povezave na strani z uradnimi rezultati

Moderator: ero

#273805
Še ena lepa tekma. Sicer 2 minuti počasneje kot lani. Očitno petkov padec z biciklom, ko me je razmetalo na vse strani, le ni bil čisto brez posledic :( .

Čestitke vsem za odlične rezultate in uvrstitve, še posebej tistim, ki ste popravili PB-je.

Tukaj je nekaj SLIKC, ki jih je posnela MiciM.

Lp, Matjaž
#273828
tae napisal/-a:Nekoč nekdaj, sem se bolj v hecu kot resno zagovoril (menda celo napisal), da bom začel razmišljati o maratonu, ko bom polovičko spravil pod 1:20, čeprav sem mislil, da mi to itak nikoli ne bo uspelo. Sedaj pa mi je, torej imam problem. Ampak problemi so zato, da se rešujejo.


Pa Tae, kam se ti je pa tako mudilo, kje je še Berlin 2013 :lol: :lol: :lol:
#273839
pementos napisal/-a:kar se mene tiče rezultat tukaj je manj vreden, po moji uri je bila proga bitstveno krajša kot v Ljubljani oziroma Palmanovi tako, da mi je pokazala tempo 4 sec/km počasneje kot v Lj, končni čas pa bolje kot v Lj.


Pementos, včeraj zvečer sem opazil, da si omenjal daljšo razdaljo. Tist prispevek si zbrisal in sedaj omenjaš krajšo. Zanima me kako si zadevo meril? Obivankenobiju je ura menda zmerila točno 21,1 (GPS). Meni sicer 20,9 (prav tako GPS, vendar je tu potrebno še upoštevati tunel, kjer ni signala). Je pa na tej progi veliko več ovinkov kot npr. v Ljubljani.

Jaz si rekord kar priznam. :D
#273841
Ja meni je Garmin 610 izmeril točno razdaljo, kar se mi redkokdaj zgodi... :shock: :oops: :roll: , nazadnje mi je točno izmeril polmaraton v Crikvenici lansko leto... :), je pa res, da je od vsakega posameznika odvisno koliko na ovinkih krajša oz. podaljšuje razdaljo... :shock: :roll:, tuneli za Garmina naj ne bi bili problematični...na koncu koncev je pa za moje pojme najbolj relavanten povprečni tempo na neki razdalji...tako, da jaz si tudi priznam tale rezultat... :D :wink:
#273843
tae napisal/-a:
pementos napisal/-a:kar se mene tiče rezultat tukaj je manj vreden, po moji uri je bila proga bitstveno krajša kot v Ljubljani oziroma Palmanovi tako, da mi je pokazala tempo 4 sec/km počasneje kot v Lj, končni čas pa bolje kot v Lj.


Pementos, včeraj zvečer sem opazil, da si omenjal daljšo razdaljo. Tist prispevek si zbrisal in sedaj omenjaš krajšo. Zanima me kako si zadevo meril? Obivankenobiju je ura menda zmerila točno 21,1 (GPS). Meni sicer 20,9 (prav tako GPS, vendar je tu potrebno še upoštevati tunel, kjer ni signala). Je pa na tej progi veliko več ovinkov kot npr. v Ljubljani.

Jaz si rekord kar priznam. :D


omenil sem krajšo razdaljo (po pomoti sem napisal daljšo), ura mi je zmerila skoraj 600 metrov manj kot v Ljubljani, res, da je bila proga v Lj za kakšnih 200 metrov daljša od 21.0975. Zame 400 metrov razlike pomeni okrog 90 sec manj.

Kar se tiče natančnosti GPS se strinjam s tabo ampak obe progi sem pretekel z isto uro tako, da natačnost ni več v igri. Kar se tiče tunela sploh ni problem, ker je bil čist raven in GPS samo potegne ravna črta med začetkom in koncem tunela.

Kar se tiče rekordov je ena brezvezna debata. Jaz tekmujem samo s sabo in če bi hotel izboljšati rekord bi lahko našel dobro krajšo progo ampak s tem samo sebe varam. Če proga ni uradno certificirana (mislim, da ni ker to nekaj stane) je potem čas vedno pod vprašajem, še bolj v tem primeru ko sem tekel z isto uro. Jaz dobro vem, da isti čas v Lj oziroma Palmanovi (mislim, da oba sta uradno certificirana), še bolj v Lj bolj vreden kot recimo Goriza. Naj se vsakdo prizna tisto kar hoče. To je stvar vsakega pozameznika.
#273846
Obivankenobi napisal/-a:Ja meni je Garmin 610 izmeril točno razdaljo, kar se mi redkokdaj zgodi... :shock: :oops: :roll: , nazadnje mi je točno izmeril polmaraton v Crikvenici lansko leto... :), je pa res, da je od vsakega posameznika odvisno koliko na ovinkih krajša oz. podaljšuje razdaljo... :shock: :roll:, tuneli za Garmina naj ne bi bili problematični...na koncu koncev je pa za moje pojme najbolj relavanten povprečni tempo na neki razdalji...tako, da jaz si tudi priznam tale rezultat... :D :wink:


povej mi koliko ti je izmeril v Lj.
#273849
pementos napisal/-a:
Obivankenobi napisal/-a:Ja meni je Garmin 610 izmeril točno razdaljo, kar se mi redkokdaj zgodi... :shock: :oops: :roll: , nazadnje mi je točno izmeril polmaraton v Crikvenici lansko leto... :), je pa res, da je od vsakega posameznika odvisno koliko na ovinkih krajša oz. podaljšuje razdaljo... :shock: :roll:, tuneli za Garmina naj ne bi bili problematični...na koncu koncev je pa za moje pojme najbolj relavanten povprečni tempo na neki razdalji...tako, da jaz si tudi priznam tale rezultat... :D :wink:


povej mi koliko ti je izmeril v Lj.

V lj sem tekel maraton, pa nisem prišel do cilja... :shock: :oops: :evil: :ignore: :wink:
#273850
Obivankenobi napisal/-a:
pementos napisal/-a:
Obivankenobi napisal/-a:Ja meni je Garmin 610 izmeril točno razdaljo, kar se mi redkokdaj zgodi... :shock: :oops: :roll: , nazadnje mi je točno izmeril polmaraton v Crikvenici lansko leto... :), je pa res, da je od vsakega posameznika odvisno koliko na ovinkih krajša oz. podaljšuje razdaljo... :shock: :roll:, tuneli za Garmina naj ne bi bili problematični...na koncu koncev je pa za moje pojme najbolj relavanten povprečni tempo na neki razdalji...tako, da jaz si tudi priznam tale rezultat... :D :wink:


povej mi koliko ti je izmeril v Lj.

V lj sem tekel maraton, pa nisem prišel do cilja... :shock: :oops: :evil: :ignore: :wink:


poleg tega, kako je bila izkušnja?
#273857
Obivankenobi napisal/-a:poleg tega, kako je bila izkušnja?

Izkušnja je bila taka, da se ga ne bom lotil še tako kmalu... :roll: :oops:, je pa res, da sem tudi malo podcenjeval zadevo... :bum: :oops: :wink:[/quote]

očitno je preskok iz polmaratona na maraton kar velik ...
#273858
pementos napisal/-a:
Obivankenobi napisal/-a:poleg tega, kako je bila izkušnja?

Izkušnja je bila taka, da se ga ne bom lotil še tako kmalu... :roll: :oops:, je pa res, da sem tudi malo podcenjeval zadevo... :bum: :oops: :wink:


očitno je preskok iz polmaratona na maraton kar velik ...[/quote]
očitno... :shock:, no, vsaj zame je bil... :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA