prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 stas
#245066
Leto 2011 je leto srememb. Ne vem za kaj se vse to grem, ker bo tako ali tako leta 2012 konec sveta :wink: .

No pa lepo po vrsti:

Že 26-ti dan ne kadim. Lepa, luštna razvada, ki sem jo gojil 15 let. Čudovite izkušnje. No, ker se vse lepo nekoč konča se je tudi to.

Kaj čem delat s seboj brez cigareta? Kam naj se dam? Ne morem sedeti kot kup nesreče. Grem hodit. Najprej po ravnini potem pa še malo višje. Za začetek bolj po slemenu, potem pa od podna do vrha (Debni vrh nad Ljubljano).

Nasledni korak je bila ura s pulzmetrom. Berem forume, gledam internetne prodaje, hodim po trgovinah, zabijem ene 33 ur preveč za eno uro. Kupim Sigma 25.10-zelo zadovoljen. Takoj se vidi, da sem tekač :D !

Berem zdravo življene in ostale forume... Naletim na TF in "odbitka" Wego. Berem ga kot prvo revijo za odrasle :D . Z občutkom, nihče me ne sme motiti, večkrat preberem isto, se vračam na stare objave...

Odločitev: "Če zmore on, bom tudi jaz!"

Včeraj opremljen z pulzmetrom, ponovno najdenim programom Nokia Sports tracker odhitim do PSt-ja, ker asfalt baje ni dober (vir TF) in začnem. Malo prej sem razmišljal, kaj če bi začel s programom za drugi ali tretji teden. Tisti dve minuti bom že tekel-malo morgen. Uspešno zaključil 1 min teka, 2 min hoje 12x ponovitev (jebenti, ni tko lahko). Pečejo piščali, bolijo meča. Pljuča začuda ok.

Kuža je tokrat ostal doma in je tiščal svoj mehur nekoliko dlje, saj menim, da v začetku rabim mir in koncentracijo za tek. V nadaljevanju je želja, da tečeva skupaj.

Zaključek:

Tekel in hodil sem 4,36 km, pace avg. 8:15 min/km, povprečni pulz 130, max pulz 167.

P.S.
kategorija mlajši dečko (34 let), 178 višine pri 90 kg žive teže.

Nekomu sem moral povedati svoje izkušnje in menim, da je tale forum bolj primeren kot pogovorne urice v gobarskem društvu.
Uporabniški avatar
 Wega
#245069
Ha, a kar malo preskakovat si hotel, kaj? In še: ha! jaz sem prvič pretekel/hodil 0,36 kilometra več :roll: !!

Resno pa: dobrodošel med tekači. :clap: :clap: :clap: Kajenje in tek sta bili najboljši odločitvi v tvojem življenju. Vsaj v mojem sta bili. Piši še, kako ti gre in kje se lahko prijaviš na pogovorne urice v gobarskem društvu.


PS, pri psu bodi pozoren, če nima kondicija mora tudi on začeti postopoma.
 stas
#245070
Hvala za dobre želje!

Wega, pomoje je teb merilc metrov mal pretiraval. Si se prpravljen za 360 metrov skregat ane? :D

Gobarji ja!!! :clap:

Pes ma pa preveč kondicije. Dvoletni nemški boksar-hiperaktivc.

Komi čakam četrtek! :laola
Uporabniški avatar
 Classix
#245072
Kapo dol za obe odločitvi in dobrodošel med tekači!

LP
Matjaž
Uporabniški avatar
 AVI
#245073
...le tako naprej...nimam kaj dodati....kot kapo dol za obe odločitvi...sedaj pa le vztrajaj....se splača... :lol: :lol: ...drugače pa, vsi smo bili enkrat na začetku...i :D
Uporabniški avatar
 5rca
#245075
pomoje bi moral še Clasixovih "120 do Palmanove prečitat" (nisem ziher, če je točno tak naslov) ... tudi zelo zanimivo branje :)
 stas
#245076
5rca napisal/-a:pomoje bi moral še Clasixovih "120 do Palmanove prečitat" (nisem ziher, če je točno tak naslov) ... tudi zelo zanimivo branje :)


A lahko kdo kakšen link prilepi? Mi je zanimivo te "mazohistične" dnevnike brat. :D Bl k boli bol mi paše. Od Wege mi je všeč, ko pride od bolečega mezinca do vnetja slepiča za tren oka. :D
Uporabniški avatar
 Vreme
#245087
Z veseljem beremo zapiske nekoga ki je na začetku. kar piši še bomo brali :wink: , seveda pa čestike za pogumen začetek, sicer pa si tako ali tako sam ugotovil, da nima smisla prehitevat :mrgreen:
Nazadnje spremenil Vreme, dne 26 Jan 2011, 19:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Asparagus
#245101
Gotovo si perspektiven, ker si se tako organizirano lotil :wink: , ura, programi,literatura...
Jaz sem našla TF in prave informacije šele čez pol leta.
Začetek je bil krog okoli domače ulice(1,2 km), tečem dokler gre..., ponoči, ko me sosedje ne vidijo. :oops:
Čez dva meseca bo 4 leta :D, tek je bil in je še vedno neverjetno pozitivna izkušnja.
 stas
#245121
Ker nisem mogel počakati na danes, ko je bil predviden naslednji tek, sem hodil/tekel že včeraj. Cel dan me je bolela glava, doma so obležali, razsaja neka viroza. Sem se odločil, da grem! Pa bo kar bo. 8)

Glavobol ni ponehal, užitki pa so bili vseeno tam. Noč, ura malo čez 20:00, PST in računanje: "koliko moram tečt, aha zdaj hodim, koliko ponovitev sem že naredil?"

Hodil/tekel 3,45 km, HRavg 132, HRmax 176.

Danes pa zares počivam, verjetno samo en daljši sprehod s psom. Sem mu že mal dolžan, saj po teku ne greva prav daleč na sprehod.

P.S. meča in piščali so tokrat ostale tiho.

Petek bo kul! Komaj čakam. :laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA