Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#355729
Da se javim, kot pobudnik in organizator. :D
Tek treh vrhov / Corsa delle tre cime smo v preteklih letih že izvedli kot skupni trening, tekaško druženje in bodo udeleženci zagotovo potrdili, da je čudovita trasa.
Prva pobuda je prišla pred leti s strani Giorgia Turela iz Gorice, tek preko treh vrhov v spomin, komemoracijo, dogodkov izpred stotih let. Ter seveda druženja, trening in ustvarjanje novih prijateljstev in znanstev.
Za kakršnekoli informacije in pojasnitve sem seveda dosegljiv tudi tukaj na forumu.
Seveda lepo vabljeni in lp, Miha
#355733
U, nekaj novega in zanimivega. Sicer me malce moti oddaljenost in cena, so pa hribčki zelo vabljivi. Miha, kljub lepo oblikovanemu razpisu, mi nekaj zadev ni najbolj jasnih. Uporaba palic, urca na 13,6 km, malce se tudi razpiši glede prečkanja Soče z raftom.
#355735
Tole z raftom preko vode pa tud mene zanima....namreč ne znam si točno predstavljat tekmovanja, kjer je vključeno nekaj od česar nisi ravno sam odvisen....a bo raft vozila tretja oseba in na kakšen način...po več ljudi skupaj - torej se bodo morali čakat, da bo raft poln :roll: :roll: :roll: , ali posamezni udeleženci - kar pomeni, da bo potrebno spet čakat, da se raft vrne :roll: :roll: :roll: . Če bi bila zelo optimistična bi pa upala, da bo za vsakega udeleženca svoj raft. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ne mi prec glave snet, sao razmišljam malo bolj naglas. Ni rečeno, da bi morala katera od variant ravno držat. :-- :--
#355737
Na hitro, pisem s telefona.... Palice po želji posameznika.
Prečkanje z raftom, 4,5 po potrebi več raftov bo vozilo preko Soče. Tekmovalci bodo pomagali veslat. V raft gre 8-9 ljudi. Prvi bodo pač imeli svojega kasneje pa skupine. Cca. 5-6 minut je rotacija rafta na ponovni štart.
Cena pa, kaj naj rečem, tudi s tako ceno mora en kup ljudi stvari delat na prostovoljni bazi. V predprijavi upam da bo cena malce nižja.
#355742
Sedaj na računalu lahko lažje kaj več napišem.

Zakaj Tek treh vrhov. Ker kot vsi ljudje menimo, da so naši kraji lepi, ter s tem tudi razgledi in poti, jih z veseljem delimo in odkrivamo enako mislečim. :D

Trije vrhovi pa imajo še izjemno zgodovinsko konotacijo. Letos jeseni bo minilo 100 let od zadnjih bitk na naših vrhovih, ko se je 11. soška ofenziva končala na Škabrijelu. Hribu najbolj srditih bitk, največjega števila žrtev na soški fronti...vsak dan je terjal vsaj polk vojakov...hrib, ki je bil zadnji branik pred italijanskim prodorom preko Vipavske doline proti Postojni in Ljubljani, ter preko Čepovanske doline proti Gorenjski. Hrib, ki je obranil slovansko, slovenski zemljo.

Trasa ima tri izjemno zanimive odseke. Oskrbovalni jarek na Škabrijel, dolžine cca. kilometer, globoko vtisnjen v skale, kaverne levo in desno ter kasneje pot po grebenu Škabrijela, kjer so se bile krvave bitke, za vsako ped zemlje.

Skalnica oz. Sveta gora nam postreže s 300 metrsko kaverno, ki nas bo popeljala iz južne na severno stran hriba, ob tem se pot tudi povzpne za 50 metrov. Del kaverne ima par klinov in jeklenico v pomoč. Pri vstopu pa se bo potrebno za nakej korakov fajn sklonit, počepnit in pazit na glavo.

Raft za prečkanje Soče je vsekakor nekaj novega, nepreizkušenega, nenavadnega.

Sabotin pa bo v tem letnem času že obdan v ruj in v lepem sončnem vremenu zagotovo čudovit, še posebej po grebenski poti, s Sočo pod seboj.
#355755
Če bo časovna omejitev ob 13h , štiri ure po štartu (v štirinajstem kilometru), prijavim na tekmo tudi staro mamo :D
Glede čolnarjenja čez reko (ki je meni zelo zanimivo in sem za), pa se z italijanskim kameradom le dobro posvetujta, kajti z dobrimi tekmovalci utegneta imeti ob razglasitvi nemalo težav. :(
#355756
Torej limit ob 13h je pac zaenkrat operativen, ampak vsekakor ni namen z casovnim limitom odganjat nekoga, ki se zeli tekme udelezit.
Kar se tice najboljsih tekmovalcev, povej natancneje kaj si imel v mislih. Domnevam da moznost pritozevanja, da bi kdo izgubljal priborjene sekunde? Seveda je to cisto predstavljivo, vendar mislim, da bo z rafti slo cisto OK, oz. bo se kaksen kanu zraven za vsak slucaj.
Glede kamerada, pa ne zastopim tocno kam ciljas. Mogoce na Tommasota? Pomaga, seveda, precej, ampak minuse boste talali meni. Kaj in kako vec ali manj odlocim jaz, pa upam da ne zveni tp slucajno samovsecno. Izkusnje, nasveti, ponujena pomoc, prihaja z vseh strani in ogromno mojih idej ja bilo spremenjenih. :D
#355758
Ni panike :D
Moje 'želje', kaj naj bi takšen tek pri nas predstavljal:
spomin in opomin žrtev, nesmiselnost vojn(e)
promocija regije, občine za športno-rekreacijski in zgodovinski turizem
preko-mejno sodelovanje
večje (lokalno) priznanje dosežkov družine Kosovel
Jaz pač te stvari dejansko že izvajam vse v praksi :D, okolica, oblast, institucije pa ...no, sej se da marsikaj premaknit...ker se sreča en kup pozitivno naravnanih ljudi. :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA