Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

 Jožko
#67115
Lep pozdrav
Oba dneva tako v petek in nedeljo bomo štartali ob 8,00 na Petrovem Brdu. Neprehodnih delov na progi ni tako da zato nebi smelo biti problemov(mislim na kužeka), kako pa je z njegovo kondicijo se bo pa na koncu videlo(mislim pa da nebi smelo biti problemov). Tudi napoved vremena je nekoliko bolj spodobna, tako da lahko lepo opravili načrtovani pohod.
Lepo se imejte in lep pozdrav Jožko.
 Jožko
#67164
O.K. Ero in vsi ostali ob 8,00 na Petrovem Brdu in veelo čez drn in strn, nazaj na Petrovo Brdo samo nekaj dolinic je vmes.
Pa lepo se imejte in lep pozdrav vsem iz prelepe Baške grape Jožko.
 Jožko
#67288
POzdravljeni
V petek organiziranega ogleda proge NEBO! Niti ni kandidatov, pa še vreme je napovedano bolj slabo. Bo pa v nedeljo kakor smo se zmenili. OB 8,00 na Petrovem brdu.
Pa lep pozdrav Jožko
 Jožko
#67401
Pozdravljeni
Za nedeljski ogled proge je vse OK. Se vidimo v nedeljo ob 8,00 na Petrovem brdu.
LP Jožko
 Nežka
#67462
Petek, 6. ura zjutraj, v službi sem dogovorjena, da bom imela predvidoma dopust. Pogled čez balkon mi pove, da je vreme odlično, če seveda odmislim, da je že 2. junij. V glavi začnem hitro premlevati možnosti, ki mi jih ponuja dan in v trenutku se odločim, da grem po porogi maratona. Po prihodu na Petrovo brdo se mi zdi, da se dokončno zavem, da bom dan res preživela sama. Na tek oz. pohod se seveda podam po rezervni varianti, ki jo je Jože odlično označil.
Vse vasi ob progi mirno spijo, nikjer nikogar, niti psa, ki te v Znojilah vedno glasno pozdravi. Edina dva človeka, ki ju srečam, sta mož in žena, ki živita v tisti zadnji hiši ob vstopu v strmine Porezna in te vedno prijazno ogovorita. Res je, da tisti vzpon in spust s Črne prsti data progi svojevrsten čar in se ti brez tega vse zdi nekoliko lažje, ko si enkrat navajen tiste originalne trase. Ampak, ko pa prideš v Durnik, se pa hitro zaveš, da je to še vedno "ura resnice". Ko sem spet na Petrovem brdu, sem zadovoljna, da mi je to uspelo narediti v družbi same s seboj, saj to srečanje samim s seboj včasih ni prav lahko.

Lep pozdrav in se vidimo 17. junija!
Nežka
Uporabniški avatar
 Dušan
#67482
Nežka!

Prav zavidam ti! Doživetje Maratona v družbi samega sebe daleč od doline je enkraten občutek! Zanj je potrebno nekaj poguma, a ko ga doživiš, je vse poplačano! Super!!! Ti si taprava!

LP Dušan
 Jožko
#67497
Pozdravljeni
Ravnokar sem prišel z proge, organiziran ogled je dobro uspel. Dva udeleženca, Mirč, Bojan, moja malenkost in moja žena smo cel krog lepo turistično dali skoz. Seveda tudi po skrajšani varjanti, ki je trenutno aktualna in prehodna v tem času. Vse je potekalo normalno v lepem vremenu z prekrasnimi čudovitimi razgledi po naših prelepih gorah, ki obdajajo našo prelepo Baško grapo. Vsi smo zadovoljni in veseli prišli do Rudija na Petrovo Brdo.
Vse čestitke pa seveda tudi Nežki za samostojno ponovitev in srečno prestano preizkušnjo, se pa strinjam z Dušanom in ponavljam, res si punca kod se šika in privoščim ti še veliko tako lepih trenutkov. Še večji podvig pa je tvoj članek na FORUMU, tudi zato ti čestitam.
Vsem pa en lep pozdrav iz prelepe Baške grape pošilja Jožko.
Uporabniški avatar
 Dušan
#67501
Jožko!

Pravkar sem zlezel iz ledeno mrzlega Jadranskega morja! Maraton je zakon, ta te ogreje ... srce zapoje in duša zaživi!!!!

Pozdrav z ničelnega nivoja!

Dušan
Uporabniški avatar
 Pingo
#67513
Danes sem pričakoval en lep predogled doživel pa sem nemogočeee,prelepoo,čarobnoo druženje nagrajeno s prekrasnimi razgledi in komentarji od Jožkota ki res pozna vsako malenkost v teh hribih in Baški grapi.Takoj od začetka smo udarili pogovorni ritem,višinci so kar šibali,mulatjera po kateri poteka trasa je speljana fenomenalno.Kot bi mignil smo padli v Hudo Južino.Do tja smo rabili 4h.No potem nas je čakal vzpon čez Durnik in na Porezen.Tudi to smo opravili v pogovornem ritmu z opazovanjem razgledov in mal zajebancije.En,dva,tri in že smo bili na Poreznu pred WCjem.To je verjetno na dan maratona najbolj pričakovan objekt kajti ko ga vidiš si glavno naredil.Čakal nas je še hiter spust v Petrovo brdo in padel je pirčekk in debata.Hvala Jožkotu in ženi Dorici za vodenje in prekrasno preživeti dan,pa seveda Mirču za druščino.
Sedaj sem dokončal prečenje pod grebenom Bohinskih oziroma Primorskih vršacev.En del---Pl.Razor---Stržišče z biciklom in Stržišče--Petrovo brdo v tekaškem slogu in dodal k temu še izreden vzpon na Porezen.Da je bil tempo pogovoren dokažem z fotkami,to je le delček od 200 slikc.Zdej pa računajte kolk porabiš za eno slikco ...res bilo je pogovorno :lol: :wink:

Tekaški del http://www.sportosplet.net/galerija/thu ... ?album=714

Kolesarski del http://tabla.mtb.si/gallery/NadBaco

Tisti ki poznate te kraje boste vedeli kje smo šlii.Če seštejem oba prečenja skupaj je too NOROOOOO.

Ma neč ne pretiravam :lol:
 aleksander
#67518
Jest sem proti večeru tudi skočil na Porezen pogledat če je še kaj regrada.pa je tudi na Poreznu že pričel cveteti :wink: Torej če ne prej se vidimo tistega lepega dne 17.06.2006.......... :wink:

LP Aleksander
Uporabniški avatar
 Dušan
#67520
Pingo!

Ta tvoja fotoreportaža je cool! Jožko, vidim, da si izpolnil svoje poslanstvo ... in vsi ostali tud! Dorica, čestitam! Mejduš, ni hudič, da bom kaj kmalu jaz tud tam!

LP!

Dušan
 Jožko
#67532
Pozdravljeni
Res hvala za lepo reportažo, dobro družbo in seveda krasen dan. Uspelo je OK. Dorica pa je v kratkem času dvakrat opravila z progo kar je je več kod pohvalno. Se bojim, da bo drugo leto treba iskati novo SLAŠČIČARKO.
Pa lep pozdrav Duško in pridi kaj v te prelepe gore naše Baške grape. Jožko
 janezu
#67709
danes 7.6.06 sva z iztokom preizkusila novo južno varianto proge maratona.prvi del-do odcepa na novi del je odlično urejen,v igri sta bila kramp in lopata(vsa pohvala urejevalcem),lep spust do asfalta, nato pa panika-nisva našla označenega odcepa desno,tako da sva pogledala kaj je novega v podbrdu in takoj zavila navzgor po znani progi teka na črno prst.pri okrepčevanici pa na staro progo,ki je že pripravljena-pokošena,pograbljena.v hudi južni okrepčevanica še ni postavljena,vendar vsi zelo prijazni.potem pa se začne ura resnice.nevem,ali so progo podaljšali-zvišali,ali pa je bilo nekaj narobe z najinimi urami,kajti ura resnice je bila dolga uroinpol.lep spust,lepo vreme,lep pozdrav. JANEZU

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA