vabila, najave, poročila, ... vse o vedno bolj priljubljenih 'avanturističnih' prireditvah

Moderator: haupi

Uporabniški avatar
 andrej_nov
#56950
kako se naj bi lotil priprav na adventure race.
za prihodnje leto se nameravam pripravit za triatlon tekme, hkrati pa hodim se v alpiniticno solo in fitness.
ali obstaja kaka skupina ki se ze redno pripravlja za adventure race tekme naslednjega leta? ce je kaj interesa bi se z veseljem pridruzil na skupnih pripravah kot rezerva...

lp,
andrej
Uporabniški avatar
 vidkul
#56959
ti samo lepo treniraj.
Edino kar potrebuješ je psihološki in kakšen daljši 24+ ur trening. Fajn pa je če si najdeš kakšno ekipo ki boš z njimi tekmoval in treniral.


lp Vid
Uporabniški avatar
 Matevz
#56977
Za skupino poglej na http://www.pustolovecrajd.org.

Treningi so v bistvu enaki kot za triatlon, z malo poudarka na dolžini in z nič ali pa zelo malo poudarka na intenzivnosti. Skratka sam LSD. Pa namesto/zraven plavanje je fajn, če greš še kdaj veslat. Je koristno, če znaš naravnost veslat, čeprav kdo drug krmari, ker mu močno olajšaš delo. Na slovenskih dirkah je veslanja sicer tako malo, da kakšen hud trening ni potreben, v tujini pa je tega več in je fajn če tudi to treniraš. Plavanja pa je ponavadi nič ali pa zelo malo.

Skratka, čim več se je treba okrog gonit :D

Predvsem za daljše dirke pa je pomembna kilometrina, ki jo narediš skozi leta. Mnogoletno zlorabljanje telesa je pot do uspeha.
Uporabniški avatar
 andrej_nov
#56990
thnx,
za veslanje sem se zmenil da zacnem spomladi, do takrat pa v fitnesu.

...pa upam da se nas nabere za eno ekipco in se bomo solidno pripravli.
Uporabniški avatar
 vidkul
#57000
Ti priporočam, da že kar sedaj začneš iskat ekipo. Še posebaj žensko. Težko je iskat ekipo spomladi, do tekme pa sta samo še 2-3 meseci. Verjemi mi.
Mislim za ARS. Za enodnevne tekme pa ni panike. Jaz sem spoznal svojega sotekmovalca kakih 3 tedne pred Mb in nobenega treninga nisva imela skupaj in sva bila odličen tim. To je bolj sreča kot pa pamet :D

lp Vid
 Doberman
#58513
Ej Andrej_nov, če rabiš člana za v ekipo mi piši. Tudi mene zanimajo tekme adventure race oz. sem kar nor na ta šport. No po pravici povedano sedaj sem se malo polenil ampak sedaj z letom 2006 bom pa ponovno začel trdo trenirati, ker se mislim udeleževati čim več adventure race dirk.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA