prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 grb
#259169
:clap: :clap: :clap: :clap: itak so besede odvec :-)
Uporabniški avatar
 EčO
#259202
Tek od doma do »poletne rezidence« v avtokampu Sv. Marina v hrvaški Istri se mi je že kar nekaj časa potikal po možganih. Zgodil pa se je, tako rekoč hipoma. Par telefonskih klicev in trije smo bili usklajeni v trenutku. Objava na TF sicer ni dovoljevala veliko časa za razmislek, ampak kljub temu dovolj, da je do konca zakurila še enega. :D

Glede na kratek čas med odločitvijo in izvedbo, moja glava ni bila čist 100 %, še posebej, ker je v ponedeljek močno zapekla in zabolela zadnja stegenska mišica in vezi in kite na notranji strani desnega kolena. Ampak kaj bi to… :mrgreen:

Štart na Uncu v petek malo čet 16.00. Dogovor je bil, da gremo s tempom 6.00 na km. Pa ja de…… Letelo je krepko pod pet. Zunaj pa vročina za znoret. V spremljevalnem avtomobilu sem imel spakirano hrano in pijačo. Pijača ohlajena in shranjena v hladilni torbi je bil najbrž (ugibam) eden od vzrokov za moje prebavne težave že takoj na začetku. Bo v bodoče treba piti sparjeno pijačo. Na tako je namreč navajeno moje telo med večino treningov, kjer pijačo tovorim v bidonih s sabo kar sam. Luksuz spremstva in hladne pijače torej lahko zahteva tudi svoj davek. Moja sotrpina, prav tako pa tudi naš neprecenljivi spremljevalec, so se že takoj za Postojno nejeverno spogledovali in sramežljivo skrivali svoje dvomljive poglede in komentarje, ki so moj uspeh v končanje teka postavljali na velik vprašaj. Z velikimi težavami in z neprestanimi postanki v okoliških grmih sem se nekako privlekel do naše prve in edine planirane postojanke. Osebju Gostilne Potok http://www.etrips.si/sl/accommodation/potok se še enkrat zahvaljujem za vso gostoljubnost in za vse postrežene dobrote. :laola

Jaz sem sicer večino časa preživel v sanitarijah, kjer sem se potrudil in res temeljito izpraznil svoj prebavni sistem. Topla goveja juha je naredila oblogo v mojem želodcu. Pijača, ki sem jo že predčasno zmetal s hladilne torbe v prtljažnik spremljevalnega vozla, pa se je na vročini že malo pogrela. Nadaljevaje je bilo zame nepričakovano in presenetljivo lahkotno, kot da se pred tem ne bi nič dogajalo. :clap:

Nastopile pa so težave drugačne vrste. Noč, promet in dokaj ozka cesta…. Gledano iz tega zornega kota ta podvig ni bil najbolj pameten. Prav lahko bi se zgodilo, da bi se kateri od nas nenamerno znašel, kje na severu Nemčije zložen na prikolici ali čolnu kakšnega iz dopusta vračajočega se Nemca. :bum:

Pravo olajšanje je nastopilo, ko smo takoj za mejo zavili na staro vzporedno cesto, kjer je bil promet dokaj znosen. Spust proti Matuljem je minil kot bi trenil in letelo je… Baje tudi pod 4.30. Ampak ali je tega treba bilo? Najbrž ne!! Kmalu so se pokazale posledice. Bolečine v nogah in podplatih. Najprej je potarnal žabc, kmalu pa sem se pridružil še jaz z mojo že prej načeto desno mečno mišico, edino zajc ga je gnal v svojem polomljenem vendar neuničljivem stilu. :?

Ko se je pot začela prijetno vijugati gor in dol ob mondenih obmorskih krajih so se bolečini v kolenu in stegnu ponovno pridružili želodčni krči. Kaj je bil vzrok tokrat ne vem?? Posledica je bila ponovno praznjenje želodčnega prostora in to na nič kaj intimnem kraju sredi Lovrana. :oops:

Takoj po tem opravilu je meni ponovno steklo. Odločil sem se, da do nadaljnjega, v izogib morebitnim ponovnim želodčnim težavam, konzumiram zgolj vodo. Samo ob vodi sem vztrajal nadaljnjih cca 40 km, ko se je moj želodec začel oglašati na način, ki mi je poznan, da si želi kaj konkretnega, in da bo to tudi prebavil in posredoval naprej. Kljub temu sem zelo previdno poizkusil zgolj s parom »bobipalčk«. Na naslednji postojanki pa sem mu glede na signale postregel še s par čokoladnimi napolitankami. :clap:

Za nami je bilo že krepko čez 100 km. Zadnji kilometri pa so bili pretežno v klanec. Lagal bi če bi rekel, da mi tempo, ki ga je tokrat diktiral Zajc ni ustrezal. Sem pa prvič videl zajca vsaj deloma izmučenega. Vsesplošno utrujenost in res zahtevno traso smo premagovali s humorjem, reševal pa nas je tudi Rosi s svojimi vse pogostejšimi postojankami. :cast1:

Za zaključek lahko povem, da mi je uspelo zgolj zaradi družbe. Takšen projekt v solo izvedbi je obsojen na propad že v štartu. Zato še enkrat hvala žabcu in zajcu za res enkratno družbo. Prava norca sta. Rosi… Brez tebe pa itak ne bi prišel niti do Ilirske Bistrice.


Če danes povzamem dogajanje in o njem razmislim… Ja, treba bo poiskat novo traso in se je lotit!! :D :D :D
Uporabniški avatar
 RoKo
#259211
Bravo fantje. :laola Pa nikar ne pričakujte, da bo ste ob tej potovalni hitrosti kaj kmalu še koga pridobili :D :D :D :D Tempo pod 5:00 je pa res malo prehuda.
No, sam da se je fajn končalo. Zbrali ste pa najbolj prometno noč v letu. :Fslo :Fita :Fger , vse ga je blo.
Uporabniški avatar
 grb
#259460
Ni bil ravno ultra trening, ampak je pa tko dobra fora da jo moram nekam napisat :-) Brez kakega posebnega plana, brez ure in GPSa mi je ratalo danes naredit tocno en maraton :)

http://www.mapmyrun.com/routes/view/45843612

No po mapmyrun celo kakih 20m več. torej je v koncni fazi celo bil ultra trening :-)
 domen92
#268196
Zdravo!
Da ne bom nove teme odpiral, bom kar tuki prašal.
Zanima me če kdo ve za kak ultramaraton dolg cca 120-140 km, pa da je pomožnosti v naših sosednjih državah, tam nekje konec poletja. Bi biw zelo hvaležen za odgovor, zato ker imam zadan cilj za letošnje poletje približno tako razdaljo, pa nevem še za prow noben primeren tek. Hvala vnaprej in lep tekaški pozdrav:)
Uporabniški avatar
 tadejz
#268204
Za konec poletja v bližini vem za naslednje, ampak so teki na čas:
Beograd 12h, 24h: http://rs.srichinmoyraces.org/aktivnost ... /index.htm
Styr 100km

Maš pa kar nekaj 100km ali 12h, 24h tekov v bližini (vendar so pred koncem poletja):
pri nas 24h Grosuplje
Italija:
http://www.theabbotsway.com/ 125km
http://www.goldenclubrimini.it 100km Rimini Extrem
http://www.100kmdelpassatore.it/
100km Seregno
en kup Trail tekov
Hrvaška:
Forrest Gump 12h
Madž:
Ultrabalaton 212, polovička, štafete

Več poglej npr tu: http://marathons.ahotu.com/
Uporabniški avatar
 Torkel
#269569
Oj!

Evo leto se obrnilo na 2012. Eden od mojih letošnjih planov je tudi tek daljših tekov( v moji glavi so to teki, daljši od maratona, bi pa rad šel tudi nad 100 km). Tekač sem sicer že ca. 20 let (starost 42 let). Za menoj je nekaj maratonov, en tek na 60 km, dosti malih maratonov. Tedensko pretečem povprečno nekje okoli 70 km, so pa tedni ko grem preko 100 in tedni, ko se mi ne da in jih naredim 20 ali še manj. Pozimi tečem na tekaški stezi v prostoru (pri 5 stopinjah plusa in manj ne grem tečt ven - težave z bronhiokontrakcijo).

Zaenkrat rabim kako tekaško družbo. Me na momente prime (tudi sedaj v zimskem času), da bi se z avtom odpeljal do Sežane in jo preko Trsta mahnil nazaj v Slo preko Seče in na hrvaško ali pa se spravil teči po Istri. Ima še kdo podobne ideje za to leto in začneva skupaj?
Uporabniški avatar
 ROSI64
#312049
Ni ravno ultra trening, je pa malo daljši trening. :D

Če se mogoče še kdo pridruži :D (ne smem smetit teme v rubriki PST, :wink: ker bo spela* huda :argue: )

Torej forrest je tako objavil:
V soboto 31.8. načrtujem en dolg trening tek s štartom ob 7:00 na Viču(pri tabli PST 0km).Če ima kdo željo popestriti svoj trening,je vljudno vabljen.Razdalja ustreza krogu PST-ja.
Trasa je zanimiva,razgibana(brez skrbi,tudi nadomestek Golovca se bo našel),sam trening pa vključuje tudi brezplačen ogled Ljubljanice,srn in ostale golazni :lol: .
Na 16.in 24.km je odprt Mercator(za vse žejne,lačne) in možnost prevoza v Ljubljano z urbana kartico (za vse onemogle :-- ).
Pa še trasa http://www.endomondo.com/routes/236457489 -možnost modifikacij.
Vljudno vabljeni.

Trenutno prijavljeni:
forrest
ROSI64
Indi
Nazadnje spremenil ROSI64, dne 30 Avg 2013, 20:56, skupaj popravljeno 1 krat.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA