prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 fafko
#341785
Pozdravljeni, rad bi odtekel ljubljanski maraton... pripravljem se kar intenzivno, vendar mi kar nekaj stvari še ni najbolj jasnih.
Torej...v nedeljo naj bi odtekel zadnji daljši tek, 35 km, vendar ni šlo dobro...s seboj nisem imel niti tekočine niti gelov...tako, da sem nekje na 30 km čisto pregorel...za zadnja 2 km sem porabil 20 min...glikogen pač...
Sedaj me pa zanima...če na vsakih 5 km vzamem gel in izotonični napitek, bom s tem dobil dovolj energije še za preostalih cca. 10 km?...bo dovolj, če na okrepčevalnicah vzamem samo banane in čokolado?...ali je gel boljša rešitev?...baje naj gela ne bi vsi dobro prenašali...
za odgovore se že vnaprej lepo zahvaljujem...
Uporabniški avatar
 majcka
#341786
Če na gele nisi navajen in ne veš, kako jih prenašaš, najbrž niso ravno optimalna rešitev. Ne glede na to ali greš na maraton ali na kako drugo tekmovanje. Z geli se lahko igraš na treningih, pa še to ne tik pred zdajci.
 papikele
#341791
Še jaz bi nekaj vprašal
Kakšna so kaj vaša mnenja se lahko to nedeljo (zadnjih 14dni) pred LM naredi še zadnji dolgi tek? govorim o tistem glavnem treningu 35km z pospeševanjem zadnjih 10km ali je potrebno količino kilometrov zmanjševati že 3 tedne prej?
 mdebelak
#341792
Jaz osebno sem končal z dolgimi teki do LJ.
Tako sem navajen, da zadnje tri tedne delam predvsem na tempo tekih do 20 km za maraton in do 15km za polmaraton.
Zdaj pa, če je to prav nevem, meni tako nekako ugaja.
:laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA