vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 cecoš
#61833
Mi lahko kdo pojasni zakaj so proge na Arehu neurejene? Od ponedeljka 6.3 pa do danes ni bila urejena proga, ali je res tako težko z ratrakom potlačiti!!
Ima kdo kakšno vezo, da bi se lahko pritožil nad urejenostjo?
Uporabniški avatar
 INOT
#61836
To,da so proge neurejene ni nič novega.Ker jim za nas tekače totalno dol visi.Od nas ni zaslužka pol se jim pa ne splača truditi.Ko sem se letos pozimi vozil v Kranjsko goro sem opazil,da ima skoraj vsaka vas na gorenjskem urejeno kakšno tekaško progo.Samo tu na štajerskem je to očitnoen velik problem :evil:
Veš kaj si mislim o urejevalcih :FO:
 Gustl
#61883
No to je pa poseben problem, s katerim se osebno zabavam zato, ker se moji otroci ukvarjajo s smučarskim tekom malo bolj resno in imamo neverjetne težave s prepričevanjem pristojnih, da bi bile proge urejene.

Urejenost dosežemo včasih preko osebnih poznanstev, pri čemer nam seveda dajo vedeti, da od tekačev nimajo nič. Zgovarjajo se enkrat malo na lastnike gozdov, drugič na stroške, tretjič na okvare, četrtič na časovno stisko. Njim se za te proge sladko j. V prospektu smučišča pa boste našli podatke o 36km urejenih prog! Celo natančna skica prog jim je odveč, so jo pa pripravili na eni izmed srednjih šol. In to se imamo zahvaliti prizadevnim rekreativcem. Najdete jo na: http://www.xc-ski-mar.org/images/Areh-t ... 24x751.jpg

Pobožna želja, ki jo že nekaj časa precej intenzivno porivamo naprej pa je, umetna in osvetljena proga pod Areno. Le tako bo smučarski tek v Mariboru vstal od mrtvih.

Zato, če ima kdo kakršno koli moč ali vpliv na pristojne (Branik, smučarska zveza, športna zveza) naj izpostavi problem tekaških prog na Arehu. Mimogrede: trasa obstoječih prog je zaradi novih pravil o homologaciji (širina 6m) itak potrebna prenove.

Morda pa nam uspe.
 cecoš
#61925
Nevem zakaj so odgovorni tako "glupi" da ne vejo da se lahko s smučarskim tekačem v avtomobilu pripelje tudi alpsi smučar in da tudi tekač lahko gre na kosilo v hotel. Nenazadnje sem se letos pogovarjal z tekačem iz Avstrije, ki je obiskal proge na Arehu in je bil zgrožen nad urejenostjo, zgleda da na Arehu še ne poznajo pregovora SLAB GLAS SEŽE V DEVETO VAS!!!
Uporabniški avatar
 INOT
#61944
Prijatelj že zadnji del ceste na Areh ti pove kje živiš...
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#61957
INOT napisal/-a:Prijatelj že zadnji del ceste na Areh ti pove kje živiš...


Čuj pje INOT pa ve se kje živiš v seven heven :lol: :wink: , alora nasproti šteng, ko se vsako jutro zbudiš in jih pogledaš skozi okno!
Torej nekaj je le dobrega.
Štenge to je kraj ki ti pove kje živiš :wink: !
Jih pogledaš od spodaj od zgoraj pa se ti od višine zvrti :lol: :wink: :rol: :rol:
ČAO!
Uporabniški avatar
 miro
#61974
Pri nas plača urejanje prog krajevna skupnost.
Lp
 Zdravko C
#62314
Danes sem izvedel veselo novico. Proga na Arehu je dobila novo podobo. Čudovite table za označevanje prog in smeri je menda pripravila Gradbena šola iz Maribora. Čestitke :clap: . Sedaj bi potrebovali še kakšno šolo, ki bi ratrakirala progo :lauf: in eno, ki bo imela za seminarsko nalogo Asfaltiranje ceste na Areh. Drugač je pa fajn, čuj.
 cecoš
#62385
Ja danes sem tekel na pohorju in moram reč, da še letos ni bila proga tako dobro pripravljena, škoda da je konec sezone, no ampak vseeno gledam z optimizmom naprej in upam, da se bodo drugo leto malo prej spomnili na nas! Drugače pa pohvale za urejeno progo.
 Zdravko C
#62387
Gustl napisal/-a:Pobožna želja, ki jo že nekaj časa precej intenzivno porivamo naprej pa je, umetna in osvetljena proga pod Areno. Le tako bo smučarski tek v Mariboru vstal od mrtvih.


Dobra izjava. Podpiram že slišano idejo. Manjka le interes kapitala. Le kdo bi stavil na mrtvega konja? :cast1:
Danes sem bil na Pokljuki na SLOvenSKI maraton-u, pa iz totega konca ni blo nikoga, čuj.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA