Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 spela*
#269792
Leto 2011 je bilo kar uspešno. :D Moja športna analiza:
:arrow: postavila sem nove osebne rekorde na vseh razdaljah: 1600 m, 5 km, 10 km (tu celo 5-krat v nekaj mesecih!), 21 km
:arrow: prvič sem tekla v dolgih trojkah (29 km)
:arrow: prvič sem se udeležila kakšnega triatlona (sprint triatlon v Novigradu, nato še državno prvenstvo v sprint triatlonu v Murski Soboti)
:arrow: začela sem plavati in se že kar takoj udeležila prvega plavalnega maratona (5 km: Poreški delfin)
:arrow: prvič sem se udeležila plavalnega tekmovanja v bazenu (in sicer 50 m kravl, 50 m prsno in 50 m hrbtno v 25-metrskem bazenu)
:arrow: pretekla sem svoj prvi uradni maraton :D

Načrti za 2012:
:arrow: preteči vsaj še en maraton (in upati na čas pod 4 ure)
:arrow: udeležiti se tudi kakšnega triatlona olimpijske razdalje (in seveda tudi kakšnega krajšega oziroma več njih)
:arrow: tudi letos teči dolge trojke
:arrow: drugi cilji bodo bolj sprotni 8)

Pa vi?
Uporabniški avatar
 Miroslav
#269794
V letu 2011 sem:
- pretekel 2016 km,
- prekolesaril 4743 km na cestnem kolesu in 1586 km na spinningu doma,
- preplaval 204 km.
Udeležil sem se:
- treh triatlonov (en olimpik in dva sprinta),
- dveh kolesarskih maratonov (RAP 150 in EKO 114 km),
- enega ultramaratona (Sladkih6), enega maratona (LJ), treh polmaratonov in štirih drugih tekov.
Padel je rekord na Sladkih6, polmaratonu in triatlonu (olimpijskem in sprintu).
Na splošno je bilo to moje najbolj plodno leto!
:clap:

Za leto 2012 imam željo:
- izpeljati projekt 1000 km teka v 100 dneh (po možnosti brez pavze), katerega sem začel na božič lani,
- na ultramaratonu Celje - Logarska konkretno podreti časovni rekord,
- na polmaratonu teči pod 1:30:00 (manjka še 55 sekund),
- in seveda še naprej uživati na treningih in tekmovanjih!
:D

spela* napisal/-a: udeležiti se tudi kakšnega triatlona olimpijske razdalje

V Zagrebu na Jarunu poteka krasni olimpijski triatlon, v drugi polovici junija, pa še cenovno je zelo ugoden (20 €), letos grem že tretjič zapored.
Uporabniški avatar
 tae
#269805
Meni letos kar ni šlo kot bi hotel vse do odločilnega trenutka, ko sem za en mesec prekinil z vsemi aktivnostmi. Dejansko prvič odkar tečem.

Potem sem se začel postavljati nazaj na noge in nepričakovano po daljšem času postavil svoj osebni rekord na 10k.

Sedaj imam dober občutek (mogoče ni dobro, da to javno omenjam).

V prihajajočem letu 2012 se nameravam spet bolj posvetiti polmaratonu, katerega sem lani zanemarjal. O časih in številkah pa nebi. Z drugačnim pogledom na tek pa sem sedaj bolj zadovoljen ne glede na čas, tempo ali uvrstitev.
Uporabniški avatar
 Biz
#269810
2011:
- uspešno delal na razdalji (in povsem zanemaril hitrost), kar mi je omogočilo, da sem odtekel svoj prvi maraton (z nasmehom, brez krčev...), pretekel prvi cel PST, itd.
- odkrival lepote teka po bližnjem hribovju (Toško, Katarina, Klobuk, Grmada, Jeterbenk itd.),
- pretečenih je bilo za skoraj 1000 km :lauf: ,
- med tekom sem preposlušal cel kup zelo zanimive literature,
- se večkrat udeležil Krožnika in odličnih AnaLiz :piti: ,
- bil sem tudi dobro pripravljen za olimpik, morda celo na meji za Loveman, a ni zneslo, da bi se dogodkov udeležil.

2012 - želje:
- da bi bil zdrav in motiviran za približno enako teka kot lani, vse kar bo več je bonus :cast1: ,
- da bi se ženi pocajtalo koleno in bi se mi kdaj pridružila,
- iz teka v naravi črpati pozitivno energijo za druge napore :hack: ,
- da bi bil v teku deležen dobre družbe tekačev, zlasti iz Tekaškega foruma :TF)
- da bi spoznal še preostale potke po bližnjem hribovju,
- kaj od naštetega LM, Tržaški maraton, GM40, dolge trojke, kak triatlon,
- pa še kakšna manj realna: da bi izboljšal tehniko kravla, nabavil specialko, Loveman

Špeli in ostalim na TF pa želim, da bi se vam vse želje uresničile, in to z zvrhano mero!!!
Uporabniški avatar
 andrejl
#269812
Podobno kot spela* v 2011 podrl vse možne osebne rekorde. No, roko na srce, glede na to, da sem v letih 2005-2010 skupaj tekel 25h (torej nekje 200km v 6ih letih), v 2011 pa dobrih 90h (nimam pojma, koliko km), je bilo to za pričakovati.

Cilj je bil samo en, polmaraton LJ pod 1:25 in ta je bil dosežen. Vse ostalo je bil bonus.

V letu 2012 je splošen cilj malo pridobiti na hitrosti. Kakšen interval bo treba narediti, česar si v 2011 nisem upal zaradi preteklih težav s koleni.

Bolj konkretni cilj pa LJ polmaraton pod 1:20 ter notranjski tekaški in slovenski duatlonski pokal. Za zadnja 2 bo treba cilje še določit.

Pa na K24 ne smem pozabit. Če bo zdravje dalo.
 TomDar
#269816
Končalo se je drugo leto mojega aktivnega teka, prilagam statistiko letošnjega teka

V celem letu sem šel tekat 122 krat in skupno pretekel 1434 km (v povprečju cca 11,76km).

Udeležil se 9 organiziranih tekov:
- Gorica: 21,1km (prvi polmaraton) (IHMCUP.EU)
- Brugnera (ITA): 21,1km (drugi polmaraton) (IHMCUP.EU)
- Formaraton, Tivoli,(LJ): 25,5km
- Tek trojk (LJ): 12km
- Maraton treh src (Radenci-SI): 21,1km (tretji polmaraton)
- Muggia (IT) -> Koper(SI): 21,1km (četrti polmaraton) (IHMCUP.EU)
- Aurissina, Nabrežina(IT): 21,1km (peti polmaraton) (IHMCUP.EU)
- Ljubljanski maraton (LJ): 21,1km (šesti polmaraton)
- Mezza Maraton (Palmanova – IT): 21,1km (sedmi polmaraton) (IHMCUP.EU)

Torej, pretekel 7 organiziranih polmaratonov, in na koncu sezone zaključil z najboljšim časom od 1:39:03 na 21,1km (kar je pod 100 minut na 21,1km).
Od tega 5 maratonov (od 6), znotraj pokala INTERNATIONAL HALF MARATHON CUP (IHMCUP.EU) in se na koncu uvrstil na 6. (šesto) mesto v kategoriji do 35 let (zgrešil peto mesto za 1 točko ) (ma kakšen je to pokal, da sem takoj na šestem mestu :) ) !

V tem letu izgubil prek 9 kg, niti enkrat zbolel in splošno občutje vrhunsko (preverjeno: tek pozitivno vpliva na zdravje in občutje!)

Za leto 2011 sem imel zastavljene sledeče plane:
- obdržati vsaj isto število pretečenih polmaratonov (presegel – lani 4x – letos 7x)
- preteči 21km pod 1:45:00 (presegel, pretekel v 1:39:03 - pod 100 minut! - kar je zame odličen rekord!)
- preteči več kilometrov kot lani (lani 1296km) presegel (letos 1434km)
- brez večjih poškodb (dosegel – edina poškodba predpone v marcu, ki se je sanirala)

Pretečeni kilometri po mesecih ( v cca KM – nisem pisal decimalk ):
Januar: 98km
Februar: 98km
Marec: 134km
April: 113km
Maj: 130km
Junij: 116km
Julij: 120km
Avgust: 115km
September: 96km
Oktober: 153km
November: 154km
December: 103km

Rekordna meseca sta bila Oktober in November oba krepko čez 150km/mesec!
V Marcu, Maju in Septembru se udeležil po dve tekmi na mesec; Aprila, Avgusta in Novembra pa po eno tekmo!

Tudi z drugim letom teka izredno zadovoljen, tako glede rezultatov (dosegel in presegel zastavljene cilje) kot glede poškodb (minimalne poškodbice, ki niso preveč vplivale na tek – razen predpone, ki se je sanirala!).
Prav tako zadovoljen s postavljenimi in krepko preseženimi plani, ter še enkrat (zame) odličnim časom. V letu 2012 je plan obdržati zgoraj omenjene rezultate in udeležbe na tekmah, ter mogoče poizkusiti tudi maraton(?), če pa kaj povečam, pa tudi super.
Uporabniški avatar
 ris9
#269818
2570km teka s povprečno hitrostjo tam blizu 14km/h (13,9.. :D ).
Kolo ene 600km
Malo tudi plavanja
Uporabniški avatar
 Loni
#269819
Celo leto 2011 sem laufala za svojim izgubljenim zdravjem, pa mi ga nikakor ni uspelo uloviti. Sem pač temu primerno "prevekslala" s teka na hribolazenje z malce teka. In tako mi je uspelo naklepati 144 jurčkov višinskih metrčkov (skoraj 3x več kot leto prej) in dobrih 2500 km. Kontent tudi s tem.
Kolesarila ali pešačila vsak dan v službo in nazaj (plus še nekaj malega), plavala pa samo tisti teden na morju. :oops: Triatlonka očitno ne bom nikoli.
Uporabniški avatar
 Classix
#269821
Za leto 2011 nisem imel posebnih tekaških planov, pa se je na koncu vseeno izšlo z PB na polovički na LM z pogovornih 2:17:43. Vsa ta motivacijska kriza se mi vleče že predolgo...enkrat sanjam Berlin, drugič...bla...bla...bla...Plan za 2012 (če bom videl cilj bom nesrečen...), polmaraton v Sežani in Radencih in maraton v Ljubljani...pa četudi kot metla. Po petih letih se že skoraj spodobi. Ostalo..kar nanese, oziroma kar dopustijo družinske (na prvem) in službene (na drugem mestu) obveznosti!!!

Vsem skupaj želim v letu 2012 ''malo morje'' uspešno pretečenih kilometrov, predvsem brez poškodb in ostalih nadleg.

LP
Matjaž
Uporabniški avatar
 lenči
#269825
Leto 2011 je bilo zelo zanimivo :D .
:arrow: Pretekla manj kot prejšnje leto (najmanj v vseh 4 takaških letih) :wink:
:arrow: preplavala tudi manj kot prejšnje leto
:arrow: prekolesarila malo več kot prejšnje leto

Letos nobene dolge razdalje, najdaljša Celje-Mozirje, a nepopisni užitek :clap: .
Prvič pretekla bosa polmaraton :D (Sladkih 6)
Hja, no, neki časovni rekordi so tudi padali :oops: , vse tja do polovičke.
Še najbolj "pridna" sem bila na triatlonskem področju, 6 triatlonov letos.
Ogromno prijetne družbe na tekih :clap: , letos pridno hodila na K-Rožnik :wink: .
Prvič tekla kot maškara :-- .
Brez resnejše poškodbe prišla skozi leto :clap:

Za leto 2012 pa nekaj tekaških tekem, nekaj triatlončkov, predvsem pa veliko užitka pri teku v dobri družbi, da bi tudi na kolesu uživala in da se pri plavanju ne bi prehudo utapljala :oops: :-- .
Uporabniški avatar
 Zd.
#269826
Tudi sama sem z letom 2011 izredno zadovoljna - to je namreč prvo leto, ko sem sploh začela resneje teči.

Udeležila sem se prvega organiziranega teka (10 km v Radencih), nato je padlo še nekaj 10tk (rekord na Eko Maratonu z 50:49) in krajših tekov (na Ptuju celo prve stopničke v moji kategoriji ;) ).

Tekmovalni del leta sem zaključila s prvo 21-ko v Ljubljani. Cilj je bil teči pod dvema urama in mi je uspelo (1:53).

Letos je tudi prva zima, ko tečem zunaj (lani sem v tem času mučila sobno kolo in eliptični trenažer) ter sem navdušena nad zimskim tekom. Zadnja dva, tri mesece tečem celo več kot 200 km mesečno ;)

Čeprav sem mislila, da je že 21-ka vrhunec mojih zmožnosti, na tihem zori želja, da vsaj enkrat odtečem pravi maraton. Ne še letos, letos bom šla še na nekaj polovičk... Morda naslednje leto...
 vico
#269827
Leto 2011 je bilo zame uspešno. Kljub manjšim poškodbam sem uspel preteči 1870km,to :D je zame glede na prejšnja leta veliko.Z tekom sem začel leta 2008 cca. 300km(lj.polmaraton 1h 42min),leta 2009 cca.500km,leto 2010 cca.750km(lj.polmaraton 1h 31min).Letos sm na Lj.polmaratonu dosegel čas 1h 21min. Za leto 2012 je cilj preteči cca.3000km,udeležiti se kakšnega ultra teka, ter seveda glavni cilj Lj.maraton v 3 urah. V tem letu vam želim čim več pretečenih kilometrov in čim manj poškodb.SREČNO
Uporabniški avatar
 Radolca
#269831
kratko in jedrnato:
pretekel veliko kilometrov in popil veliko piva 8)
v prihajajočem letu bom obe količini drastično zmanjšal :laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA