vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 marko.levicar
#284200
Pozdravljeni!

Zanima me ali je mogoče imel že kdo primer, kjer se je pri teku pretegnil in staknil bolečino v globini kolka, ki pa ni hotela popustiti dlje časa?

Sam sem staknil ta problem, letos na malem kraškem maratonu na 21km, kjer sem si zadal prehiter tempo in se verjetno na nek način pretegnil ta bolečina pa noče popustiti tudi tri mesece po tem. Ali mi lahko svetujete kako naj saniram to poskodbo?
Uporabniški avatar
 Misho76
#284203
Zdravo, moral biš biti bolj specifičen v keterem predelu kolka te boli, je to spredaj, zadaj, ob strani, v sklepu, je to kost, ki boli ali mišica ... kaj pomeni bolečina v globini kolka ? Sigurno pa je, da bolečina traja že predolgo, nisi pa napisal ali ob tem še vedno in redno tečeš. Ker če, bi bilo pametno prekiniti do sanacije poškodbe oz. prekinitve bolečine :( Predlagam, da obiščeš kakega maserja ali fizioterapevta. Na to temo je bilo na TF že kar nekaj napisanega (poišči pod Težave in Poškodbe, sigurno boš našel). Prilagam ti še en link, da boš na približno znal določiti točen izvor svoje bolečine => http://www.tek.si/poskodbe-kolka/. Srečno, lpM
Uporabniški avatar
 marko.levicar
#284206
Boli me ob strani kolka, najbolj pa cutim bolecino po aktivnosti med sedenjem ali ležanjem. Po maratonu sem počival priblizno pol meseca, ker pa je bila bolečina se vedno prisotna sem obiskal fizioterapevta, ki pa je opravil pet terapij stanje pa se je mogoče malo zboljšalo. Pol meseca po terapijah sem začel z lahkotnim tekom mogoče dvakrat na teden po 7km, kjer pa sem takoj nazaj začutil bolečino. Sedaj pa ne vem več kaj naj naredim da mi bo pomagalo, tudi po enem tednu čistega počitka je bolečina še zmeraj prisotna.
Uporabniški avatar
 Misho76
#284207
Pozdravljen, glede na dodatni opis, bi sigurno rekel, da gre za trohanterni burzitis => 'Med mišicami in velikim trohanterjem se nahaja majhna, s tekočino napolnjena vrečka (burza). Njena naloga je zmanjšanje trenja med mišicami in stegnenico, ki nastaja pri gibanju kolka, in skrb za gladko drsenje iliotibialnega trakta. Zaradi prevelikega trenja, ki nastaja zaradi ponavljajočega drsenja iliotibialnega trakta pri gibanju kolka preko zgornjega dela stegnenice (in velikega trohanterja), se burza lahko vname. Vnetje burze na zunanji strani kolka imenujemo trohanterni burzitis. K prevelikemu trenju poleg ponavljajočih se gibov pri teku prispevajo še preskoki iliotibialnega trakta in prevelika napetost trakta oziroma njegova zmanjšana razteznost. Vzrok poškodbe je lahko tudi direkten udarec od zunaj v predel kolka. Bolečina se pojavi na zunanji strani kolka nad zgornjim delom stegnenice in je še posebej intenzivna pri izvajanju giba zunanje rotacije v predelu kolka. Če se stanje poslabša, se lahko bolečina širi navzdol po stegnu. Prvi ukrep ob pojavu simptomov je prekinitev tekaške aktivnosti. V prvih nekaj dneh k zmanjšanju bolečine in simptomov učinkovito prispeva masaža z ledom. Najpogosteje bo za odpravo težav potrebna zdravniška pomoč.' Glede na to, da se bolečina pojavlja že tri mesece, ti svetujem, da obiščeš zdravnika. lpM
 scdashika
#285730
Marko, zanima me kako rešuješ problem?

Sama imam enake probleme od marca dalje, sem že en kup zdravnikov dala skozi,...napovedi niso nič kaj dobre. Me zanima kako kaže tebi? Si morda prišel do kakšnih rešitev, pametnih nasvetov?

lp Daša
 mak
#285737
Pozdravljen,
to zoprno zadevo ima, (je imela ), tudi žena. Ugotovila je, da bolečine ni bilo, če sva tekla po gozdu ali urejeni makadamski poti ( npr. Golovec PST ) - pri teku po asfaltu se je vnetje in bolečina kolka nadaljevalo...Ko se umiri bolečina poskusi še to, če seveda še nisi. Domneva, da je bolečina posledica nepravilnega teka (tehnike?), ki jo mehkejši teren amortizira, asfalt pa seveda "ne odpušča"
lp in upam, da boš našel vzrok za tvojo bolečino
Uporabniški avatar
 Cormi
#285747
Moja izkušnja:
Imela sem podobne probleme, šla k ortopedu ki ni ugotovil ničesar, hodila k manualnemu terapevtu, fizioterapevtu....bilo po terapijah le za kratek čas bolje. Potem, ko sem se naveličala tečt z bolečino sem naredila dolgo, večmesečno tekaško pavzo. Žal tudi to ni pomagalo, kajti ko sem začela ponovno teči, se je kmalu vrnila tudi bolečina.
Na koncu mi je pomagala kitajska zdravnica z akupunkturo, za katero sem izvedela po naključju. Od tega je skoraj dve leti, bolečin v kolku pa od takrat nimam več.
Uporabniški avatar
 marko.levicar
#302891
Zdravo!

Po dolgem času sem spet obiskal forum. Glede mojega kolka pa ni nič novega še zmeraj se borim z bolečim kolkom. Obiskal sem ze vrsto zdravnikov ter raznih terapevtov, ki pa so ugotovili da gre verjetno res za trohanterni burzitis. Po raznih masažah in fizioterapijah pa je bilo za kratek čas boljše nato pa se je bolečina pojavila nazaj. Od poškodbe je minilo že dobro leto, poiskusil sem ze z več mesečnim popolnim mirovanjem kakor tudi z razteznimi vajami toda inč ni bolje. Tako, da sem sedaj ze skoraj obupal nad svojim kolkom.

"cormi" ali mogoče veš ime in naslov od te kitajske zdravnice?
Uporabniški avatar
 Cormi
#302925
marko.levicar napisal/-a:"cormi" ali mogoče veš ime in naslov od te kitajske zdravnice?


Oh, kakšno naključje. Sama sem trenutno spet na terapiji :( tokrat bolečina na drugem kolku. Ne vem, če mi bo enako pomagalo. Bom poročala.
Hodim pa tukaj: http://www.centertkm.si/zdravniki .
 borisv
#303010
Jaz sem imel te probleme pred dvema letoma. Na začetku sem tudi poskusil vse sorte mazil pa ni nič pomagalo. Potem sem začel delati raztezne vaje (primem se pod kolenom z obema rokama in si ga povlečem proti sebi, pri tem vdihnem..to lahko delaš stoje al pa tut leže - kak ti bolj odgovarja). Poleg tega sem začel delati počepe na eni nogi..to se mi zdi da je še najbolj pomagalo v kombinaciji z raztezanjem.
Je pa res, da raztezanje izvajam po vsakem teku. Medtem ko počepe delam ene trikrat na teden.

link za počepe - 5. točka:
http://www.aktivni.si/fitnes/vaje/vrnit ... prvo-ligo/

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA