Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 drej
#1482
Jaz sem pa veliko skromnejši, en tek v prvi polovici leta 8-15 km (okvirno s časom 12 km/h), še ne vem katerega, in Ljubljanski (mali) maraton (<=1:58:00), a sem preskromen?
Uporabniški avatar
 Matevz
#1483
Jaz imam predvsem cilj en Ironman, pa zaenkrat še malo razmišljam o možnostih, da bi se kvalificiral na Havaje, kar pomeni še en ironman.

V pripravljalnem obdobju pa bi rad izboljšal PB na 21km (1:23), za konec sezone (če Havaji ne bodo ratali) pa maraton (bi ga rad spet enkrat pod 3 ure spravil).

Vmes pa čimveč tekov in kratkih(šprint) triatlonov.
Uporabniški avatar
 Z*
#1484
-Pohorska smučina (po možnosti pod 3:50.00)
-kolesarski maraton Okrog Pohorja (pod 4:50.00 ali brez časa v dobri družbi :roll: )
-2-3 polmaratoni (verjetno Radenci, Celje, Ptuj)
-SAM ali Logarska 35 km
-maraton v LJ - po možnosti pod 4:00.00 in preživeti! :D )
Vmes pa po želji, počutju in trenutnem navdihu čimvec krajših smučarskotekaških, kolesarskih in tekaških prireditev z dobro družbo, v želji, da spoznam vas, Tekaški forum. :wink:
Uporabniški avatar
 sbojan
#1485
Moji cilji za 2004:
- preteči maraton (trenutno računam na Radence, druga možnost je Ljubljana)
- preteči nekaj malih maratonov (Sežana, Čateške Toplice, Mirna Peč...) v času okrog 1:50:00
- pri ostalih tekih (Mokronog, Bohinj, Kranjska gora, Šentvid pri Stični, Gorjanci...) izboljšati rezultate iz l. 2003
- se udeležiti kakšne nove tekaške prireditve (npr. Logarska dolina, SAM)
-za pokušino se udeležiti sprint triatlona (Kočevje, Bled ?).
Uporabniški avatar
 nada
#1486
O.K. tekači vidim, da vam ne sežem prav daleč, ampak počasi se daleč pride pravijo "veliki". Moj prvi cilj je predvsem najprej pridobiti večjo vzdržljivost zdaj čez zimo, potem se udeležiti nekaj tekem tja do 10-12km (v skladu z akcijo Slovenija teče), rada bi odtekla Sežano in Ljubljanski mali maraton in izboljšala lanskoletni čas (1:55,36), vsaj za nekaj minut čeprav ne vem, kako bo to šlo. :oops:
Uporabniški avatar
 matjaz
#1491
nada kakorkoli bos tekla je krasno, to da nam ne sezes do ... ni res, teces tako kot drugi in vlagas v to ravno toliko truda, ce ne se vec. Vecja vzdrzlivost in boljsi cas pa pridejo z vztrajnostjo. Zato pogum. :D :D :D
Uporabniški avatar
 Z*
#1492
To si dobro povedal, Matjaž. Tudi sama sem hotela nekaj dodati Nadi. Cilje si vsak sam postavlja, zase, ne zato, da bi se primerjal z drugimi (verjetno). Lahko pa ga drugi motivirajo. Ko sem začela, je bil moj cilj teči več kot 1-2x mesečno, potem udeležiti se ene prireditve (do 10 km), potem enkrat v daljni prihodnosti preteči 21 km (pa nisem upala glasno priznati), potem se je pa začelo kar vrstiti. Še preden se zaveš, si že zasvojen, apetiti zrasejo in že zmanjkuje časa, da bi se udeležil vsega, česar bi se rad... Pa podobno misleče spoznaš, krasne ljudi, ki jih želiš spet in spet srečati in potem postaneš npr. inventar prireditev Slovenija ... za zdravje (mogoče se kdaj naveličaš in vrneš na samotna pota). Tako je to. :) :)
Uporabniški avatar
 Matej
#1495
nada ne bodi preveč skromna, mi pa ne preveč pokroviteljski. meni se zdi čas 1;55 za mali maraton čisto spodoben. sicer pa je že matevž pred kratkim ugotovil: če rezultate vrednotimo v absolutnem merilu, smo vsi skupaj navadni luzerji.
Uporabniški avatar
 nada
#1497
Ja saj imate verjetno res prav, da je rezultat spodoben, ampak moji cilji so previsoki in pooočasi in z veeeliko truda je treba capljati do njih, verjetno se mi preveč mudi.
Uporabniški avatar
 matjaz
#1499
:D :D :D Bistveno je da so cilji realni in uresnicljivi. Poslusaj svoje telo. pa bos zagotovo napredovala.
 t
#1503
Glavni cilj :D
ohraniti željo in potrebo po teku skozi celo leto.
Drugi cilji in samopotrjevanje
polovičke: Gradec ali Sežana, Radenci
SAM-35
Ljubljanski maraton-42 :oops:

S rezulati se (še) ne obremenjujem preveč, ker so povezani s treningom, ta pa z uresničevanjem mojih drugih - netekaških - dosežkov v letu 2004.
 PPoce
#1516
Moji cilji:
Zagreb -> Čazma (61 km) konec marca? - zlata sredina
Fruškogorski maraton (pri Novem Sadu, 101 km), 8/9 maj - top 10
morda 12 urni krožni tek v Zagrebu, konec maja > 100 km
morda 12 ur Kališča
24 ur Grosuplja (sredina junija) - top 3, >180 km
SAM 50 - cca 5h 40min (najbolje organiziran maraton v SLO)
morda Grintavec (še nisem nikoli, cca 2 h)
morda Krvavec
Ljubljanski maraton (42 km), zelo počasi
Preddvor - Železna kapla (42 km), cca 4 h

Bomo pa vidli kako in kaj bo.

Lep dan še naprej
Uporabniški avatar
 Dule
#1519
PPoce napisal/-a:SAM 50 - cca 5h 40min (najbolje organiziran maraton v SLO)


Se strinjam s teboj, da je SAM dobro organiziran, no zame je bil lani najboljše organiziran tek gorski maraton 4. občin. Cela Baška grapa je živela s prireditvijo. Me pa zanima, če se še kdo strinja z menoj?

PPoce napisal/-a:morda Krvavec


Ti ne vem ali letos bo Krvavec? Vsaj v koledarju državnih gorskih tekov ga ni vpisanega :cry: . Mi je bil tudi zelo v redu.

PPoce tole pa so cilji. Ti želim, da ti uspe :P !
PPoce pa poročaj nam s tekaških prireditev 8) !
Uporabniški avatar
 matjaz
#1520
:D :D :D Ppoce, kako in kdaj se regeneriras? Ali je Albin Sruna tvoj sotekac?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA