vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 ivaigor
#119411
22.2. sem bil na Arehu: le žalostni ostanki prog, pa sem se podal na Ribniško Pohorje. Lepi tereni, čeprav tudi tam proga kar znatno načeta- primerna bolj za tekaško turno smuko.
Uporabniški avatar
 INOT
#120356
Na uradni strani Pohorja piše, da je tekaška proga spet urejena. Če je to res ne vem ker nisem preveril, sem pa bil včeraj peš gor od Belvija do transformatorja pod Arehom. Zapadlo je okrog 30 cm suhega snega.
 Krimski
#163034
Živjo! A kdo slučajno ve, če je na Arehu dovolj snega in so tekaške proge urejene :?: Hvala za informacijo in LP!
Uporabniški avatar
 ifo
#164554
So že potegnili "špure" za klasiko po zadnjem večjem sneženju? V petek jih ni bilo.
Uporabniški avatar
 markor
#164779
Zdravo,
danes so bile proge na Arehu lepo urejene, vključno s špurami za klasiko.
lp
m
Uporabniški avatar
 3man
#164976
Tekaške proge na Arehu redno in prav vsak dan uničijo brezobzirni divjaki na motornih saneh. Pri tem pazijo, da ne zgrešijo špur za klasiko, kakor tudi, da naredijo čim večje luknje na delu za skate. Kljub prepovedi uporabe motornih vozil izven cest, kakor je zapisano v zakonu in tabli o prepovedi vožnje z motornimi sanmi po tekaški progi jim nihče nič ne more. Bojda je kazen 40 eur, pa še te ne bo noben pokasiral. Tej državi pač več pomeni davek, ki ga dobijo od kupljenega bencina, kot ohranjanje še zadnjih kotičkov čiste narave v Sloveniji. Kultura Slovenceljnev pač ne seže dalje kot do prepotentnosti in poveličevanja lastnega jaza s pomočjo benciskih hlapov.
Meni so vzeli voljo do teka na smučeh.
Na povezavi Belvi-Areh, ki je dejansko peš pot skozi gozd redno vozi tako imenovani snow taxi, ki tam sploh ne bi smel voziti. Mi tekači pa naj uživamo v dihanju benciskih hlapov na Pohorju in upamo, da se bomo na spustih uspeli umakniti kretenom na motornih vozilih, ki ne sodijo v gozd.
Vse skupaj je ena velika katastrofa.
Žal.
Uporabniški avatar
 markor
#166444
Oj,
stanje danes: proge ok (skejt), špur za klasiko pa na enih mestih "kar zmanjka" - predvsem boste zamen iskali smučino tam, kjer jo najbolj rabite - pri "ta dolgem" spustu.. previdno :!:
lp
m
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#166492
markor napisal/-a: špur za klasiko pa na enih mestih "kar zmanjka" - predvsem boste zaman iskali smučino tam, kjer jo najbolj rabite

... na osnovnem krogu za začetnike, da se ne rabijo takoj sprehajat in delat osnovne vaje po progi :roll:
Baje, da so na Rogli celo štiri špure klasike potegnjene na osnovnem krogu. Te pa gremo drugič tja. Za Areh pa z nasmehom :FO:
Uporabniški avatar
 dexi27
#166506
ZdravkoC napisal/-a:
markor napisal/-a: špur za klasiko pa na enih mestih "kar zmanjka" - predvsem boste zaman iskali smučino tam, kjer jo najbolj rabite

... na osnovnem krogu za začetnike, da se ne rabijo takoj sprehajat in delat osnovne vaje po progi :roll:
Baje, da so na Rogli celo štiri špure klasike potegnjene na osnovnem krogu. Te pa gremo drugič tja. Za Areh pa z nasmehom :FO:


No da bo ble štiri špure za klasiko to glih ne vem :roll: sem pa siguren, da je vsak dan na frišno potegnjena špura, pa od letos dalje so celo ločili krog za klasiko pa za skejt, no ne v celoti ampak v enem delu pa se kroga razlikujeta.
V glavnem za klasiko je na Rogli poskrbljeno, tak da kar pridite :juhuhu:
Uporabniški avatar
 dexi27
#168377
V soboto je spet tradicionalna tekma Osankarica na Arehu, pa me mal zanima a je bil kdo v teh dneh kaj gor, da mal pove kak pa kaj je s progami, kolk je kaj snega, no najbrž preveč :shock: , pa kak so kaj proge urejene.

Za vse informacije se zahvaljujem.
Uporabniški avatar
 Lenz
#168393
Bil danes pozno popoldne na Arehu. Zgoraj okrog 140 cm snega, novo zapadlega snega pa okrog pol metra. Proge zelo slabo steptane, saj se je pošteno vgrezalo, tudi palice so se na nekaterih mestih vdirale tudi do 40 cm globoko v sneg. Srčno upam da bodo nocoj ali jutri proge kaj bolje steptali, da bo proga pomrznila in se utrdila, drugače ne vem kako bo v soboto, bojim se, da še težji pogoji kot v nedeljo na Ribniški koči. Tukaj še nekaj fotk s proge:
http://picasaweb.google.si/iskam.s/Areh ... 7913976482
 zigi
#168448
Super si se potrudil in pripravil slike. Kdaj je osankarica v soboto ali v nedeljo, pa ob kateri uri?
Uporabniški avatar
 dexi27
#168452
zigi napisal/-a:Super si se potrudil in pripravil slike. Kdaj je osankarica v soboto ali v nedeljo, pa ob kateri uri?


Sobota ob 11ih :!:
Uporabniški avatar
 dexi27
#168470
Tako pravkar sem se vrnil z Areha, sem šel preverit kake so razmere in se vračam razočaran :cry: .
Ne morem verjet jutri bo tekma, pa po informacijah delavca del tadolgega kroga niso teptali že 3 dni, ker se ne da ker so zaradi prevelike količine snega veje dreves prenizko in s strojem ne gre skozi.
In sedaj se vprašam jutr bo pa tekma in se bo vdiralo do kolen, saj ne morem verjet, edin v kar sem 100%, da štartnino pa bojo pobrali z veseljem.
No mogoč pa se motim pa bojo čez noč zadevo zrihtali pa bo jutri taprava dirka, ja optimisti smo do konca.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA