Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#35966
[img=right]http://www.tekaskiforum.net/galerija/albums/userpics/10002/normal_Bubin%20tek%20-%20logo.jpg[/img]IME PRIREDITVE: 1. Spominski Bubin tek Col – Javornik

DATUM: 23.4.2005

KRAJ: Col

URA ŠTARTA: 9:30

PRIJAVE: Po telefonu na 041 716 315 (g. Podobnik) in na dan prireditve do 9h.

ŠTARTNINA: 1000 SIT

OPIS PROGE:
Dolžina proge je 7,5 km z višinsko razliko 511m. Štart teka je pred Zadružnim domom na Colu, nato proga sledi planinski transverzali in sicer poteka prve štiri kilometre po asfaltirani cesti proti Vodicam, zatem pa se razgibana pot odcepi proti Javorniku. Zadnji del poti poteka po makadamski cesti, cilj je pri planinski koči na Javorniku.

Slika

Slika

KATEGORIJE:

MOŠKI:
do 25 let
od 25 – do 35 let
od 35 let dalje

ŽENSKE: enotna kategorija

NAGRADE: medalje in praktične nagrade za prva tri mesta

OSTALO:
Za tekmovalce je organiziran prevoz opreme tekmovalcev na cilj, ravno tako bo možen tudi prevoz tekmovalcev nazaj na Col. Na cilju bodo pri koči tekmovalci dobili topel obrok, pa tudi za pijačo se ni bati. Okrepčevalnica bo postavljena na 4. kilometru.
Ob tekaški tekmi je organiziran tudi pohod na Javornik. Začetek pohoda je predviden za 8. uro.

INFORMACIJE: Podobnik Tone, GSM: 041 716 315
Uporabniški avatar
 Matej
#35972
Neskončno sem vesel, da so se v mojem rojstnem kraju spomnili, da s tekaško prireditvijo počastijo spomin na Bubo, ki je pred enim letom tragično preminil v prometni nesreči.

Buba je bil tekač in med drugim tudi pridruženi član TF. Nekateri izmed vas ste ga celo poznali. Njemu v čast je Bajsi (kar milo se mi je tedaj storilo) poimenoval enega izmed kroženj po PST.

Upam, da se nas bo čimveč udeležilo te tekme. Za organizatorje je to sicer nov izziv, vendar ne dvomim, da bodo prireditev dobro izpeljali.
Uporabniški avatar
 Dule
#36010
IME PRIREDITVE: 1. Spominski Bubin tek Col – Javornik

DATUM: 23.4.2005

KRAJ: Col

URA ŠTARTA: 9:30


Zabeleženo in upam da mi uspe priti :wink:
Uporabniški avatar
 Matej
#36396
Saj ne vem, kam naj napišem ta prispevek, ampak, če je že bil današnji tek povezan z Bubo, pa naj bo to v tej temi.
Ja, pokojni Buba ima že kar nekaj tekov. 23.4 bo organiziran gorski tek na Javornik, lansko leto je Bajsi po njem poimenoval en tek po PST, pa še en Bubin tek je, za katerega smo rekli, da ne sme v pozabo. Namreč Buba se je lansko leto tri dni pred tragično nesrečo domislil, da bi odtekli en dolg trening tek. In smo tudi ga. Od Cola skozi Trnovski gozd, pa vse do Svete gore nad Gorico. In ker je leto naokrog smo podvig morali ponoviti. Šlo je pa tako:
Ob pol osmih zjutraj smo se pri Silvani na Colu zbrali Dragons, Tini, Marko in jaz. Spremljala sta nas kar dva avtomobila, v enem je sedel Tone v drugem pa Stane. V jutranji meglici smo počasi krenili po čudoviti pokrajini. Najprej asfalt, nato makadam in spet asfalt. Prvo polovico smo se konstantno vzpenjali, zato pa je druga polovica tekla vse do vznožja Svete gore navzdol. Vzdušje je bilo res prijetno, vsakih osem kilometrov smo se iz avtomobilov malo okrepčali in pokrajina je kar bežala pod našimi nogami. No, zadnji kilometri so bili kar peklenski, tako da sva s Tinijem za zadnji spopad s klancem (3km, 300 višinskih metrov) brez sramu izbrala avto, Dragons in Marko pa sta se pregrizla vse do vrha. Vsaka čast.
Na vrhu čudovit razgled, viljamovka in pa kozel ali dva...
Po prihodu nazaj na Col (avtomobili), smo preizkusili še gostoljubje Markotove družine. Postregli so nas z golažem, domačim kruhom, narezkom, kavo, sladoledom, potico, pijača pa itak po želji. Res, miza se je kar šibila in če se nam ne bi rahlo mudilo, bi še dolgo v popoldne modrovali za mizo. No, spet pa se nam ni tako mudilo, da se na poti v Ljubljano ne bi ustavili pri Staši in Simonu, kjer pa, se mi zdi, je repertoar že standarden. Vam rečem, novi hladilnik zna pirčke res ohladiti na delovno temperaturo.

Pa še osnovni podatki o progi:

dolžina: 44km, (do vznožja Sv. gore 41km)
skupni vzpon: 1050m!!!

Dober trening, kajne.
Uporabniški avatar
 tini
#36399
Lahko le dodam, da je to bil eden mojih najlepsih tekov kar sem jih kdaj tekel.
Matej se enkrat hvala - bi to veljalo ponoviti. :)

O vtisih bomo pa se kaksno rekl - soon ;)

lptini
Uporabniški avatar
 Staša
#36402
hehe tini, a si mal zmatran? ;) (je ene trikrat ponovil "ah, ko jutri ne bi bilo treba v službo...")

Ja, fantje so res od sile! Lepo, da ste se oglasili, čeprav sem potrebovala ene dve minutki, da sem prišla k sebi - sem po svojem 10k treningu zaspala na sončku, ki je sijal skozi šipo. Je drago komentiral, ko sva odprla vrata, če je vse OK :)

Lahko potrdiva, da so bili fantje prepričljivi, da je tek potekal po enem najlepših terenov. Bo treba preizkusiti. Obstajajo polovičke tudi pri tem teku?

Čim manj musklfibra jutri!!!
Uporabniški avatar
 tini
#36405
Staša napisal/-a:hehe tini, a si mal zmatran? ;) (je ene trikrat ponovil "ah, ko jutri ne bi bilo treba v službo...")


BTW, tolk zmatran nisem bil, da nisem naredil se ene 10k na biciklu po Bezigradu (za reklasacijo, pa tudi delno za dodatno rehidracijo :wink: )

Je pa res, da se mi bi jutri prilegel se kaksen dan dopusta. :)

BTW2 - jutri mam pavzo- ne tecem, niti se ne ukvarjam s kakrsnimkoli drugim sportom :) :) :)

lptini
Uporabniški avatar
 Matej
#36407
Staša napisal/-a:Lahko potrdiva, da so bili fantje prepričljivi, da je tek potekal po enem najlepših terenov. Bo treba preizkusiti. Obstajajo polovičke tudi pri tem teku?


Ja, seveda. Glede na to, da so nas spremljali avtomobili si sama izbereš dolžino. Tam, srednji del je res čudovit. Odličen makadam, pokrajina kot v pravljici..., eh pa kaj bi govoril.
Uporabniški avatar
 tini
#36411
Matej napisal/-a:
Ja, seveda. Glede na to, da so nas spremljali avtomobili si sama izbereš dolžino. Tam, srednji del je res čudovit. Odličen makadam, pokrajina kot v pravljici..., eh pa kaj bi govoril.


Cudovit,cudovit.. :) :) :)
Takrat enkrat smo prvic zagledali Sv.goro :) :) :)

lptini
Uporabniški avatar
 Matej
#36414
Ja, tečeš že tri ure, ko se ti tam nekje daleč, daleč prikaže končni cilj. Da ti pade vse dol. :?
Uporabniški avatar
 tini
#36417
Matej napisal/-a:Ja, tečeš že tri ure, ko se ti tam nekje daleč, daleč prikaže končni cilj. Da ti pade vse dol. :?


Meni je bilo najhuje, ko sem se zaradi bolecin v nogah (mal tudi zaradi Vipave) v zadnjem delu vlekel kot ena stara baba.
In to z pulzom 120-125! Srce hoce a telo ne more. :)

lptini
 dragons
#36453
Tudi jaz bi dodal, da je to bil eden mojih najlepsih tekov kar sem jih kdaj tekel. :D
V enem dnevu doživeti toliko prijetnih stvari bi bilo težko opisati v parih stavkih. Na kratko bi omenil da sem spoznal Primorsko iz čisto druge plati.

Hvala vsem ki ste sodelovali pri tem projektu Mateju, družini Tratnik,Sašu in Stanetu za logistično podporo in merjene razdalje.Mozaik k uspešnemu dnevu pa sta tvorila tudi Tini in Marko.
Staša, Simon upam, da vama nismo porušili nedeljskega miru.


P.S. Ko na 30km zagledaš Sv.goro in vso njeno veličino te kar stisne pri srcu.
Uporabniški avatar
 Matej
#36926
Sedaj so informacije o teku dostopne tudi na spletni strani krajevnega pevskega zbora :D :D :D

http://razpotje.gajba.net/

Pevci obljubljajo, da bodo na cilju prisotni in da se jih bo slišalo tudi brez ozvočenja.

Organizator sporoča tudi, da je nagradni sklad vse mamljivejši, pa tudi spominske majčke so že v tisku.
Uporabniški avatar
 Matej
#36966
Organizator mi je sporočil, da je s strani potencialnih udelenžencev teka prišla pobuda :idea: , da se število kategorij razširi.

Sklep je, da se doda še ena kategorija in sicer nad 50 let.

Dodatne medalje so že naročene. :D


P.S.: Relativno majhno število kategorij je posledica tega, da organizatorji prvo leto še ne morejo oceniti števila udeležencev. Naknadno združevanje kategorij pa tudi zna biti komplicirano.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA