Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

 Jožko
#63921
Pozdravljena(Žine in Ivan)
Lepo je slišati stare prjatle, kako se vsak po svoje muči in pripravlja na novo tekaško sezono ali bolje rečeno na sezono kopnih tekov, kajti večinoma je v pogonu skozi celo leto in ne počivamo. Najprej čestitke organizatorjem maratona čez Pohorje sedaj smo prvi sosedje in škoda se mi zdi, za idejo, ki je že skoraj zaživela(se še spomniš Ivan) in mislim, da če bi takrat malo bolj vztrajali nam danes ne bi bilo žal. Pa jo bodo mogoče izpeljali drugi.
Žine res je škoda da si zaspal, bilo je enkratno. Drugo leto bomo ponovili in ti pa zjutraj pozvonimo pa bo v redu.
Vsem skupaj en lep pozdrav, zunaj je sonce in kar vabi na trening ali bolje rečeno na lep neobremenjujoč tek.
Lepo se imejte. Jožko
 marjan
#63925
Jožko pozdravljen

Če bo vse šlo po planu, pridem na poskus izboljšave lanskega rezultata.

Imej se tam v "vaši" Baški grapi

Marjan
 Jožko
#64154
pozdravljen
Rad slišim da se pripravljaš izboljšati lansko letni rekord, in mislim da si letos tudi zmožen to narediti. Dvanajst ur Kališča te skalilo za največje napore. Lepo in pridno trenirajta oba z Simono pa v nadaljevanju opravimo še kakšno po luni, ko bo čas zato.
Lep pozdrav iz prelepe Baške grape Jožko.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#64179
Jožko napisal/-a:Pozdravljena(Žine in Ivan)
Lepo je slišati stare prjatle, kako se vsak po svoje muèi in pripravlja na novo tekaško sezono ali bolje reèeno na sezono kopnih tekov, kajti veèinoma je v pogonu skozi celo leto in ne poèivamo. Najprej èestitke organizatorjem maratona èez Pohorje sedaj smo prvi sosedje in škoda se mi zdi, za idejo, ki je že skoraj zaživela(se še spomniš Ivan) in mislim, da èe bi takrat malo bolj vztrajali nam danes ne bi bilo žal. Pa jo bodo mogoèe izpeljali drugi.
Žine res je škoda da si zaspal, bilo je enkratno. Drugo leto bomo ponovili in ti pa zjutraj pozvonimo pa bo v redu.
Vsem skupaj en lep pozdrav, zunaj je sonce in kar vabi na trening ali bolje reèeno na lep neobremenjujoè tek.
Lepo se imejte. Jožko


Pokal gorskih maratonov se mora zgoditi.
Ravno danes sem poslusal filozofiranje na RTSLO1 drugacnem originalnem turizmu....Pa sem pomislil kako se noben ne spomni na Jozeta...in na nase ideje..predstaviti SLO in njene predele skozi niz povezanih dogodkov ...

Kdorkoli bo se zadeve lotil jo bo ce bo zelel izplen ki kaj da organizirati tako da bo pokrivala vse predele SLO sicer je to nepopolno.....

Do takrat pa bomo tekaci ki smo zaljubljeni v pokrajino lansirali to idejo ...
Sicer pa Ero in Marjan studirata da bi imeli kar sami forumovci svojo ligo gorksih maratonov...evo ...pa bomo v hisi resili...jaz se bom letos prijavil pod TF znamko na vseh forumih pa se kdo pa bomo na koncu videli kaj bomo sestavili iz klasike gorskih maratonov: 4obcine, Pohorje, SAM pa ce bo se kaj prislo zraven...ampak tile trije so klasika-brez njih ni sporta heheheheh...
Se vidimo v junija...
 Jožko
#64619
Pozdravljeni
V teh dneh sem pogledal po večih delih naše proge in vam povem da sneg kopni sto na uro in če bo šlo tko naprej ga bo tudi pobralo še tam kjer nisem mislil da ga bo. Iz Hudajužne proti vrhu Porezna že prideš skoraj po kopnem, več ga je na stran proti Petrovem brdu. Tudi v smeri start-Kovce-Vrh Bače je sneg samo še po grapah(plazovi). Del do Črne prsti pa je še deloma zasnežen. V mesecu ga bo pobralo pa tudi tam, če pa bo vreme pa tudi že prej.
Lepo se imejte in lep dan vam želim iz prelepe Baške grape. Jožko
 Jožko
#64715
Pozdravljeni
Danes pa res ne moreš nič več skriti ljudem, povsod kjer misliš da jih ni "SO"! Je pa tudi to res, da so bile te slike posnete kak teden nazaj in tudi to je res, da je snega največ pri koči kjer je velik zamet in na delu proti Petrovem brdu. Je pa tudi to res da ga pobira sto na uro. Mislim pa da novega ne bo padlo toliko, da bi nam delal težave, se pa zna zgoditi da polomi vejevje in nam naredi dodatno delo na progi.
Drugače je pa vse OK in tudi vir mi je po vsej verjetnosti znan, in tudi prav je tako da tako lepe slikce pridejo v javnost.
Lepo se imejte, uživajte kjer koli že ste in lep pozdrav iz prelepe Baške grape vam želi Jožko !
 Jožko
#65034
Pozdravljeni
Topel sončen dan in ni bilo druge kod skočiti v tekaške copate pa na progo našega maratona. Iz Podbrda skozi vas Bača po lepi vojaški mulatjeri na Vrh Bače in od tam proti Kovcam in še naprej do Petrovega brda. Vmes pa sem skočil še malo pogledati proti Kobli. V smeri proti Kobli je še sneg, proti Kovcam in Petrovem brdu pa samo še v grapah, kjer so ga odlagali plazovi. Bal sem se, da ga je več. Lep popoldan preživet v prelepi prebujajoči naravi, te napolni z vsem kar človek potrebuje za hitri in neumorni tempo življenja.
Lepo se imejte in en lep pozdrav iz prelepe Baške grape, ki se prebuja iz zimskega spanja. Jožko
Uporabniški avatar
 bojanu
#66264
Danes sva skočila pogledat iz Petrovega brda na Porezen. Videlo se je bore malo- zaradi megle :roll: Kup snega pri koči je še precejšen, drugače pa pot kopna in v kar dobrem stanju
 Jožko
#66313
Pozdravljeni
Vsem en lep pozdrav kljub vremenu, ki najbolj primerno za gorski tek še bolje za ogled proge gorskega maratona 4. občin. pa vseeno smo šli in si vso zadevo ogledali. Kaor pa pravi Bojanu tudi danes nismo prav veliko videli, tudi zaradi megle pa tudi malo zaradi dežja. Krog smo opravili sicer v malo krajši varjanti pa vseeno ga je bilo kar dovolj. Na žalost vam moram povedati, da je za Črno prstjo še veliko snega in prehod ni najbolj varen(v najbolj strmem delu, je nevarnost zdrsa) in je potrebno vse storiti za varen prehod. za samo tekmo pa se bomo potrudili in sneg z proge odstranili(odkidali). Kar ga bo do takrat seveda še ostalo. Proga je v redu, z košnjo bomo še malo počakali da ne bo potrebno kositi dvakrat. Zato vse, ki se boste v teh dneh poskušali na progi maratona prosim da se ne jezite zaradi tega. Prav kmalu bo vse urejeno tako kod vedno.
No mi smo se imeli kar lepo in kar dobro smo se "nalaufali". Lep dan v prelepi naravi.
Pa lep dan vam želim. Jožko
Uporabniški avatar
 Krapez
#66791
En lep športen pozdrav še z moje strani.
Jst sploh ne dvomim v odlično pripravljenost proge na dan D in kvalitetno organizacijo prireditve, :clap: prav zato sem se že prijavil in 17.6. me lahko pričakujete na startu!
Tokrat sem bolj našpičen kot pred leti... zato le pazite... :D

Lep dan, Saša.
 Jožko
#66880
Lep pozdrav
Bravo Sašo to je taprava beseda, da se človek že pred tekmo psihično ujezi in je pripravljen dati od sebe vse kar zmore. Če presežeš čas od sestrice pade gajba. Če ne pa pivo v vsakem primeru. Pa lepo se imej in lep pozdrav vsem, pa dobre priprave vam želim!
Uporabniški avatar
 Krapez
#66944
Uf... :shock: če prehitim Vanjin cajt??? 4:24:10 ??!! :shock: Madona... ta bo pa težka! Vsekakor je tekmovalnost zelo dobrodošla in zaželjena - ampak tudi samo sodelovati ni mačji kašelj... :D
Vsekakor upam da bomo na cilju :toast: uspešno premaganemu super športnemu dogodku.
Pa čim bolj uspešen trening vam želim, Saša.
Uporabniški avatar
 bojanu
#67011
V nedeljo smo s Tanjo in Mojco naredili predogled maratona. Zaradi snega smo izpustili Koblo in Črno prst ter se z Vrha Bače spustili nad Bačo pri Podbrdu, še malo navzdol po E-7 in prek Koncenpoharja in Povdnarja do sedla Kalarskega Brda, kjer smo se spet priključili na traso maratona. Od tu naprej smo spet sledili oznakam za maraton, ki jih je kar dovolj, da ob poznavanju opisa proge in malo kmečke pameti ne moreš zgrešiti. Kjer gre maraton po travnikih, je bilo pokošeno in dosti suho. Do Hudajužne po pričakovanjih, le od Znojil dalje je malo presenetil klanček :lol:
Vzpon na Porezen je zgodba zase. Še v suhem je bilo zahtevno, kaj šele ob bolj spolzki podlagi. Grizli smo kolena in prisopihali na Porezen. Sanje o piru so se razblinile pred zaprto kočo, pihalo je in prinašalo meglice, tako da smo jo hitro odprašili v dolino. Še malo po grebenu, cikcakanje po gozdu in prispeli smo na Petrovo Brdo, kjer smo z Rudijem klepetali kot stari znanci (hja, sva bila že drugi vikend zapored tam) :D
Odločitev je padla (pravzaprav že pred časom, včeraj je dobila samo še potrditev). Se vidimo 8)

Nekaj fotodokumentacije s trase maratona, če se bo še kdo sam podal v tiste kraje
Nazadnje spremenil bojanu, dne 30 Maj 2006, 09:01, skupaj popravljeno 1 krat.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA