vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 jcerni
#49857
Joe napisal/-a:Kot vidim je jcerni velik strokovnjak na tem področju, zato bi ga rad vprašal, katere rolke naj kupim. Sem v dilemi ali skisket fire PV ali PL, mogoče pa celo cobra. Razliko med njimi sem prebral na www.skiskett.com, ampak mene bolj zanima mnenje iz praktičnega vidika. Tekel bom več ali manj v hrib (v dolino grem peš). Sem dober smučarski tekač in tečem samo skate. Lansko leto sem tekel z rolarji, pa je blo super, sedaj pa bi rad poskusu še z rolkami.

A še kdo teče z rolkami?


Kontaktiraj spodnji naslov oziroma firmo Janeza Reberšaka, kjer boš dobil vse potrebne informacije:

JR SPORT d.o.o.
ČRNIVEC 4A
4243 BREZJE
Tel.: 04 530 90 49
Fax.: 04 530 90 48
Gsm.: 041 752 184
Email: info@jrsport.si

Firma JR SPORT je v bližini znane romarske cerkve na Brezjah oziroma bolj natančno v sosednji vasi. Ko se pelješ proti Radovljici, zaviješ proti Brezjam. Nato pa moraš paziti, da ne greš v vas Brezje (romarska cerkev), ampak pred vasjo zaviješ na ozko asfaltno cesto. Če je cesta prava, prideš po kakšnem kilometru do posebne hiše glede videza (skandinavski stil). Hiša je na levi strani ceste in v njej je prodajalna JR SPORT.

Vse svoje številne kilometre na tekaških rolkah sem pretekel z rolkami za klasični tek (z račno, ki ne dovoljuje, da bi se zadnje kolo vrtelo nazaj), tako da nimam nobenih izkušenj z rolkami za skejt.

Prepričan pa sem, da je zgornji naslov pravo mesto, da pridobiš vse potrebne informacije za skejting na rolkah.
Ogledaš pa si lahko tudi spletno stran omenjene firme, kjer so dodatne informacije.
 Joe
#49924
jcerni, hvala za vse informacije.
 zabig
#52627
@Joe:

Rolke PV imajo kolesa iz tršega materiala in so zato posledično hitrejše v primerjavi z modelom PL. Sam sem včasih treniral na kolesih iz mehkejše gume (drug proizvajalec) in danes če grem na rolke za rekreacijo raje vzamem rolke s tršimi kolesi = večji užitek. Ne poznam pa kako počasne so PL klesa v preimejavi s PV, ker teh rolk nisem vozil - samo po opisu z njihove strani. Prednost mehkejših koles pa je, da se (z dobrim znanjem) lahko pelješ tudi po klancu navzdol. Vendar je tu spet problem obraba zaradi zaviranja v plugu! Poleg tega pa kolena malo manj trpijo oz. je vožnja prijetnejša, ker guma lepše absorbira neravnine podlage.

Pomemben je tudi premer koles:
  • PL in PV fi=80 mm
  • COBRA fi=100 mm


Glede na premer so rolke model COBRA še hitrejše rolke od modela PV in zahtevajo ZELO dobro tehniko (višje težišče) in so namenjene predvsem za tekmovanja in jih za rekreacijo ne bi priporočal.
Letijo pa ja to pa je užitek :D tudi do 70 km/h po spustih seveda , pa kjer je na koncu klanec kot pri nekaterih zimskih skakalnicah.

Jaz bi priporočil model SKS FIRE PV
 zabig
#52628
Z njihove strani:

The most widely used model is the SKI SKETT COBRA, which is available with different options, ranging from different brands of bearings, to wheels of different hardness, which can be chosen according to the course and to user’s technical preference.

It is clear that a fast roller ski, with short frame and binding mounted in a forward position, requires a technique which is appropriate for this type of equipment and for the frequency of the stride. This technique is slightly different from the skiing technique. Reaching higher speeds on the road also increases the risk of injury. For this reason, it is not advisable to purchase a racing model, unless it is actually used in roller ski competitions.
 Joe
#52650
Hvala za info.

Sem že klical JR Sport v Črnivcu, tako, da bom v kratkem ene kupil in se pričel pripravljati za Pokljuško pravljico. :D
 laufar
#52653
Če koga zanimajo parkrat rabljene Ski skett nord cl na ZS! (so za klasiko)
 Joe
#52673
Škoda, jaz bi jih drugače vzel, če bi bile za skate.
 Joe
#53665
Ali kdo ve, kje je možno teči v hrib na rolkah s tekaškimi palicami v okolici Ljubljane? (priprave za zimski tek na smučeh)

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA