vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#31137
Tekaške proge Javornik so dober izhod v sili, ko po nižinah in gričevju še ni snega. Proge potekajo na 900 do 1000 metrih nad morjem po pobočju Javornika in po gozdnih poteh Hrušice, vse do Stare pošte. Je idealna lokacija kjer lahko tečejo skupaj primorci in notranjci, saj je oddaljeno od večjih mest ( Logatec 25 km, Ljubljana 55km in Ajdovščina 15 km ). Proge so obdane v celoti z gozdom in ob sončnem vremenu sanjski razgled na Slovenske gore. Na progi pa ni gneče, tako da imaš mir in si odrezan od sveta.
Danes smo se Darko, Erika, Robert in Igor odpravili na tek. Trenutno je okoli 30 centimetrov snega. Po začetnih težavah smo le odkrili proge, saj že dolgo nisem tam tekel in se je v tem času marsikaj spremenilo - novo nastalo smučišče. Na progi je tudi špura, tako da sem lahko poskusil malo klasiko. Vendar nas je kar močno preganjala tema saj smo tek zaključili v temi. Med potjo domov smo se še ustavili na čajčku in bili navdušeni nad ponovno najdbo sanjskih prog :D .
Nazadnje spremenil Kunec, dne 28 Jan 2005, 22:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 vanja
#31140
Zivjo!

Kje natančno pa so te proge (kje točno štartate)?

LP, Vanja
Uporabniški avatar
 Kunec
#31207
Prvič se nismo ravno znajdli in smo šli kar po smučišču, da smo prišli do tekaške proge, ki seka čez sredino smučišča. Danes pa sem sam odšel na tek in še malo raziskal. Iz smeri Stare pošte trenutno ni proge, ker je manj snega kot na Javornikovi strani. Dostop do proge iz Javornikove strani je ( iz Ljubljane - približno 2 kilometra od konca Črnega Vrha zavije v levo in nato še 2 kilometra po makedamski cesti ). Tam je manjši prostor za parkirat avto in tekaška proga je na desni strani. Sicer pa je najbolje za prvič, da si z nekom ki je že bil tam, saj ni nič označeno in lahko nastane problem.
Uporabniški avatar
 magda
#31774
Pa so res lepe proge na Javorniku, samo urejene so zelo zelo slabo :cry: . Ampak človek vseeno neizmerno uživa - sploh, če je lepo vreme :D .
Imam pa pripombo na snežni telefon oziroma internetne strani za urejenost tekaških prog. Če namreč smučarsko središče Javornik objavlja, da imajo urejene tekaške proge, bi morale biti vsaj za silo urejene. Poleg tega pa so POPOLNOMA neoznačene. Niti ene same table. In tudi ljudem tam se dosti ne sanja, kje naj bi bile.
Če bo kdo iskal, mu lahko vsaj malo pomagam. Ko jih enkrat odkriješ, potem pač veš :wink: .
V centru vasi Črni vrh zaviješ proti Colu(Ajdovščini) in po par serpentinah, po približno dveh kilometrih je prva cesta levo opremljena z malo leseno tablo, na kateri piše, se mi zdi "Šajsna ravan". Tukaj zavijemo torej levo in se pelješ še kakšna dva kilometra čisto do konca - do zadnje hiše, kjer je nad njo mali parkirni prostor. Od tu pa dva koraka v gozd in tam je trasa za čudovito tekaško špuro-sama uživancija :laola !
Uporabniški avatar
 mirko1
#31835
jutri zjutraj greva z zz topom na to krasno špuro upam da jo bova našla.lahko se nam kdo pridruži.zaradi nizkih temp.bo tempo višji.štartamo ob 8 00.s seboj nesem gor.copate,če ne bo špure bo pa tek na javornik.to pot pa poznam.je kul.
poročam,ko se vrnem.

lp,mirko
Uporabniški avatar
 Kunec
#31838
Tudi sam grem jutri morda tečt na smuči. Mirko z veseljem bi se ti pridružim le ura je zgodnja in mraz ( -20 ). Če ti čas dopušča bi bilo morda ob 11 uri boljše :D .
Uporabniški avatar
 mirko1
#31860
čas mi ni dopuščal,za spremembo urnika.ob 8.00sem štartal-18 0C.sončno,brez vetra.proga krasna,razgibana.srečal nisem nikogar.nazaj sem prišel ob 9.30,ko je prišla ena skupina tekačev in sicer z motornimi smučmi z namenom da napravijo novo boljšo špuro.ja škoda da sem moral že nazaj.ta proga bo zame ostala za vedno N1.
kunec in magda,hvala vama za opis kako priti do proge.cesta je splužena a deloma poledenela,vendar z zimskimi gumami prideš do cilja brez problema.se pa bojim da bom sedaj zanemaril suhi tek,ko je na smučkah tako super.sem pa enkrat tako pogrnil da sem bil glih ta pravi za danes-maškura :P
lp,mirko
Uporabniški avatar
 Kunec
#31907
Na smučarski tek pod Javornik smo se ob 11 uri podali Robert, Igor in jaz :D. Vreme je bilo sončno, le mraz v senci še ni popustil. Odtekli smo približno 20 kilometrov. Mirko tiste sani so od TSK Valkarton Logatec, ki na Javorniku trenirajo, kadar v Logatcu ni snega. Ob našem prihodu so se ravno odpravili domov, tako da si je Igor malo prilastil sani. V galeriji sta dve sliki: http://www.sportosplet.net/galerija/thumbnails.php?album=361
#247385
Pozdravljeni, pa da se pridružim vprašanju od lani :)

A ta proga še obstaja? A kdo ve, če je trenutno urejena?

Letos sem si namreč nabavil tekaške smuči in mi je uspelo z njimi odtečti glih 2 uri. In še te na tečaju smučarskega teka. Od takrat pa v Logatcu žal ni bilo več toliko snega, da bi bile urejene smučarske proge.

Je pa zato Javornik kr zanimljiv glede na to, da je dokaj blizu.

lp
Fredy

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA