vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Vreme
#180643
Pravkar se vrnil od zdravnika, sem poslušal stare mačke in si dal pregledat kri, ja tudi železo. Torej z današnjim dnem lahko neham pit, pa jeklene žeblje jest. :D .

Ja seveda to pomeni, da je vse več kot ok, kar pomeni, da mi ne preostane drugega, kot da grem sedaj tečt :mrgreen:
Uporabniški avatar
 kengurujko
#180670
Mi lahko kdo pomaga :oops: najti temo, debato o regeneraciji takoj po teku-kaj se dogaja v telesu prvih 5, 10, 15 min, 1/2h, 1h,...., ne dolgo nazaj je nekdo pisal o tem... :?:
Uporabniški avatar
 Vreme
#180671
kengurujko napisal/-a:Mi lahko kdo pomaga :oops: najti temo, debato o regeneraciji takoj po teku-kaj se dogaja v telesu prvih 5, 10, 15 min, 1/2h, 1h,...., ne dolgo nazaj je nekdo pisal o tem... :?:


Enkrat je bilo o tem govora v dnevniku tekača v katerem pa se ne spomnim več! :oops:
 PPoce
#180674
Takoj po dolgem treningu ali tekmi spijem v roku 20 min "recovery drink" = nekaj beljakovin, 4x toliko OH (razmerje enostavni sladkorji proti kompleksnim okoli 1:1, razmerje si vsakokrat naredim sam) in malo glutamina (5g). Ne vidim logike da bi jemal beljakovinske napitke saj telo rabi predvsem OH. Potem v miru kosilo (testenine, rdeca pesa je preverjena kombinacija).
Tudi da bi se šel "izteč" nasednji dan po teku daljšem od maratona mi ne pride na misel. Po maratonu še isti dan na kolo za kako uro ter dan ali dva brez teka; po ultrateku pa naslednji dan na kolo in 5 do 7 dni brez teka - torej v glavnem veliko kolesa in hoja v hribe. Karkoli samo da ni tek, ker telo (vezi, mišice ..) je potencialno polno mikro poškodb ki se lahko posabšajo s ponavljanjem istih gibov (tekom).
LD
Uporabniški avatar
 Medicius
#180680
kengurujko preberi si 8. prispevek v tej temi (od vencelj). ;)
Uporabniški avatar
 kengurujko
#180690
Medicius napisal/-a:kengurujko preberi si 8. prispevek v tej temi (od vencelj). ;)

To je to ja! Hvala Medicius-zadnje čase mi velik pomagaš! :D
 skorc
#180702
Tudi jaz po "daljših" (daljših od 30 km) tekih prakticiram regeneracijski napitek. Ponavadi si ga zmešam že pred tekom. V shaker dam eno merico beljakovin (sirotkin izolat-Whey Fusion) in dve merici maltodekstrina (Maltomaxx). Spijem takoj po teku, še pred raztezanjem. Potem se v miru raztegnem. Naslednji dan pa regeneracijski tek nekje med 10 in 16 kilometri.

Če s tekom zelo pretiravam potem si v izrednih primerih privoščim tudi dva zaporedna dneva počitka. Potem sem res kot nov. :)
 sezonski
#180709
Pozdravljeni

malo berem vaše nasvete za regeneracijo. Priznati moram tudi, da ste me nekateri malo izgubili pri vseh prehranskih dopolnilih in podobno. Vem pa, da je za regeneracijo po treningih ključna zadostna prekrvavitev, saj kri dovaja hranilne snovi do mišic.

V specializiranih trgovinah (npr. Sanolabor) se dobijo švedski izdelki Back on Track, ki vračajo lastno telesno toploto v obliki infrardečih valov in povečajo prekrvavitev. Ravno tako pospešijo okrevanje po poškodbah in delujejo preventivno, torej zmanjšujejo možnost nastanka novih poškodb (ja preventivo marsikdo zanemari). Dobi se pa praktično za vse dele telesa - meča, kolena, gležnje, pa tudi perilo (perilo ni mišljeno za teči, ampak za po teku, da se pospeši regeneracija).

Meni je lepo pomagalo, saj če bo kdo probal, pa naj javi, kako se mu je obneslo

lp
 Tamzi
#180727
A to je podobno CEP nogavicam? Je tudi cena podobna? Poiskala sem na internetu, cene pa ni nikjer navedene.
 sezonski
#180744
Ne, ne, tisto so kompresijske, te pa sicer na pogled niso nič kaj drugačne kot klasične, ampak bistvo je pač v IR valovih, prekrvavitvi in prehranjenosti. IR valovi globinsko pregrejo tkivo, torej bolj kot razni drugi proizvodi. Cena pa mislim da je okoli 25 eur za par - najbolje da vprašaš v Sanolaborju.

lp
 skorc
#180749
Tudi v tem postu reklama za IR kermične zokne? A nimamo posebej pod-foruma za oglaševanje?

Naprošam odgovor na eno vprašajne. V prospektih od Back on Track se na veliko piše, da naj bi keramika odbijala IR valovanje. Istočasno so v prospektu prikazane slike komolca posnete z IR kamero med različnimi fazami nošenja "nogavice". Kako je možno narediti take posnetke če naj bi keramika odbijala IR valove?

In kaj smo se naučili v temi o regeneraciji? Najbolje boš naredil, če si iz Top-shopa naročiš elektro-stimulator v obliki metuljčka, se priklopiš, čez sebe navlečeš IR keramične zokne, in se nažreš praškov Herbalife. 8)
 sezonski
#180754
Zdravo skorc

Glede tvojega prispevka pa takole: Ko bo kdo kaj oglaševal, bo to v postu oglasi, če boš malo bolje pobrskal, boš videl, da sem priporočil tudi zdravnika in dal še nekatere druge komentarje. Morda bo kdo, ki ga kaj boli, objavo cenil.

Zanimivo je, da si z objavo pikrih pripomb zelo pohitel, torej prej, kot si se imel čas "izobraziti" o zadevi. Slike, o katerih govoriš prikazujejo delovanje na komolcu, vendar pa je res delovanje popolnoma enako tudi pri nogavicah (kar povprečen obiskovalec spletne strani verjetno poveže).

IR kamera slika "toploto". Tkivo je pri vnetju toplejše, kar se pokaže kot rdeč ton, hladnejše tkivo pa rumeno, zeleno oz modro. Proizvajalec je verjetno slikal tkivo (ki je bistveno) in ne svojih proizvodov (kot si ocitno razumel ti).

Seveda, kaj misliš o tem , je tvoja stvar, hkrati te nihče ne sili niti da si stvari ogledaš, študija in moje počutje pa govorijo zase.

lp
 skorc
#180755
Kaj zdaj? En post nazaj pišeš, da nogavice ogrevajo, takoj v naslednjem postu pišeš, da je iz slik razvidno ohlajanje komolca? S segrevanjem ohlajamo? ;)
Uporabniški avatar
 kengurujko
#188800
Mi lahko kdo prosim razloži definicijo, pomen regeneracijskega teka? Ali ni po večjem naporu boljši počitek in primerna hrana, kot ponovni, čeprav krajši tek??
Uporabniški avatar
 pajo
#188811
Po daljšem teku grem naslednji dan na tek - obvezno. Me potem nič ne boli pa še mlečna kislina adijo. Probaj kaj te pa stane.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA