hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 jcerni
#17416
Ali mogoče kdo pozna planinsko pot na Snežnik, ki je vrisana v spodnji zemljevid?

Slika
Uporabniški avatar
 jcerni
#17704
Odgovor predstavnika PD Snežnika, Ilirska Bistrica, Aleša Poročnika:

Označena pot ni markirana (tudi nikoli ni bila). Uporabljajo jo nekateri planinci (dobri poznavalci terena) z loške strani, pa še to večinoma v zimskem času, ko je teren bolj prehoden, ko je ruševje prekrito s snegom. Sicer je pot zelo težko najti. Za ugotavljanje planinskih poti je bolje uporabljati planinske zemljevide, ki jih izdaja Planinska zveza Slovenije. Na takšnem zemljevidu (Snežnik, 1:50000) je lepo vidno, da pot ni markirana.

Sicer pa se za dostop na Snežnik z loške strani uporablja pot iz Leskove doline čez Gašperjev hrib, ki pa je markirana in tudi vzdrževana.
Uporabniški avatar
 športnik
#67445
Za katero pot gre to? Če imaš zemljevid še kje v bližini bi te prosil, da ga objaviš! Hvala.
Uporabniški avatar
 jcerni
#67477
Slika
Uporabniški avatar
 jcerni
#282857
Prijatelj me je zopet prosil, če bi šla po označeni poti na zemljevidu na Veliki Snežnik.

Slika

Upam, da nama bo z GPS napravo uspelo iti po tej poti. Upam, da gre za neasfaltirano cesto kot piše na elektronskem zemljevidu. Na sredini poti do Snežnika pa se pridruži markirani poti Leskova dolina - Snežnik.
Uporabniški avatar
 jac
#282860
Ne vem sicer po kateri poti to greste, je pa res, da je pot iz Leskove doline do Snežnika markirana... pot gre čez Gašperjev hrib. Tu hodim sam, zato vem. Deloma je pot široka makadamska, proti Gašperjevem hribu in dalje pa gre za pešpot, ki je precej shojena in nimata kaj zgrešit. ... markirana je celotna pot od grada Snežnik do Snežnika....
Uporabniški avatar
 jcerni
#282864
jac napisal/-a:Ne vem sicer po kateri poti to greste, ...

V Atlasu Slovenije, ki je izšel leta 1985 je vrisana dokaj kratka pot na Snežnik. Ta pot, ki jo vidite tukaj, ni markirana in se je potrebno iz Leskove doline odpeljati naprej ali iti peš še 3 km proti zahodu, da se pride do nje. V zgornjem delu se priključi markirani poti Leskova dolina - V. Snežnik. Verjetno ste že videl ta odcep. Tu je še GPS sled, ki je narejena doma za mizo

Sam še nisem videl na terenu, kakšna je ta pot. Predvidevam, pa da gre za stezo, ki je poleti bolj ali manj zaraščena. Makadamska gozdarska pot ali slab kolovoz sigurno ni.

Celotno krožno pot iz Leskove doline proti Vavkovcu in naprej proti Snežniku in spust po markirani stezi proti Leskovi dolini, si lahko ogledate tukaj. Vendar upoštevajte, da zgoraj omenjeni del ni preverjen iz moje strani na terenu.

p.s. tukaj pa lahko vidite, kako je narisana na zemljevidu. Začetek je označen z debelejšimi pikicami
Slika
Uporabniški avatar
 noteko
#282908
Marca sem se po tej poti na Snežnik odpravil iz Leskove doline čez severno pobočje. Šel sem preko pešpoti po gozdnih vlakah in turnosmučarski poti čez Kaliče. Takrat je bilo še kar nekaj snega, ki je večinoma pokrival boričke in ostalo ruševje in sem lahko hodil po snegu, ki je držal mojo težo. Je pa pot dejansko taka, da se lahko kar hitro izgubiš in moraš teren kar dobro poznati. Gre pa za 8km vzpona in prav toliko spusta.
Sedaj zna biti hoja po tej poti v zadnjem delu(severna stran) otežena, saj se je potrebno prebiti skozi boričke.
Je pa super za trening.Nekaj fotografij in opis poti pa najdete na moji spletni strani.

Pot ne vodi čez Gašperjev hrib, v bistvu se ga na široko izogne in s tem se prihrani tudi veliko odvečne poti, ki jo moramo sicer narediti, če gremo čez Gašperja.
Ko enkrat spoznaš to pot, hitro pozabiš na Gašperjev hrib :)
Bom pa v kratkem naredil še poletno varianto te poti, če kdo želi, se mi lahko pridruži.
 bogi
#282991
To pot poznam.Če rabiš pomoč gremo lahko skupaj,vendar pa se moraš pripeljati do Babnega
Polja.Zaželen je vikend,ker je do vrha kake 2.5 do 3 ure,odvisno od hoje.
Uporabniški avatar
 jcerni
#283021
bogi napisal/-a:To pot poznam.Če rabiš pomoč gremo lahko skupaj,vendar pa se moraš pripeljati do Babnega
Polja.Zaželen je vikend,ker je do vrha kake 2.5 do 3 ure,odvisno od hoje.

Verjetno se je potem treba še peljati od vas iz Babnega polja do vznožja Snežnika. Ali greste v zgornjem delu po markirani poti, ki pride iz Leskove doline. Ali greste po kakšni nemarkirani poti do vrha?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA