takšne in drugačne (predvsem) tekaške stave med člani-cami Tekaškega foruma

Moderator: ales

Kdo bo hitrejši na Ljubljanskem polmaratonu 2009?

luzr
23
38%
spela*
37
62%
 spela*
#162679
Da ne "nekdo" ne bo več izzival, češ da se izogibam odgovorom na njegova vprašanja ... :D


K prvi točki.
Zaradi mene je lahko tudi kaka(t) polovička, ki je nihče ne pozna... Najlažje je teči na domačem terenu žabarije, ker se bojiš kraške zemlje. Tudi drogirani opici je jasno, šteje uradni polmaraton. Na pavlihovsko neuradno prireditev si tako ne upaš niti slučajno priti.
V primeru takšnih ali drugačnih obveznosti ali nezmožnosti izvedbe stave na določeni lokaciji dogodek sporazumno prestaviva na prejšnji ali kasnejši datum.



Tudi jaz načeloma ne bi imela nič proti, če se pomeriva na kateri drugi tekmi. Kraške zemlje se ne bojim, priznam pa, da sem namenoma izbrala tekmo v drugi polovici leta, ker je do takrat še veliko časa. Načeloma pa v tem terminu ne bi imela nič proti kateri manjši tekmi, vendar vseeno mislim, da je Ljubljanski maraton najboljša izbira, ker če že poteka stava v okviru TF, potem se mi zdi prav, da bo odločilna tekma taka, na kateri bo tudi več članov TF, in da bodo na prireditvi lahko tudi tisti, ki bodo glasovali za katerega koli od naju.
Glede sporazumne prestavitve, če se kateri od naju te tekme ne bo mogel udeležiti ali če bi obstajali kakšni drugačni zadržki, sem pa že v odgovoru Loni napisala, da se strinjam.


K drugi točki.
Kaj je zate neto čas? Zakaj nima smisla drenjati se v prvih vrstah, če šteje neto čas? Kaj je zate bruto čas? Na katerih prireditvah pooblaščeni časomerilec meri neto čas in na katerih bruto? V čem je prednost enega in drugega? Kateri bo bolj ustrezen ne želeč se drenjati v prvih vrstah.
Kako je z improvizianimi štartnimi boksi za gladiatorje?


Neto čas zato, ker je to dejanski čas teka. Glede na to, da se na Ljubljanskem maratonu uradno merita oba, se mi zdi edino smiselno upoštevati neto čas. Ker sicer bo, če se na startu ne najdeva, v vsakem primeru v boljšem izhodišču tisti, ki se mu bo uspelo zriniti čim bolj naprej. To bi sicer verjetno bila jaz (ker nekateri radi zamujajo, tudi na start), torej bi se pričakovalo, da ne bi smela imeti nič proti, ampak ne želim imeti neke prednosti, ki za moje pojme ni poštena.

Sicer pa mislim, da tudi druge zanimajo tvoja pojasnila glede bruto in neto časa oziroma zakaj je neto čas le pesek v oči. :shock:


K tretji točki.
Zakaj šteje le uradno izmerjeni čas z elektronskim vezjem (ćip) in merilno elektroniko? Ali potemtakem ne verjameš časomerilcem na vaških tekmah. Ali se ti zdijo gorski teki potemtakem nerelevantni?
Kaj če kdo merilno vezje izgubi ali zadeva ne deluje? Kakšna je zanesljivost take meritve? Ali ti zadostuje točnost do stotinke sekunde?
Ali se ti zdi potrebno kalibrirati merilne inštrumente pri neodvisni inštituciji? Ali se je že kdaj primerilo in kdo ni bil registriran dasi je imel delujoč, veljaven in registriran lastniški ćip? Kaj storiti v takem primeru?
In kaj bi storila, če bi bila to ravno ti.
Ali torej ne zadostuje začeti z ramo ob rami in zmaga prvi, ki pride po legalni poti v cilj?


Moj poudarek je bil, da šteje uradno izmerjeni čas, ne pa npr. čas na moji ali na tvoji uri. Glede na to, da na LM čas merijo elektronsko, je edina možnost ta, da pač tečeš s čipom. Ne gre za to, da ne bi zaupala časomerilcem na vaških ali gorskih tekmah! Gre za to, da šteje uradni rezultat, in če gre za tekmo, na kateri merijo tako bruto kot neto čas, šteje drugi. Sam veš, da tistih, ki so na LM tekli brez čipa, ni na seznamu uvrščenih. V takem primeru je pač težko dokazati, koliko časa je nekdo porabil za to, da je pretekel progo. Edino če elektronika odpove ali če po krivdi organizatorja katerega od naju ne bi bilo na seznamu uvrščenih, bi kazalo upoštevati bruto čas, ki se ga da dokazati npr. glede na fotografije v cilju. Ampak edino v tem primeru, ne pa, če tekač ali tekačica pozabi namestiti čip.
Če startava z ramo ob rami, ti pomisleki sicer odpadejo, ker bi ti, če me prehitiš, tudi brez uradne uvrstitve, seveda priznala zmago - in bi pričakovala tudi obratno.
Ampak ponavljam, če bo start z ramo ob rami, naj bo v coni, primerni najinemu ciljnemu/želenemu tempu, in nikakor ne na koncu, da bi potem morala loviti najpočasnejše tekače in tekačice.


K četrti točki.
Ali verjameš v skupinsko delo pri tako samoljubnih športih? Koliko verjameš v lasten trud in lastne dosežke? Kako bi ovrednotila posameznika v primerjavi s skupino, ki ima še dodatno podporo vaditeljev, vodonoscev in na primer zdravstvenega osebja, vključujoč maserja? Si sicer ti ne bi upala izbrati drugačnega izziva oziroma stave?
Ali si pripravljena odteči kak tek pod navedenimi pogoji brez dostavljačev?



Tudi vrhunski tekači imajo zraven spremljevalce. :)
Če vztrajaš, pa sem pripravljena teči tudi brez spremljevalcev, samo v družbi tvojega sopihanja. :)
Uporabniški avatar
 tae
#162682
Špelca, ali imaš danes dopust ali pa nič dela v službi. Vidim, da si vse podrobno preučila in analizirala. Kaj bo rekel sedaj luzr ???


Ajaa, a sem že povedal, da še za nikogar ne navijam. Oziroma navijam za oba, naj obema uspe, kar si želita, če je to možno.
 spela*
#162684
tae napisal/-a:Špelca, ali imaš danes dopust ali pa nič dela v službi. Vidim, da si vse podrobno preučila in analizirala. Kaj bo rekel sedaj luzr ???


Ajaa, a sem že povedal, da še za nikogar ne navijam. Oziroma navijam za oba, naj obema uspe, kar si želita, če je to možno.


Sestavek sem napisala že prej, samo nisem hotela takoj objaviti - je treba ohranjati napetost. :D

Drugače pa upam, da te še uspem prepričati, da boš stavil name. :D
Seveda je pa želja predvsem to, da oba tečeva čim bolje. Luzr bo, vsaj mislim, spregovoril tudi o kazni za oba, če oba tečeva počasneje od 1:50.
Uporabniški avatar
 tae
#162702
spela* napisal/-a:
Luzr bo, vsaj mislim, spregovoril tudi o kazni za oba, če oba tečeva počasneje od 1:50.


Luzr, v drugih temah se javljaš, v svoji pa ne. Kaj je zdaj to ? O.K., sori ne bom ti težil, ampak kazen me pa res zanima. Ponavadi pri stavah govorimo o nagradah. Očitno je pri vama tako, da bo v vsakem primeru lahko tudi en kaznovan, v najslabšem primeru celo oba.
 spela*
#162703
Kar je za enega nagrada, je za drugega kazen. :lol:
Evo, moj predlog: če luzr izgubi, ima eno leto v svojem podpisu zapisano nekaj takega: "21,1-kilometrsko razdaljo sem na Ljubljanskem maratonu pretekel v času ... spela* je bila od mene boljša za ..."
In drugi predlog: zmagovalka/zmagovalec dobi od poraženca/poraženke majico z napisom, da je lastnik zmagovalec v stavi med nama.

Ideja o kazni, če ne tečeva pod 1:50, je pa luzrjeva, ne vem pa, kaj konkretno ima v mislih ...
(ampak pod 1:50 bom pa menda že tekla do takrat! :twisted: )

Glede sodelovanja navijačev je pa po moje najbolj smiselno pripraviti eno srečanje, ki bi vključevalo tudi tek ali druge aktivnosti.

Toliko od mene, sedaj moram pa res že narediti eno pavzo v tej temi, ker drugače bo videti, kot da se o stavi dogovarjam sama s sabo in nekaterimi, ki jih stvar zanima, ne pa z mojim nasprotnikom. :lol:
 luzr
#162707
Tae, izjemoma se javljam sem. Oglašam se v teme, ki so trenutno aktualne in pustim še drugim možnost pisanja.
Trapasto se mi zdi držati tole temo pod vrhom, saj je še deset mesecev do dogodka. Spela* že deluje taktično in temo vsake toliko potegne iz pozabe.

Najprej naju čaka nabiranje kilometrov.
Će se katerikoli ne bo sposoben privleči v cilj v 110 minutkah bo seveda sledila kazen. Nagrada bo zadovoljstvo ob pretečeni polovički.

spela* napisal/-a:
A se je tebi tipkovnica pokvarila ali obstaja kakšen drug razlog, da ob mojem imenu rišeš vzhodnokrščanske križe? :shock: :D

Glede štarta: če vztrajaš, da štartava skupaj, potem jaz vztrajam, da štartava v coni, primerni najinemu času. Če se ne najdeva ali kateri od naju na štart zamudi (spet le hipotetično :lol: ), potem mora šteti neto čas, ki je dejanski čas teka. Zakaj neto čas zate ne šteje, boš pa tako ali tako moral že v drugi temi pojasnjevati, ker to očitno tudi druge zanima, ne le mene. :lol:


bobr napisal/-a:Lisice, bič?


:shock: :shock:


To je bolj matematični znak, ki se ga verjetno spomniš s teka blagih pokojnikov...
Lahko štartam čisto prvi, če boš ti začela čisto zadnja in obratno.
Očitno te je strah spopada z ramo ob rami.

Bobr je pač priznal kaj ga podžiga. Pri treningih, seveda...
Pravzaprav sem imel v mislih drugačne kazni.
 spela*
#163301
Medtem, ko čakam na tehtne luzrjeve odgovore, vas le opozarjam, da je stavi dodana anketa. Odprta bo vse do dogodka, tako da se ne mudi z glasovanjem, po želji pač spremljajte najine treninge in napredek in glasujte potem. :D

Jaz se bom glasovanja vzdržala. :wink:
Uporabniški avatar
 Cormi
#163313
luzr napisal/-a:Trapasto se mi zdi držati tole temo pod vrhom, saj je še deset mesecev do dogodka.


Ampak res ej.
 spela*
#163315
Cormi napisal/-a:
luzr napisal/-a:Trapasto se mi zdi držati tole temo pod vrhom, saj je še deset mesecev do dogodka.


Ampak res ej.


Že, že, ampak priprave se začenjajo že zdaj.
Tudi na berlinski maraton ne moreš kar tako, brez nekajmesečnih priprav. :wink:

Saj imaš v bistvu prav, ampak jaz potrebujem motivacijo za treninge v mrazu in dežju. :oops: :lol:
Nazadnje spremenil spela*, dne 15 Dec 2008, 22:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 tae
#163319
Odgovor na anketno vprašanje: tisti, ki bo imel boljši čas. :D :lol:
 spela*
#163332
tae napisal/-a:Odgovor na anketno vprašanje: tisti, ki bo imel boljši čas. :D :lol:


To je pa diplomatski odgovor. :lol:

Pomembno vprašanje pa je: bruto ali neto čas? :roll: :lol:
Uporabniški avatar
 bobr
#163335
spela* napisal/-a:Pomembno vprašanje pa je: bruto ali neto čas? :roll: :lol:

Tole morata izzivalca razjasnit pojme kaj je pomembno in kaj ne. Večini TF populacije je važen neto čas, le vidva sta izjeme s temi dilemami :wink:
Uporabniški avatar
 pegaz
#163832
Kok sta lušna!
;)

Zdej pa le nabirat km, pa ne vse v enem tednu!
Uporabniški avatar
 5rca
#163861
kok je šele Luzerjev kuži lušn :lol: sem mu včeraj dovolila, da je stal z eno tačko na moji čisti supergi :wink:
Uporabniški avatar
 tae
#164788
Luzr in Špelca !

Vem, da je še daleč, vendar imata le še 2 dni upravičenega "počitka". Z novim letom se bo potrebno začeti pripravljati. Tudi tema o polmaratonu kar malo miruje.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA