Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Gost
#30117
Ker smo obljubili, da bodi TForumovci imeli vedno nekaj prednosti, je tole sporočilo zagledalo luč dneva nekaj dni prej ...
V Rovinju bo od 3. do 6. februarja 2. Tekaški tabor z dr. Brankom Škofom, pa tudi Varjo Kališnik, dr. Bojanom Knapom (naslednjič bomo prosili dr. Nado Rotovnik Kozjek) in Nejcem Severjem. S Poletovimi pisci o rekreaciji in sproščanju, torej. Za razliko od prvega tabora lani oktobra ni namenjen začetnikom, pač pa tistim, ki že tečejo, je pa tudi na vašo željo v drugem hotelu boljše kategorije (lanskega so zaprli ...). Cena (polni penzion in kotizacija) bo 55.000 v dvo, 61.000 pa v enosposteljni sobi.
Več podrobnosti v novem Poletu in pa od četrtka naprej vsak delovnik med 8. in 15. uro na gsm 041 836 779.
Lp Kalček
Uporabniški avatar
 Staša
#30155
Uf, to je pa kar 15.000 sit dražje! Se mi zdi, da bi nas večina za ta denar raje bila v hotelu kot smo bili. Saj razen enega natakarja ni bilo napačno:) No saj, če je zaprt... ampak vseeno škoda za tako visoko ceno... :?
Uporabniški avatar
 pelvis
#30186
Hmm, ta razlika je pa res za en par dobrih superg zdejle na razprodajah...
Verjetno ne bodo šli samo boljši tekači ampak tudi tisti ki se bolj "cenijo" :lol:
Sicer pa hvala lepa za predčasno informacijo. Se bo lažje odločit... pa čemu odrečt da bo ostalo za vikend.
lp
pelvis
Uporabniški avatar
 MatjazV
#30322
Z velikim veseljem sem pričakoval tale tekaški tabor v Rovinju. Včeraj sem tudi telefonsko najavil svojo udeležbo. Si bom pa vzel še kakšen dan za razmislek. In kaj je razlog? Cena. Zdi se mi odločno previsoka. Treba je upoštevati, da je februar mrtva sezona za obmorska letovišča in da so takrat cene hotelskih uslug najnižje. Organizator ni nikjer (vsaj na forumu ne) predstavil specifikacijo stroškov. Me pa zanima ali je razlog za tako visoko ceno namestitev v hotelu ali predavatelji. Hotel Park je v kategoriji 3***, tako da namestitev in prehrana res nebi smela predstavljati razlog za visoko ceno tabora. Na spletnih straneh si lahko ogledate nekaj podatkov v zvezi s tem hotelom: http://www.istra.com/jadranturist/objekt.asp?j=cro&id=3

Predlagam, da organizator še enkrat pretehta, ali je takšna cena ustrezna in primerna za to kar ponuja.

Ledp pozdrav!

MatjažV
Uporabniški avatar
 pia
#30375
Poslano Kalčku in ostalo brez odziva:

Živjo,
cena, ki je toliko višja od cene prvega tabora, je od februarskega Rovinja odvrnila kar precej tekačev, s katerimi sem govorila. Žal nam je, da ste jo nastavili tako visoko, saj zato tabor ni dostopen normalnim smrtnikom. Čeprav je ciljna populacija za take tabore zelo velika, nas boste ravno z navijanjem cen odvrnili od udeležbe in nas napeljali k temu, da bo TF sam organiziral izobraževanja in poiskal primerne in za nas zanimive predavatelje po dostopni ceni.

Vsi vemo, kakšne so cene v hotelih na morju februarja (zelo zelo izven sezone) in da se o ceni še lahko dogovarja, če pride tako velika organizirana skupina in ne zdi se nam pošteno, da nas želite tako odirati oz. da so predavatelji tako pogoltni na denar....

Prosimo za specifikacijo stroškov: kakšna je cena 3-dnevni polnega penziona in koliko znaša kotizacija.

Še nekaj neprimerljivih cen: difovci so plačali letos za obvezno 7-dnevno smučanje na Rogli s smučarsko karto vred plačali 60.000 Sit . Še manj bi plačali za 7-dnevno letovanje z letalskim prevozom v Turčiji oz. Tunisu.

Z željo, da bi se organizator Novice Extrem bolj oziral na naše potrebe in finančne zmožnosti, te lepo pozdravljamo...

Pia in somišljeniki iz TF
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#30384
Ja ko sem opazil, da so organizatorji Novice Extrem mi je takoj šinilo v glavo Kranjskogorska desetka pri kateri so imeli tudi oni prste vmes.
Mislim ne vem kam to sicer pelje, da tako navijajo cene.
Popolnoma mi je jasno, da morajo ljudje tudi zaslužiti nekaj.To je enkrat ena.Ampak nekje mora biti razumna meja pobiranja denarja.
Saj nismo nekje v tujini, kjer so tudi plače veliko večje kot pri nas.
Niti malo ne pogledajo, da kot je Pia omenila lahko tudi sami organiziramo kako tako zadevo.
In popolnoma nam je vsem jasno, da so cene izven sezone krepko pod poletno ravnijo.
Človek ima pri takih cenah občutek, kot da bi nam predavali neki svetovni prvaki in svetovne zvezde, ne pa ljudje, ki imajo neko podlago v znanju in bi lahko za neko razumno ceno tudi posredovali.
Ampak kar je preveč je pa preveč.
Upam, da se bojo omenjeni ljudje spametovali in ne pljuvali v lastno skledo.
ČAO!
Uporabniški avatar
 Filipid
#30398
Tudi jaz se strinjam z tistim kar sta napisala Pia in Marathon. Če bi bila cena bolj razumna bi se gotovo tega in podobnih taborov udeležilo več ljudi. Predvsem gre tukaj za študente, brezposelne in tiste ki se tega ne morejo privoščiti, ker že tako težko shajajo iz meseca v mesec. Glede na to, da se ve kdo so predavatelji, bi lahko vsak izmed njih opravil malo prostovoljnega dela in svojo ceno malo spustil. Samo danes ni več tako kot je bilo včasih in danes noče nobeden več nekaj narediti prostovoljno (beri zastonj ali za manjšo ceno). Vsi sam gledajo kje in kako bodo dober zaslužili na račun navadnih smrtnikov. Sem že omenjal, da tam kjer se pojavlja ime Novice Extreme so cene zasoljene pa naj rečejo kar hočejo. Na vsakem posamezniku pa je ali se bo določene prireditve udeležil ali ne. Da pa hoče eden zaslužiti na račun nas tekačev je pa že višek.
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#30400
Pozdrav!

No, tukaj bi jaz dodal samo to, da nima smisla razpravljat o ceni. ;) Organizator bo zelo hitro ugotovil ali je bila cena previsoka ali ne in bo ob naslednjih taborih ustrezno ukrepal. Na nas pa je, da pocakamo in vidimo kaj se bo izcimilo. :)
Srecno!

lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 bosin
#30404
Vsem kandidatom za tekaški tabor v Rovinju bi rad enkrat za vselej nekaj razložil:
Športno društvo Novice Extreme NI (ponavljam: Ni) organizator tekaških taborov v Rovinju in nima z organizatorji nič skuppnega!!!!
Prosim, ne mešajte revije Polet z društvom Novice extreme. Edina skupna točka je Kalček, ki je v službi pri Poletu in član Novic Extreme.

A si je to tako težko zapomniti? Ponovimo skupaj: Polet je revija, ki organizira tekaški tabor in še marsikaj drugega z rekreativnega področja, Novice extreme so društvo, ki ne organizira tekaških taborov. Organizira pa nekatere druge tekme (npr. ženski tek, sodeluje pri Kraškem malem maratonu, .....). Bo šlo?
 Nataša
#30407
Bosin, če se kdo zmoti, to še ne pomeni, da smo vsi v prvem razredu, ti pa naš veliki pametni učitelj. Tale izpad je bil povsem nepotreben.
Uporabniški avatar
 bosin
#30408
pomota:
Z željo, da bi se organizator Novice Extrem bolj oziral na naše potrebe in finančne zmožnosti, te lepo pozdravljamo...

pomota?:
tam kjer se pojavlja ime Novice Extreme so cene zasoljene pa naj rečejo kar hočejo

pomota???
ko sem opazil, da so organizatorji Novice Extrem mi je takoj šinilo v glavo Kranjskogorska desetka pri kateri so imeli tudi oni prste vmes.


Ne mislim biti nikomur veliki učitelj. Še nikomur nisem na forumu poskušal soliti pameti.
Pomota ni nič hudega in je čisto opravičljiva (Pia, sorry).
Ne morem in ne bom pa spregledeoval obrekovanja in pljuvanja po klubu in skupini ljudi, ki jim pripadam in sem ji lojalen. NAtaša, predstavljaj si reakcije , če bi se zgodila taka pomota v škodo TF.
Uporabniški avatar
 mare
#30418
bosin napisal/-a:pomota:
Z željo, da bi se organizator Novice Extrem bolj oziral na naše potrebe in finančne zmožnosti, te lepo pozdravljamo...

pomota?:
tam kjer se pojavlja ime Novice Extreme so cene zasoljene pa naj rečejo kar hočejo

pomota???
ko sem opazil, da so organizatorji Novice Extrem mi je takoj šinilo v glavo Kranjskogorska desetka pri kateri so imeli tudi oni prste vmes.


Ne mislim biti nikomur veliki učitelj. Še nikomur nisem na forumu poskušal soliti pameti.
Pomota ni nič hudega in je čisto opravičljiva (Pia, sorry).
Ne morem in ne bom pa spregledeoval obrekovanja in pljuvanja po klubu in skupini ljudi, ki jim pripadam in sem ji lojalen. NAtaša, predstavljaj si reakcije , če bi se zgodila taka pomota v škodo TF.


Bosin, se mi zdi, da ni nobene potrebe biti nesramen. Kalček je tukaj nekaj napisal o taboru in nikjer povedal, kdo je organizator. Tisti, ki ne berejo Poleta naj pa potem vohajo, ali je organizator Polet, Novice Extreme, Kalček sam ali kdo četrti. če vam ni všeč, da vas ljudje zamenjujejo, najprej razčistite med sabo. Sicer je pa najbrž še ena skupna točka Poleta in Novic Extrem. Kadar oni kaj organizirajo, se nad stroški vedno pritožuje nadpovprečno število udeležencev. Pa ni me treba prepričevati, koliko vse stane, jaz se namreč dosedaj še nisem pritoževal. Če se mi zdi nekaj predrago, pač ne kupim. Tega tabora tudi ne bom.
Uporabniški avatar
 bosin
#30419
Mare, kje sem pa bil nesramen? In do koga?
In kaj misliš, naj med sabo razčistimo? Kdo kaj organizira in kdo se kako imenuje? :roll:
Kot že nekajkrat, sem samo spet poskušal pojasniti, kdo je kdo in kaj kdo dela (vem, da Pia to natančno ve in vse napisano ne leti na njene besede!).
Če komur iz kakršnegakoli razloga ni do udeležbe na katerikoli tekmi, ki jo organizira (ali soorganizira) Društvo Novice Extreme, je to stvar njegove odločitve. In tega ne zamerim nikomur. Vendar to ni bila tema. Tema je (pre)visoka cena Tekaškega tabora, pri čemer je bilo neupravičeno omenjano naše društvo kot organizator in celo sokrivec za nastavitev cene. Ker je podobna debata enkrat že potekala,me je zelo presenetilo, da nekateri (ki so sodelovali v prejšnji debati) še vedno ne razumejo,ali pa nočejo razumeti, kdo je kdo.
Še vedno mislim, da sem reagiral pravilno in nežaljivo. Vsaj moj namen je bil tak. Vsem, ki ste zaradi mojega načina pisanja užaljeni, se opravičujem in s tem tudi zaključujem to debato (z moje strani, seveda).
 Gost
#30422
Prijatelji, živjo.

Obvestilo o taboru je bilo dano, da se ga udeleži, kdor se ga lahko. Zato bom zelo vesel, če se prepir in še kaj preneha. Verjemite, da mi je žal, da sem dal obvestilo na Forum, Polet bi bil povsem dovolj, vsaj žolča in žalitev ne bi bilo.
Res je, da sta Polet in Extreme zelo povezana: brez Extrema bi ne bilo Poletove rekreacije in brez Poletove rekreacije in promocije teka z izbiranjem tekaških ekip bi ne bilo Tekaškega foruma. In brez Tekaškega foruma bi ne bilo žalitev, kot so se rodile zdajle, zaradi tabora, kjer bi ljudi radi naučili teči ...
Pa bodi o tem dovolj.

Vsak si ceno svojega učenja, dela, pa tudi tistega, kar je še pripravljen požreti kot očitek, postavlja sam. Zato sem ravnokar prosil urednika Foruma, naj moje prispevke umakne s Foruma, saj si ne želim tega, da bi se grdo gledal z ljudmi, s katerimi se sem ter tja srečam na teku ... Ali da bi koga vprašal: Kaj, prijatelj, si TI storil za druge. In KOLIKOKRAT?


Pozdrav vsem, veselim se srečanj v tekaških copatih z vsemi vami, vesel bom, ko bom v Poletu lahko objavil (pozdrav in ponovno povabilo obema Mirotoma) tekaški kodeks ali kaj takega, kar bo dobro za vse tekače.
O Tekaškem taboru pa odslej le v Poletu.
Ni pa nobene zamere, iskreno.
Kalček
 Nataša
#30424
Še največ žolča je prišlo od Bosina. Kalček, saj so ljudje samo prosili za specifikacijo cene tekaškega tabora, je bilo to preveč?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA