področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 runner
#15494
ALPE-ADRIA

Poslušam Lou Reeda in njegov "Perfect Day" in razmišljam ali naj to, kar se mi kar naprej vrti v glavi in prinaša nasmeh na lica, delim z vami ali ne. Edina dilema je, da tema ni preveč povezana s TF-om in tekom ampak je taaaako dobro, da moram in vem, da mi boste oprostili.

Že eno leto planiramo s prijatelji, da organiziramo Alpe – Adria odpravo. Ha, da ne boste mislili, da smo kaki resni planinci ali alpinisti. Odprava je ko se kam odpraviš, kaj ne? Naš cilj je bil da v enem dnevu smučamo in se kopamo. In smo se odpravili!

Včeraj! Štartali smo ob 05:30 iz LJ in se napotili proti ledeniku Molltaller. Po kakšnih dveh urah vožnje (brez nobene kazni za prehitro vožnjo) smo že kupovali smučarske karte…

Slika

pri 16 stopinj Celzija. :-)

Slika

Kot bi mignil in nas je vlakec skozi ozki tunel in potem gondola pripeljala na visokih 3100 m nad morjem. In sneg… FANTAZIJA. Kot da ne bi bili 15 Julija! Vidljivost je bila slaba. Oblaki so zakrivali nebo in pihalo je v rafalih. Ampak smučali smo pa le!

Slika

In pili pivo:

Slika

Okrog 13:00 smo se odpeljali v dolino in prvič sem iz smučarskih čevljev in oprave smuknil v poletna oblačila. Heh, baš hecno.
Molltaller nas je pozdravil s prekrasnim šumom slapa, ki sem ga prvič videl v tekočem stanju. (ponavadi je zamrznjen)

Slika

Štiri ure kasneje smo parkirali v Izoli in med smučarsko kramo iskali kopalke. :-)

Slika

in končno se osvežili v našem morju:

Slika

v ulra_pi?kohvatnim majicama:"Female Body Inspector"

Slika

Perfektni prijatelji, perfektno izpeljana "Alpe – Adria" odprava…

hej Lou Reead that was THE Perfect Day.

LP runner (še vedno z nasmehom na obrazu)
Uporabniški avatar
 bojanu
#15517
Carji 8) Sm vam kr mal fouš :wink: Včasih bi vam bil še bolj, še posebej za ta prvi del :lol:
Uporabniški avatar
 runner
#15567
tamy napisal/-a:a nimajo takih smucarskih bund clani postojnskega smucarskega kluba?


Tamy,
za Postojcane ne vem. Jaz pa sem dobil neverjeten popust pri nakupu smucarskih oblek. Pogoj je bil, da narocim vecjo kolicino. In seveda, ko imas pravo klapo take akcije niso problem.
Za FBI majice in kape "kao DEMO Team" pa je drugacna zgodba.
:-)

LP runner

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA