Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 ancapomaranca
#350034
Pozdravljeni, sem amaterska tekačica ki je zadnje mesece sicer malo zabušvala ampak se more sedaj spet spravit malo v stare tire :)

Do sedaj sem tekla sama zgodaj zjutraj preden se je mali zbudil ali zvečer, ko ga je prevzel mož.

Ker se nočem omejevati bi rada začela teči tudi z malim vendar ne vem kako se tega lotiti najbolje.

Sinček bo septembra star dve leti. Vozička ne uporabljamo več. Mi je edina opcija, da nabavim športni voziček? O tem nekako nisem prej razmišljala in sedaj mi je malček žal.

Hvaležna bom za predloge , komentarje, izkušnje..

Anja
 tonryo
#350127
Očitno se noben drug ne bo lotil odgovora, zato jaz podajam svoja 2 centa...

Z 2-letnikom verjetno ne boš mogla "resno" trenirati. Bo pa vsekakor koristen za vzdrževanje kondicije. Zdaj je čas za poganjalček, tricikel, kolo (s pomožnimi koleščki) in ostala transportna veselja. Z malo treninga bo osvojil svoje izbrano sredstvo in bo dovolj hiter, da boš vsaj lahkotno tekla zraven njega. Odvisno od okolja, boš mogoče tudi šprintala za njim, če se npr. odpelje po klančku navzdol ali pa proti cesti. Če mu enolično poganjanje svojega vozila ni najbolj všeč, se lahko izmenjujeta pri lovljenju ("ko me ujameš, te bom potem jaz lovila!") ali dirkanju proti izbranem cilju ("kdo bo prvi do drevesa/klopi/hiše..."). Odlično za intervale!

Zdi se mi malo škoda, da bi 2-letnika, ki se še uči uporabljati svoje telo in tako postavlja temelje za celo življenje, "zapirala" v voziček. Po drugi strani, bo tako vsaj na svežem zraku (če seveda ne tečeta po mestnih ulicah), kar ni slabo, če je alternativa npr. gledanje risank doma.
Uporabniški avatar
 čara
#350128
K zgornjemu odgovoru dodajam še tega. Čar očetov (če so le med živimi!) je ta, da prevzame starševsko nalogo tudi v solo izvedbi, med tem, ko si ti "privoščiš" svojo rekreacijo ali sproščen čvek s prijatlcami.
 jozafat
#350135
Še izkušnje nonota:
ker je veteranski tek malo bolj počasen in se (itak) z vnuki-njami zelo lepo ujamemo
sem večkrat izvajal tek tudi z vozički, ki niso bili namensko športni.
Pa tudi podlaga ni bila vedno ravna (makadam), pa so bile vedno navdušene,
ko smo se odpravili na večurno ekspedicijo po naravi. :D
Pa še sedaj jih nono za rojstni dan odpelje na otroško tekaško prireditev
kamor gredo v pričakovanju dogodka med vrstniki, pa pogostitve, startne številke, medalje ...
 ancapomaranca
#350990
Hvala lepa vsem za nasvete! Lotili smo se pa tega tako:

2x na teden si vzamem za tek zase sama (in seveda je očka takrat z malim)

Vse ostalo pa uživam z mulcem - nabavili smo poganjalček. Seveda kot spodaj omenjeno, ne morem z njim resno tečt ampak je super za ostat tako ali drugače v gibanju.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA