vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 twingo99
#325134
Pozdravljeni!

Imam sledeč problem, namreč ko tečem me po kakšne pol urce
začne močno žuliti med nogami in modi.

Ko pridem domov imam kožo že čisto vneto.

Verjetno nisem edini, ki ima ta problem, zato me zanima, kako rešiti to zagato

Za tek nosim boksarice in pajkice.

Hvala v naprej


lp
Uporabniški avatar
 thinkblue
#325136
Kupi mleko za telo in se pred tekom namaži (konkretno) pa bo.
Preverjeno :lol:
 twingo99
#325139
Bom upošteval vse tri odgovore, lepo od zadnjega pa do prvega, prvo si moram pozdravit kožo, drugo namazat s kremo, edino bojim se,da ne bo brez spodnjic še huje, ampak vseeno probat ni greh.



Pa še J...ca bova z ženo spraznila, da bo za ziher hehe.
 flying eagle
#325143
twingo99 napisal/-a:Bom upošteval vse tri odgovore, lepo od zadnjega pa do prvega, prvo si moram pozdravit kožo, drugo namazat s kremo, edino bojim se,da ne bo brez spodnjic še huje, ampak vseeno probat ni greh.



Pa še J...ca bova z ženo spraznila, da bo za ziher hehe.


probi se vazelin pomaga ;)
Uporabniški avatar
 mare
#325163
Mislim, da pomagajo vse stvari, katere smo uporabljali pri vnetih dojenčkovih ritkah. Preventivno je v redu puder, ki preprečuje drgnjene. Lahko se namažeš s praško pasto ali kakšnim podobnim zvarkom iz lekarne. Je pa tudi pomembno, iz kakšnega materiala je perilo, kakšni so šivi itd.
 tynle
#325166
Za omenjeno težavo priporočam naslednje:
1. obrij si moda in del okrog njih, najbolje tudi zg. del nog
2. pod pajkicami nosi športne spodnjice ali še bolje nič
3. pred treningom nanos brezvodnega mazila za zmanjšanje trenja - najučinkovitejši in najcenejši je vazelin (dobiš v lekarni in drugod)
4. preveri, če si preobčutljiv na nošen tekstil
Uporabniški avatar
 StaraKost
#325176
... kaj pa, če bi kot na dolgoročno rešitev pomislil, na hujšanje, da ti se bedra ne drgnejo. Ne znam si drugače razlagati, zakaj bi te tam spodaj sploh kaj lahko žulilo :).

.. drugače triatlonske pajkice z tenko kolesarsko podlago.
.. obvezno brez spodnjih hlačk
 Anominan
#325182
Problem je v prevelikih kepah tam spodaj. Probaj spodvihati eno žogico (v tvojem primeru kuglo) pod drugo. Tako bo manj trenja. Seveda kot si sam omenil tudi praznjenje le teh je tudi dobrodošlo. Žena je lahko v veliko pomoč, za maximalno izpumpavanje pa soseda.
Ne pa tik pred dirko, ker nekaj beljakovin pa ja potrebuješ.. je pa tek z nasmeškom samo pozitiven, no kakor veš.
:D
Ma hecam se, jest raje ne bi probal brez spodnjega perila. Sam nosim spodaj vedno aktivne gate. Znamka Craft mi dobro dene.
 aleššš
#325189
Za tek se poleti nosi pajkice brez gat(če imaš pre debela stegna) drugače pa prave tekaške hlače tiste neoprijete (brez gat) ali tiste malo daljše z všitimi pajkicami tudi brez gat včasih se kar čudim kaj nekateri poleti oblačijo za tek od raznoraznih bokserc pa do bokserc pod tistimi pravimi ohlapnimi tekaškimi hlačami čuda :shock:
 twingo99
#325222
Danes sem pa res probal brez spodnjic.
Resnično manj žuli, oziroma skoraj nič, ker sem se namazal še s kremo, kot ste mi svetovali.

Edino žena ni hotela danes nič sodelovat tako, da sem kar z velikima kuglama tekel.
Sosede pa ni bilo doma, da bi njo prosil za pomoč.


P.S. Mi je uspelo preteči 8.1 km, kar je za začetnika verjetno kar dobro, seveda v kominaciji s hojo.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#325251
... največji sovražnik novodobnih tekačev in kolesarjen so prav spodnje gate :D .
Normalno, da jih proizvajalci dodatno spodbujajo in hvalijo svoje izdelke, ker potem poleg gat, še kremo proti odrgninah, lahko zraven prodajo :mrgreen: .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA