Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#306164
ja, je bilo kar težko v soboto odteči dva kroga brez težav :!:
dve stvari sta ta vikend naredili največji vtis name:
- okoli tridesetega kilometra, se pravi malo pred dvanajsto uro je ničhudega sluteča srnica prečkala tekaško cesto
- naš petletni "mladič" je v nedeljo v bazenu pri hotelu Radin "skoraj" splaval

vzdušje super, srečal bolj malo poznanih forumovcev.
mize pred hotelom Radin, ki so bile vsako leto polno zasedene, so bile pol prazne :?:
 spela*
#306166
To je bil moj četrti maraton, drugi v Radencih, a vsekakor najtežji doslej. In to kljub temu, da sem ga vzela bolj za trening, torej z namenom, da bom šla lepo počasi.

V Radence sva s Kairosom šla skušaj z Urbanimi tekači, ki so naju takoj sprejeli za svoja. :D Razvajanje z domačo kavico in presnimi kroglicami, že kar preveč hvale "naših junaških maratoncev" na avtobusu nazaj grede, odlično kosilo ...

Tokrat sem startala "sama" - res da v množici nekaj tisoč ljudi, ampak vseeno v svojem tempu in pripravljena na to, da bom sama s svojimi mislimi, brez klepetanja (sploh v drugem krogu). Prvi krog je šlo lepo počasi, brez problema, razen teh v glavi, ko komaj čakaš, da boš na obratu in da bo pred tabo "samo" še en krog. :D
Ne pustim se prepričati niti ZdravkuC, ki pravi, da bi šel z mano, če bi šla maraton pod štirimi urami.

Obrat v Radencih je res nekaj posebnega. Tam je bil najprej Urban, pa potem Kairos :heart :heart :heart z "Bravo, ljubi!", malo naprej sta na ves glas navijala Vreme in Marjetka (hvala vama :cmok: ), prav na obratu, kjer se "ni več povratka", sem iz publike slišala "Bravo, maratonka!", pa potem spet Vreme in Marjetka, ki sta tokrat navijala še bolj naglas. Pri Kairosu se ustavim, da dobim :cmok: :cmok: :cmok: in grem za lahkoto v drugi krog. Malo naprej spet tečem mimo Urbana, ki se mi pridruži za nekaj metrov. :D

Prvi krog obrnem lepo počasi v času 2:07. Drugi krog bi moral iti enako hitro, ker tempo res ni bil hud, toda ...
1. Objektivna okoliščina: veter, ki se je samo še krepil. Na trenutke se sploh ni dalo teči proti takemu vetru. Opazila sem, da so bili ljudje ob progi kljub sicer poletnemu vremenu zaradi vetra oblečeni v dolge hlače in jakne. Da ne govorim o tem, kako je veter spodkopal moje dobre namene, da kozarčke z vodo odlagam na mizo tako, da jih bodo le še prestavili v koš. Na več odsekih sem zaradi vetra tekla s kapo v roki, sicer bi mi jo odneslo.
2. V drugem krogu me je tako rekoč ves čas (s presledki sicer, drugače ne bi končala teka) zvijalo v črevesju. :?
Posledično sem se iz obeh razlogovo veliko ustavljala, zaradi prebavnih težav pa nisem potem upala vzeti nič drugega razen vode (še po sladkorju je bilo le še huje).

Nekje po 35. km me prehiti ena Hrvatica, ki me prepozna kot triatlonko :shock: :D . Jaz pa le še odštevam kilometre ... Most čez Muro se je tokrat tako vlekel, da sem pomislila, da so ga podaljšali.
No, nekako se vendarle privlečem do cilja, do kamor sem na koncu s spodbudo navijačev :TF) celo še kar dostojno pritekla. Res ste zlati, toliko vpitja na tistem krožišču, da sem se skoraj zjokala od ganjenosti. :clap: :TF)
Kot sem rekla v "slavnem posnetku", ki ga je posnel moj Kairos, ne glede na to, kako težko je na progi, ob prihodu v cilj mi gredo ob vsem tem navijanju vedno solze v oči.

Med tekom v cilj po ozvočenju slišim tudi svoje ime in čestitke, v cilju pa me objame Kairos in me pospremi do tušev Slovenske vojske. Bravo, Slovenska vojska! :laola Po tuširanju sem čisto prerojena, in čas je za odhod.

Na koncu me Kairos potolaži, češ da četrti maraton je vedno najtežji. :D
Upam, da res. Kajti zdaj sem se zaletela v vse maratonske zidove, še za vse tiste za nazaj, ko nisem vedela, kaj je ta slavni "zid", o katerem toliko govorijo. :D
Nazadnje spremenil spela*, dne 20 Maj 2013, 11:54, skupaj popravljeno 1 krat.
 Ninca_
#306172
Dragi sotekači, v soboto sem v Radencih odtekla svoj prvi pol-maraton. Sicer počasneje kot vi, ki imate ogromno pretečenih kilometrov za sabo, ampak uspelo mi je odteči celo progo brez prestanka :)
Vzdušje in organizacija sta bila fenomenalna, res, čestitke vsem, še posebej tekačem!
#306182
aha, pa še tole:
od nekega (ne)srečneža sem našel lastniški čip.
odnesel sem ga v šotor za prijave.

torej, če kdo pozna koga, ki je izgubil čip, naj pokliče v Taiming Ljubljana, pa mu ga bodo izročili. Vsaj tako so mi oni fantje na prijavah povedali 8)
#306212
Uradno je bil to moj prvi mali maraton in sem vesela,da so to Radenci.Vzdušje je bilo odlično,z eno besedo neprecenljivo,organizacija odlična,samo veter je malo nagajal.Se vidimo naslednje leto!!!....pa čestitke vsem udeležencem!
Uporabniški avatar
 mitjas
#306228
Tresoč se na kavču še zdaj komaj verjamem, da je bil v soboto najlepši dan v prejšnjih in prihodnjih 5ih dnevih... :roll:
Odločitev za dva kroga na našem najstarejšem maratonu je padla v zadnjem tednu pred štartom, napovedi so kazale na hladno, celo deževno soboto - ker v soncu pa že ne bom tekel maratona v Radencih... no pa sem(smo) ga :--
Dan se je začel s prepoznim štartom od doma, v Radence smo prispeli pol ure prepozno in naredili skoraj zastoj na enem izmed vhodov v mesto - po 10ih minutah prepričevanja lokalnega "šerifa" - gasilca - nas je le spustil mimo, da smo odblokirali ostali promet :oops: Tako je za klasične priprave itak zmanjkalo časa, na srečo tokrat nisem ničesar pozabil vzeti s sabo :) wc obisk tokrat (rajši ne povem kje), nato pa takoj preko ograje v prve bojne vrste... Uf, toliko od ogrevanja pred štartom...
Menda se maratonci ogrejemo v prvih parih kilometrih, kot ponavadi gre iz prvih vrst precej na polno, tudi v soboto ni bilo nič drugače. Prvi km pod 4imi minutami, naslednji komaj kaj počasneje :shock: dva kroga sta, zmanjšaj... in so začeli prehitevati tahitri fantje, tudi tri, štiri dekleta... večina z belimi štartnimi številkami, oranžnih ni bilo videti... Prvih 5km je minilo hitro, tempo se je umiril, prehitevanje tudi - in smo se skrivali v skupinicah, dokler so bile. Par besed s sotrpini, malce preračunavanja tempa, odzdravljanje navijačem in kilometri so kar hitro minevali. Od 15ke naprej smo trije maratonci spremljali boj dveh deklet - Anje in Tine - obe sta trpeli in bili boj z bolečinami, se celo ustavljali vmes, v Radence smo pritekli pred Tino, Anja nam je malce pobegnila :)
Navijačem v Radencih velika hvala :cast: res je lažje zaviti na znamenitem obratu v še en krog. Še lepše, če te pri trgovini preseneti LeonRo s hladnim pivcem v roki :D Saj vem, kaj pa jezikam :D Hvala Leon, ne bom pozabil :!: ;) tudi srečevanje s sotekači zamoti maratonce do 24ega kilometra, potem pa se začne - boj s prekmursko ravnico, vetrom, praznimi cestami, sam s sabo :) Naša "trojka" je razpadla, večina sotekačev je tekla sama, vsaj kar sem jih uspel videti pred sabo. Na dveh tretjinah maratona čas malce na dvema urama, po planu, po željah. Glava na svojem mestu, tempo ni pretirano padal, naraščal je pulz in pa tudi samozavest, ko sem prehiteval sotrpine. Kontra veter v zadnjih kilometrih proti Radencem nas je vse upočasnil, a gorenjska trma me je pripeljala do zadnjih 4ih kilometrov, kjer se je veter vsaj malce umiril. Se pa trasa začne dvigovati, tako da kaj dosti na boljšem nismo bili :) Zadnja dva km sva sodelovala s sotekačem, najprej jaz spredaj, nato me je on potegnil čez klanec v zadnji kilometer - hvala Tomaž :!: - finiš kot že pred uro in pol - ob bučnem navijanju znanih in nepoznanih - hvala vsem :clap: :clap: :clap:
Končni čas kot sem potihem upal, še tretjič letos sem zborbal do konca, še enkrat sem premagal samega sebe :) za nagrado pa še norma za Boston naslednje leto :)
Pravijo, da je maraton v Radencih za maratonca kot Triglav za pravega Slovenca... Maratonec torej zdej sem, bo treba zgleda še na Trglav :D

Pa še beseda ali dve o organizaciji - odlična je :!: Kdor je že kdaj tekel izven naših meja ima izkušnje in lahko primerja, za ostale, ki radi precej poveste čez razne organizatorje - Radenci se z lahkoto postavijo ob bok največjim. Pa še tole - precej slabe volje je bilo ob objavi zapore za obrat v maraton - pa preverite kdaj je šel zadnji v drugi krog. in kdaj je prišel v cilj in do kdaj so bile zaprte ceste - če ne veste - dokler je bil zadnji tekač na progi :!: :clap:
Radenci pridem še, mogoče pa po zbirko nastopov na vseh razdaljah ;) :D
 nana
#306237
mitjas napisal/-a:Pa še tole - precej slabe volje je bilo ob objavi zapore za obrat v maraton - pa preverite kdaj je šel zadnji v drugi krog. in kdaj je prišel v cilj in do kdaj so bile zaprte ceste - če ne veste - dokler je bil zadnji tekač na progi :!: :clap:

Nikar prehitro v zaključke. Celo uradni napovedovalec je povedal, da se eden od tekačev pogaja z organizatorji, ali ga bodo spustili v drugi krog. Predvidevam, da ni bil edini tak. Sicer nisem nek strokovnjak s tega področja, ampak če pogledaš rezultate lahko vidiš, da se jih je kar nekaj, verjetno zaradi časovne zapore, ki so jo lovili, v prvem krogu skurilo.
Glede same organizacije nikoli nisem imela pripomb - tudi tokrat je bila odlična.

Tebi pa seveda res čestitam :clap: Nisem se mogla načudit, s kakšnim pospeškom te je prineslo v cilj :D
#306243
:ignore: :juhuhu: moj drugi šele :juhuhu: maraton namreč :--

Mi je bil tako z lahkoto zaokrožen dvakrat :lauf: :lauf: ...štartal zadaj nekje..narajmal medicinca s Trans Slovenija čez in poprek Slovenije..fant se je preoblikoval na boljše...res sem bil vesel zanjga..pol še z ZdravkoC se mal pogovoriva se..pa še en kup :TF) sem narajmau.....čisti užitek..
Tek..brez ure in časovnih omejitev... :hello: TO MORTE KDAJ PROBAT :laola :hello: brez težav in z motiviranjem nasprotnih tekačev..kot tudi ....sedečih oseb tam ob cesti...večina jih je prišla v 2. krog..bi rekel Čakarmiš..ha, ha, ha.....[b][/b]

Veliko debatiranja z znanimi na vsake tolko se srečamo. :piti: ...pa še kakšn LEPŠI TRENUTKI ane....so se zgodili....drugi krog sama energija pozitiva je bila...še kozarc laškega se je izmuznila fantu s pod rok v Vanči vasi.....HVALA LEPA....pa smo jo gnali naproti vetru...men je bil nekako dobr pr srcu..se nism prtožvav,,,bl spodbuda je bila...zadnji del od krožišča pa mal na rikverc. :oops: ..potegne,,,,ampak je lepo šlo.....

No prav zanimiv čas kakor tudi ....družba vsa...

Se bi zahvalu vsem,ki ste se matral tole speljati... :TF)

Na koncu lep rezultat..brez težav..tu SLOVENSKE VOJSKE tuš nastavljen in medicine...hvala lepa za vse :cmok:
Uporabniški avatar
 bor©
#306273
Lansko leto sem v Radencih tekel svoj prvi polmaraton, tokrat je bila seveda edina prava izbira "polni". Lep tek, edino veter ni dopuščal rekordov. No ja, osebni je že padel, glede na to, da je bil to moj drugi maraton. Kljub temu, da sem pil pri vsakem napajalniku, mi je veter pošteno posušil usta. Še danes so suha, pa sem jih lepo poplaknil s :beer: po teku.
Hvala Rajkotu in Metki, pa seveda :TF) za bučno navijanje na obratu, ki te kar ponese v drugi krog. Z rezultatom sem zadovoljen, drugo leto se zagotovo vrnem na ta odlično organiziran tek. :clap:
Uporabniški avatar
 mitjas
#306308
nana napisal/-a:
mitjas napisal/-a:Pa še tole - precej slabe volje je bilo ob objavi zapore za obrat v maraton - pa preverite kdaj je šel zadnji v drugi krog. in kdaj je prišel v cilj in do kdaj so bile zaprte ceste - če ne veste - dokler je bil zadnji tekač na progi :!: :clap:

Nikar prehitro v zaključke. Celo uradni napovedovalec je povedal, da se eden od tekačev pogaja z organizatorji, ali ga bodo spustili v drugi krog. Predvidevam, da ni bil edini tak. Sicer nisem nek strokovnjak s tega področja, ampak če pogledaš rezultate lahko vidiš, da se jih je kar nekaj, verjetno zaradi časovne zapore, ki so jo lovili, v prvem krogu skurilo.
Glede same organizacije nikoli nisem imela pripomb - tudi tokrat je bila odlična.

Tebi pa seveda res čestitam :clap: Nisem se mogla načudit, s kakšnim pospeškom te je prineslo v cilj :D


Nana priznam, da sem sklepal le po rezultatih in temu, da nas ob 15:05 niso spustili na traso maratona. Kot sem slišal, je zadnji tekač že kar stalnica v Radencih.
Koliko se jih je pogajalo za še en krog, pa res ne vem - razlog poznan :D
Glede "skurjenja" bo pa nastala najbrž predolga debata v tej temi, zato moj komentar le en - maraton je potrebno spoštovati in če ga nisi sposoben odteči v vsaj enakomernem tempu (+5-10minut v drugem krogu), potem ... sta pa pač na žalost v Sloveniji oba maratona združena z ostalimi teki, zato tudi malo maratoncev v cilju obeh - maratone preteče precej več Slovencev...

Pospešek v cilj je pa posledica bučne podpore v zadnjih 500 metrih in vzpodbudi, da daš tam vse od sebe - 500m prej nisem imel takšnega pospeška :D
In pa hvala za čestitke :!:
 nana
#306328
mitjas napisal/-a:...zato moj komentar le en - maraton je potrebno spoštovati in če ga nisi sposoben odteči v vsaj enakomernem tempu (+5-10minut v drugem krogu)

Saj ravno o tem je tekla debata ob objavi organizatorja, da se časovna zapora postavi na 2:10 (ki so jo potem po kritikah spustili na 2:15). Če so pustili limit na 5. urah, je ob enakomernem teku, kot ti praviš, ta časovna zapora "prenašponana". Tak tekač bi maraton končal v času 4:35 :wink:
#306334
Tisti, ki maratona ni sposoben preteči v manj kot 4 urah, še ni zrel za maraton, vsaj jaz tako mislim. Za svoje veselje ga v svojem aranžmaju zaradi mene, lahko teče tudi 6 ur.
Na vseh kolesarskih in tekaških prireditvah me najbolj motijo prav ti, preslabo pripravljeni posamezniki, ki delajo organizarorjem največ težav. Na koncu se še bunijo, da za njih ni več toplega obroka, če je ta slučajno po maratonu, kar pri kolesarjenju, ponavadi je. V cilj pa pridejo, ko so ostali že skoraj pozabili, da je prireditev bila :D .
Včasih organizator čaka, na zadnjega tekmovalca, da bi lahko začel z podelitvijo priznanj, ker kao ni fer, delit priznanja, če tekmovanja še ni konec :mrgreen: .

Vsak mora biti toliko samokritičen do sebe, da zaradi svoje sebičnosti/nekritičnosti ne mora na njega čakati, stotine drugih.
 bojanm
#306338
StaraKost napisal/-a:Tisti, ki maratona ni sposoben preteči v manj kot 4 urah, še ni zrel za maraton, vsaj jaz tako mislim.

Veliko jih teče med 4 in 5 ur,ne vem za kaj ne bi bili zreli.Niso(še) sposobni doseči časov me 3 in 4 urami.Je pa tidi dosti takih,ki želijo preteči en uradni maraton,zaradi doživetja.
Ne vem zakaj ga nebi smeli.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA