prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 skorc
#246830
Dovolj filozofije, spet sem pri pravi stvari... Stari mački, kako izleda vaš program treninga za 24h+ oziroma 200km+ teke? V enem kosu. :D
Uporabniški avatar
 Cveto
#246831
skorc napisal/-a:Dovolj filozofije, spet sem pri pravi stvari... Stari mački, kako izleda vaš program treninga za 24h+ oziroma 200km+ teke? V enem kosu. :D


A to misliš po asfaltu in ravnina?
 skorc
#246858
Cveto, kje se pa da najdit 200 km ravnega asfalta? :)

Zdravko, paaaaaa.... Brez tekmovalnih in časovnih ambicij. Nekaj turističnega. Ne za letos, samo, da si dolgoročne cilje znam pošlihat. Te od DUV-ja sem že preizkusil. Razen to varianto 24h. A to so na novo dodali? Mislim, da lani še ni bilo.

V marca bi se rad pobral in zalaufal moj stari trening program:
- pon : 4.50 min/km - 17 km
- tor: 4.50 min/km - 17 km
- sre: pavza:
- čet: 4.00 min/km - 3000m, 5.20min/km - 1000m trikrat
- pet: pavza:
- sob: 5.20 min/km - 50 km (vsaka tretaja sobota 25 km).

Pa nimam občutka, koliko je to O.K. osnovna in kdaj naj začnem spuščat tempo, pa dodajtat "dolge", da bi do Balatona 2012 vsaj neko "turistično" formo osvojil.

Drugače imam pa letošnji tihi plan Biel, Logarsko in Gmünd (glasen bo postal, ko bo naša zvedla). :D

Pa ena taka tema je, ko se mi zdi, da nismo še nič pisali o treningih...
Uporabniški avatar
 ROBOCOP
#246865
Jaz sem treniral po tem načrtu
pon. 10 do 15 km počasi pulz 120-135 udarcev/min (lahkoten trening)
tor. intervali 6 x 5 min tempo pulz 160 ud/min, 3 min počasi, da je pulz padel na 120 ud/min( prej 3 km ogrevanje in nato 3 km iztek)
sred. isto kot pon.
čet. šprinti v hrib 30 x po 200 metorv gor hitro, dol počas (prej 2 km ogrevanje in tekaške vaje cca. 45 min), nato 2 km iztek
pet. isto kot pon.
sob. fartlek po gozdu od 6 do 10 km
ned. dolgi tek od 20 km naprej tempo 135-145 ud/min

drugi teden sem povečal za 1/3 in naslednji teden še za 1/3 (šprinti v hrib 40x in 50x, intervali 8x, 10X, dolgi teki vse do 38 km, no je šlo tudi do 45 km)), četrti teden pa sem spustil za polovico zadnjega tedna.
To sem počel 3 mesece pred tekmo in šel Biel 9:30, Logarska 6:30, tko da mislim, da se nimaaš kaj bat!!!
No pa vsako drugo jutro sem hodil iz doline Celja na Grmado v hrib višinske cca. 300 m. Pa srečno
Uporabniški avatar
 dexi27
#246870
Kak zgleda priprava za 200 + hmmmm :roll:

Pr men takle tek vsak dan zjutraj minimalno 16 km, tempo po občutku lahk je to 5:00, lahk 4:30 lahk pa tud 4:00.

Nato če imam čas sledi še en trening, zdaj pozimi je to tek na smučeh, ki je dolg od ene ure pa da ure in pol ali pa popoldanski bolj izi tek kakih 10 kilometrčkov. Poleti pa imam jaz za drugi trening kolo, tko vsaj 3 krat na teden od 50 do 60 km. Vsake tolk časa si prvoščim tudi kak vzpon na Pohorje in to je to.

Kaj se pa samega teka tiče pa v kosu za trenig letos še nisem pretekel več kot 25 km, lani pa 32 km.

Vseen pa to pol na leto nanese kar nekaj kilometrov.

No pa še nekaj, prepričan sem da univerzalnega načrta ni, vsak trenira kot mu odgovarja, je pa nekaj kar je meni jasno, da brez kilometrine ni nič. Ko se spomnim svoje prve stotke in pa recimo lanske letne Tran-Slo je razlika očitna (beri 15.000 kilometrov treninga vmes). Po prvi stotki mi na misel ni več padlo, da bi naslednji dan sploh kaj odtekel, lani pa ... :D
Uporabniški avatar
 Cveto
#246883
Za take razdalje, kakih intervalov res ne potrebuješ.
Samo čim več kilometrine. Jaz treniram skoraj vsak dan, po asfaltu vsaj 10km, pol pa še mal po gozdu "traill" Za vikende pa v hribe, hitra hoja z tekom, kjer se da.
Samo, mislim, da imaš ti namen tvojih 200km prelaufati po drugačni podlagi, kakor jaz.
Ali pa se motim?
Ampak priporočam ti, da kljub tvojim treningom vsaj na 14dni narediš enega dalšega - nad 50km po različnem tereni (planinske poti, makadam, asfalt) gor, dol. Tako deluje več mišic, kot samo pri teku po asfaltu.

Lp Jure - Cveto
Uporabniški avatar
 EčO
#246900
Predlani ko sem se pripravljal na Balaton sem se preteral. Vsak trening je bil skoraj na maximumu. Tek se mi je že malo zagraužal. Regeneracije skoraj ni bilo. Ciklično sem ponavljal kratke teke, intervale, fartleke in dolge teke. Ampak vse na visokih obremenitvah. Plan sem si naredil sam in sicer tako da je bil "kako" težji trening naslednji dan pa lažji, vendar sem v želji po napredovanju tudi te lažje teral do konca. Nekaj časa je sicer šlo navzgor in Balaton mi je zelo dobro uspel, potem pa je voz začel lesti nazaj. Lani sem skoraj celo lero zabušaval in se zredil za 10 kil.

Vrnil sem se lani v jeseni in sicer brez ure, pulzmetra in večinoma bos. Tekel sem po občutku, v začetku tudi veliko hodil. Glavni cilj je bil in je še vedno uživati v naravi. Med tekom ne gledam na uro, ne gledam na pulzmeter, ne gledam na tempo na km. Nekje do januarja letos sem približno ocenjeval čas po stenski uri v dnevni sobi. Kilometrov nisem štel niti beležil. V sredini januarja sem ugotovil, da mi moj mobilni telefon omogoča sledenje s pomočjo GPS. Sedaj pred tekom vklopim aplikacijo, telefon zavijem v folijo in ga spravim v žep in se ga ne pritikam do konca teka. Še vedno mi je pri teju vodilo užitek. Na koncu pa iz radovednosti pogledam pretečene kilometre čas in pace.

Tečem vsak dan, čeprav to ni obveza Od decembra se mi zdi, da sem spustil 4 dni. Razdalje so od 2,5 km do 15 km med tednom. Sobota in nedelja si privođčim 25 + tja do 50. Po navadi sploh ne načrtujem razdalje v naprej, ker veliko tečem "raziskovalne teke". Intervalov ne delam. Tempo pa je zelo različen od skoraj sprehoda pa do kar hitrega teka, kot je bil na primer danes

http://www.endomondo.com/workouts/mBFZvKt8cNs


Zeenkrat mi je tako najbolj všeč
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#246919
skorc napisal/-a: Zdravko, paaaaaa.... Brez tekmovalnih in časovnih ambicij. Nekaj turističnega. Ne za letos, samo, da si dolgoročne cilje znam pošlihat.

Moja resnica je takšna, da se med tednom nikdar nisem ločil od maratonskih treningov. Izjema so bili zimski dolgi teki čez vikend, okrog 4 ure, pa potem čim več trekingov, maratonov in ulter v zmernem tempu, ki te ne položi v cilju, temveč ti da nasmešek nadaljni pospešek (rima je ukradena od Tulčice).
Druge plane treningov sem bolj bral, kot izvajal.
Ravnokar sem odtekel maraton v Veroni in v soboto bom probal 12 ur Šmarne gore. To so zame treningi za dosego glavnega cilja v sezoni. Dobra volja in družba pa sta zame super ultra kategoriji in sta 24 + :D
 skorc
#246937
Da bi šel na tekmo trenirat imam še premalo v glavi. Lani sem poizkušal to v Eisenachu, pa sem potem na progi zdivjal. Delno je bil to tudi razlog, da sem potem v Biel-u, zgrešil tistih 7 minut od zastavljenega cilja. Razmišljam pa, da bi poizkusil Čazmo vzet za trening.

Zdravko tistega prvega stavka ne razumem najbolje. Da se med tednom nisi ločil od maratonov? Torej vsak dan en maraton med vikendom pa počitek?

Nekako se vidim v planu B od DUV-ja. Plan A je pa kar malo divji. V enem tednu 3x60km?

Aja, pa kar mi še navzkriž hodi... skupno vsem, ki vas berem se mi zdi, da sem si jaz predstavljal več "dolgih počasnih tekov" mesečno. Sam sem razmišljal med 70 in 100 km.
Občutek pa sem dobil, da ste delali med 35 in 50 km?
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#246940
ZdravkoC napisal/-a: Moja resnica je takšna, da se med tednom nikdar nisem ločil od maratonskih treningov. Izjema so bili zimski dolgi teki čez vikend ...

Beri: "Program treningov za maraton" + dolgi teki, ki so npr.
- Šentiljska planinska pot
- Haloška pot
- Drava country cros
- prečenje Pohorja
- čez Kozjak
- po obronkih mariborskega Pohorja+Areh
- Knapovska pot
Uporabniški avatar
 cvalenti
#246942
Sam ne treniram ultre. Kolega, ki trenira in hodi na omenjene tekme, vedno pove kakšen trening je naredil oz na kakšni tekmi je bil. Ker sem preko njega spoznal, da je zeloo pomembna glava itd, me je začelo zanimati vse okoli tega, ampak ne kot tekmovalca oz človeka, ki bi to treniral, le literaturo sem začel prebirati. Posredujem ti en članek, ki je kar zanimiv:
http://forrestgump.bloger.hr/post/pretrcati-ultramaraton/647521.aspx
Uporabniški avatar
 dexi27
#246947
EčO napisal/-a:Predlani ko sem se pripravljal na Balaton sem se preteral. Vsak trening je bil skoraj na maximumu. Tek se mi je že malo zagraužal. Regeneracije skoraj ni bilo. Ciklično sem ponavljal kratke teke, intervale, fartleke in dolge teke. Ampak vse na visokih obremenitvah. Plan sem si naredil sam in sicer tako da je bil "kako" težji trening naslednji dan pa lažji, vendar sem v želji po napredovanju tudi te lažje teral do konca. Nekaj časa je sicer šlo navzgor in Balaton mi je zelo dobro uspel, potem pa je voz začel lesti nazaj.


Tole je pomembno, ni narobe če velik treniraš, ampak pomembno pa je, da z glavo 8)
 skorc
#246948
Hvala. No saj neke osove sem si do sedaj že pošlihtal. Vsaj tako mislim. Bolj me grize en stavek, ki sem ga prebral ne vem kje, od ne vem koga, nekaj takega:

"...pravi ultramaratoni trajajo dlje od 24h oziroma več kot 200 km, tisti, ki pa laufajo manj, so pa začetniki, ki ti zjebejo dan"

(po spominu, od ne vem kje).

Potem prvič tečeš nekaj daljšega od 42,3 km, pa se sprašuješ če si ultraš, pa greš prvič čez 75 km, pa se sprašuješ če si ultraš, in potem prvič prerineš čez 100, pa spet isto vprašanje... Odgovor je pa tisti kvazi citat zgoraj. :)

Očitno je stvar 24+, 200+ toliko individualna, da splošnega programa ni, ampak se mora najti vsak sam. Okvirno pa sem že dobil sliko kako pa kaj. ;)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA