Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#121403
Zbralo se nas ni prav veliko. Razmere za tek so bile kar dobre. Na srečo je pihalo proti zahodu in nas tako na začetku potiskal v breg.

Prve 4,5 km ko je bilo v breg in po makadamu sem imel kar krizo. Po okrepčevalnici, ko se je trasa obrnila navzdol, sem se uspel pobrati. To pa ni uspelo tekaču, ki je tekel pred mano. Njega sem uporabil za ščit pred vetrom. Njegovo zavetrje je bilo celo tako dobra, da ga nisem hotel prehiteti, čeprav bi ga lahko. Naslednji tekmovalec pred mano je bil namreč vsaj 200 m naprej. Zato naju dohiti še tretji tekač, ki pa se je šlepanja pa kakem kilometru naveličal in stekel pred mene in moj Ščit pred vetrom. Jaz pa seveda (sedaj iz krize in spočit) za njim in tako dobim nov wind-shield. Za njim tečem zadnje 2,5 km in ga v zadnjih 500 metrih uspem prehiteti.

Uspel sem teči osebni rekord na 10 km: 38:55.

Organizacija dobra, špageti za malico SUPER, le še kak tekač več bi lahko bil.


O zmagovalcu ni bilo dvoma - Boštjan Hrovat

Tudi na cesti ni bilo problemov zaradi Planice.
Uporabniški avatar
 Susanne
#121409
Ja, res je bil zelo lep tek. Bravo organizatorji :cast1: na vse ste mislili. Tudi vegetarijanci so prišli na svoj račun. O svojem teku ne bi veliko, le to, da še nikoli nisem tekla tako hitro :cast:. Na teku sva bila s sinom in domov prišla vsak s svojo kolajno. Žan z zlato :laola . Seveda je sledilo tudi slikanje :TF) . Po razglasitvi pa smo se z Radolco in njegovo boljšo polovico nagradili s tortico pri Perc, da slučajno ne bi kdo kaj shujšal :lol: .
Uporabniški avatar
 miro
#121415
Najprej čestitke Bojanu, saj je dosegel drugi čas v svoji kategoriji v kar močni konkurenci.
Jaz mislim, da je bilo za prvi tek na "železarskih Jesenicah", kar solidno število tekmovlcev,glede na to, da tek nima tradicije, niti ni bil ne vem kako oglaševan.
Seveda čestitke organizatorju res so se potrudili in tekačem pokazali eno tekaško progo na Jesenicah - takih imajo še veliko.
No ne vem kaj naj napišem?
Upam da se bodo oglasili še drugi "forumaši", jih je bilo še kar nekaj , ki so pobrali medalje.
Za obrok je že napisala Susane, res so bili makaroni okusni in pripravljeni tako za vegetarijance, kot vsejede.
Čas je meril Timing Mojstrana, obdelavo podatkov in prijave pa Mladinski center Jesenice.
Še malo reklame za naprej: olimpijski tek,rekreativni triatlon in akvatlon
vse v organizaciji Zavoda za šport Jesenice.
No bom končal ,upam da boste uživali v poročilu fotra!
Vsem prejemnikom medalj, pa iskrene čestitke!

Lp
Miro
Uporabniški avatar
 Radolca
#121417
Tako nekako, kot je že Bojan napisal, sem tekel tudi jaz. Gor mal krize, dol grede se mi je pa zdelo, da je šlo kar "samo od sebe" :shock:
Od okrepčevalnice navzdol, pa vse do cilja, mi je šlo prav super!
Tek je bil lep, proga mi je bila prav všeč. Videl sem tudi del Jesenic, katerega prej nisem poznal (4 leta sem hodil v sredno šolo na Jesenice). Recimo nisem poznal ceste za petrolom, po kateri smo se vračali,....
Drugače pa bom z veseljem obiskoval ta tek in ostale tekaške in podobne športne prireditve, ki se bodo dogajale na Jesenicah in okolici.
Čestitke organizatorju za organizacijo in vsem odeležencem!
PS: Šment, ostal sem brez medalje, zlato mi je izpred nosa odnesel Hrovat (hec :hehe: )
Pol nas je pa Susanne peljala na zasluženo magrado! :piti:
Uporabniški avatar
 Fotr
#121422
Start 1. pomladnega teka je bil za jeseniško občinsko stavbo. Včasih je bila to upravna stavba železarne. Le nekaj sto metrov proti jugu ali severu so bile pred le malo leti dokaj drugačne razmere. Iz plavža se je kadilo in smrdelo po izgorevajočem koksu, na vse strani je sikala para, odtočne katranske vode so se zlivale v Savo. Pražarna rude je prebarvala mesto z rdečkastorjavo barvo, sneg na Jesenicah ni bil takrat bel več kot en dan. Južno od startnega mesta je stalo sedem martinovk in tri elektropeči in temu primerno število dimnikov iz katerih se je valil dim raznih barv, gostot in oblik. Staljeno jeklo je teklo v kokile, velikokrat pa tudi po tleh. Vročina je bila neznanska, prahu je bilo toliko, da se je komaj videlo skozi. Ljudje so v takih razmerah delali dneve in noči.
:evil:
Kaj pa danes? Zlovešče industrijske naprave so šle v zgodovino. Na mestu rudnega prahu, sintra, grodlja, tekočega jekla in hrumenja plamenov staljenega jekla, se je danes nestrpno prestopala slaba stotnija tekačev in tekačic. Sam sem stopical malo drobneje in hitreje, ker mi ni bilo vseeno, kako bo prvi tek na Jesenicah potekal in minil, saj bi bilo ob slabem občutku tekačev lahko konec tekaškega delovanja. Vendar se je izkazalo, da je bila skrb odveč, kajti vse je potekalo skoraj brezhibno. Ker je bil to prvi tek, bom tudi maloštevilne pripombe raje povedal bolj potiho organizatorjem.
8)
Ko so gradili tisto pentljo ceste nad železniško progo, si nihče ni mogel misliti, da bo tako pripravna za tek. Takoj po startu trasa zavije naokoli in veselje je bilo pogledati, seveda najprej nas tekače, potem pa še gledalce ob progi. Začuda ni bil nihče slabe volje, ker je moral čakati v soboto opoldne, ko se je mudilo za kosilo, da bo najprej mimo njega tekla kača tekačev, preden bodo deležni nadaljevanje poti in s tem dostop do kosila. A nekatere je zanimal tek bolj kot kosilo, saj so počakali celo do takrat, da smo se vrnili tudi zadnji tekači in nam navdušeno ploskali.
:lol:
Tudi med tekom smo bili deležni navijanja. V Kurji vasi je neka mama navijala kar z ragljo, zagotovo je vzgojila nekaj generacij hokejistov, najbolj pa je navijala za svojega vnuka, ki je tudi tekel mimo. Vsa križišča so bila solidno pokrita z redarji in policisti, na traso ni zapeljal nihče. Verjamem, da tudi zato, ker je bilo prisotno spoštovanje in občudovanje do tekačev.
:wink:
Pod Mežakljo, na Hrušici in na Stari Savi smo tekli tekači vseh mogočih starosti, obeh spolov in različnih združenj. Močno so bili zastopani Vitezi dobrega teka, Tekaški forum in jeseniški Atletski klub. Seveda pa tudi vsi drugi, ki so pripomogli k pestrosti in zanimivosti teka. Taka kača se je razširila na toleranco dvajset minut od najhitrejšega tekača, pa do nas, ki smo pazili zadaj, da ne bi kdo zašel v gozdove Mežaklje, kajti ravno v teh časih se tam blizu sprehajajo medvedje in volkovi.
:shock:
Tako smo vsi srečno pritekli do cilja, vsi so si zaslužili diplome, nekateri medalje, samo nekateri pa smo dobili tako medalje kot pokal. Saj človek ne ve, ali bi bil vesel ali žalosten, ko dobi pokal za najstarejšega tekmovalca. Vesel je treba biti zato, ker so uvidevni organizatorji mislili na nas ta stare, žalosten pa zato, ja hudiča, ali sem res že toliko star? Izredno mi je godilo, ko so tekači hvalili tek, češ že prvi tek, pa skoraj brez napak. Nikomur ni bilo žal, da je prišel, mogoče je sedaj komu žal, da ga ni bilo. Lahko mu je, res.
:cry:
Ne smem pozabiti, čeprav bi to moral napisati že na začetku, teka naših najmlajših. Kakor mladi žrebci so se poganjali po lahki vzpetinici proti cilju, lepo jih je bilo gledati in spoznavati, da jim gibanje nekaj pomeni. Ni se treba bati, tekačev zlepa ne bo zmanjkalo.
:D
Res je tale zapis malo daljši, kajti vzbuja se mi upanje, da bo tudi na Jesenicah zaživelo tekaško življenje. Pa ne samo zato, ker je tak trend, ker je »in« kot se zdaj reče, ampak ker je koristno za človeka, za okolico in za samo mesto Jesenice. Več tekačev bo teklo skozi mesto, več zdravja bodo ohranili, pokazali občanom, da je tek normalno gibanje in videli bodo dolgo skrite lepote Jesenic in okolice. Malo fužinsko alpsko mesto, utesnjeno v dolini, skriva mnoge potenciale, ki jih bo treba pokazati svetu. Danes se je že pokazala zmogljivost organizatorjev, ki so pripravili skoraj brezhibno tekaško druženje. Zagotovo verjamem, da se vidimo vsaj čez eno leto, prepričan pa sem, da tudi že junija na olimpijskem teku.
:D
Hvala vsem za pozitivni doprinos dobrega počutja.
:D
Uporabniški avatar
 Radolca
#121426
Ni kaj fotr, organizacija in sama prireditev je bila brezhibna.
Z vlelikim veseljem se bom vračal na to tekmovanje!
Čestitke tudi tebi za pretečen tek in "odstavek", katerega si napisal 8)
Uporabniški avatar
 MatjazV
#121427
Hoj,

se pridružujem pohvalam, ki so jih zapisali Fotr in ostali. Danes smo na Jesenicah, čeprav je bil to prvi tek, doživeli zelo lep tekaški dan. Organizator je praktično mislil na vse in uredil vsako podrobnost. Če smo se ob prihodu, tisti zgodnejši, ki smo pohiteli iz Ljubljane že navsezgodaj, misleč, da bo gužva na cesti, te pa ni bilo, spraševali, kje bomo parkirali, je bilo to kmalu jasno. Parkirišče za občino, ki je bilo na začetku zaprto, je organizator rezerviral prav za tekače. Tako smo imeli svoje parkirišče praktično na štartno-ciljnem prostoru. Ob prijavi smo dobili štartno številko, majico in bon za malico.

Najprej so tekli najmlajši in za njimi še nekoliko starejši otroci potem pa še vsi ostali, ki smo se zapodili na 10 km razdaljo. No, garmin je nameril 9,8 km in 50m višinske razlike.

Trasa, ki je potekala po delu jesenic in bližnji okolici, je bila zelo zanimiva in razgibana. Posebej bi pohvalil dobro redarsko službo, zaporo cest ter oznake in smerokaze ob progi. Okoliški krajani so bučno navijali in nas spodbujali, na cilju pa je bilo še več gledalcev tako, da smo pritekli v špalir.

Slika

Na teku je sodelovala tudi močna TF zasedba in praktično vsi so domov odnesli kolajno ali pa diplomo.


Slika
Največji TF kerlc je bil naš Fotr


Slika


Čestitke organizatorjem in tekmovalcem. Bilo je super. Pridemo tudi prihodnje leto.

FOTKE

LP

MatjazV
Uporabniški avatar
 EVicA
#121449
Joj, prav hudo mi je brati toliko hvale in pohval. Sama se zaradi "ortopedskih" razlogov teka nisem mogla/smela udeležiti, čeprav sem že nekaj časa navijala za tek na Jesenicah in bila 110%, da če kdaj bo, pridem. No na koncu, ker se dobro poznam, je bilo tudi bolje, da nisem prišla niti gledat in spodbujat. :(
No ja, pa drugo leto, sedaj pa začeti s počasnimi in kratkimi razdaljami, brez bolečin.

P.S. 3x hura za prvi Jeseniški tek ..... da ne bomo imeli samo hokeja in keglanja :wink:
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#121459
Hoj

a ma mogoče kdo rezultate da bi še nekej pogledu :?:

Hvala in LP Bojan :wink:
Uporabniški avatar
 miro
#121468
Po mojem bo rezultate jutri nalimal Gaber, ko bo prišel v službo.
Lp
Miro
 ZSJgaber
#121475
No morm rečt da je prav zanimivo brat vaše odzive, zelo sem vesel da so takšni kot so. Naš cilj je bil pripraviti tekaško prireditev, ki bi zadovoljila potrebe tekaške populacije, sam sem z udeležbo zadovoljen, ko smo se o teku začeli pogovarjati sem rekel da bom vesel če vas bo več kot 50. No vseh skupaj vas je bilo 72, rezultati bodo jutri skupaj z kako besedo in lepimi slikami tudi na www.zsport-jesenice.si. Vsekakor bomo skušali biti vedno boljši, ker se bomo vsakič naučili kaj novega. Upam da se drugo leto vidimo v še večjem številu, oziroma da se vidimo že junija na olipijskem teku, ki bo letos tudi v naši organizaciji.

PA ŠE TO: V kleti občine Jesenice sem našel uro Polar, kdor jo pogreša naj me kontaktira na zsj.programi@siol.net ali na 051 685 240 (povej kateri model je). Sicer bi tud meni kar prav prišla ampak vseeno:)
Uporabniški avatar
 zajc
#121498
Na Jesenice smo se odpravili dovolj zgodaj, ker so nas strašili z gnečo na cesti. Gneče na cestah ni bilo, zato pa je bilo na startu precej hladno, jaz pa imel samo poletna tekaška oblačila. Pred začetkom teka sem srečal veliko TF-jevcev in znancev z Jesenic in okolice.

Ko smo začeli sem se odločil, da bom sledil TF-jevcu MatjazV. Že po 3 km, mi je začel uhajati, jaz pa mu zaradi previdnosti nisem upal slediti. Nekako nisem upal "pritisniti na plin", ker me je v preteklosti velikokrat izučilo, da se je potrebno na začetku "šparat". Nekako sem upal, da ga bom po obratu na 5 km, ko je šla proga rahlo navzdol ujel. Razdalja je bila na (mojo) žalost že prevelika.

Kmalu so me prehiteli 3 tekači, tik pred ciljem pa sem prehitel enega izmed njih.

Z rezultatom sem zadovoljen, ker sem tekel pod 38 minutami. Za kaj več bom pa v prihodnosti moral pojesti še veliko žgancev :)

Po teku smo s TF-jevci analizirali potek teka. Takrat še nisem vedel, da je skoraj vsak TF-jevec s katerim sem govoril dobil medeljo. Zato vsem tudi čestitam, predvsem Bojanu Ambrožiču. Če bo on vsako leto tekel ta tek 30 sekund hitreje, bo čez 10 let rekorder te proge :D

Organizatorjem čestitam ob uspešno izpeljani prireditvi. Edino kar me je motilo, je bilo dolgo čakanje na podelitev priznanj in medalj, ker nas je pošteno zeblo (vsaj mene).

Še nekaj slik :)
http://zajc.deteljica.si/thumbnails.php?album=4
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#121513
Čestitke vsem Tf-jevcem za odlične rezultate :clap: :clap: :cast:


:laola :TF)
Uporabniški avatar
 dannae
#121527
Glede na to, da ste vsi že toliko pohvalili organizacijo tega teka sploh ne vem več, kaj naj še pohvalim in pametnega povem...
:!: odlična se mi je zdela ideja z obroki v plastičnih posodicah, dva menija
:!: trasa luštna
:!: moj zajc, ki me je prehitel in sem se mu brez vprašanja kar obesla za hrbet nekje na polčetrtem km-ju, mi je pomagal priti do PB-ja. hvala emilu...
:!: fino je bilo tudi, da je vreme zdržalo
:!: zajc, ki praviš, da te je zeblo in da dolgo ni bilo rezultatov... a veš, če bi pa bl počas teku, ti pa ne bi blo treba tolk dolg čakat :rol: no, mene je tud zebl. sej se vidi na slikah...
:!: pridružujem se pa še vsem tistim, ki so pred mano zapisali pohvale.
:!: tule pa še nekaj POSNETKOV
:!: Res je bilo prijetno na Jesenicah. Se že veselim 2. pomladnega teka na Jesenicah.... :heart

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA