Moderator: ziga

#44021
Ob obilici rekreativnih prireditev pretekli vikend sem imel kar malo problemov z izbiro. Na ta maraton me je vleklo že prejšnji dve leti, pa je vedno dobila prednost kakšna druga prireditev. Letos pa sem končno doživel tudi tega in moram reči, da sem dobro izbral.

Progi sta dve: 30 in 68 km. Daljša ima dodan vzpon iz Hoč do Areha in isti spust, krajša pa štarta in se konča na Arehu.

Pohvaliti moram organizatorje, ker:
1. je bila proga res dobro označena
2. je bila trasa (vsaj zame) zelo primerna (najprej vzpon iz Hoč mimo Bellevue-ja do Areha, potem do Treh kraljev, Osankarice in mimo Šumika nazaj do Areha ter spust po isti trasi kot vzpon)
3. so bile okrepčevalnice odlično založene (Bellevue- banane in voda; Areh - gel, banane in voda; pred Osankarico - energijski napitek, voda, energijske ploščice in banane)
4. na koncu vredu malica s pijačo (hrenovke, pivo ali brezalkoholna pijača ter lubenica in potica!)

Ker je to gorski maraton, ni bilo dosti udeležencev in je vse potekalo toliko bolj prijetno brez gneče. Tudi temperatura nad 1000 m.v. je bila primerna za kolesarjenje (ni bilo soparno). Ob prijavi pa smo dobili majico (klasika) in zračnico za kolo (to pa je že bolj praktično - tudi dimenzijo so ti menjali, če nisi imel gorca ampak recimo treking kolo).

Moja ocena: zelo priporočam!
#44024
klatez napisal/-a:Ob obilici rekreativnih prireditev pretekli vikend sem imel kar malo problemov z izbiro. Na ta maraton me je vleklo že prejšnji dve leti, pa je vedno dobila prednost kakšna druga prireditev. Letos pa sem končno doživel tudi tega in moram reči, da sem dobro izbral.

Progi sta dve: 30 in 68 km. Daljša ima dodan vzpon iz Hoč do Areha in isti spust, krajša pa štarta in se konča na Arehu.

Pohvaliti moram organizatorje, ker:
1. je bila proga res dobro označena
2. je bila trasa (vsaj zame) zelo primerna (najprej vzpon iz Hoč mimo Bellevue-ja do Areha, potem do Treh kraljev, Osankarice in mimo Šumika nazaj do Areha ter spust po isti trasi kot vzpon)
3. so bile okrepčevalnice odlično založene (Bellevue- banane in voda; Areh - gel, banane in voda; pred Osankarico - energijski napitek, voda, energijske ploščice in banane)
4. na koncu vredu malica s pijačo (hrenovke, pivo ali brezalkoholna pijača ter lubenica in potica!)

Ker je to gorski maraton, ni bilo dosti udeležencev in je vse potekalo toliko bolj prijetno brez gneče. Tudi temperatura nad 1000 m.v. je bila primerna za kolesarjenje (ni bilo soparno). Ob prijavi pa smo dobili majico (klasika) in zračnico za kolo (to pa je že bolj praktično - tudi dimenzijo so ti menjali, če nisi imel gorca ampak recimo treking kolo).

Moja ocena: zelo priporočam!



Ja sem gledal traso mislim da ste se imeli full dobro.

Za naslednje leto se bom poskusil odzvati tvojim priporočilom.

Menda pa ste iz Areha šli na Tri Kralje in potem preko Šumika nazaj?
#44079
snezni_tekac napisal/-a: ...Menda pa ste iz Areha šli na Tri Kralje in potem preko Šumika nazaj?

Proga:
najprej vzpon iz Hoč mimo Pohorskega dvora (Pivola), Bellevue-ja, Mariborske koče do Areha, potem po cesti za Šmartno do križišča za Tri kralje, pa do Treh kraljev, Osankarice in mimo Šumika nazaj do Areha ter spust po isti trasi kot vzpon.

Evo še grafični prikaz:
http://www.sportosplet.net/galerija/displayimage.php?album=527&pos=0

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA