Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#313930
Pozdravljeni tekači!
Po dolgem času tihega opazovanja vašega foruma se moram pa tudi jaz oglasit :-)
Predvsem se želim zahvalit navijačem Vitezom dobrega teka in članom Tekaškega foruma v soboto na tekmi hitrostnega rolanja.
Ne poznamo se po imenih, v živo pa še manj, a vaše navijanje s slovensko zastavo mi je na tekmi dalo zagona. Ko sem zagledal našo zastavo sem vam pomahal, se vam zahvalil in v nekaj sekundah prehitel vsaj 15 tekmovalcev, katerih kasneje nisem več videl. Bil sem poln moči, kot da bi šele začel z vožnjo.
V nedeljo sem vam s svojimi sotekmovalci poskusil "vrniti" na 35-em kilometru, a ker še nimamo zastave, je to bil bolj žalosten poskus. Če ne zaradi česa drugega, bomo zastavo kupili za takšne priložnosti. Če nas je vsaj en od vas opazil, je bilo vredno.
Čestitke za vaše nastope ter voljo ki jo pokažete na takšnih tekmah.
#313935
Čestitam vsem udeležencem.
Doseženi časi pa so res fascinantni. Prenos sem si posnel in ga pogledal popoldan, zares lep ambient in lepo vreme. Morda se tudi sam kdaj spravim ven na nekaj velikega, no bo treba še kaj potrenirat...
#313936
Čestitam vsem udeležencem.
Doseženi časi pa so res fascinantni. Prenos sem si posnel in ga pogledal popoldan, zares lep ambient in lepo vreme. Morda se tudi sam kdaj spravim ven na nekaj velikega, no bo treba še kaj potrenirat...
#313940
Tek je bil odličen, zaradi tega se pač gre v Berlin :D

Pohvalil bi pa sprejem pri veleposlanici Marti Kos, mene je kar prepričala, lepa poteza, takoj po njenem prihodu na veleposlaništvo. Vzdušje pa profesionalno a ves čas prijetno in sproščeno. :clap:

In seveda, pohvala vsem slovenskim tekačem in še posebej navijačem (sem se pridružil jutranjemu rjovenju in navijanju Vitezov pred glavno žel. postajo :D :D ), super ste!
Moj prijatelj (Nemec), s katerim sva skupaj 'osvajala' letošnji Berlin, je komentiral, da so bili slovenski navijači najglasnejši, najbolj 'nori' in sploh najboljši. :clap:
(Danci so pač izven konkurence, jih je enostavno preveč 8) ).

Skratka, tisto nekaj matranja smo že zdavnaj pozabili, vse ostalo v Berlinu pa ena sama velika prijetna in pozitivna dogodivščina.
:laola
#313956
Vse čestitke, maratonci!
¨spitzpark¨, napako lahko popraviš, razen če si ne delaš (slabe) reklame.
Uporabniški avatar
 muc
#313959
Ojla TF...vi ste najboljši!!! :laola
Hvala vsem za pozitivno energijo, navijanje, čestitke...ostal brez besed! :clap:
Ponoči prišli v Slovenijo, zato kaj več napišem kasneje oz. zvečer...misli so pa še kar v cilju Berlinskega maratona haha :lol:

See yaaaaa :wink:
#313978
Za menoj je še tretji berlinski maraton. Prav vsak je bil drugačen.
Prvi Berlin-sploh prvi maraton, v soncu in vročini.
Drugi maraton Berlin-z Jano slalom na lagan o med dežnimi kapljami.
tretji-na ta pa je letel z zvitim gležnjem.

Pa lepo na kratko in počasi. Budapest je v četrtek postala Huda-pest, saj me je grdo spotaknila. Zvin levega gležnja. kaj pa sedaj? Nič, led na nogo, potem konjska mast in fiksacija. Noč mine v strahu-ampak ja, naravnost pa še brez problema hodim, samo nedaj bože, da nogo zarotiram-prekrasno ozvezdje se vidi v takem primeru....

Na sejmišču Matjaž stakne fizioterapevta, ki mi u nulo potejpa gleženj in svetuje-počitek, potem pa bo kar bo.

Počitek v soboto je minil v tapkanju po Berlinu-brez bolečin za gleženj. Torej že odpisani Berlinski maraton-prihajam, ne dam se.

Na štartu še gruntam, kako bodo videti prvi pretečeni metri z zvinjenim gležnjem-pa gre. U-bani na vsakem voglu, torej imamo kup zasilnih izhodov. Moj "zajček Laufer" gre prepočasi, zato mu uidem, gleženj ne boli.

Pri 30-tem km pa začne gleženj zalivat toplota, vročina, v glavi pa nastane praznina, ki se napolni s strahom, bo zdržal? Bo? Bo? Tempo pade, glava dela po svoje in telo po svoje, vročina pa rahlo narašča. Malo panike, iščem U-bane, če bo sila. Pa gre, počasneje seveda, a gre, gleženj se odlično drži, kuha se, kuha, ampak boli pa ne. Takrat začnem "čudno drugače" obremenjevati drugo nogo in drug gleženj, začne peči ahilova tetiva. Bo šlo?

"Zajček Laufer" me dohiti in prehiti, sitna sem, nervozna, ne gre, pošljem ga naprej, ni mu treba poslušati mojega jadikovanja.

Oba gležnja zdržita do konca. Jupiiiii

Šepam, pravzaprav boli ahilova in ne zviti gleženj. Še danes boli ahilova, precej manj, a vendar. Gleženj pa je še malo zatečn, nekaj modric, ampak maratonje pa le za mano.

:laola Vse čestitke Berlinčanom, za vsak dosežen rezultat posebej. Še posebej čestitke tistim, ki jim je bil tole prvi maraton. Bravo naši :clap: :clap: :clap:
#313980
Hojla,

tudi naša 9-članska TF odprava se je srečno vrnila z maratonskega popotovanja. Naš končni cilj je bil Berlin in seveda nastop na 40. BMW Berlinskem maratonu.

Slika

Vsi smo bolj ali manj izpolnili svoje cilje in uspešno pretekli še en maraton. Muc naprimer je kar tako mimogrede postavil še osebni rekord, Marta pa je suvereno odtekla svojega prvega. Pravijo, da tega nikoli ne pozabiš in to lahko samo potrdim.

Naša odprava se je poti, za razliko od ostalih , lotila malce drugače. Vmesno postojanko smo namreč imeli v Budimpešti, kjer smo si organizirali tudi krajši turistični ogled znamenitosti. Naslednji dan smo nadaljevali z letalom do Berlina. Seveda smo bili tudi med tistimi 270 -timi udeleženci sprejema Slo maratoncev na naši ambasadi pri ge Kosovi.

Prvi dan našega bivanja v Berlinu smo obiskali tudi maraton expo in opravili vse formalnosti, potem pa smo se podali na ogled turističnih znamenitosti Berlina.

Na tekmi je šlo praktično vse kot je treba in kasneje, ko smo se vsi skupaj ponovno zbrali v cilju, smo že lahko nazdravili skupnemu uspehu.

Tudi sam sem zadovoljen, čeprav je šlo 9 minut počasneje kot pred štirimi leti.

Hvala vsem za super družbo pa tudi tistim, ki ste nas vzpodbujali ob progi in preko foruma :clap:

Tule si lahko ogledate FOTOGRAFIJE, kot dokaz, da smo se meli fino.

Lep pozdrav vsem,

Matjaž
#313994
Predstavljajte si, da ste del skupine, ki se ravno pripravlja na start jubilejnega, 40. berlinskega maratona. Ravno ste se pripeljali na startno mesto. Preden se ločite, je seveda obvezna skupinska fotografija. Postavili ste se na idealno mesto za fotografiranje, razvili državno zastavo, :Fger se nasmehnili fotoaparatom ... potem pa se iznenada zgodi nekaj nepričakovanega in neverjetnega. Tako rekoč od nikoder se prikažejo neznanci, se postavijo zraven vas in začnejo prav tako pozirati vašemu fotografu, poleg tega pa predrzneži zraven vaše zastave razvijejo zastavo svoje države, :Fslo ki se dviga celo više od vaše! :shock: :shock: :bum:
No, tako je to, ko slovenski Vitezi dobrega teka uničijo fotografijo skupini nemških tekačev ... Sprva na obrazih Nemcev vidiš osuplost, na koncu vendarle tudi smeh, čeprav mogoče nekoliko grenak ... :)

Nekaj podobnega se je zgodilo tudi nekaj ur kasneje, ko je ob prihodu zmagovalca in novega svetovnega rekorderja Wilsona Kipsanga v cilj neki gledalec preskočil ograjo in skupaj z njim stekel v cilj - pri čemer je zmagovalca celo prehitel in presekal trak! :shock: http://www.youtube.com/watch?v=ifPi8Kiz9xI Bojda ni bil član Vitezov! :roll:

Iti v Berlin z Vitezi je nekaj posebnega. Rollback :clap: in Puhko :clap: sta poskrbela za vse. :clap: Prvi veliki podvig je bil že to, da sta nas vse zainteresirane za maraton uspešno prijavila. Poskrbela sta za organizacijo prevoza, :driver: prenočišča, za turistični program, :toast: :beer: :pivo: za nakup vozovnic za berlinski mestni promet, za rezervacijo prostora v gostilnah, :beer: za nemoten prevzem startnih številk, za slovensko zastavo :Fslo (po zaslugi katere smo lahko tekači od daleč opazili našo navijaško skupino in se na koncu v cilju brez težav zbrali, poleg tega pa je zaradi nje skupina nemških tekačev tudi izvedela, od kod prihajajo ti, ki so jim uničili fotografijo), za pijačo na avtobusu :piti: :beer: :toast: (te je bilo za nekatere preveč, ampak o tem ne bi izgubljala besed :ignore: :cenz: ) in še za marsikaj, kar se ne da opisati, je pa povezano z odličnim vzdušjem ves čas na izletu. :cast1:

Sama sem šla v Berlin precej "polomljena", tako fizično kot psihično. :( Fizično zato, ker sem bila zelo prehlajena, psihično zato, ker nisem vedela, ali in kako bom s tem prehladom sploh tekla. :evil: Vožnja na avtobusu je tako minila v znamenju smrkanja, uživanja propolisa in poskusov spanja. Vmes so nas ustavili tudi nemški policisti, pa ne prometni, ampak taki, ki so sredi noči vstopili na avtobus in začeli preverjati naše dokumente. Varnostni ukrepi pred maratonom ali iskanje določene osebe?

V Berlin smo prišli v petek dopoldne, se sprehodili med rožicami v parku Charlottenburg, nato pa odšli po številke na nekdanje letališče Tempelhof. Prevzem številk je potekal gladko. Sama sploh nisem čakala v vrsti (res pa je, da smo bili tam takoj ob odprtju in da je kasneje že bilo nekaj več ljudi). Na roke so nam dali tudi zapestnice, brez katerih nas ne bi spustili na start, potem pa je bil čas, da si naberemo malo reklamnega gradiva (med drugim revijo Distance Running, na naslovnici katere je start maratona v Radencih! :Fslo ) in se podamo na "lov za spominki". Ker za razliko od Ljubljanskega maratona tu za ceno startnine ne prejmeš nobene spominske majice (v Ljubljani prejmeš kar dve!), si jo moraš nabaviti sam. Tako da sva s Kairosom že dva dni pred maratonom kupila majici z napisom, da sva tekla Berlinski maraton, v upanju, da nama to ne bo prineslo nesreče. :D

Po odhodu v hotel so drugi iz naše skupine šli na sprejem k novi veleposlanici (iz kvote političnih imenovanj) in na kosilo, midva sva pojedla kar v hotelu (hrano sva imela s sabo zaradi problemov z glutenom, in sicer riž po nasvetu znanega slovenskega asa, ki tekmuje v vzdržljivostnih športih), in šla naravnost spat. Prehlad in nočna avtobusna vožnja naredita svoje, tako da sva spala od petih popoldne do sedmih zjutraj! Vmes sva se zbudila le, ko sva slišala ognjemet (in si ga nato skozi okno tudi ogledala), jaz pa sem se zbujala še, ko me je mučila žeja (pametno sem si plastenko z vodo postavila tik ob posteljo).

Sobotni zajtrk nama bo za vedno ostal v spominu po "holesterolskem krožniku" našega Rollbacka. Skrivnost, kako se je na krožniku, polnem mastnih klobasic, pečene slanine in drugega mesa, znašla kumarica, je pojasnil s tem, da "že vsaj dve leti ni jedel kumaric in mu je zapasala".
Po zajtrku so nekateri odšli na ogled živalskega vrta, drugi smo se (z dvigalom) povzpeli na televizijski stolp (Fernsehturm), ki ga je postavila nekdanja Vzhodna Nemčija v znak svoje velike moči. S stolpa smo si ogledali celotni Berlin in preučevali progo, po kateri bomo tekli naslednji dan.

S Kairosom sva nato krenila na obisk k njegovim sorodnikom nekam daaaaleč v zahodni del Berlina (tam jedla tudi kosilo - seveda riž) in tako zamudila start naše Cormi na tekmi z rolerji (videla pa sva prihod zmagovalca v cilj). Se je pa Cormi na tej tekmi odlično odrezala! :clap: Kljub nesrečnemu pristanku na trda tla po prihodu v cilj. :(

Sledile so večerne priprave obvezne opreme za maraton in zgodnji odhod v posteljo, ker je bilo treba tudi zgodaj vstati. Pa tudi počutje se je popoldne začelo slabšati, žal pa se je poleg tega tudi Kairos nalezel prehlada. :(

V nedeljo zjutraj sem se vseeno počutila dobro. Po zgodnjem zajtrku smo že pred pol sedmo zjutraj prtljago naložili na avtobus in se skupaj odpravili na start. S slovensko zastavo seveda. Pred Hauptbahnhof se je zgodil na začetku opisani mednarodni incident s fotografiranjem :Fslo , potem smo se odpravili proti garderobam in na start. Organizacija je bila odlična, oddaja garderobe urejena po startnih številkah, tako da ni bilo nobenega čakanja v vrsti (je pa res, da so bile ženske garderobe nekoliko dlje). S Kairosom sva šla skupaj oddat najprej njegovo, nato še mojo garderobo. Čeprav najbolj od vsega sovražim, da me zebe, se odločim, da bodo kratki rokavi zadostovali (kar se izkaže za pravilno odločitev - na startu smo tako ali tako dobili še plastične vreče, da nas ni zeblo). In nato na start v cono G, ki je startala v drugem valu.

Poljubček pred startom :cmok: - in gremo! Ker se počutim dobro, si ob startu znova zastavim cilj pod 4 ure. Začnem teči po občutku, vidim tempo 5'19''/km - mislim si, da je to prehitro in poskušam malenkost zmanjšati. A kaj, ko te množica navijačev kar sama nese dalje, sploh ko vidiš še slovensko zastavo in veš, da je tam naša navijaška skupina! :Fslo :juhuhu: :laola In glasba na vseh koncih! Sicer pa povsod danski navijači, danski tekači, danske zastave (žal med smeškoti na TF ni danske zastave). Da se že vprašam, če res tečem po glavnem mestu Nemčije!
Tempo je še vedno prehiter, mislim si, da bo šlo, dokler bo pač šlo, potem pa bom imela nekaj časovne rezerve. In je šlo, prvih 10 km, 20 km, polovička maratona, 30 km ... no, potem pa se je začelo poznati. Tempo je začel padati, čeprav je šele v zadnjih 5 km padel toliko, da sem na 40. km ugotovila, da mi 4-urnega limita ne bo uspelo doseči in sem nato še nekoliko popustila. Če bi bil cilj maratona v samih Brandenburških vratih, bi bil limit pod 4 ure dosežen! Tako pa sem ga zgrešila za slabi 2 minuti. Kar pa je vseeno moj osebni rekord. :D

Po prihodu v cilj traja še celo večnost, da res prideš v "cilj". Tolikšna množica se pač počasi prebija naprej. Vmes ti dajo še polivinil, da te ne zebe, pa medaljo, vrečko s hrano ... in ko se počasi prebiješ do garderobe, ugotoviš, da te je kljub sončnemu in toplemu vremenu začelo zebsti in da ti polivinil pride še kako prav. Sledi tuširanje in odhod na zbirno mesto, kjer ob zdaj že razvpiti slovenski zastavi :Fslo počakamo še ostale maratonce. Končno pride tudi Kairos, :heart nasmejan, uspel si je ogledati veliko podrobnosti, ki so mojim očem ušle! Slovenska zastava privabi tudi druge slovenske tekače, ki v Berlin niso prišli v naši skupini, a jih je lepo videti. Večina jih bo v Berlinu tudi prespala, za nas pa sledi vožnja domov. :driver:

Bilo je enkratno, čestitke vsem za pretečeni maraton, za osebne rekorde, za svetovni rekord, in čestitke in hvala navijačem, ki ste/so bili res nekaj posebnega! :laola
Nazadnje spremenil spela*, dne 01 Okt 2013, 21:10, skupaj popravljeno 1 krat.
#313997
Špela*, odlično poročilo! :clap: Sploh ni kaj dodati, razen....mojega videnja :D

Ko sem prvič pomislila, da bi kdaj v življenju pretekla maraton, sem si rekla, to bo v Berlinu 2013. Prehitel ga je Dunaj, ampak ponoviti ga v Berlinu 2013, ta želja je ostala. Že uspešne prijave sem se veselila kot majhen otrok. A z novim letom so se začele težave s kolkom, praktično nisem več tekla. Do zadnjega sem upala, da bodo terapije pomagale, potem pa sem se prijavila na rolanje. Moja poškodba je namreč čudna, vse lahko počnem, razen teči ne smem :shock:
Bil je to moj prvi rolerski maraton (in danes mislim da tudi zadnji :? je pa res, da sem šele dvakrat prespala :wink: ) . Želela sem si to opraviti hitreje kot najhitrejši tekač na svetu, uspelo mi je v 1.46 :D Veliko doživetje, a vseeno neprimerljivo s tekaškim maratonom. Bala sem se, da me bo zvilo od žalosti tam v Berlinu, ko bo tekaški štart. V soboto zvečer po rolerski tekmi, še polna adrenalina in zato zabrisanih bolečin po padcu v cilju, sem v družbi tekačev razmišljala, da se vseeno postavim na start in odtečem vsaj par kilometrov in sem tako del tega velikega dogodka. Puhko mi je rekel 21 ali nič. Ok, 21 jih ne zmorem, potem pa nič. Grem med navijače. To je bila najboljša odločitev. Uživala sem kot že dolgo ne, doživela tekmo z druge plati in se tako tudi tekaško čisto nahranila.
Ampak tekla bi pa vseeno rada še kdaj :wink:
Nazadnje spremenil Cormi, dne 03 Okt 2013, 11:25, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 muc
#314012
40. Maraton Berlin 2014!...NORO!!! :laola
Hmmm kje začeti?! Prejšnjo nedeljo jo z Avi-jem & Kepica suport :wink: še zadnjič mahneva na PST...dobr nam je šlo, drug dan pa tetiva zatečena za dve...sledi obvezen obisk pri Pii...tejpanje...Pia hvalaaaaaa :clap: ...in jo že mahnemo proti Budimpešti...tako kot je že Matjaž povedal, sledi ogled mesta in drug dan let proti Berlinu...nastanitev, obisk veleposlaništva, kjer je bilo res lepo poskrbljeno za vse nas potem pa na Expo po štartne številke...več urni sprehod po Expu, kjer imaš res kaj videti...večerja,povratek v apartma in spanje. Sobota zjutraj na "breakfast run"...že tukaj ti gredo kocine pokonci, ko doživiš ogromno pozitivne energije, dobre volje...pa še zajtrk je zakon! :D
Čez dan sem si ogledal znamenitosti Berlina in šel pozdravit našo TF rolarko Cormi pred štartom...bravo za odličen rezultat! :clap: ...potem se pa le spomnim, da je menda dan pred tekmo super, če se naješ testenin...letim v stanovanje in voda že vre...sledi priprava na nedeljo.
Zjutraj jo že zgodaj odrinemo proti centru mesta oz. štartu, oddaja garderobe, fotkanje in z Matjažem že kmalu stojiva v pravem boksu...tam se srečamo še s Petrom, še zadnji čvek...sledi odštevanje in že gremo uživat 42,2 km :D
Vzdušje, navijanje celo traso neverjetno in ni lepšega ko sredi Berlina zagledaš Slovenske zastave in naše najglasnejše navijače...hvala vsem, res ste zakon!!! :clap:
Tempo od začetka ni bil najhitrejši, ker mal gužve pa vseeno je :lol: potem pa le pridem do svojega ritma...tja do 14-15 km se sotekači vseskozi menjajo...potem pa ujamem Švicarsko tekačico, ki je imela pred sabo svojega "zajčka" in ker se nekako ujamemo gremo skupaj proti cilju...na 32-33 km mi pa, kar naenkrat zajček začne govoriti nekaj o tempu, času in zavije desno z proge oz. odstopi...hmm pa sva ostala sama hehe :D ...ja, nič gremo dalje...malo pred koncem meni tempo mal pade zato Jasmin predlagam, da naj gre naprej, če ji je ostalo še kaj moči v nogah in tako pride v cilj pred mano :clap: ...ampak zadovoljstvo in veselje, ki ga doživiš skozi prihod v cilj se ne, da opisati! NORO, NORO, NORO!!! :laola
Ko pa zagledaš še veselje drugih sotekačev imaš pa občutek, kot, da si v transu! :D
Za nameček izvem še, da je Jasmin lovila normo za svetovno prvensto oz. olimpijske igre, kar ji je seveda uspelo in obenem je odtekla še svoj OR...vesel! :D
Čestitke vsem za odlične rezultate, dobro voljo in najboljšo družbo! :clap:

Potem pa čvekanje, druženje in čakanje še na vse preostale Slovenske tekače! :D
Mi smo imeli potem še celo popoldne in del ponedeljka za raziskovanje Berlina v popoldanskih urah pa počasi odhod proti domu...res je bila nepozabna izkušnja in hvala vsem, da sem bil lahko del tega...super ste!!! :laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA