Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 INOT
#104759
Porodila se je ideja, da se na enem od tekaških stadionov (Ljubljana) organizira tek 6, 12, 24 ur ali mogoče 50-100 km. Merjenje razdalje in časa bi bilo uradno s čipi. Resda ni lahko tečt 24 ur na 400 m stezi, je pa verjetno najlažje organizirati tekmovanje na tak način. Poleg pomanjkljivosti je pa vseeno tudi veliko prednosti na tako organiziranem teku (vse je na dosegu roke od napitkov, hrane, masaže, zdravniške pomoči, ekipe.....)
Bi koga zanimalo???
Uporabniški avatar
 mirc1
#104772
mene tud
Uporabniški avatar
 Vreme
#104776
Iz mojega stališča bi bile bolj zanimive ure kot km. Km te namreč vežejo na določeno distanco in nimaš nekakšnega manevrskega prostora, nasprotno pa je je z urami. Šteje se ti pač rezultat, pa čeprav opraviš določeno dolžino v treh urah.Sem tudi že sam razmišljal o tej zadevi, a ne na 400 m stadionu. V mislih sem imel kilometrski krog. :wink:
Uporabniški avatar
 bla_k
#104784
Glede na to, da 24urni tek v Sloveniji že obstaja (tek sreče - Grosuplje),
ne bi bilo napak razmišljati o 12 urnem teku ali pa razdalji 100km
(saj to je zgolj 250 krogov na štadionu :wink: )

lp, bla_k
Uporabniški avatar
 matej712
#104787
vencelj napisal/-a:Zanimivo, organizacijsko bi bil (po mojem mnenju) največji problem štetje krogov.
LP


zato bi pa merili s čipi (glej prvi post) :wink:

vsekakor zanimiv (tudi psihični) izziv :idea:
 nana
#104794
bla_k napisal/-a:Glede na to, da 24urni tek v Sloveniji že obstaja (tek sreče - Grosuplje),
ne bi bilo napak razmišljati o 12 urnem teku ali pa razdalji 100km
(saj to je zgolj 250 krogov na štadionu :wink: )


Problem Teka sreče v Grosupljem je, da se začne v petek ob 18h in konča v soboto. V soboto moram biti v službi ob 7h zjutraj in to spočita, pa si take tekaške aktivnosti ne morem privoščiti. Mi je pa zelo žal, zato bi se podobnega teka (ob bolj primernem terminu) zagotovo udeležila. Če bi bila zadeva "naštelana" na čas - kolikor pač pretečeš.
Če se odločite za razdaljo, pa postane veliko bolj zavezujoče, psihiično pa bolj obremenjujoče (še posebej, če bi bili krogi res 400 m). Po mojem bi to marsikoga odvrnilo (moških mogoče ne :) ).
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#104798
vsekakor zanimivo :shock:
bi zanimalo :twisted: spet
predvsem do 12 ur, saj 24 ur je že skoraj pol dneva :wink:
Uporabniški avatar
 ero
#104799
hoj,

stadion je seveda psihološko problematičen. a če si v glavi sposoben teči toliko in toliko kilometrov ali ur, si sposoben teči kjerkoli, tudi na stadionu.

je pa veliko prednosti:

- nadzorovano okolje
- pri roki je voda, elektrika, ozvočenje, navijači, streha nad glavo (pokrite tribune), ...

s pametno postavitvijo preprog za čipe se lahko uradno izmeri razne razdalje. tudi časovni teki so možni v raznih variantah.

dolgčas pa lahko preženejo vsi sodelujoči, glasba preko ozvočenja, moderatorji, raznoliko dogajanje ob teku, ...

skratka, žurka :)

sam že nekaj časa tuhtam o tem. danes sem celo klical na atletsko zvezo in svetovali so mi, naj se obrnem na tekmovalno komisijo. po LM se bom pogovoril z njimi...
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#104802
INOT napisal/-a:Porodila se je ideja, da se na enem od tekaških stadionov (Ljubljana) organizira tek 6, 12, 24 ur ali mogoče 50-100 km. Merjenje razdalje in časa bi bilo uradno s čipi. Resda ni lahko tečt 24 ur na 400 m stezi, je pa verjetno najlažje organizirati tekmovanje na tak način. Poleg pomanjkljivosti je pa vseeno tudi veliko prednosti na tako organiziranem teku (vse je na dosegu roke od napitkov, hrane, masaže, zdravniške pomoči, ekipe.....)
Bi koga zanimalo???

Nori ljudje :lol: :wink: nore ideje.Definitivno sem za tako varianto.Je pa tole
iz psihičnega stališča nora bajta :wink: .Kajti teči 24ur po atletski stezi ni mačji kašelj.
Torej se bomo začeli pripravljati na 1.Spektakel v tem oziru.
INOT bom prvi kandidiral za to! :lol: :wink:
Pol pa na teranov liker :wink:
ČAO!
Uporabniški avatar
 INOT
#104818
bla_k napisal/-a:Glede na to, da 24urni tek v Sloveniji že obstaja (tek sreče - Grosuplje),
ne bi bilo napak razmišljati o 12 urnem teku ali pa razdalji 100km
(saj to je zgolj 250 krogov na štadionu :wink: )

lp, bla_k



Brez zamere toda tek sreče še vedno ni in očitno nikoli ne bo resno tekmovanje. O tem je bilo tu na forumu veliko govora.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#104822
INOT napisal/-a:
bla_k napisal/-a:Glede na to, da 24urni tek v Sloveniji že obstaja (tek sreče - Grosuplje),
ne bi bilo napak razmišljati o 12 urnem teku ali pa razdalji 100km
(saj to je zgolj 250 krogov na štadionu :wink: )

lp, bla_k



Brez zamere toda tek sreče še vedno ni in očitno nikoli ne bo resno tekmovanje. O tem je bilo tu na forumu veliko govora.

INOT klele te pa popolnoma podprem.Čeprav bi to tekmovanje lahko bilo malce bolj resno vsaj kar se tiče iz organizacijskega stališča vsaj nekatere osnovne stvari.Potlej pa bi se lahko malce bolj resno pogovarjali v tej smeri.
Do takrat pa lahko tak in podoben tek vzame človek kot pripravo za kakšen bolj resno zadevo.
Takole bom rekel preveč je obljub in premalo dejanj.
Človek mora narediti tisto kar je bilo rečeno in to je to!
Ma dovolj razpredanja o Grosuplju.Če bo kdo šel tja veliko sreče in seveda užitkova, da ne bo kdo narobe razumel v tej smeri!
ČAO!
Uporabniški avatar
 INOT
#104824
Če bi še atletska zveza kaj pomagala (sodniki itd...) bi lahko verjetno naredili uradno tekmovanje tudi na 100 km. Takšni časi bi se lahko pol tudi uradno priznali kot slovenski rekordi. (kolikor vem jih še nimamo v nobeni statistiki)

Tek na atletski stezi je resda psihološko zahteven, vendar je glavno dejstvo to, da se teče po mehki in ravni podlagi, brez pločnikov, lukenj in ostalih ovir. Pri današnji tehnologiji pa verjetno tud obstaja možnost, da se smer teka vsake toliko časa zamenja.?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA