vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 maratonec5
#78080
Od 23.11. imajo v Sparu naprodaj komplet tekaške opreme za začetnike oz. rekreativce. Kolikor lahko razberem z reklamnega lista, so smuči Alpina energy, palice nimam pojma, vezi tudi ne, čevlji so Alpina najnižjega razreda touring sintet (so razred performance velik boljši)?, kot sem prebral na njihovi spletni starni. Cena je pa 19.900 + 7900 za čevlje. Bi mi lahko kdo kaj več povedal o tem skupku opreme? Se sploh splača kupit ali je to bolj kot ne zanič roba? Sam sem začetnik, tekel bi predvsem klasično tehniko, rad pa bi imel odzivne smuči tudi v neurejenih razmerah, naprimer na zasneženem travniku, na pol spluženi makadam cesti...se pravi bolj tko cross country po neurejenih poteh oziroma bi si jih naredu sam. Torej bi rabil smuči z malce večjo maso in širino, kajne?
 tehnik
#78100
LP!

Sem našel domačo stran teh smuč
http://www.backcountry.com/store/ALP0130/c1/s14/Alpina-Tempest-Cross-Country-Touring-Ski.html

Cenovno se ponujajo po internetu za nekje 15 tisoč. Nisem našel nekih opisov. Upam da kaj pomaga.
Včasih velja koliko denarja toliko muzike.
Če to velja tu to res ne vem ...
Uporabniški avatar
 želva
#78115
Te smuči bi bile za naveden namen primerne, sploh za začetnika. Vendar če smo pošteni, je to hoja na smučeh in ne tek. Se pa najbž splača pogledat v Gigašport, ker imajo v reklami za 21K komplet s čevlji alpina
(najbrž enakimi), rotafelo touring (najbrž enako), in smučmi madshus za enak namen (najbrž boljše - lažje, poleg tega je to priznan proizvajalec, alpina je tu samo blagovna znamka, ker sami ne delajo smuči). Palice kvalitetnega razreda kot v alpininem kompletu pa so najbrž cenejše od čevljev. Za skate ali bolj športno klasiko po urejenih terenih pa to definitivnio ni
LP Martin

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA