vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 MIROSAN
#269910
Glede na to. da je pred nami lep vikend, bo dobrodošla vsaka info o stanju prog na Pokljuki in v Ratečah oz. Planici, Tamarju...
 ivaigor
#270457
Poročilo iz Zajezere: potegnjene le proge na zgornjem delu (Saiesera alta), pa še to le 6 km, a so kljub pomanjkanju snega odlično urejene. Cena dnevne karte pa je tokrat enaka kot na Rogli. Priporočam.
 JureV
#272847
Lp!

Za ta vikend smo se odločili, da bi sprobali smučarski tek. Na tekaških smučeh še nisem stal, bi pa poskusili s skejtom.
Zato iščem lokacijo v Sloveniji (rajši štajerski konec, ni pa nujno), kjer bi si lahko sposodili tekaško opremo in imajo dokaj položne tekaške steze, da se nekako seznanimo s tekom. Zanima me tudi, če bi bilo potrebno naprej poklicat zaradi sposoje opreme in upam tudi, da nam bodo znali svetovati izbrati primerno opremo?
Zanima me tudi, če je sploh pametno poskusiti s tekom, brez inštruktorja? Sicer smo mladi:)
Hvala
 ivaigor
#272872
Kolikor vem, se da tekaške dilce na štajarskem koncu sposoditi na Rogli in v Logarski.
Vsaj v Logarski lani niso imeli drugega kot narebrane smuči za klasiko.
Drugače pa priporočam udeležbo na tečaju: če se naučiš napačne tehnike, boš težko spremenil motorične modele.
Pa veliko užitkov v smučini.
 ivaigor
#295196
Danes v Logatcu. Snega in ljudi na pretek. Žal le proga za drsalce, za klasiko pa nekaj na noge, pa še to so tisti z drsalno tehniko uspešno sproti uničevali. Škoda. Upam, da bo kmalu potegnjena tudi kakšna konkretna špurca.
 ivaigor
#296822
Kaj pa Zajzera- ima kdo kaj svežih podatkov o progi? Verjetno je uporaben le zgornji del proge.
 ivaigor
#297780
Poročilo iz današnje Logarske: potegnjena celotna špura- drsalna nekoliko mehka, klasična imenitna. Če ne bo jutri prevroče in premokro, utegne zdržati še nekaj časa.
 ivaigor
#299130
Ali ima kdo kakšen podatek o urejenosti prog na Dražgoški gori? Včasih se je dalo tam imenitno teči.
Uporabniški avatar
 vencelj
#299131
ivaigor napisal/-a:Ali ima kdo kakšen podatek o urejenosti prog na Dražgoški gori? Včasih se je dalo tam imenitno teči.


Danes sem bil na Dražgoški gori. Videl sem, da so progo urejali (tudi po zadnjem sneženju), videl sem tudi nekaj tekačev, ne morem pa reči "iz prve roke", v kakšnem stanju je, ker jaz nisem tekel na smučeh.
Čez 12 dni (22.2.) bo po teh terenih potekal etapa PPS ( http://www.ppslo.com/?id=4 ) in glede na to bodo proge bržkone v dobrem stanju.

LP
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA