Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#44071
Hojla!
Lep pozdrav vsem prijateljem,udeležencem 4.gorskega maratona štirih občin.Prireditev je za nami,upam da izpeljana dobro.Po pogovorih z udeleženci letos zelo zahtevna glede vremenskih pogojev.Vse ostalo pa smo dobro izpeljali?
Kakor vsa leta do sedaj,vas tudi letos prosim oglasite se z svojimi pripombami in nam povejte svoja mnenja.Kaj je tisto,kar bi bilo še potrebno,kaj ni bilo v redu in kaj naj ostane.
Mnenje Vas udeležencev nam veliko pomeni in prav vi ste tisti zaradi katerih se "izplača "organizirati naš maraton.
Vaše pripombe bomo,če so le izvedljive tudi upoštevali v nadaljevanju.
Dragi prijatelji lepo se imejte uživajte na dopustu in seveda ne pozabite na tek v prelepi neokrnjeni naravi.
In seveda ne pozabite,da bo prihodnje leto že 5.MARATON ŠTIRIH OBČIN.
Termin ostaja isti kod doslej TRETJI VIKEND V JUNIJU .
Veselimo se srečanja z vami. Jožko
Uporabniški avatar
 Dušan
#44074
Pozdravljeni!

Ja, imaš prav, dobro bi bilo zbrati vse pripombe in jih, če so seveda upravičene, na naslednjem 5. gorskem maratonu upoštevati! Saj sva se že pogovarjala o tem, a naj še zapišem, da ne bomo pozabili! Pripombe so sledeče:
- Mesto okrepčevalnice na Vrhu Bače bi bilo bolje premakniti na vrh klanca naprej od lovske koče.
- Okrepčevalnico na Poreznu je potrebno prestaviti bliže skretu, predvsem pa mora biti veliko bolje založena!!! Črna pika za Cerkljane!
- Cilj bi bil lahko bolje označen!
- Za tiste tekače, ki so prvič sodelovali na maratonu štirih občin, je bila obveščenost na cilju pomanjkljiva!
- Na pokale je potrebno zapisati tudi kategorije!
- Trakovi na kolajnah so bili slabo zalepljeni!

No ja, saj se sliši kar veliko?! Dlake v jajcu ne iščem. Vem, da so pripombe malenkostne, a karkoli je še mogoče izboljšati, ni razloga, da to tudi ne bi storili!
In še ena pripomba: Majhna udeležba članov tekaškega foruma ... tudi to bo treba izboljšat!

Obilo tekaških užitkov vsem! Saj veste, zdaj so časi za gorski tek!

Držte se!

Dušan

p.s. Video Tolmin ... najlepša hvala za poslane slike! Carji ste!!!
 klavdija
#45853
Pozdravljeni,

Morje je zame mimo in veselo na delo. Mimo foruma pa ne morem (skoraj kot služba). Dušan, le kje si našev vse te pripombe?? Se hecem.. Vem, da ni bil tvoj namen kritiziranje. Vse takšne malenkosti lahko še izboljšajo 5 Gorski maraton. Mislim pa, da so vse to malenkosti in da je bil maraton izveden odlično. Napake so sestavni del vsakega človeškega dela.
Jaz pa imam konkretne predloge:
- Matejo s pivom prestaviti s Porezna na Črno Prst ( :lol: :lol: )
- Info point na štartu/cilju, da tekmovalci vedo, kam na mega kosilo, masažo, darila, zastonj foto, kje bo podelitev... Res je bilo polno vsega, tako da tekmovalci niso mogli verjeti lastnim očem.

Jože, za naslednje leto sem pripravljena - za pomoč in za tek.

Lep dan vsem,

Klavdija
PS: Dušan, še dobro, da je bila Mateja na Poreznu..
Uporabniški avatar
 Dušan
#45928
Pozdravljena Klavdija!

Tudi zame je morje že mimo! Sem spet tu ... v deželi hribčkov in gora! In komaj čakam, da v službi opravim najnujnejše in se zapodim v hrib!

Gotovo nisem hotel kritizirati ... a z Jožkotom (ne vem, kje se potika, že drugi teden je odklopljen!) sva se zmenila, da napišemo svoja opažanja ... čisto dobronamerno! Že kot priprave na maraton 2006!

Pivo na Poreznu ... ja, zame je bil "ugled" okrepčevalnice s tem rešen!

Lep pozdrav na Tolminsko!

Dušan
 Jožko
#45953
Hojla!
Najprej lep pozdrav vsem obiskovalcem foruma,posebno še Klavdiji in Dušanu.No kar lep aktiven dopust v neokrnjeni naravi sem si letos privoščil.V Bavšci je tako kod je nekdaj bilo,mir,mir in še enkrat mir zraven tega pa prekrasne gore in to verjamete ali ne brez obiskovalcev.V 12.dneh smo srečali celo dva.
No sedaj smo pa zopet tukaj in pričeti bo treba po starem.Sem zelo zadovoljen,ker se zbirajo pripombe,da bomo lahko 5 gorski maraton izvedli čim bolje.
Duško dokler bomo imeli take deklice,da nam prinesejo pivo na Porezen ni bojazni.Hvala Klavdija za ponujeno pomoč,ki jo bomo vsekakor potrebovali pri naši organizaciji.
Lepo se imejte in lep pozdrav kjer koli že boste vam pošilja Jožko iz Baške grape.
 Jožko
#53987
Halo!
Lep pozdrav vsem.
V času,ko se vsi neumorno pripravljate za Ljubljanski maraton in so vsi pogledi uprti v osrednjo tekaško prireditev v Sloveniji sem se sam odločil drugače.Z prijateljico Nežko(Klavdija se zaradi službe ni mogla udeležiti) sva v nedeljo ponovila maraton 4.občin.
V krasnem vremenu sva štartala na P.brdu in jo lepo v dokaj dobrem tempu ucvrla čez drn in strn.Razmere za tek idealne,proga kljub obilnim padavinam zelo vredu(brez blata)Razmere so že prave jesenske in hribi se bleščijo v tisočerih barvah tako,da naju je kmalu premamilo tudi malce uživanja(prelepi razgledi)Tako sva za ponovitev rabila celih 7ur.
Res prekrasen dan.
Vsem želim veliko dobrih in uživaških tekov,tak kod je bila najina ponovitev gorskega maratona 4. občin.
Lep pozdrav iz prelepe Baške grape Jožko
 klavdija
#54088
Ja Jože, vidva sta uživala v hribih, jaz pa delala reklamo za 5. gorski maraton v Bergamu. Enega novega že imamo na spisku (poleg mene seveda).
V takšnem vremenu v hribih - poezija... Ma, hribi ne bodo šli nikamor, me že počakajo do pomladi!
Lep jesenski dan,
Klavdija
Uporabniški avatar
 Dušan
#54179
Hojla prjatli hribovski!

Ja, kot praviš Jožko, res se pripravljamo za Ljubljanski maraton. A ta asfalt je kurac! Ponavljanje istih korakov uro dve tri in še več ti zjebe psiho in potem začutiš bolečine v kolenih! Nateg vezi, obraba ... bolečine ... In potem brskaš po forumu in ugotoviš, da se ti je vnelo "narastišče iliotibialnega trakta" levega kolena! Mat kurja, bolečine so ob branju diagnoze še večje ... In potem se zamisliš in se ti zdi, da je nekaj tega tudi v glavi! Tekanje po hribih ... po mehkih poteh v objemu narave je čisto nekaj drugega kot guljenje asfalta Slovenske, Dunajske, Vodovodne ...
Letos še grem (sem že plačal, pet jurjev jim pa ne dam!), če bo le koleno zdržalo tistih 42 kilometrov!!! Naslednje leto pa ... se prepustim hribom ...

LP

Dušan
 klavdija
#55432
Dušan,
Čestitke za maraton in seveda VSE NAJBOLJŠE ZA ROJSTNI DAN!!
Uporabniški avatar
 Dušan
#55488
Oj, Klavdija!

Hvala za čestitke! No ja, letošnji maraton ni bil ravno vzorčen! Saj ne, da s časom ne bi bil zadovoljen, zadnja polovica drugega kroga mi res ni bila najbolj v užitek! Tečemo pa predvsem zaradi užitka ane! Je pa res, da ko prideš uspešno na cilj, je tudi spomin na matr, ki si ga prestal, nekaj lepega! In si že naslednji dan želimo ... spet!

Tako že komaj čakam ... da se zapodim na štart 5. gorskega maratona ... in 11. Ljubljanskega maratona ...!!! No ja, vmes bo treba tudi živeti in za "dober" rezultat tudi kaj narediti! Hribi čakajo ... superge so zmeraj na dosegu roke! Včasih sicer mislimo, da ni časa, a to je le izgovor!! Včasih ... nas ne ustavi nič ... ko se notri nabere dovolj tistega ... je treba izbruhat!! In takrat moraš biti sam s sabo ... Jaz ... v supergah, nekje v gozdu ali na hribu ...

Kdo me je "zašpecal"?!? Kako pa veš, Klavdija, kdaj imam rojstni dan? Jožko, kje si?!! Ej se mi zdi, da so ti rojstni dnevi ena sama zguba ... tako hitro si sledijo, da komaj še dojemam ...

So "prazniki" pred nami. Tisti prazniki, ki bi jih človek najraje črtal! Al pa britof v Stržiščah ... s Črne prsti dol gledal!!! Pa tistega v Podbrdu tud! Kako je to zanimivo ... starejši ko je človek, več grobov ga čaka ...

Ej, sm mal zabluzu! Brez zamere prosim!
Pozdrav tebi ... in vsem tja na Tolminsko!

Dušan
 mojA
#55539
Dragi hribovci, zanimivo vas je takole brat in sploh - Dušanov opis asfaltnega teka. Po hribih veliko hodim ampak zdi se mi nepojmljivo teči po njih. Ko takole berem o poškodbah zaradi teka po asfaltu se čudim. Prepričana sem, da je tek v hribih veliko bolj nevaren, da kolena dosti bolj trpijo in sploh vse mišice. In noge neznansko bolj bolijo. Že po hoji, po kakšni 7 urni hoji (npr pl Razor do Črne prsti) me bolijo noge, kaj šele da bi tekla.
Mislim, da bi mi odneslo iz nog stegnenico, obrnilo kolena, pljuča pa razneslo. Iz nožnih prstov bi nastala marmelada, jojmene. Dobri ste.
Me mika Šmarna gora, da sprobam, ampak je mogoče zame tole prekmalu po LM. ALi ne? Včasih me je samo pogled v klanec, ki ga moram preteči, skoraj ubil. Sčasoma sem se ga navadila teči, ubije me več ne ampak pljuča, pljuča bi mi razneslo.

Vsa čast vam!
Uporabniški avatar
 Dušan
#55547
Živjo mojA!

Zanimivo razmišljaš! O primerljivosti gorskega teka in teka na asfaltu glede poškodb, priznam, sklepam le po svojih izkušnjah, ki pa so priznam, bolj skromne! Mislim pa, da je predvsem pestrost razgibanost, neponovljivost gorskega teka tista, ki govori njemu v prid in proti monotonosti teka na asfaltu! Na gorskem teku (predvsem teku gor dol) je vsak korak "unikaten" in mogoče ravno ta različnost dolgotrajno enakomerno ne obremenjuje "istih" vezi ... "istih" mišic ... "iste" misli, kot je to slučaj pri klasičnih maratonih!

Kot sem že rekel, so moje izkušnje za objektivno oceno res bolj skromne! Lahko pa primerjam Maraton štirih občin z Ljubljanskim maratonom! Na eni strani 35 kilometrov dolžine in 5000 metrov višinske razlike, na drugi strani pa 42 kilometrov in reciva 100 metrov višinske razlike! Ljubljanski maraton je zame veliko TEŽJI, kljub temu, da zanj porabim približno uro manj!

Šmarno goro si pa kljub LM lahko priviščiš! Saj ne boš postavljala rekordov?!

Lep viked želim!

Dušan
 klavdija
#55671
Ojla,
Pa da še jaz dodam moj komentar. Ko sem pred dobrim letom in pol po dooolgem času obula teniske in se odločila, da začnem s tekom, sem trdila, da so zame le ravninske proge. Moja obljuba me je ponesla na pobočja Gorskega maratona štirih občin in kasneje tudi na nedokončano tekmo. Čez kakšen mesec sem dobesedno skočila na Krn (1h 45).
Jeseni me je moj mož prijavil na polmaraton v Udine - to je proga zate, sama ravnina! Ko sem tekla po ulicah Udin in razbijala monotonijo s skakanjem na pločnik, sem spoznala kam spadam - v hribe. Tek je že sam po sebi garanje, gorski tek je dvojno. Ljudje smo si različni in tako je tudi pri teku. Kaj bi bilo, če bi vsi laufali po asfaltu. Važno je, da spoznaš, kaj ti je ljubše. Kar pa se tiče poškodb, sem tudi jaz še "zelena". Vem le, da celo poletje laufam in ko se oktobra podam na odbojko, me naslednji dan vse boli saj delujejo popolnoma druge mišice. Tako mislim, da je tudi s tekom po ravnem ali v hrib.
LP Klavdija
P.S. Dušan, saj vendar delam v INFO centru, moram vedeti vse...(roj. dan)
Uporabniški avatar
 Dušan
#55795
Hoj!

Včeraj sem mislil nate mojA! Sem si privoščil en krajši gorski "tek"! Stržišče- Črna prst-Stržišče! Navzgor kar naravnost čez nekdanje senožeti skozi dve plasti megle ... mokro travo, nedotanjeno divjino! Sem šel gledat sončka! Me je kar neslo navzgor, kot bi bežal iz zasmrajene mrtvaške doline. S 17 višinskih metrov napredovanja na minuto sem bil kar zadovoljen! Tik pod vrhom sem sicer že obupaval, v kosti mi je lezla mokrota, mrzel veter je šel do kosti (sem "pozabil" flis doma) upanje, da bom videl modro nebo je ugašalo, ko se je naenkrat odkrilo! Kakšnih 100 metrov pod vrhom me je sprejela toplina sonca in sinja modrina neba!

Ne grem nazaj dol, sem si rekel!¨

A ni bilo druge! Ko sem se vsaj za silo naužil čudovitih pogledov tja proti očaku ... in si ožel totalno premočene štumfe ... me je začelo rahlo zebsti! In sem se spustil po običajni poti proti Kalu! In sem se spomnil na "nevarnost" gorskih tekov! Kje pa! Do gozdne meje je bilo res treba paziti ... že kanček blata na podplatu naredi gumo spolzko! A je šlo ... kot bi "plesal"! Palice v rokah tako zelo pomagajo, včasih se zdi, da lahko kar kakšen korak preskočiš. Milina ... ja milina pa je bilo teči skozi gozd! Odpadlo listje ustvari preprogo, ki ji ni para. Mehka šumeča podlaga te zlije z naravo ... in tečeš in tečeš in tečeš ... in uživaš! In sem pomislil na poškodbe! MojA, prav "hotel" sem začutiti kolena ... pa se nikakor niso oglasila!

Uro in 5 minut za vzpon in 29 minut za spust do Kala ... in nikakršne bolečine v nogah, tudi utrujenosti nikjer ... ! Potem sem se stuširal, oblekel "kravato" ... in šel v cerkev in na britof! V mislih nisem bil z rajnkimi, čeprav je tamo gori skoraj pol britofa mojih žlahtnikov! Drugje sem bil ... tekel sem tam gori po hribih ...

Je vse to mogoče čutiti na teku po asfaltnih poteh ... je mogoče tam risati take podobe? Je mogoče prav v tako različnem doživljanju teka tisti razlog, da so poškodbe po mojem mnenju pri gorskem teku bolj redke ali pa ... veliko manj "nevarne"?!

Pozdrav!

Dušan

p.s. Klavdija, kaj še veš o meni?!?!?!
 Jožko
#55881
Lep pozdrav vsem skupaj!
Zanimiva razmišljanja in še bolj zanimive ugotovitve ste napisali na teh straneh tako,da moram tudi sam dodati svoj lonček.
Tek po razgretem asfaltu je že mogoče užitek vendar ne zame.Sam se imam za čistokrvnega hribovca in to v vseh pogledih.Pa čeprav se udeležim tu kakšnega teka po cesti,in tudi tečem včasih po cesti če drugje ni mogoče.Se pa strinjam stabo Dušan,da ni lepšega kod tek v razgibanem svetu naših hribov.
Tako jesen kod nam jo je podarila narava letos je pravi božji dar.Večkrat sem se trdno odločil,da grem laufat po trasi maratona pa nisem dolgo premagale so me krasote prelepe jeseni in sem sanjal sam s sabo skoraj do teme.Kaj morem gore okrog naše prelepe grape so me zasvojile s tako močjo,da komaj dočakam trenute ko sem lahko v njihovem objemu.
Ko zaprem oči vidim vsak prelep kotiček,predstavljam si vsak meter teh prelepih stezic,podoživljam vsak prijeten in naporen trenutek z teh prelepih poti.Pa ne samo z naših tudi drugi so mi pri srcu pa naj bo to Nanos,Golaki,Matajur in vsi ostali vršaci,ki jih tolikokrat gledam z moje najljubše gore Črne Prsti v vseh letnih časih.
In prav zaradi vsega tega si ne morem predstavljati,da nebi tekel po hribih in se lotil samo ravninskega teka.
Glede poškodb pa tudi sam ne morem presojati kje je več poškodb.Sam z sabo imam pa zadeve razčiščene.V moji skromni gorsko tekaški karjeri nisem imel nekih omembe vrednih poškodb.
Dragi prijatli upam,da se bomo še dolgo srečevali na prelepih gorskih tekih širom po Sloveniji predvsem zaradi naših srečanj in seveda takoj za tem pa zaredi tekov samih,ki nas z vso svojo prvobitno naravo neizmerno privabljajo v svoja prelepa mehka nedrja.
Duško komaj čakam,da se srečava na najinem hribu in rečeva kakšno moško.Tudi Klavdija je dobrodošla in pa seveda Mateja z kozarčkom hmeljevega soka.
Lepo se imejte kjer koli boste uživali pa četudi na vročem ali zmrznjenem asfaltu,pa lep pozdrav iz prelepe jesensko obarvane Baške grape Jožko

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA