit ali gre za maraton, ali za vaško dirko
na vaški dirki si lahko organizator izmišlja in improvizira
mednarodni maratoni imajo svoje okvirje
še nisem slišal za tak limit, kot bi ga nekateri radi uvedli za :heart :heart :heart
#296364
Žal se organizator ne želi ali pa ne zmore prilagoditi željam in potrebam tekmovalcev. Ravno zaradi tega naslednje leto veteransko DP ne bo več v Radencih ampak v Domžalah. Pač, veterani nismo bili za njih zanimivi, da bi v program vključili tudi to javno razglasitev zmagovalcev. Končni izplen je tak, da s takimi odločitvami organizatorja izgubljamo vsi, še najbolj pa tekmovalci. Škoda. Še danes ne morem pozabiti šlamparije, ki se jim je pripetila pred leti, ko smo vodilni tekmovalci v teku na 10 km zalutali na progi, ker ni bilo usmerjevalcev :( .

Pa da ne bo vse samo slabo. Tekma v Radencih je lepa in zanimiva, tja rad pridem. Zato organizatorjem priporočamo, da če želijo ohraniti množičnost, naj vendarle prisluhnejo tudi tekmovalcem.

Lp, Matjaž
#296372
kdo pa bo po tej vročini čakal njih, kateri se vlačijo po progi 5 ur in več..."

Po tej logiki je maraton najenostavneje ukiniti, pa ne bo nobenega čakanja :?
#296399
ZHAK napisal/-a:kdo pa bo po tej vročini čakal njih, kateri se vlačijo po progi 5 ur in več..."

Po tej logiki je maraton najenostavneje ukiniti, pa ne bo nobenega čakanja :?


Boljša reštiev je, da vsi sestopimo in se nehamo afnat in heroizirati v laznem adrenalinu in zlorabljati naravo za promocijo.

Lepo vsi gremo v casu limita v cilj. Ampak dvomim, da smo cesa takega sposobni v tem trenutku.
Se pa bliza :).

Zgoraj je padel eden dober predlog: ali se napihovati za tozadevne mednarodni elitni maraton ali za isker tim. izraz "vaski" maraton.
#296514
Čujte vi ali je štenga normalen? Ali je čokoladni -2:08:00 ; 2:10:00 !!!
1:30:00 na obratu? za maraton! Pa toti ni normaln. Sam maratonov ne laufam več.
Imam pa tri velike maratone. Partizanski marš-Kumrovec : čez šest dni pa
1.maraton tri srca v Radencih.On bi uvedel na 21km omejitev! Jaz pa sem
čisti rekreativec--na maratonu pa zadnji. In ti bi ukinil nas tazadnje?
To so bogokletne besede - za tekače. Pa ti si za Lepoglavu!!!
To je odgovor čisto na kratko -- za štengo.Pa ti GOTOF !!!
#296516
IVAN14 napisal/-a:Čujte vi ali je štenga normalen? Ali je čokoladni -2:08:00 ; 2:10:00 !!!
1:30:00 na obratu? za maraton! Pa toti ni normaln. Sam maratonov ne laufam več.
Imam pa tri velike maratone. Partizanski marš-Kumrovec : čez šest dni pa
1.maraton tri srca v Radencih.On bi uvedel na 21km omejitev! Jaz pa sem
čisti rekreativec--na maratonu pa zadnji. In ti bi ukinil nas tazadnje?
To so bogokletne besede - za tekače. Pa ti si za Lepoglavu!!!
To je odgovor čisto na kratko -- za štengo.Pa ti GOTOF !!!


Lahko podaš malo več informacij o Partizanskem maršu Kumrovec 2013?
#296518
Lahko, da je cilj vseh visokoletečih maratonov je, da izumrejo in postanejo prizemljeni maratoni.
Lahko, da Mi tekači pa, da poenostavimo smisel gibanja v naravi in damo naravi dihati in se ne ponašati z njo pa na njej služiti.
Ker potem se sprevrže to v tisto kar je bilo gori napisano: PONIŽEVANJE in nespoštovanje in izgubo vsakega smisla. Šport smo že uničili z elitiziranjem. Sedaj tekači želite elitizirati še rekreativni šport. Če je tisto resnica, kar je sogovornica omenila o ljudeh, ki se tako nespoštovalno v svojih lobističnih pogovorih čutijo do uporabnikov tekačev potem ni čudno, da se tako ravnotežje mora loviti s prizadevanji med nami za nateg.

Zgleda, da se bomo vračali počasi proti razlogom, da ukinemo razloge za meritev in sistemsko birokracijo teka z merilnimi birokrati, ki ne zmorejo najobičajnejsega spostovanja.

Zakaj pa se sploh moramo meriti in koga hocemo premagati! Sebe? Hehehe,
Petdeseta, sedemdeseta so ze zdavnaj mimo? Saj je ze vse osvojeno :).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA