prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
#44914
Hojla,


Slike so tukaj:

K24ur_slike

1. Predpriprave
----------------------
Veliko blabla na forumu , prestavitev ( napaka ) dogodka za 1 teden,

V prihodnje samo akcija nic najave ...Francek Just do it...

2. Oprema
------------------

2.1 Jaz
------------------
- 10litrski nahbrtnik z naslednjo opremo:
- 4 kompleti ( majica z dolgimi rokavi in majica s kratkimi rokavi ) +
1 oblecen na sebi
- 3 literski Camel Back z vodo
- hlace toplejse Schoellerce ( hvala bogu da sem bil pameten )
- termoflis ( oblecen )
- pelerina z dez in veter ( cez nahrbtnik )
- pohodna palica
- 8 limon
- nejodirana sol
- zavitek organske cokolade
- pol kg. rozin
- ene 5 suhih smokev in ene 5 suhih sliv
- 1 grenivka
- fotoaparat
- pohodne palice
- obutev trekking nizki cevlji tezji ( zelo koristno za trening hitrosti
groskega teka ce mene vprasate )
- kapa ( zelo dobra ideja )
- èelna svetilka z 4.5 V baterijo in se ena rezervvna baterija ter
halogenska žarnica

Manjkalo: rokavice tanke
2.2 Kolega
-----------

- majhen 3 literski nahrbtnik
- eden 1 literski camel back brez toplotne izolacije
- nekaj rozin
- dve jabolki
- sendvica
- majica z dolgimi rokavi z napisom nase avanturePodravje24ur Maj 2002
- kratka majica
- na sebi oblecen v tanke tekaske dolge hlace
- trak iz Petrovega brda

3. Kratko porocilo

3.1 Start iz Mežice dopoldan oz. zgodaj dopoldan proti Peci.
Opremljena kot dan in noc.
Jaz tezkokategornik!
Razlog: Igram opremljenega turista da jezim tekace turiste ki riskirajo
po hribih in jamrajo nad tezo na hrbtu in da se pocutim udobno in
da mi ni treba tekati samo zato da ostanem topel ( fotkanje, zivali,
kontrola...).

3.2 Etapa Mezica - Peca - Koprivna Sv. Ana

Vzpon prijeten hiter, na vrhu severni veter - mrzlo - nohtalo v roke.
Kolega je moral hitro pobegniti dol jaz pa se malo fotkal potem
pa za njim. Po avstrijsk istrani Pece je bilo malo zavetrja.

Pri Kumerju si sposodil noz in ga pozabil vrniti ( za limone) ga bom vrnil na naslednji koelsarski turi preko AUT.

Med Sv. Ano ( pozor! kipec èrne Marije in izvir Meže) in prelepo Forštnerico ( dolino pod Olševo ) kolega se zazrl v divjega Petelina jaz pa naletel na trop gamsov sredi gozda. Ob vzponu na Olševo se seznanil s terorizmom ovac in kemtov ki ovce pustijo v gozdove in tako jemljejo življensko bivalni prostor gamsom in ostali divjadi.

3.3 Etapa vzpon Olševa - Grohot pod Raduho

Ugodno vreme, idealni pogoji za marš in tek: skale suhe, vrh Olševe spet veter iz severa. Samo korak na južno stran pa vroèe. Tek èez Olševo.
POZOR! Vzpon na Olševo manjša kriza vendar odpravljena z jogijskim dihanjem ( tekaèi tega ne znamo jaz pa sem se poglobil v asociacije ki sem jih dobil o pranojedstvu na enem foruimu in se spomnil svojih vaj pranajame pred 15 leti. In izgleda da deluje. Komaj èakam da sprobam na tekih kjer delujem v enem dahu-hitri maratoni na ravnini ).

3.4 Etapa vzpon na Raduho - Loka - Smrekovec koèa na Travniku

Vzpon na Raduho po zavarovani poti - moèan veter ki pa je hvala bogu pihal ob zajlah in klinih navzgor - na vrh nekaj rekreativnih planincev iz koèe na Loki. Spust neroden - spet zabolela mišica iz kolesarjenja in maratona na Petrovo Brdo. Ampak menjava pozicije in vse ok.

Na Loki kolega malica jaz pa preoblaèenje in preurjeanja nehrbtnika in
polnenje vode ter pokanje z rozinami.

Stara maèka kot sva skoraj na Smrekovcu sfalila in zašla po eni novi markaciji v dolino. Hvala bogu sva pravi èas odkrila zmoto.

Na Travniku prijeten par užival mir in tišino ter lepe senožeti.

3.5 Etapa Smrekovec - Hlipovec - Koèa na Smrekovcu

Ravninski predel oz. greben na 1500m ki se ga da preteèi èe si previden.
Ozke steze in jarki sredi travnika oz. grebena - nekaj spustov in vzponov in cudoviti pejzazi nocni ( pogled naokoli Ljubno, Šoštanj-Velenje, Èrna - osvetljene toèke v dolini )
Koèa na Smrekovcu zaprta prisla ob 11h.
Se preoblekla in malo napokala jaz pojedel cokolado.

3.6 Etapa Kramarica - Koèa na Slemenu-cestni del - Križan pod vrhom Uršlje

Do KRamarice sla po tecnem temnem gozdu povrhu strmo in veliko vejevja nerodno..drugic priporocam rajsi tek po cesti tekaci smo hitrejsi.

Potem pa kot gre marakcija po gorsko kolesarskem raju spleta cest proti
Uršlji. Jaz kot zadolzen za tekaske dele avanture sem odpovedal.
Nogam se je slo ampak glava blokirana in se ni in ni dalo zalufati v brzino za tek. Tako v tempu hitre hoje strasansko hitre hoje do Križana.

3.7 Etapa Križan - vzpon na Uršljo - vrh Uršlje

Tako to pa je bila ura ali dve ure resnice.
Zadnj iveliki vzpon, rezerve na dnu.
Ampak ni bilo tako hudo. Je kar lepo slo.

Pri tistem velikem napajaliscu in velikem pasniku tik pod glavno strmino sva se s kolegom pred cca. 70 do 80 kravami sporekla.Zakaj preko pasnika ce markacija gre ob zici mimo krav.
Namrec jaz kot stari macek za krave ( heheh ) in pse sem odpovedal potem ko je za mano navalil par mladih bikov. In namesto da bi zadevo vzel za zabavo in bika poslikal in ju se s tem oslepil sredi nocne teme sem tekel v hrib in tako v paniki zagazil v blatno mocvirje ki se je ustvarilo od kravjih drekov in odtecene vode iz napajalisca. Verjamite se sedaj nisem ocistil trekking ceveljev ( pa je danes ze cetrtek in v soboto bi se rad sel na trening turo na letovanje na preljubi Kozjak )....smrdi ..smrdi...

Okoli 3h zjutraj sva prisla na vrh Urslje po zelo dobrem tempu po tistem neugodnem strmem terenu z veliko kamenja in udirajoce zemlje iz Slovenj Graške strani. NA vrhu mrzlo mrzlo nekaj slikic in suha usta
( glavi se ni dalo da bi dala signal rokam da odvrzejo pelerino in iz nahrbtnika povlecem limone in posezem po cevki camel-back-a za vodo.

3.8 Etapa spust na Naravske Ledine - Žerjav - Èrna

Do koèe na NAravskih je slo hitro. Do Žerjava sem obcudoval èistoèo potoeka in stegoval glavo proti Dolini Smrti ( kjer pravijo Èrnjanski kolesarji da imajo eno adrenalinsko pot ). Ko sva prispela na cesto ŽErjav-Èrna ( še pomnite tovariši teka 21km Èrna-Mežica-Èrna to je moj prvi tekmovalni tek ) klic mojega e-spremeljevalca Kozjaške avanture INOT-a, ki ga nikakor ne morem sprovocirati na kaksno resno zdruzeno akcijo.

V Èrno pred hotel kjer se vpiseva v knjigo 24urnikov
( jaz petiè , kolega šestiè mislim da imava absolutni rekord v številu uspesnih ponovitev ). POZOR! Tudi jaz imam 6 ponovitev ampak prvic nisem uspel v 24urah pac pa v 28 urah ( torej nisem uspel ).

4. OCena

20ur...bilo je ze boljse ampak bilo je ze tudi slabse.
Kar se tice casa zadovoljna.

Jaz osebno se enkrat zadovoljen...potrjena se enkrat v ekstremnejsih pogojih moja teorija o potrebah po eletrolitih vs potrebe po energiji.

Zadovoljen ker sem koristno uporabil nov "tool" za odpravljanje kriz: dihanje s trebusno prepono. Tokrat malo manj fotkal.
Ob startu sem imel cuden obcutek da morda proge ne bom koncal zato nisem izzival prevec te krasne pokrajine s fotkanjem in komentiranjem.

Preprosto mi je uspesen konec bil podarjen. In moja zacetna molitev, danes sem tukaj pred petimi vrhovi zaspan ( prejsno noc nisem spal ) in utrujen prosim podarite mi da preletim ta krog okoli.

In mi je bilo podarjeno....

Ob spustu iz Urslje sem razmisljal kako s temi nocnimi avanturami
pozimi in poleti lovim lepe trenutke narave in kradem in se polnim iz njih in takrat sem pomislil ali je vredno napora v jetrih ki so v polnem delu v casu ko bi morala se cistiti. Danes pa vem da je vredno...kajti neizpolnjena sla ali hotenja ali neizpolnjeni trenutki ki jih vidis prav tako povzrocajo pritisk na jetra heheh...

Tako kaj pa bomo dealil to soboto?
Nekaj prijetnega v dezju, nekaj kar te napolni v lahnem teku in kolesarjenju?!? Kozjak? Na Pankracij ali na Kaplo pogledati prijetne ljudi?

"Nekaj postane tvoje sele ko se temu odpoves"

Lp snezni tekac
Uporabniški avatar
 INOT
#44919
Lepo si opisal in napisal,malo provociral, ampak se nisem pripravljen za tak podvig. :D
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#44932
INOT napisal/-a:Lepo si opisal in napisal,malo provociral, ampak se nisem pripravljen za tak podvig. :D


Tako kot mi je pravil eden tip pred leti:

"Vsak maraton odteces v glavi."
Uporabniški avatar
 INOT
#44935
Ni henjal in ni henjal :D kot pravi Iztok Mlakar.Ok nimam sans v enodnevnih turah.Zato si bom jaz izmislil nekaj svojega.D7 (300 km)
Torej 7 dni casa,da naredim vsaj 300 km.Poleg sluzbe bo to tezko,ampak v tem je ravno izziv.Da vidim kaksen bo obcutek tam po 3 in 4.dnevu.Pa,da malo stestiram telo,moje zvarke.Obvestil te bom ko bom zacel.Z kilometri ne bom goljufal,ker drugace vsa stvar niti ne bi imela smisla.
In kaj hocem s tem dokazati?Nic.Doziveti en majhen delcek tistih obcutkov,ki sta jih dozivela recimo Mravlje med svojimi teki in pa sedaj Jure Robic.Ceprav tukaj seveda ni primerjave.Ali pa je mogoce zelo majhna.Kajti jaz ne bom imel ekipe,pomoci,Pa po 12 urah v sluzbi bo treba iti zvecer se nekaj odtect.No bomo videli koliko bo ratalo.Ja pa spal bom tudi hehe. :D
Uporabniški avatar
 INOT
#44936
Ni henjal in ni henjal :D kot pravi Iztok Mlakar.Ok nimam sans v enodnevnih turah.Zato si bom jaz izmislil nekaj svojega.D7 (300 km)
Torej 7 dni casa,da naredim vsaj 300 km.Poleg sluzbe bo to tezko,ampak v tem je ravno izziv.Da vidim kaksen bo obcutek tam po 3 in 4.dnevu.Pa,da malo stestiram telo,moje zvarke.Obvestil te bom ko bom zacel.Z kilometri ne bom goljufal,ker drugace vsa stvar niti ne bi imela smisla.
In kaj hocem s tem dokazati?Nic.Doziveti en majhen delcek tistih obcutkov,ki sta jih dozivela recimo Mravlje med svojimi teki in pa sedaj Jure Robic.Ceprav tukaj seveda ni primerjave.Ali pa je mogoce zelo majhna.Kajti jaz ne bom imel ekipe,pomoci,Pa po 12 urah v sluzbi bo treba iti zvecer se nekaj odtect.No bomo videli koliko bo ratalo.Ja pa spal bom tudi hehe. :D
Uporabniški avatar
 Dule
#44945
Hvala Snežnemu za obširno reportažo K24ur. Veliko dogajanja v enem samem dnevu..bravo :clap:
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#44946
INOT napisal/-a:Ni henjal in ni henjal :D kot pravi Iztok Mlakar.Ok nimam sans v enodnevnih turah.Zato si bom jaz izmislil nekaj svojega.D7 (300 km)
Torej 7 dni casa,da naredim vsaj 300 km.Poleg sluzbe bo to tezko,ampak v tem je ravno izziv.Da vidim kaksen bo obcutek tam po 3 in 4.dnevu.Pa,da malo stestiram telo,moje zvarke.Obvestil te bom ko bom zacel.Z kilometri ne bom goljufal,ker drugace vsa stvar niti ne bi imela smisla.
In kaj hocem s tem dokazati?Nic.Doziveti en majhen delcek tistih obcutkov,ki sta jih dozivela recimo Mravlje med svojimi teki in pa sedaj Jure Robic.Ceprav tukaj seveda ni primerjave.Ali pa je mogoce zelo majhna.Kajti jaz ne bom imel ekipe,pomoci,Pa po 12 urah v sluzbi bo treba iti zvecer se nekaj odtect.No bomo videli koliko bo ratalo.Ja pa spal bom tudi hehe. :D


Ja ideja ni slaba. Torej ne v enem dahu.
Edino to meni ne stima da isces obcutke Robica in Mravljeta. Nasplosno njihove ideje so njihove ideje in naj ostanejo njihove.

Jaz bom nekaj podobnega poskusil na dopustu tako bolj lahnega.
Idejo imam da vsak dan zgodaj zjutraj tecem na eden 2200m visok vrh do iztocisca pa s kolesom cca. 10km. Tako bom nabral visinsko razliko s katero upam da bo zadovoljila moje eritorcite da zdrzijo do konca septembra in ne bo kaksnih treningov potrebno. Za zakljucek te zgodbe pa bi obtekel jezero ( cca, 80km ravnine )

Torej podobno kot ti vsak dan po malem.

Se vidimo na LJ maratonu ce ne prej ( tam bom dokoncno testiral teorijo in literaturo ki sem jo v otku letosnjega leta stestiral. Torej da tudi na brzini uspes z manj kontinuiranega mucenja telesa doseci primerljive rezultate.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#45140
Dule napisal/-a:Hvala Snežnemu za obširno reportažo K24ur. Veliko dogajanja v enem samem dnevu..bravo :clap:


Ja se ze menimo za ponovitev. Torej ce ne bo snega ( se je tudi to ze zgodilo ) se bi naj zadeva v praznovanje jesenskemu ekvinokciju ponovila. Ampak v obratni smeri in s startom ob 17h popoldne.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA