Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#128211
Po enoletnem premeru je bil v okviru Tedna mladih organiziran Tek po ulicah Kranja. Priznam da sem na začetku dobil kar rahel odpor do tega teka. "Spet ena sama enoličnost mestnega teka ter vročina me čakata," sem si mislil. Vseeno se odločim da ta dan ne grem v hribe nabirat kondicijo, ampak jo preizkusit na dirki.

Na štartu se nas zbere le okrog 60 tekačev, kar je očitna posledica včerajšnjega Teka trojk in pohoda ob žici. Vreme skorajda idealno saj malo piha veter, ki blaži majsko vročino.

Štart in gasa! Že takoj na začetku prvega kroga po prehodu čez most čez Kokro se izrazito oblikujeta dve "kakovostni" skupini. V prvi seveda vsi najboljši tekači z Janezom Ferlicom na čelu , v drugi pa bolj rekreativni pa tečemo jaz TF-jevec Rok ter še dva tekača. Na začetku imam občutek da bi vsem preostalim v tej skupini z lahkoto ušel in se napotil na lov za vodečo skupino. Ampak se raje skorajda ustavim da počakam ostale za nekaj metrov zaostale tekače in z njimi nadaljujem bolj s krogi po Kranju. Po delu prehodu čez Kokrski most trasa pelje navzdol skozi vas Huje v kanjon Kokre in nazaj navzgor v stari del mesta Kranja. Navzdol se kar prepustim gravitaciji in se nekoliko "mlahavo" pritečem v kanjon. Spet raje počakam tekače, kot pa da na lastno pest bijem boj s klancem proti Maistrovem trgu. Tu je potem teči kar prijetno skozi ozke ulice skorajda do Pungarta in nazaj proti glavnem trgu v nov krog. V drugem krogu se s še enim tekačem rahlo oddaljiva od preostale "rekreativne" skupine. Taktično ubiram res čim krajšo varianto traso, kar mi doprinese kar nekaj sekund. Žal sva v 3. krogu kljub ne popuščanju tempa spet ujeta. Tu naletiva že na prve tekače, ki so zaostali že za cel 1,7 kilometrski krog. Teh zaostalih tekačev postane vedno več in več. Še na nobeni dirki doslej jih nsiem toliko prehitel. So pa kar dobro sredstvo za krajšanje časa in dvigovanje motivacije. V 4. odločilnem krogu pa se mi poplača dolg iz prvega kroga, ko sem očitno porabil tisti višek moči. Zato zaostanem za dvema tekačema iz "rekreativne" skupine, ki sta se očitno veliko bolj varčevala z močmi vse prejšnje kroge. Vendar prehitevanje zaostalih tekačev mi da moči da pridem do cilja. Čas dobrih 27 minut in 8. mesto absolutno ter 2. v kategoriji 19 - 28 let. Zaostal sem le za soorganizatorjem teka Janezom Ferlicom. Hec pa je tem, da sem star šele 18 let.

Lahko rečem da je šlo za dobro organiziran tek, ki pa na žalost iz omenjenih razlogov ni pritegnil velika števila tekačev.
Uporabniški avatar
 GTA
#128220
Kar lep tek je bil in škoda, da je naslednji dan po trojkah in da veliko tekačev raje malce počiva ali pa se sprošča kako drugače kot z dirko po ulicah Kranja. Pa še Umag je danes.
Študentje so se potrudili, Maximum šport tudi (štant, okrepčila...), Bolle z nagradami za prve po kat.(očala) in abs. Bojan je že v glavnem vse napisal, eden od tekačev v njegovi 2. "rekreativni" skupini sem bil sam, mislim pa da smo imeli vsi občutek, da bi se dalo hitreje, a ni bilo potrebe, saj so bili zaostali daleč za nami, prvih 5 pa tako ni bilo vredno loviti. Tako sem raje počakal do zadnjega vzpona, kjer sem malce dodal in je bilo dovolj. Zmagal je Pintar, drugi Frlic, tretji Maček.
Kakšne posebne utrujenosti od včerajšnjih trojk ni bilo, tako da je nekaj malce hitrejšega kar prav prišlo. Pa še blizu je.
Uporabniški avatar
 Kratos
#128237
Kljub vsemu napisanemu, bi bilo treba poudariti na veliko ljudi ob progi, ki pa so nas žal (v večini) gledali v tišini.... Tek je bil eden izmed prijetnejših uličnih, vendar je bil klanec iz ''grape'' kar pasji... Pohvalil bi Bojana, ki je zelo dobro tekel ves čas, vendar bi naju z modrim (I ''something'' sLOVEnia) moral prijet v zadnji klanec... Mogoče bi bil potem zanimivejši finiš... :twisted:

Lep Pozdraw

Marko
 marjan
#128249
Kratos napisal/-a:Bi bilo treba poudariti na veliko ljudi ob progi, ki pa so nas žal (v večini) gledali v tišini....


Sam sem vas z otrokoma gledal 3 kroge in vas malo vzpodbujal (vpil tudi po imenih :D ). Gledalci pa res tako tako. Se vidi, da niso v teh vodah in je bila bolj tišina. Se spomnim letos Dunaja, kjer je te vrste kultura bistveno na višjem nivoju.
Uporabniški avatar
 miro
#128260
No jaz pa sem na ogrevanju vseeno malo čutil včerajšnih 28 km,na tekmi pa ne več.
Današnjo tekmo sem vzel kot malo hitrejši iztek,zato sem tudi s časom zadovoljen, čeprav so me prvi trije prehiteli za cel krog.
Mogoče bi bilo bolje "nagrade"razdeliti na srečelovu, mogoče bi tako tudi privabili več tekačev.
Drugače sem s prireditvijo zadovoljen, mene so gledalci kar vzpodbujali,mogoče tudi zaradi sivih las- kdo ve :D ?
Verjetno se vidimo tudi drugo leto!
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 MARIOLINO
#128275
No, danes sem se odpravil na tek z Mirom in njegovo ženo Nušo. Super družba, pa še s časom sem zelo zadovoljen, glede na včerajšne trojke. Cilj je bil, da odtečem pod 30 minut, uspelo pa mi je 28:56 :lol: :lol:. Med navijači sta bila tudi Nuša in fotr, ki sta nas veselo spodbujala.
Pa čestitke vsem :wink:, posebej Bojanu, dečko, ki ve kaj hoče in zmore :clap: :clap: . Samo tako naprej.





Lp
Mario
Uporabniški avatar
 miro
#128414
Janez ,ti si verjetno" bolj pri koritu", pa me zanima , če kaj veš,če bodo kje objavljene fotke - fotografov se je namreč kar trlo ob progi?
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 janez.ferlic
#128518
Bojan Ambrožič napisal/-a:Ene fotke so tukajle:

http://foto.ksk.si/main.php/v/2008-05-1 ... ah_kranja/

Žal me razen na štartu in na podelitvi nikjer ni. Zato bi lepo prosil oz. se priporoču za fotke, če jih še kdo ima.

Hvala.


Nekaj slik mora biti še na "lagerju" na fotoaparatu trmastih. Bom preveril in sporočil oziroma uredil povezavo na fotogalerijo.

Lp
Uporabniški avatar
 MARIOLINO
#130088
Zanimivo, toliko fotoaparatov ob cesti na teku, a slike nikjer za mene, pa sem dobil občutek, da so me slikali, posebno tista slika v cilju, ki bi jo tako rad videl, če obstaja :cry: :cry: .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA