področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 Z*
#14279
Dobrodošla spet v EU :hello: :hello: :hello: , prav dolgo pa nista zdržala tam spodaj ...Slika Kakor koli, lepo je slišat, da sta spet tu in verjetno vaju je prijetno videti oblečena ... :-- :hehe: Čim prej na delo! :hack: :TF)
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#14288
Pozdrav!

8) Lucko ali bo padel kaksen krajsi raport? :) No, tudi kaksen prispevek Tjase o treningih v poletovi ekipi bi bil zelo zazeljen. :) (firbci PRESS) :D

lp, oranzni slon

p.s.: Da ne bodo nakljucni bralci mislili, da nam nic drugega kot enemon ne hodi po glavi. :twisted:
Uporabniški avatar
 5rca
#14299
oranzni_slon napisal/-a:No, tudi kaksen prispevek Tjase o treningih v poletovi ekipi bi bil zelo zazeljen. :) (firbci PRESS) :D

lp, oranzni slon

p.s.: Da ne bodo nakljucni bralci mislili, da nam nic drugega kot enemon ne hodi po glavi. :twisted:


Tjaša je tekla včeraj ... Fotr pa opisal trening ... slončk, ne bereš poročil??

enemon pa.... Dpop se mi ga še ni upal prinesti, ker si rekel, da se po njem zdivja :)
Uporabniški avatar
 Tjaša
#14414
Hoj, Z*, Oranžni slon, res je lepo naleteti na prijazen sprejem, ko se vrneš z dopusta!

Dopusta :?: :!: :?:

Ne vem, če najino petdnevno bivanje v Dalmaciji lahko označim kot dopust, bolj je bilo podobno pripravam profesionalnih športnikov na tekmovalno sezono. :shock: Že doma se ni začelo na običajen način – nič euforičnega pričakovanja, ko od same nestrpnosti hodiš 20 cm od tal, mrzličnega pakiranja, sanjarjenja o prijaznem soncu in modrem morju…in še čem. Vse misli so bile usmerjene v pakiranje tekaških cot, copat, vitaminov in žavbic vseh vrst. Sploh nisva razmišljala kam bi šla – vedela sva, tja, kjer imava izmerjene, označene in preverjene tekaške terene! Torej Murter.
Tudi vožnja sama je bila strogo ciljno usmerjena – kar najhitreje prevozit teh 400 km, postavit šotor, potem pa ogled sprememb na terenu. No, malce sonca in morja sva si pa le privoščila in prvi dan komaj čakala, da sonce zaide. :D Potem pa skok v superge in sva šla na krajši tek, da progo markirava z najino prisotnostjo. Kako lep in prijeten zaključek dneva ob zahajajočem soncu, še dokaj hladnem ozračju, v presenetljivo zeleni naravi na eni in lesketajočem morju na drugi strani.
Naslednje jutro, ne se smejat, :D :D :D sva vstala že ob petih, posrkala kofe in spet v copate, potem pa na teren, tokrat ločeno. Lučko je kar takoj zastavil 13 km po ne prav lahkem terenu, jaz pa 7 km – tudi tu »brdima nikad kraja«. Zdelo se mi je da kar letim in ne tečem, čez vse hribčke in dolinice in prav nobenega se nisem ustrašila in tudi vse pretekla. To je bilo moje prvo vidno zaznavanje napredka od lani, ko sem tekla le 4 km in še to sem vse kuclje prehodila. Tudi teh 7 km se mi je zdelo krajših od lanskih 4 km. Počutila sem se kot na zmagovalnih stopnicah. Naslednji dan sem morala vključiti vse bremze, da nisem šla spet teči. Zato pa sva zjutraj in zvečer še dodatno nabirala sprehajalne kilometre.
Po teku sva običajno romala v mestece Tisno na fruštek, mmm, :wink: kako prijetno je dišalo iz »pekare«, nato sva se parkirala v mestno gostilno in opazovala jutranji utrip mesta, predvsem domačinov in proučevala njihovo glasno in zgovorno kulturo. Seveda ob taki nekrščanski uri turistov še ni bilo na spregled. Lučko je na ušesa montiral senzorje in lovil informacije o nogometnih rezultatih – tam v oštariji si vse zvedel!
V soboto je bil zame prav poseben dan. Na programu sem imela dolg trening, to pomeni 9 km. Tokrat je Lučko pokazal partnersko solidarnost in se ponudil za vodiča. Res me je vodil v prijetnem tempu in če sem hotela malce pospešit, me je ustavil s »poleg«, če je slišal, da sem zadihana, je tempo zmanjšal, vso pot mi je delil napotke kako zagristi v hrib…, seveda me je spet »nategnil« :twisted: - v poročilo sem namesto 9 vpisala kar 11 km in bila zelo ponosna.
Preostali čas sva dneve preživljala v senci, prebrala precej knjig in vas močno opravljala – se vam je kaj kolcalo :wink: :?: Ugotovila sva, da se počutiva precej prazno brez vas – vsi pogovori so se vrteli okoli teka in TF in sva razmišljala, kako bi prišla do interneta, da malce pokukava, kaj se dogaja. Ampak to bi bil za Dalmacijo prevelik zalogaj, saj so precej za časom. Imela sva občutek, da se je na Murterju čas ustavil.
Čeprav sva načrtovala kratek dopust, sva ga še skrajšala. Prvič odkar hodiva na dopust brez hčere, nisva bila drug drugemu zadosti :evil: in bilo nama je d o l g č a s! :twisted: Tako je bila po sredinem jutranjem teku sprejeta odločitev: greva domov in to tako hitro, da bom še ujela trening na Rožniku.
Vožnja proti domu je bila spet hitrostno-ciljno naravnana, s kratkim postankom v zelenih Plitvicah, da obudiva majske dogodke teka po dežju. Tokrat so se Plitvice kopale v soncu in čudovitem zelenju in mogočnem bučanju slapov, drugače pa čista tišina, čeprav je bilo kar nekaj turistov.
Ob prihodu domov sem se samo presedla v svoj avto in direktno na Rožnik, kjer je bila že zbrana Poletova ekipa. Precej utrujena od vožnje sem se tokrat priključila počasni skupini, prepričana, da tudi počasnega treninga ne bom zmogla in glej, po treningu sem bila spočita kot že dolgo ne.

No toliko o dopustu. Lučko je naklepal čez 60 km, jaz pa polovico manj, kar je odličen izkupiček tega tedna. Ker hodiva na dopust večkrat po malem, se veselim naslednjega, ki upam, da bo malo manj tekaški in da bova našla tudi drug drugega. :roll: Kaj hočem, očitno sva postala prava tekaška in forumska zasvojenca :!:
 dpop
#14418
Kaj hočem, očitno sva postala prava tekaška in forumska zasvojenca


... pa to je šele začetni stadij!
Prave abstinenčne krize šele prihajajo. :lol: :lol: :lol:

LP Darko

P.S. Wellcome BACK :wink:
Uporabniški avatar
 cyc
#14420
dpop napisal/-a:... pa to je šele začetni stadij!

Meni se že dolgo časa dogaja, da zajtrkujem "na TF" oz. za računalnikom in s TF ... ok, na Motosvet tudi poškilim, ampak TF precej bolj temeljito 8) :twisted:
Uporabniški avatar
 S*
#14437
Ja, tako pa zgledajo dopusti tipičnih tekaških zasvojencev Slika. Edino zdravilo: tek :D (saj veš tisto "klin se s klinom zbija"). Se spomnim lanskega morja, ko sva z Z* kot tekaški in gorski zasvojenki že prvi dan morja hoteli pobegniti domov :shock: , potem le vzdržali cele 3 dni :!: , seveda neprestano iskajoč tekaške proge in razna brda.
Bodi fajn, pa upam, da se čimprej kaj vidimo.

LP SuzanaSlika
 Lučko
#14473
Hoj forumci. Dejstvo, da je kratko sladko, drži. Tako tudi na najinem 1/3 dopustu drži. Vse sva obletala, vse nevideno videla, vse možne trase pretekla, ko se pa začneš dolgočasiti, greš domov. In sva šla, ker veva, da najlepše naju čaka še v avgustu in v septembru. Ja, večkrat po malem, na različne lokacije in v izogib visokim temperaturam (sedaj je bilo na Murterju 35C).
Kar se pa tiče najine rekreacije, sva absolutno zadovoljna :D . Tek zgodaj zjutraj, ob morju, ob vstjajočem sončku, ob 10% klančkih je bil (meni) pravi užitek 8) . Pravi užitek je bil tudi tek s Tjašo. Spomnim se, kako mi je v Ž.K. Matjaž govoril, kako lepo je teči z ženo, njen tempo, pulz okoli 120. Ja Matjaž prav si imel, to bova s Tjašo večkrat prakticirala. Jo bom že »nategnil« za kakšen kilometrček :oops: , sedaj sem jo za 3 km (prvič je pretekla 11 km) :lol: . No, sam sem si pa izbral traso dolgo cca.14 km, ki pa je bila dokaj težka. Trasa je iz najinega avtokampa Jezera potekala cca.5,5 km ob morju, do mesta Murter (res fantastika), nato pa po glavni cesti, ki se je cca. 6 km ves čas pomalo vzpenjala (omenim naj še 10% »klanček« na tej poti, ki je bil dolg 800 m) nazaj v mesto Tisno. Iz Tisna pa zopet nazaj ob morju v avtokamp Jezera. Super trasa, sem jo 5x probal, hihihi… :lol:
No, še ena anegdota, ki se je na tem 10% klančku pripetila pred dvemi leti: ob vznožju tega klančka, me prehitita dva kolesarja, me posmehljivo pogledata in eden od niju me kao vzpodbuja: ala gema, gema schnell! Vendar ta klanček je bil za ta dva kolesarja malo predolg, 200 m pred vrhom jih dohitim in prehitim :lol: . Smo bili brez besed! :twisted:
No tko, iz kratkega dopusta kratko poročilo. Bilo je super, imela sva se fajn in se s Tjašo neizmerno veseliva naslednjega dopusta v avgustu in to na otoku HVAR. Ta dopust bo pa malo daljši :wink: .

P.S.
Ker sva ugotovila, da bo to leto kar precej forumovcev letovalo na Hvaru, midva pa še nisva bila tam, bi bile zelo dobrodošle kakšne informacije o apartmajih, cenah in cenah trajektov iz Splita ali Drvenika (kaj je boljše). Dobrodošle pa bi bile tudi informacije o kolesarskih in tekaških trasah.
Uporabniški avatar
 simi
#14493
Fajn vaju je brati!! 8)
Nemogoče, da sta se dolgočasila, jooooj vidva džankija :lol:
Lučko, torej si pozdravil pokostnico??

Lp,
Simona

p.s.: se bosta v nedeljo zapeljala do LJ, na pst?
 Lučko
#14502
Hoj Simi,
tudi tebe je lepo slišati (brati) :wink: .
Ja, veliko ledu, veliko Voltarena in poškodbo sem saniral. Po mojem ni bila pokostnica, ampak nekakšno vnetje kite (tudi zdravnik je bil v dvomih). Kva pa vem važno, da je sedaj vse OK. :lol:
Kar se pa tiče PST, me ne bo, imam drugačne načrte, načrte s NatašoP :lol: .
Simi uživaj :wink:
 dragons
#14506
Ja Lučko, zdaj ko so rane zaceljene bi nas lahko kdaj povabil v Litijo da spoznamo tvoje meditacijske steze.
No vidim da NatašeP ne deliš z nobenim. :lol:
 dragons
#14509
Lučko napisal/-a:Ker sva ugotovila, da bo to leto kar precej forumovcev letovalo na Hvaru, midva pa še nisva bila tam, bi bile zelo dobrodošle kakšne informacije o apartmajih, cenah in cenah trajektov iz Splita ali Drvenika (kaj je boljše).

Za začetek informacije o trajektnih povezavah http://www.jadrolinija.hr/default.aspx , klikni na zatemenjene kroge .
Osebno bi raje šel iz Drvenika ker je v Splitu v špici "ludnica da to nije moguče".Poglej pa kako vozijo (Drvenik) .Pridita malo prej, da ne bo potem kazenskih kavic v trajektni luki.
 Lučko
#14510
dragons napisal/-a:Ja Lučko, zdaj ko so rane zaceljene bi nas lahko kdaj povabil v Litijo da spoznamo tvoje meditacijske steze.
No vidim da NatašeP ne deliš z nobenim. :lol:

He, he, he Drago, jaz sem vas TF-ce že povabil v Litijo (vprašaj Fotra in Slončka) :wink: . Obljubil pa sem, da bi organiziral tek na GEOSS, sedaj pa sem v dvomih, glede vročine, dopustov... kaj praviš? :D :wink:
Hmmm NatašaP, ja bi skor rekl, včasih imava skupne (ubitačne) treninge, je tekačica vredna vsakega spoštovanja in jo nočem deliti z nikomer :--:wink:
 Lučko
#14511
Drago, te vozne rede in spletna stran Jadrolinije mi je znana. Vseeno hvala za trud :wink: . Sem pa opazil, da tudi ti odhajaš na dopust na Hvar. Jaz bom šel po 15.8, do takrat pa mi boš mogoče še bolj detaljno svetoval. Mislim pa, da po 15.8 ne bo več gužve, posebno ne letos, saj sem na HTV zasledil podatek, da je letos okoli 25.000 turistov manj. :shock:
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#14596
Pozdrav!

Lepo je brat, da sta dopust prezivela kot dva prava sportnika. :) Saj menda je namen dopusta malo zamenjat okolje in uzivat v blagodejni klimi. :D Tjasa, bravo! :cast: Za vse kilometre in tudi za voljo, da nisi 'zbezljala', ko se ti je kar vsak dan teklo. In to, da se spravis po 400km dolgi voznji se na trening je resen znak, da jeseni 21-ka pade kot za salo. :) Lucko, evo tudi tebi :cast: , dobro si to izvedel z 11km. :D Ja, vcasih je punce treba malo shecat. :roll: :)
Lep dan se naprej vama zelim in upam, da se kmalu spet vidimo.

lp, oranzni slon

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA