področje za najavo in objavo fotogalerij s tekaških prireditev in dogodkov

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 semjul
#152388
:D

vse čestitke Cveto, res je tam gori izredno lepo, vendar je tudi izredno zahtevno kot si sam dejal, tvojo pot poznam, večkrat zahajam v ta del gora, zato se še bolj zavedam veličine tvojega podviga in to celo z samo litrskim camelbagom.
Res pa je tudi, da ta del gora ni najbolj primeren za podiranje rekordov kot si sam dejal, saj je vse preveč izpostavljeno.
No z današnjim dnem je za letos sigurno konec tako extremnih tur v tem koncu, saj bo pobelilo.
Me pa zanima če si v prehodu med Brano in Tursko goro naletel na kozoroge na paši, ter imel z njimi kaj preglavic?
Moje zadnje prečenjes Petrom, pred kakšnim mesecem in pol, je bilo v tem delu dokaj adrenalinsko saj je bila cela čreda na varovani plezalni poti, in precej vpitja ter kriljenje z rokami je bilo potrebnega da so se umaknili v skale.
Še enkrat Cveto, CAR si.
 bokij
#152389
Čestitke Cveto!!!
Dobra zamisel, še boljša izvedba...

Kje so časi, ko sva podnevi osvojila Kamniško sedlo, Planjavo, Ojstrico in Korošico, pa se nama je zdelo veliko. No res, da je bilo to pred hmm... recimo 12 leti? (bom doma preveril...)

Če boš naslednje leto iskal družbo za tak podvig, bi se ti pa morda celo pridružil.

Še enkrat čestitke za uspeh.

LP, Bojan
Uporabniški avatar
 Darja
#152391
Cveto, čestitkam se pridružujeva tudi midva z Andrejem :cast:. Še posebno tisti, ki del tvoje trase gledamo vsak (jasen) dan vemo, da je tvoj dosežek naravnost fantastičen. Bravo! :clap:
Uporabniški avatar
 vanja
#152398
Odlična tura!!! In zelo dobra ideja!
Čestitke, da ti jo je tako lepo uspelo uresničiti!

LP, Vanja
Uporabniški avatar
 vizi
#152517
Cveto, čestitke tudi z moje strani. :o
Uporabniški avatar
 športnik
#152543
Tudi z moje strani čestitke, Cveto!

Se mi je kar zdelo, da te bodo gore poklicale na obisk. :D
Uporabniški avatar
 cvalenti
#152561
Lovre,tudi z moje strani čestitke,ampak "tstr" tale tura je pa resnično nora,ko bo in če bo koleno o.k. moram iti tole turo s teboj.Čestitkam :clap:
Uporabniški avatar
 iverson
#152576
Bravo, cveto! Nora tura :cast:
Uporabniški avatar
 BONI
#152582
Ja bravo za doseženo ,je pa prav da si izbrav tak kraj ,saj vidiš da že vsi nekaj imajo(k24,gm4o itd)samo kakšno knjigo(gostilno) boš rabil da se bodo nasljednje leto ljudje upisali
lp Dare
Uporabniški avatar
 bla_k
#152596
Kapo dol Cveto!
Sej naslednič ko se srečava (jaz z vozičkom) na Gori se lohk pa tud ''v živo'' pohvalš. Ker tole je enostavno - NORO!

LP, Blaž
Uporabniški avatar
 Cveto
#152838
Še enkrat hvala vsem za čestitke!

semjul napisal/-a::D
Me pa zanima če si v prehodu med Brano in Tursko goro naletel na kozoroge na paši, ter imel z njimi kaj preglavic?
Moje zadnje prečenjes Petrom, pred kakšnim mesecem in pol, je bilo v tem delu dokaj adrenalinsko saj je bila cela čreda na varovani plezalni poti, in precej vpitja ter kriljenje z rokami je bilo potrebnega da so se umaknili v skale.
Še enkrat Cveto, CAR si.

Teh preglavic ravno nisem imel, sem pa ene dvakrat ponoči preplašil čredo gamsov. Enkrat nekje med ojstrico in Planjavo, drugič pa ravno pod vrhom Brane. Vendar gamsi so itak full plašni, tko, da ni blo potrebno kako kriljenje z rokami.:) Se mi je pa pred vzponom na Tursko goro na pot usedel mogočni kozorog, vendar se je umaknil, ko sem mu počasi prišel na razdaljo cca. 5m.

bokij napisal/-a:Čestitke Cveto!!!
Dobra zamisel, še boljša izvedba...

Kje so časi, ko sva podnevi osvojila Kamniško sedlo, Planjavo, Ojstrico in Korošico, pa se nama je zdelo veliko. No res, da je bilo to pred hmm... recimo 12 leti? (bom doma preveril...)

Če boš naslednje leto iskal družbo za tak podvig, bi se ti pa morda celo pridružil.

Še enkrat čestitke za uspeh.

LP, Bojan


Ja Bokij to so pa bli res časi. :) Smo se do Kamniške bistrice vozili še s kolesom:)
Za naslednje leto pa z veseljem vidm, da se pridružiš, ker je precej bl fajn hodt v družbi. Pa kolikor te poznam, ta pot zate ne bi bila problem:)

BONI napisal/-a:Ja bravo za doseženo ,je pa prav da si izbrav tak kraj ,saj vidiš da že vsi nekaj imajo(k24,gm4o itd)samo kakšno knjigo(gostilno) boš rabil da se bodo nasljednje leto ljudje upisali
lp Dare


Ja sej to BONI ! Malo sem mel tudi to u mislih, da bi še mi kamničani imeli svojo 24urno turo, tako kot so tele K24, GM40....
Sicer še nevem kako bi jo imenovali mogoče kar KA24 (Kamniške alpe 24ur) ali pa KA EXTREM:) Če ma kdo kak predlog glede imena oz. gostilne pa kar z besedo na dan.
Samo gostilna je še problem, kjer bi bila vpisna knjiga, kot si sam dejal.
Morda na Sv. Primožu. Samo komu bi se dalo po tej turi še na Primoža?
Razen, če bi šel v kontra smer, in bi bil Sv. Primož zadnja postaja. Kar pa je po mojem mnenju ta smer poti težje.
Mogoče bi se pa dalo zment, kar pri vratarnici v Kalcitu, tako kot je bilo to na tekmi 24ur Primoža. :)
No če se bo to sploh prijelo; če se bo komu sploh to zdela tolk zanimiva tura ?

LP Jure
 klopotec
#152849
Čestitam, res zmoreš neverjetno dosti. Predvsem pa je važno da v tem uživaš, pa da si spoštljiv do živali, ker vstopaš v njihov dom.
Pa na Konja si me spomnil. Pred par leti sva se nanj povzpela z ženo. Imava lepe spomine nanj.
Uporabniški avatar
 zvone
#152853
Pozdravljen Cveto!

Iskrene čestitke za izjemno turo tudi z moje strani.

Veseli me, da si tudi na tem koncu "odprl nove možnosti za adrenalinske extremen užitke". Sam sem pred leti že delal "prečanje Savinjsko - Kamniških alp (Kocbekov dom- Češka koča) in na to imam zelo lepe spomine.

Tura je sicer bolj plezalna kot tekaška, vendar še kako zasluži vse spoštovanje.

Glede naziva, pa predlagam SK extrem ( Savinjsko- Kamniške alpe extremno).

Tako bi ieli: K-24 (Koroška)
T-24 ( Karavanke- Tržič)
GM4O extremno (3x GM4O)
Pohorje & Kozjak
SK extremno ( Savinjsko -kamniške alpe - extremno)


Mogoče še to: normativ (24 ur) je (po meni) "izjemno" extremen
in bo ga zelo težko "doseči".

Menim, da bi bil dovolj le pogoj, da s to turo opraviš v "stilu" non stop.

Čas niti ni tako pomemben.

Še enkrat iskrene čestitke za doseženo.

Lep dan še naprej! Zvone
Uporabniški avatar
 Cveto
#152987
zvone napisal/-a:Pozdravljen Cveto!

Veseli me, da si tudi na tem koncu "odprl nove možnosti za adrenalinske extremen užitke."

Tura je sicer bolj plezalna kot tekaška, vendar še kako zasluži vse spoštovanje.

Glede naziva, pa predlagam SK extrem ( Savinjsko- Kamniške alpe extremno).

Tako bi imeli: K-24 (Koroška)
T-24 ( Karavanke- Tržič)
GM4O extremno (3x GM4O)
Pohorje & Kozjak
SK extremno ( Savinjsko -kamniške alpe - extremno)


Mogoče še to: normativ (24 ur) je (po meni) "izjemno" extremen
in bo ga zelo težko "doseči".

Menim, da bi bil dovolj le pogoj, da s to turo opraviš v "stilu" non stop.

Čas niti ni tako pomemben.

Še enkrat iskrene čestitke za doseženo.

Lep dan še naprej! Zvone



Zvone hvala za čestitke!

Bi se kar strinjal s tabo. Glede naziva pol kar uradno: SK Extrem!
Še posebej pa bi se strinjal s teboj glede normativa. Saj je zaradi zahtevnosti in izpostavljenosti pot treba prehoditi prevdno, sepravi, da ni tukaj hitenja!
Zato je res prav, da se normativ spusti na način (stil) non stop.
In upam, da se bo že drugo leto našlo kaj novih članov:)


LP Jure
 RudiV
#152998
Dobro jutro!
Čestitam za opravljeno Cveto, to lahko naredi samo zelo dobro pripravljen gornik. Podobno turo (vedndar desno varianto) sva avgusta opravila dva "mušketirja"
Začela sva v Logarski čez Turski žleb na Skuto, Dolgi hrbet, Gritovec, Jezerska Kočna, Kokerska Kočna, Češka koča, Ledine, Velika Baba, Mala Baba, Savinjsko sedlo, Mrzla gora in Logarska. Porabila sva cca 14 ur. Naslednje leto vključiva še Ojstrico, Planjavo in Tursko goro, ko pride čas za to se lahko dogovorimo in jo mahnemo skupaj 1x po tvoji 1x pa po najini varianti, kaj praviš?
lep dan vsem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA