povezave na strani z uradnimi rezultati

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 pajo
#275340
Prvič tukaj na 21 km. Sploh nisem vedel kaj lahko pričakujem. Upal sem , da bom lahko določenim tekačem sledil dokler se bo dalo. Bolj ko sem čakal kdaj se mi bodo pridružili več km je bilo za mano. Pač grem sam in ko spustim gumo jo pač bom. In sem jo. Na dobro znani lokaciji. Vsaj za mene. Orle. Tam bi moral biti vsaj za mene cilj. :D Pa bi bilo vse v redu. Če pa vse skupaj pogledam... za dobrih 6 min popravil tek na 21km. Kar za polža sploh ni napačno. Torej veter,malce prezgodnja vročina in Orle pa smo tam kjer smo.
Uporabniški avatar
 Scooby
#275342
Moja tretja tekaška tekma od kar tečem in druga polovička. Želel sem si izboljšati PB ampak sem bil glede na razgibanost proge malo skeptičen. Sicer se je vzpon v zadnjih 4 km izkazal za kar zahrbtnega ampak so se moje težave začele že dosti prej. Že približno na 4. km sem začutil, da ni vse ok z želodcem. Tako sem prvič zavil v bokse na 8. km in to kar na petrol. :lol: Izkazalo se je za lažni alarm. Zapodil sem se proti Bazovici in prehiteval malo počasnejše tekače. Ampak z želodcem ni bilo nič bolje. Zadrževal sem kolikor se je dalo, pri 14. km pa ni šlo več. Dugič zavijem v bokse. Tokrat sem se vsaj lahko olajšal. V zadnji tretjini proge sem probal iztisnit iz sebe kar se je še dalo vendar sem bil preveč izmučen. Svoje sta dodala še sonce in vzpon proti cilju. :roll:
Končni rezultat pa niti ni bil tako slab. Kljub dvema postankoma mi je ratalo iztisnit 1:32:16.

No moje težave so se nadaljevale tudi po koncu tekme. Naslednje dve uri sem preživel v bližini WC-ja. Vase nisem mogel spravit nič drugega razen vode, nekaj izotoničnega napitka in nekaj koščkov pomaranč. Na poti domov sem pojedel še malo prepečenca, pa potem še nekaj doma. Zvečer se je želodec le toliko umiril, da mi je zapaslo malo črne čokolade.

Podobna zgodba se mi je zgodila že na LJ polovički. Kaj mi povzroča te težave pa še nisem uspel ugotovit. Na treningih se mi kaj takega še ni zgodilo. Jedel nisem nič kaj drugače kot ponavadi. Kaj bi sploh lahko še bil razlog? Psiha? Živci?
 spela*
#275343
Scooby napisal/-a:Podobna zgodba se mi je zgodila že na LJ polovički. Kaj mi povzroča te težave pa še nisem uspel ugotovit. Na treningih se mi kaj takega še ni zgodilo. Jedel nisem nič kaj drugače kot ponavadi. Kaj bi sploh lahko še bil razlog? Psiha? Živci?


Znana zgodba ... :roll:
Jaz se za začetek ukinila tisto kavico uro pred tekom, na katero smo hodili. Če na dan teka spijem kavo, jo spijem vsaj nekaj ur prej, da me požene pred startom, drugače je na progi lahko grozno.
Uporabniški avatar
 Beorn
#275344
Moj drugi mali maraton v moji polletni tekaški karieri. Svoj čas iz LM sem zboljšal za 2,5 min, s čimer sem kar zadovoljen.
Začel sem precej previdno, ker me vedno skrbi, da mi ne bi na koncu zmanjkalo, potem pa pojačal na 11. km in zdržal tempo do konca.
Bravo vsem :clap: Drugo leto pridemo spet. :)
Uporabniški avatar
 raf
#275351
Zgleda, da je včeraj v Sežani kar nekaj nas tekačev imelo težave v zadnjih 4 km.Pri meni se je ponovila zgodba tea, ker pač sem od 17 naprej samo še v tla gledal, da bo cimprej konec trpljenja, ker pač mi je zraka zmanjkovalo. Vzrok za tako stanje je pričakovano in ga vidim v prehladu, ki me že od Gorice naprej spremlja in sem bil v bistvu brez zraka v zadnjem delu, oziroma suh zrak, ker kljub temu, da sem na vsaki okrepčevalnici pil, bil že po dobrem klometru naprej s suhimi usti....Seveda tudi kilometri treninga mankajo in bom moral malo bolj resno trenirati, ker stare zaloge kondicije od lani so skopnele, kot letošnji zadnji sneg.....
Seveda pa to vse pozabiš, ko prideš čez železnico in se spustiš v divji šprint in slišiš spodbujanje navijačev, ki ti dajo dodatno energijo. Je bilo lepo srečati znane face Natašo 2x, Zdravkota, Arabo, Silvana in tudi v zadnjih km kandidate za Triatlon izziv in sem še posebej pohvalil Simona za vztrajnost, ker si bo res zaslužil naziv NGU, ko bo končal program.
Seveda moram pohvaliti tudi cukre, ki so sodelovali bilo nas je najmanj 6 in še posebej glavnega tahitrega Primoža B., ki je dirkal, kot nor in mu res moram čestitati za ta njegov PB.
Seveda pa si zaslužijo pohvalo tudi organizatorji, ki so se mi zdi vsako leto bolje pripravljni na to prireditev.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#275406
raf napisal/-a: ...Seveda pa si zaslužijo pohvalo tudi organizatorji, ki so se mi zdi vsako leto bolje pripravljni na to prireditev.

No ja. Da moreš čakat na postaji, da ti vodo nalijejo ... to razumem samo na prvi ali še na drugi tekmi ... potem pa več ne. Drugače pa je res lušno na MKM Sežana. Letos so mi bili tudi Italijani všeč.
 Jola
#275413
No, tako hudo pa tudi ni bilo, delili so pa tudi kar stekleničke in je bilo res toliko vsega, da se ni pojedlo in popilo AMPAK NA KONCU KAR DELILO ! Pa naj spomnim, da na Ljubljanskem maratonu tudi tisti, ki smo bili pod dve uri nismo imeli kaj dati v usta. Vsa pohvala na Kras !
Uporabniški avatar
 Fetici
#275414
Načeloma so bile postojanke dobro založene, edino tista v Bazovici je bila porazna. Čakati je bilo potrebno na vodo in potem so mi namesto vode nalili ledeni čaj :(

Potem sem komaj čakal naslednjo postojanko, da sem si popravil okus :drink

Drugače se pa tukaj vedno spomnim knjige Ultramaratonec, kjer lepo piše, da če ne želiš čakati na vodo pridi prvi :--
Uporabniški avatar
 Barb
#275416
Čestitam vsem za pretečene kilometre :clap:
Sem se trudla glasno navijat in spodbujat na zadnjem kilometru, čeprav mi je Tit mašil usta,ker mu ni blo jasno :shock: zakaj se mami tolk dere :D
Sem bla pa kr malo razočarana, ker nisem vidla več "stare garde".
Lojze, MatjazV in Matevz.... še poseben pozdravček pa velja vam :P .......upam,da ste me spoznali
Tae zate pa oprosti :( ,se sploh nisem mogla spomnit(emšo me že tolče) kakšen imaš nick,,,,,sem ga potem šele od zadaj prebrala
 spela*
#275417
Jola Štatemberg napisal/-a:No, tako hudo pa tudi ni bilo, delili so pa tudi kar stekleničke in je bilo res toliko vsega, da se ni pojedlo in popilo AMPAK NA KONCU KAR DELILO ! Pa naj spomnim, da na Ljubljanskem maratonu tudi tisti, ki smo bili pod dve uri nismo imeli kaj dati v usta. Vsa pohvala na Kras !


Ja, v cilju je bilo res vsega preveč, predvsem sadja je ostajalo - upam, da ga niso metali stran, ampak so ga lahko koristno uporabili.
Ampak na okrepčevalnicah pa še zdaleč ni bilo idealno. Se strinjam z Zdravkom: na tekmi, kjer startnina niti ni poceni (!), res ne moreš čakati, da ti nalijejo vodo, da ne govorim o tem, da na eni od okrepčevalnic vode takrat, ko sem jaz prišla tja, niti ni bilo - in bi morala nanjo čakati vsaj nekaj minut!
(Pa sem imela do tiste okrepčevalnice tempo okrog 5'30/km, kar torej pomeni, da nisem bila ravno med zadnjimi tam.)
 spela*
#275418
Fetici napisal/-a:Načeloma so bile postojanke dobro založene, edino tista v Bazovici je bila porazna. Čakati je bilo potrebno na vodo in potem so mi namesto vode nalili ledeni čaj :(


Ja, o tej v Bazovici sem tudi jaz govorila.
Uporabniški avatar
 tae
#275421
Barb napisal/-a:
Sem bla pa kr malo razočarana, ker nisem vidla več "stare garde".

Še bolj bi bila, če bi videla kako malo se še oglašajo tu gor.

Barb napisal/-a:
Tae zate pa oprosti :( ,se sploh nisem mogla spomnit(emšo me že tolče) kakšen imaš nick,,,,,sem ga potem šele od zadaj prebrala

Barbi, ni problema. Res se že dolgo nismo videli. Jaz sem te opazil. Bila si malo pred mostom in ciljno ravnino, če se ne motim (na desni strani ceste iz tekaške smeri). Tudi jaz pogrešam "staro gardo."

Kaj pa ti, si še kaj tekaško aktivna, ali bolje rečeno spet?
#275433
Glede na to da je to moj prvi polmaraton,ne morem biti prevec pameten glede organizacie,ker nevem kako je na drugih tekmovanjih.kar se tiče postojank,sm opazu da je bilo kar se pitja tiče dobro poskrbljeno.tudi po samem maratonu je bilo veliko pijače in jedače,tako da kar se tega tiče je za moje pojme bilo 1A!!Sem biu pa kar malo rzočaran oz. presenećen,ko sm cakou na nagrado za kataegorije :roll: Glede na to da jih imajo na vsakem vaškem tekmovanju,na takem pa ne,bi biu to z moje strani edini minus kar se tiče tega polmaratona.Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA