vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 ceco
#82117
Kupujem si tekaške smuči za skate izbiram med atomic race in salomon equipe 9, težak sem 80kg velik 187 zdaj pa sem v dilemi ali naj vzamem mehke ali trde? (nimam možnosti probat na posebno prirejenem merilniku, ki ti pokaže ustrezno trdoto smuči)Pa povejte katere so boljše, ker cena je pribilžno enaka.
 ceco
#82175
Kaj mi noben ne more pomagat :( :roll:
 jfs
#82176
ceco napisal/-a:Kupujem si tekaške smuči za skate izbiram med atomic race in salomon equipe 9, težak sem 80kg velik 187 zdaj pa sem v dilemi ali naj vzamem mehke ali trde? (nimam možnosti probat na posebno prirejenem merilniku, ki ti pokaže ustrezno trdoto smuči)Pa povejte katere so boljše, ker cena je pribilžno enaka.


Nisem strokovnjak, da bi iz glave vedel katera smuča je primerna za katero težo. V veljavi je bil preizkus, da stopiš na smuči in moraš pod smučo na mestu kjer imaš nogo še potisniti list papirja. Če je zračnost velika je smuča pretrda, če se smuča povsem pritisne na tla (spodaj ne gre papir) pa premehka.
Upam da sem kaj pomagal drugače pa povprašaj kakega boljšega serviserja tekaških smuči in ti bo povedal natančneje.
Uporabniški avatar
 stari
#82197
Ne poznam nobenih niti Salomon niti Atomic ,vendar Fischer pri tej teži in dolžini priporoča trde smuči.Manjša kot je naležna ploskev hitrejša je smučka,test s papirjem pod nogami se uporablja za klasične smuči,pa tudi zato že obstaja tabela in ni več potrebno nobene znanosti, ali je smučka pretrda ali ne.
Veliko užitkov.
:roll:
 ceco
#82207
Na uradnih straneh atomic in salomon sem našo te tabele:
Atomic:
ski lenght(cm)--------soft(kg)----------hard (kg)
190---------------------70-87-------------82-100

za mojo težo

Salomon:-------ski lenght
stiff--------------186-191cm

Nekaj je sicer iz tega razvidno ampak ni 100%napisano, kako imate kaj ostali v praksi?
 ceco
#82553
Odločitev je padla, kupo sem salomon equipe9, zaj pa še vezi pa gas!
Kaj morem preden (začnem mazat z temperaturnimi voski) kaj druga postorit na smučeh?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA