polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

 ŽULJ
#81433
ero napisal/-a:sori, se moram vtaktiti. in ne, nočem širiti debate o tem

ŽULJ napisal/-a:"Kratkaši" tečejo na 60, 100, 200...m in podobne razdalje brez ali z ovirami. Tudi nekaj NAŠIH s foruma.

to niso kratkaši ampak atleti. mi pa smo tekači!



:lol:
 ŽULJ
#81435
tae napisal/-a:
ŽULJ napisal/-a:"Kratkaši" tečejo na 60, 100, 200...m in podobne razdalje brez ali z ovirami. Tudi nekaj NAŠIH s foruma.


tako pač je...

(brez razlag na dolgo in kratko, prosim)


Razlaga in komentar verjetno ne spadata ravno k tej temi, pa vseeno. Žulj, to je verjetno letelo name glede na to, da sem jaz odprl to temo. Tekačem na 60,100,200 m,...kot si navedel jaz pravim šprinterji. Jaz sem tekače na Tekaškem forumu razvrstil v naslednje kategorije:
- kratkaši okoli 10 km
- polmaratonci ali srednjeprogaši okoli 21 km
- maratonci ali dolgoprogaši okoli 42 km
- ultramaratonci ali "ekstremi" 50 km in več

Verjamem, da so uradni strokovni nazivi drugačni, zato dopuščam možnost, da ti določiš ime te lestvice, da bo morda bolje razumljiva.



Odlično.
Mislim, da takšno delitev tekačev priznava večina članov foruma (vključno z mano).

Krajše razdalje pa sem omenil predvsem zato, ker me zanimajo tudi rezultati "atletov ne samo tekačev" (ero press).

(pa ne bit napadalni)
 ŽULJ
#81436
5 km - 21:42
10 km - 45:36

:wink:
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#81441
Naj še jaz pristavim svoj lonček:

5000m= 15:56
3000m= 9:03
3000m zapreke= 9:41 :D
Uporabniški avatar
 tae
#81443
tomaz ny napisal/-a:Naj še jaz pristavim svoj lonček:

5000m= 15:56
3000m= 9:03
3000m zapreke= 9:41 :D


Je tomaz atlet ali tekač ? Zame je car. :clap:

Mislim pa, da se rekreativec, ki ne trenira atletike nikoli ne more približati tem rezultatom. Tu je tudi razlika med pravimi tekmovalci in rekreativci. Sorry, malo sem zašel.
 darcy
#81444
5 km - 19:19 - obrtne igre na Vrhniki (na stadionu)
10 km -38:07 - memorialni tek v Tržiču (razdalja naj bi bila prava - (Kejžar 32:19))
Ti rezultati so iz začetka tisočletja -članski do 40let.
Sedaj gre pa nekaj minut več.

LP
 janey
#93854
5 km: 22,29

S tekom sem se začel ukvarjati šele pred enim mesecem.

10 km še nisem probal. Verjetno niti ne pretečem toliko.
Probal sem preteči 7 km v podobnem tempu, pa sem nekje na 5-em kilometru uvidel, da ne bo šlo do konca.

Bom poskusil naslednjič z malo bolj zmernim tempom. Kaj pravite, bo 5,30 min / km ok zame?

Sorry, malo sem zašel iz teme.
Uporabniški avatar
 tae
#93869
janey napisal/-a:5 km: 22,29

S tekom sem se začel ukvarjati šele pred enim mesecem.

10 km še nisem probal. Verjetno niti ne pretečem toliko.
Probal sem preteči 7 km v podobnem tempu, pa sem nekje na 5-em kilometru uvidel, da ne bo šlo do konca.

Bom poskusil naslednjič z malo bolj zmernim tempom. Kaj pravite, bo 5,30 min / km ok zame?

Sorry, malo sem zašel iz teme.


Za en mesec ukvarjanja s tekom je to dober rezultat. Če si 5k pretekel v času 22:29, to pomeni cca 4:30 min./km. Tako da bi tudi 7 km razdaljo moral preteči s tempom pod 5 min./km.

Ker že dolgo ni bila odprta ta tema, naj omenim, da imam tudi jaz od letos nov rekord na 5-ki, ki je 19:21. V igri je le nekaj sekund od prejšnjič, pa vendar je.
Uporabniški avatar
 milkec
#93870
Kapo dol tistemu, ki po enem mesecu preteče 5 km v takem času! Jaz sem po enem mesecu teka 4 km pretekel v 24 minutah in sem bil najsrečnejši človek, ker sem čas izboljšal za 4 minute od prvih dni.

Tako da....
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#93877
Evo še en rekreativec - letošnji rezultati
10 km - 46:26 :lol:
5 km 22:25 8)
Vir: Lastno merjenje na Kodeljevem (gre za enoten tek, na 5 km je vmesni rezultat). :wink:

Dosti hitreje na te razdalje ne bo šlo zaradi objektivnih okoliščin več,
:hack: :heart
a vseeno imam letos plan iti 10 km jeseni pod 45. :--
 janey
#93882
milkec napisal/-a:Kapo dol tistemu, ki po enem mesecu preteče 5 km v takem času! Jaz sem po enem mesecu teka 4 km pretekel v 24 minutah in sem bil najsrečnejši človek, ker sem čas izboljšal za 4 minute od prvih dni.

Tako da....


Hvala lepa za vzpodbudo. Ko sem bil še v osnovni šoli sem treniral atletiko (600 m in kros). Mogoče so mi je to zdaj prišlo prav. Vendar je od tega že okoli 20 let.

No upam, da bom še napredoval, ampak se zavedam, da bo zdaj šlo zelo počasi naprej. Moj cilj je še letos premagati 5 km v 20 min in preteči 10 km v cca 48 min. Zveni precej optimistično, kaj?
Uporabniški avatar
 Bosti
#93933
Tae, ti ki si tukaj šefe :lol: Ali velja tud čas na desetem km dosežen na daljši tekmi v mojem primeru polmaratonu:?:
No, če velja: Sežana, 10km-43:02
Uporabniški avatar
 INOT
#93936
janey napisal/-a:5 km: 22,29

S tekom sem se začel ukvarjati šele pred enim mesecem.

10 km še nisem probal. Verjetno niti ne pretečem toliko.
Probal sem preteči 7 km v podobnem tempu, pa sem nekje na 5-em kilometru uvidel, da ne bo šlo do konca.

Bom poskusil naslednjič z malo bolj zmernim tempom. Kaj pravite, bo 5,30 min / km ok zame?

Sorry, malo sem zašel iz teme.


Bomo pogledali kar po primerjalni lestvici (ki kar dokaj dobro drži), da boš imel občutek kje si.

Torej: če trenutno pretečeš 5 km v 22,29 bi pol teoretično pretekel 10 km v okoli 48 minutah ali par sekundah manj. Ker si pa s tekom šele začel in še nisi tekel tako dolge razdalje lahko času na 10 km dodaš še kakšne pol minute zraven.
Cilj pod 20 minut je seveda dosegljiv. Pol bi bil najboljši čas na 10 km okrog 42 minut ali malo več.
Seveda ti podatki veljajo za tekače, ki trenirajo že dalj časa, in so tud že pretekli več razdalj daljših kot 10 km. Poleg tega pa je za napoved nekega določenega rezultata treba upoštevati tud dnevno formo, vreme, konfiguracijo proge, spočitost....
Uporabniški avatar
 vencelj
#93940
Moj edini rezultat, izmerjen na točni razdalji 5 km obstaja iz DP veteranov (1. 7. 2000, LJ)- 17:44;
Vsi ostali teki so bili samo približki petim ali desetim km, proge z različno konfiguracijo in zelo različnimi rezultati, npr.: moj najboljši rezultat na Mekinjskem krosu 43:33 (2004);
na teku Veronike Deseniške (Breg pri Kočevju) 38.03 (2003);
povežimo soline 2006- 34.54
povežimo soline 2007- 33.52
Vse štiri naj bi bile desetke!
Še edini rezultat na miljo(1609 m)- 5.01.92 (LJ,BTC,26.9.1999).
Uporabniški avatar
 vencelj
#93942
Pri načrtovanju določenega rezultata igrajo pomembno vlogo tudi izkušnje in poznavanje samega sebe: uspeh zagotavlja kolikor toliko enakomeren tempo. Neizkušenost lahko pomeni prehiter začetek, ta pa kaj hitro slovo od pričakovanega končnega rezultata :cry: .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA