prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#256810
Danes bil na Kodeljevem. Tako, kot vedno, precej tekačev in tekačic.

Žal pa je, kot opažam že dlje časa, opaziti pomanjkanje tekaške kulture.

Po opravljenem ogrevanju(6 krogov po osmi progi) pridejo na vrsto tekaške, raztezne vaje, itd...

Nato preidem k glavnemu delu treninga, 5x200m, ki jih seveda izvajam po prvi progi. Na njej pa mnogo tekačev, ki žal tam nimajo kaj iskati. Številni tekači v počasnem tempu capljajo po prvi progi v tempu 6min+/km. Eno izmed osnovnih tekaških pravil je, da je prva proga namenjena hitrejšim tekačem oz. tistim, ki tam delajo intervale in druge oblike hitrostnih treningov. Dam en primer, ki se je zgodil danes. Tečem okrog 25km/h, ko se pred mano znajde punca, ki teče v jogging tempu. Pa še z mp3-jem povrhu. Da ja nič ne sliši, kaj se dogaja okrog nje. Ne želim si predstavljati, do kakšnih posledic lahko pride, da se nenadoma odloči, da zamenja progo, medtem ko jo jaz prehitevam. Minimalna posledica je zagotovo padec.
Ne razumem, kakšno veselje mora to biti teči eno uro po stadionu in nabijati kroge. A ni čez cesto it lepše delat kilometražo na Golovec?? Take stvari mi ne bodo nikoli jasne.

No, pa da ne zaidem s svoje teme sporočila. Prva proga je namenjena hitrejšim tekačem. Z vidika varnosti in tudi spoštovanje do drugih sotekačev, ki jih tisti, ki polnijo prve proge, žal nimajo.

lp
#256812
Se strinjam s tabo, da prva steza ni namenjena joggingu.
Ne strinjam pa se, da bi se moral počasnejši tekač vedno umakniti hitrejšemu. Nekdo intervale teče hitreje, kdo drug pa počasneje. Hitrejši naj prehiteva po zunanji strani - takšno je tudi pravilo na tekmovanjih.

Kje si pa na Kodeljevem našel 8. stezo za ogrevanje? :wink: :D
(saj vem, kaj si hotel reči, samo kolikor vem, ima Kodeljevo 6 stez)
#256817
spela* napisal/-a:Se strinjam s tabo, da prva steza ni namenjena joggingu.
Ne strinjam pa se, da bi se moral počasnejši tekač vedno umakniti hitrejšemu. Nekdo intervale teče hitreje, kdo drug pa počasneje. Hitrejši naj prehiteva po zunanji strani - takšno je tudi pravilo na tekmovanjih.

Kje si pa na Kodeljevem našel 8. stezo za ogrevanje? :wink: :D
(saj vem, kaj si hotel reči, samo kolikor vem, ima Kodeljevo 6 stez)


Ups, ja, hitro sem pisal, prav imaš, šesto :)

Nisem mislil, da se naj počasnejši umika hitrejšemu, mislil sem, da je ta proga namenjena tistim, ki delajo intervale/šprinte/tempo teke/itd...in ne razteku...za to je narava :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA