vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 markobb
#115514
Ni tekaško,ampak ker drugega foruma ne poznam bom napisal tukaj.
Pri padcu sem naredil mocno zarezo v plastiko,les,smucke,zanima me ali se to lepi z kaksnim profesionalnim lepilom ali je dosti dvokomponentno lepilo in fajn stisnit?
Zanima me ce je postopek samo lepljenja ali je treba se zasciti les ker je prislo do zivega,da nebi gnilo?
Vidi se da je les z neko mrezasto zadevo prevlecen in zalit,nato pa se ta okrasna plastika ki cez pride,bi bilo bolje da bi po tem postopku naredil in sele na koncu zalimal to okrasno plastiko?

Slika
 zigi
#115537
Zakaj bi to popravljal, saj ne vpliva na hitrost in zmogljivost smučke.
Če pa se misli zlomit, pa se tako ali tako bo.
 markobb
#115692
Popravit je treba,sej je prislo do lesa,kor vem so tukaj gor serviserji in me je zanimalo kaj bodo povedali glede kaksnega profesionalnega lepila ki ga ne poznam,ali je pa dvokomponentno cist vredu.
 007
#115699
Priporočam, da smučko odneseš na specializiran servis, ker je na poškodovanem mestu oslabljena in se pri obremenitvi lahko zlomi. lahko ti tudi kakšnega svetujem, je pa res, da se na sliki ne vidi dobro, kako hudo je smučka res poškodovana. Lahko pa probaš sam z epoksi dvokomponentno maso in tkanino.
 markobb
#115729
Poskodovan je samo vrhnji plasticni sloj,prislo je do lesa,ampak lesa ni nic poskodovalo,na prvi sliki se vidi ob straneh se nekaj vlaken,nato je pa na sredini cisti les.
Zdej si me malo prestrasil,mislis da bi resnicno lahko smucka pocila zaradi tega?

Problem je pri dvokomponentnem lepilu da se strdi in ni flexsibilen,lahko da bo pocil ko se bo smucka krivila,zato me zanima katero lepilo uporabljajo serviserji v te namene.
 zigi
#115810
Vrži v kanto tote skije, pa ne zdaj na tem mestu razpravljat, kako lepilo pa nevem kaj.
Uporabniški avatar
 AVI
#115852
Zigi svetujem kakšne sproščujoče vaje :)

Glede smuči, pa moram povedat, da sem imel v času ko sem še treniral smučanje tudi hujše (kot je razvidno s slike) poškodbe, pa so ble še zmeraj dobre. Tud smuča se ne zlomi kar tako, tako da bi ti svetoval, da čisto preprosto odrežeš stran to kar štrli in nato zaliješ z maso al pa kej podobenga. Tud če ne boš nč naredu, smučka ne bo tako enostavno zgnila.
LP
 markobb
#115881
Ce bom,bom zalimal nazaj ta kos ker se tudi lepo drzi.
Skoda ker se ne javi noben serviser da bi malo komentiral predno se spravim k delu.
Ali pozna kdo kaksen dober forum za alpsko smucanje?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA